“Tisíce elektronických emailov Clintonovej zverejnených na Wikileaks neboli ukradnuté, ale získané od Ministerstva zahraničných vecí USA na základe Zákona o slobodnom prístupe k informáciam 3. marca 2016,” uviedol Assange na Twitteri.
V priebehu roka 2016 zverejnili WikiLeaks detaily korešpondencie členov národného výboru Demokratickej strany, a tiež listy predsedu štábu Hillary Clintonovej Johna Podestu. V októbri oznámili americké úrady údajný podiel Moskvy na hackerských útokoch. Neskôr CIA obvinila prostredníctvom médií Rusko, ktoré sa malo nabúrať do straníckych serverov Demokratickej strany s cieľom pomôcť Donaldovi Trumpovi, k víťazstvu vo voľbách 8. novembra.
Vladimir Putin, keď hovoril o týchto obvineniach, vyhlásil, že zverejnené údaje neobsahujú nič také, čo by mohlo Rusku prospieť, a že hystéria sa podnecuje, aby bola odpútaná pozornosť od obsahu týchto dokumentov. Keď komentoval vyhlásenie Hillary Clintonovej o údajnom zasahovaní Ruska do predvolebnej kampane, označil hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov tieto obvinenia na adresu Moskvy za “absolútne neodôvodnené”.