Babický pripomenul, že samotné Spojené štáty sú samozvaným štátom. Pripomína, ako vznikli USA, ktoré vedúce svetové krajiny dlhšie obdobie považovali za svoju kolóniu. Navrhol, že je to na zamyslenie – či netreba najprv rozpustiť Spojené štáty?
„Existuje takýto samozvaný štát Amerika, ktorý sa tiež ťažko budoval, bojoval vo vojne, spočiatku ho neuznávali vedúci štáty – Británia a Francúzsko, ktorí ho považovali za svoju kolóniu. Možno by sme sa pokúsili rozpustiť Ameriku, ak je to možné v prípade štátov, ktoré sú v počiatočnej fáze ich formovania? Podľa svojho veku sú USA ešte stále dieťa v porovnaní s európskymi krajinami,“ pripomenul Babický.
„Američania postavili svoj dom na cudzej pôde a takmer zničili domorodé etnické skupiny. A dnes mnohé ich aktivity v rôznych častiach sveta sa popisujú a označujú sa za zločinecké. Dôvodov na zrušenie tohto veľmi nejednoznačného administratívneho zriadenia je viac ako dosť. Prinajmenšom čisto aritmeticky je ich viac ako na likvidáciu Doneckej ľudovej republiky a Luhanskej ľudovej republiky,“ dodal.
Andrej Babický sa obrátil na hovorcu ruského prezidenta – Vladislava Surkova, ktorý rokuje s Kurtom Volkerom o riešení konfliktu v Donbase.
„Oslovujem vás ako osobu, ktorej psychiatrický profil sa javí ako oveľa stabilnejší a vyváženejší ako profil vášho amerického kolegu. V priebehu ďalšieho stretnutia vyzvite priateľa Kurta, aby popremýšľal o rozpustení amerického štátu a poukážte mu na nástroje, ktoré najlepšie napomôžu dosiahnuť dobrý výsledok v tejto veci. V tom vám napomôže aj posolstvo Vladimíra Putina, v ktorom on načrtol možné metódy podobného rozkladu,“ pripomenul donecký novinár.
Babický navyše odporučil Volkerovi, aby si „nezanedbával liečbu“ a obrátil sa na psychiatrickú nemocnicu v Donecku, kde majú skutočne vynikajúcich odborníkov, ktorí mu pomôžu vyliečiť syndróm „Rusi idú“.
„Samotnému pacientovi odporúčam, aby nezanedbal liečbu. Príďte do Donecku. Máme tu dve plnohodnotné psychiatrické nemocnice a vynikajúcich špecialistov. Syndróm „Rusi idú“ si vyžaduje okamžité zrušenie, pretože z americkej histórie je známe, že obeť tohto syndrómu môže ľahko spáchať samovraždu,“ zdôraznil Andrej Babický v závere svojho komentáru.
Eugen Rusnák