Podľa toho, ako silnie americká agresivita, je však zrejmé, že všetko sa nevyvíja tak, ako by si Američania želali. Európske čoraz silnejšie snahy viesť politiku nezávislú na USA vyvolávajú vo Washingtone vlnu nervozity.
Portál Politexpert informuje o požiadavke USA, aby Európa začala vo výraznejšej miere kupovať predražené a staršie americké zbrane, plyn či ropu. V prípade, že Európa neposlúchne, Američania sa vyhrážajú, že Európa stratí ich vojenskú podporu a stane sa “obeťou ruskej agresie”.
Zábavná je skutočnosť, že o agresii hovoria predstavitelia štátu, ktorý má vojenské základne po celom svete, vedie nevyhlásené vojny v mnohých štátoch Afriky či Ázie a organizuje farebné revolúcie voči cudzím krajinám.
Pokrytectvo Američanov sa však už stáva únavným a okrem servilných proamerických politikov, ktorí sú zatiaľ v EÚ pri moci (ale aj ich doba sa skončí, rovnako ako sa skončila doba Porošenka na Ukrajine), amerických politikov nenávidí čoraz viac Európanov a ak Američania nezmenia svoj prístup, ich počet bude aj ďalej rásť. Na Slovensku, podľa prieskumu, pokladá viac ľudí USA za hrozbu než iné štáty.
Mainstreamové médiá sa snažia svojim zombifikovaným čitateľom vykresľovať obraz idylickej euroatlantickej jednoty a solidarity, ktorému už ale začínajú nedôverovať aj samotní zombifikovaní čitatelia, ktorí sa postupne čoraz častejšie preberajú “z Matrixu”.
Ak je euroatlantická jednota a solidarita skutočnosťou, prečo potom Nemci tak úporne odmietajú americký plyn, ropu a silou mocou sa snažia dokončiť projekt Nord Stream2, ktorý sa snažia Američania zúfalo zastaviť? Prečo Turci súhlasia s projektom South Stream? Prečo sa čoraz silnejšie prejavujú sympatie k Euroázijskej jednote (ktorá predstavuje nočnú moru pre USA, pretože vďaka prepojeniu Európy a Ázie do jedného celku sa ocitnú so svojimi sankciami v izolácii)?
Washington zúri nad drzosťou Nemcov, ktorým nestačil trest v podobe amerických útokov voči Deutsche Bank, útokov voči koncernu VW, či známej kauze s nemeckým zlatom v amerických depozitoch, ku ktorému nemajú Nemci prístup. Berlín čoraz častejšie kritizuje prítomnosť Američanov na svojom území a odmieta dobrovoľne zvyšovať svoje príspevky do NATO (rozumej platiť Američanom výpalné za ich staršie a predražené zbrane). Pre Američanov je situácia alarmujúca, ak totiž stratia Nemecko, tak sa štruktúra zvyšných proamerických elít v EÚ môže veľmi rýchlo zrútiť.
Američania už nie sú hegemónom a existencia jednopolárneho sveta je nenávratnou minulosťou. Platí príslovie o zdochýnajúcej kobyle, v ďalšom období budeme svedkami ďalšej klesajúcej efektivity a konkurencieschopnosti USA. Americký dlh vo výške cez 22 biliónov USD je bremenom, ktoré ťahá ku dnu americkú ekonomiku, bez ohľadu na to aké lži vychrli proamerický konšpiračný mainstream pre svojich konsternovaných čitateľov.
Informácie v o tom, že americký dlh vlastne nie zásadný problém a americká ekonomika je dostatočne silná na to, aby všetko zvládla sú slaboduché, stačí si položiť otázku – čo by hovorili Američania keby mali namiesto dlžoby cez 22 biliónov USD prebytok? Hovorili by že prebytok 22 biliónov USD nie je zásadný problém a že americká ekonomika je dostatočne silná, aby prebytok cez 22 biliónov USD zvládla, alebo by vnímali prebytok 22 biliónov USD pozitívne? Koľko coca coly treba vypiť a koľko hamburgerov treba zjesť ročne k tomu, aby niekto bezvýhradne veril táraniam, že americký dlh nie je problémom? Nie je totiž problémom iba do doby, kým je dolár celosvetovou rezervnou menou.
Problémom nie je len americký dlh cez 22 biliónov USD, ale aj obchodný deficit vo výške 800 miliárd USD. Washington má na svojich pleciach veľmi ťažký náklad, nie je to jednoduché živiť svojich žoldnierov na základniach rozmiestnených po celom svete. Keď Američania vyvíjajú svoje zbrane, stojí ich to minimálne 5x viac ako Rusko a Čínu, pritom ich zbrane nie sú 5x lepšie ako ruské zbrane. Napriek svojmu obrovskému vojenskému rozpočtu strácajú Američania svoje mocenské postavenie vo svete a tento trend bude nielen pokračovať, ale sa aj zrýchľovať. Podľa viacerých expertov môžeme byť v najbližšom období svedkami čoraz väčších amerických problémov.
Trump sa snaží zastaviť úpadok USA. Je si vedomý skutočnosti, že Američania strácajú svoju efektivitu a postavenie, čo vidieť napríklad aj v činnostiach rôznych svetových organizácii a v postoji k medzinárodným zmluvám. Američania jednoducho musia odstupovať od všetkých zmlúv, ktoré v minulosti uzavreli, pretože ak by tieto zmluvy dodržiavali aj naďalej, ich úpadok by sa ešte viac zrýchlil.
Trump dúfa, že sa mu podarí vzťahy preformátovať teraz a prinútiť všetkých prijať nové pravidlá viac výhodné pre USA, pretože možno o rok už nebudú mať Američania veľa možností diktovať svetu svoje predstavy. Američania opúšťajú mnohé zmluvy a organizácie (dohoda s Iránom o jadrovom programe, s Ruskom o raketách stredného a krátkeho doletu, s Čínou o Transtichooceánskom partnerstve, Parížške klimatická dohody, Výbor pre ľudské práva OSN a i), dôvodom je minimalizovať americké finančné výdavky. Keby Američania mali financie, tak by platili, s financiami je však stále väčší problém.
Washington kvôli svojej zlej ekonomickej kondícii čoraz tvrdšie tlačí aj na NATO. NATO vnímajú Američania ako organizáciu, ktorou môžu držať EÚ pod krkom. Americkí vojaci sa rozťahujú v Európe, Američania diktujú Európe svoje podmienky vo vojenskej, politickej či ekonomickej sfére. Je potrebné, aby štáty EÚ kupovali vo veľkom staré americké zbrane a pomáhali tak Američanom finančne sa udržať nad vodou. K tomu aby sa americké predstavy presadzovali, slúžia predajné promaerické elity, ktoré sú natoľko zviazané s USA, že bez problémov obetujú záujmy vlastných krajín a spoluobčanov, len aby vyšli Američanom v ústrety.