Ak Čaputová prirovnáva súčasné Slovensko k tomuto stavu, tak je to nehanebné špinenie vlastného štátu

Bratislava 29. marca 2023 (HSP/Foto: Screenshot; Facebook ECh)

 

Texty Eduarda Chmelára naliehavo pozývajú k mieru. A ten posledný okrem volania po mieri, okrem ocenenia dospelého kroku Smeru SSD, odpovedá aj na otázku, koho by sa vlastne občania Slovenska mali báť

Eduard Chmelár
Eduard Chmelár.

Tak už to zaregistroval aj Chmelár, prirovnávanie nasledujúcich volieb k politickému boju, ktorý vyústil do porážky Mečiara, je čoraz viac zreteľné: “Posledné týždne ukazujú, že upadajúca mocenská garnitúra je pripravená použiť všetky legálne i nelegálne prostriedky na udržanie sa pri moci: od porušovania ústavy a obchádzania zákonov, cez zastrašovanie, šírenie klamstiev a kriminalizáciu opozície až po falšovanie výsledkov volieb (manipulácia hlasovania v diskusnej relácii Na telo ukazuje, akým smerom uvažujú). Je pritom smiešne, ale typické, že práve tí, ktorí obviňujú opozičných predstaviteľov zo šírenia dezinformácií, ich používajú ako pracovnú metódu. O Zuzane Čaputovej nemám dobrú mienku, ale naozaj som si nemyslel, že je schopná klesnúť na úroveň treťotriedneho krčmového konšpirátora. Vo svojom prejave počas Hodnotiacej konferencie o zahraničnej a európskej politike SR nepriamo strašila verejnosť pred víťazstvom opozície, keď povedala, že naše rozhodovanie vo voľbách bude podobné ako v roku 1997, keď nás Vladimír Mečiar pripravil o šancu vstúpiť do Severoatlantickej aliancie…”

Éru zapadajúceho Mečiara a dnešok dokáže Chmelár kvalifikovane porovnať: “Ja som na tom summite NATO v Madride pred 26 rokmi bol ako novinár. Vtedy sa s nami nikto nebavil, bolo to až nepríjemné, žiadna zmienka v oficiálnych dokumentoch, ani slovo v diskusiách, nič, neexistovali sme. Ani vtedajší český prezident Havel sa nás napriek očakávaniam nezastal. Iba Madeleine Albrightová počas záverečnej recepcie niekde v kúte nezrozumiteľne karhala Vladimíra Mečiara, to bolo všetko. Ak dnes Zuzana Čaputová prirovnáva súčasné Slovensko k tomuto stavu, tak je to nehanebné špinenie vlastného štátu, na čele ktorého stojí. Nech je Smer aký chce, ale je v plnej miere etablovaný v medzinárodných straníckych štruktúrach – viac ako ktorákoľvek iná parlamentná strana, Slovensko je pevnou súčasťou medzinárodných zoskupení, nikto to nechce zmeniť a nikto príčetný si to ani nemyslí. Iba jej ideologický súputník Martin Šimečka dnes ako zvyčajne blúzni v Denníku N, že vraj Robert Fico (dobre počúvajte) chce „zvrhnúť demokraciu a zaviesť autoritársky režim“ (sic!!!). Šimečka hystericky varuje, že nadchádzajúce voľby budú „zrážkou demokracie s autoritárskym populizmom na život a na smrť“ a obviňuje slovenských voličov, ktorí sa väčšinovo prikláňajú na stranu opozície, z nechápavosti. Vo svojej choromyseľnej fantázii ide ešte ďalej, keď sprisahanecky tvrdí, že Ficov plán je vraj súčasťou “svetového trendu”.”

A práve v ľuďoch, ktorí strašia populizmom a autoritatívnym režimom, vidí Chmelár nebezpečenstvo pre Slovensko: “Jediní, koho by sme sa mali obávať, sú takíto extrémni centristi, ktorí vyhrocujú demokratické voľby na “súboj na život a na smrť”. Mali by sme spozornieť, ak sa nám títo šialenci vyhrážajú takouto dramatizáciou volebného zápasu, čo tým majú na mysli: znamená to, že neuznajú víťazstvo opozície? Alebo sa ju v prípade jej porážky chystajú pozatvárať, resp. umlčať? To nie sú plané obavy, uvedomte si, že nebyť predčasných volieb, dnes by bol už schválený zákon, ktorý by zakázal nepohodlné médiá a vylúčil osoby ohrozujúce ich postavenie z verejného diskurzu. To je dôvod, pre ktorý celkom vážne varujem, že Progresívne Slovensko je najhoršia škodná, lebo ich predstavy o zahraničnej politike, ale aj tzv. regulácii médií ohrozujú suverenitu štátu a slobodu jednotlivcov. Preto aj keď mi je myšlienka Petra Pellegriniho na spoločenské zmierenie sympatická, nemôžem veriť, že ju myslí úprimne, ak uvažuje o spolupráci s takýmito ľuďmi. Zároveň sa pýtam – ak sa už Zuzana Čaputová vyhráža, že štátne orgány musia zasiahnuť proti šíriteľom dezinformácií – prečo nekonajú voči takýmto ľuďom, ktorí vedome šíria lživé poplašné správy o to, že tu chce niekto zaviesť diktatúru a vytrhnúť Slovensko z jeho medzinárodného ukotvenia.”

Chmelár je až príliš milosrdný k propagande, ktorou sme zavalení: “Základný problém studenej občianskej a informačnej vojny, ktorá tu zúri s neobyčajnou intenzitou, vidím v tom, že vládna moc vrátane prezidentky republiky vylamujú otvorené dvere a (teraz už viem, že vedome) mätú spoločnosť o východiskách, cieľoch a požiadavkách opozície. Neustále vykrikovanie prezidentky, premiéra a ministra zahraničných vecí, že sme súčasťou západnej civilizácie a patríme do Európy, vyznieva ako zakomplexovaný pokrik neurotických indivíduí, ktorí sa potrebujú sebautvrdzovať vo vlastnej identite, hoci im ju nikto neberie a nikto im neprotirečí. Oni predsa musia vedieť, že koreň veci je niekde úplne inde. Nebudem sa vracať k podstate prebiehajúcej vojny, píšem a hovorím o tom toľko, že to musí snáď už aj unavovať.”

Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok

Už sme kdesi písali, že vládna klika nedrží palec na tepe doby. Niečo podobné si myslí aj Chmelár: “Na tomto mieste iba skonštatujem, že prezidentka republiky a hlavná veliteľka ozbrojených síl buď nechápe alebo nechce chápať podstatu súčasných zmien v svetovej politike. Jej vajatanie, že vraj “je čoraz viac tých, ktorí presadzujú svetový poriadok založený na sférach vplyvu, a nie na spoločných pravidlách”, je úplne mimo. Ktože to presadzuje svetový poriadok založený na spoločných pravidlách? Spojené štáty? Nuž nech sa pani Čaputová nedá vysmiať. Ja viem, že má noty priamo z Washingtonu a opakuje po nich všetky frázy, ktoré tam vymyslia, od tej o “nevyprovokovanej vojne” až po tento najnovší výmysel o “spoločných pravidlách”. Veď to boli práve Spojené štáty, ktoré svetový poriadok založený na spoločných pravidlách rozbili, keď zistili, že vzmáhajúce sa mocnosti vo svete sa nechcú podriadiť ich vlastným americkým pravidlám. Čína dnes nevytvára s Ruskom nový vojenský blok, to je zámerná dezinterpretácia, takto Peking neuvažuje. Čína chce práveže skoncovať so svetom rozdeleným na sféry mocenského vplyvu a Washingtonu sa nepáči, že to oslabuje hegemonistické postavenie USA.”

Smer SSD otvorene vyjadril svoju budúcu líniu v zahraničnej politike. Či s ním súhlasíme, alebo nie, je to dospelý krok dospelej strany, odvážny pred voľbami. Zvyšuje dôveryhodnosť Smeru v zmysle, že nemieni vymeniť hlasy za populizmus. Víta to aj Chmelár: “Preto nadšene vítam – naozaj úprimne a srdečne vítam – strategický dokument zahraničnej politiky, ktorý dnes schválilo predsedníctvo strany Smer-SSD a jednoznačne tým určilo hlavnú tému nadchádzajúcich volieb. Smer sa v podstate konečne odhodlal ideologicky zadefinovať to, čo už nejaký čas (možno politologicky neuvedomene) robil. Otvorene sa prihlásil k realizmu, jednej z najvplyvnejších teórií medzinárodných vzťahov, ktorá sa zameriava na ochranu národných záujmov a rešpekt k záujmom iných štátov. Ba čo viac, počul som tam (aj keď Ľuboš Blaha to takto priamo nepomenoval, ale vyjadril rešpekt k iným kultúram a civilizáciám) aj prihlásenie sa k morálnemu pluralizmu – kto chce o tejto problematike vedieť viac, nech si prečíta v našich končinách dostupnú knihu Tomáša Sobeka Právní myšlení, ktorá je kritikou moralizmu v medzinárodných vzťahoch. Je to výborné východisko. Je naozaj v bytostnom záujme Slovenskej republiky, aby sa usilovala o dobré a priateľské vzťahy s každým, kto má o to záujem, aby sme počet našich priateľov rozširovali, a nie zužovali, ako to robí súčasná vláda. S úsmevom pritom konštatujem, že Smer-SSD si na dnešnej tlačovej konferencii osvojil dokonca aj moje heslo „Chlieb a mier“.”

Ukrajina horí, ale krváca aj Európa a Slovensko: “Serióznejšie si musíme uvedomiť, že akékoľvek sľuby o tom, čo dáme dôchodcom, deťom, školám a prírode, nemajú zmysel, ak vedieme militaristickú politiku, ktorá úplne zbytočne odčerpáva potrebné zdroje. Posledné vyjadrenia zo strany ministra zahraničných vecí USA Antonyho Blinkena, že Ukrajina bude musieť o niektorých územiach aj rokovať, sú jasným signálom, že doterajšia politika eskalácie konfliktu a vyzbrojovania Ukrajiny bez náznaku diplomatických riešení, postupne zlyháva. Washington si veľmi dobre uvedomuje, že globálny diplomatický vplyv Číny rastie a Spojené štáty ťahajú za kratší koniec. V Kyjeve by si to mali uvedomiť skôr ako ich USA hodia cez palubu. Už som pred tým varoval viackrát – čím neskôr začne Ukrajina rokovať, tým viac bude musieť obetovať. Medzitým výročná správa medzinárodnej ľudskoprávnej organizácie Amnesty International za rok 2022 potvrdila to, na čo vo svojich analýzach upozorňujem prakticky od začiatku vojny: na „dvojitý meter“ Západu, s akým pokrytecky reaguje na porušovanie ľudských práv vo svete – na jednej strane prehnaný dôraz na ruskú vojenskú ofenzívu a na strane druhej mlčanie o situácii v Egypte, Saudskej Arábii či na okupovaných palestínskych územiach. Pretože táto správa jasne dokazuje, že najviac obetí v minulom roku nebolo na Ukrajine, ale v konflikte v Etiópii, o ktorom svetové médiá mlčali.”

Slovensko je kamsi mrkvou za nos ťahané, to musí prestať. Musíme mať vlastnú autonómnu a sebavedomú politiku. Ak sa budeme správať ako seberovní, seberovnými sa staneme: “A tak je veľmi dôležité, kto bude stáť v mierovom tábore, ktorý nestojí na strane Putina a nepodporuje ruskú agresiu (ako ho lživo ohovárajú vládni politici a skorumpované dezinformačné médiá hlavného prúdu), ale presadzuje diplomatické riešenia, bezpečnostné záruky pre všetkých a spoluprácu namiesto konfrontácie. V tejto fáze už nestačí vykrikovať, že chceme mier, ani preskakovať zo strany do strany (ako to robí Romana Tabák, ktorá vymetá poslanecké kluby rýchlejšie ako nočné bary), ale robiť koncepčnú zahraničnú politiku. S uznaním musím konštatovať, že Smeru, ktorý dnes hodil rukavicu ostatným politickým stranám, sa to podarilo. Pretože určovať hru nebudú tí, ktorí prednášajú reči o zmierení a nič pre neho nerobia, ale tí, ktorí nastolia témy, na ktoré musia ostatní reagovať. Mier je dnes nevyhnutným prvoradým predpokladom pre pokoj, stabilitu a rozvoj tohto regiónu. Nestačí, keď aj Čaputová s Hegerom povedia, že veď aj my chceme mier – možno ho chcete, ale nič pre neho nerobíte. Prihlásiť sa k mieru znamená napĺňať ho konkrétnymi krokmi. O tom niekedy nabudúce, ale dnes si musíme všetci uvedomiť: je čas hľadať a skladať mierovú koalíciu pre novú vládu Slovenskej republiky, ktorá ju vyvedie z tohto marazmu a chaosu. S tými, ktorí sa na ňom podieľali a s tými, ktorí chcú pokračovať v ničení ekonomiky militaristickými plánmi, to jednoducho nepôjde.”

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

09:41

Rusko v noci na piatok opäť útočilo na územie Ukrajiny dronmi, riadenými strelami a raketami. Zostrelených bolo desať z dovedna 16 dronov a štyri riadené strely, uviedla v piatok ukrajinská protivzdušná obrana.

09:04

Britské a švédske stíhačky museli vzlietnuť k dvom ruským lietadlám, ktoré vo štvrtok večer prelietavali v blízkosti vzdušného priestoru Švédska a Severoatlantickej aliancie (NATO). V piatok o tom informovalo britské Kráľovské letectvo (RAF).

08:23

Japonský cisár Naruhito a cisárovná Masako navštívia v júni Indonéziu. Pôjde o ich prvú štátnu návštevu od nástupu Naruhita na chryzantémový trón v roku 2019.

07:36

Stovky Ukrajincov boli vo štvrtok evakuované zo striech svojich zaplavených domov dva dni po zničení Kachovskej vodnej nádrže na rieke Dneper na juhu Ukrajiny. Kyjev medzitým poprel tvrdenia o začiatku svojej protiofenzívy proti ruským jednotkám.

07:04

Americký prezident Joe Biden a britský premiér Rishi Sunak vo štvrtok oznámili nové strategické partnerstvo s cieľom lepšie čeliť hospodárskej nestabilite i výzvam zo strany Ruska a Číny. Na rokovaní v Bielom dome hovorili aj o ruskej invázii na Ukrajinu. Demokrat Biden vyjadril presvedčenie, že USA budú tejto krajine dlhodobo poskytovať vojenskú podporu aj napriek váhavým postojom niektorým členom Republikánskej strany.

06:40

Námestník riaditeľa kancelárie ruského prezidenta Sergej Kirijenko navštívil okupovanú časť juhoukrajinskej Chersonskej oblasti. Oznámil to vo štvrtok Ruskom dosadený šéf miestnej samosprávy Andrej Alexejenko.

06:35

Najväčšia európska atómová elektráreň stále dostáva vodu z priehrady, ktorá sa pretrhla počas bojov na Ukrajine, uviedla vo štvrtok Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu (MAAE) so sídlom vo Viedni. MAAE zároveň odmieta tvrdenia prevádzkovateľa danej priehrady o tom, že už nemôže dodávať vodu.

06:30

Bývalý americký prezident Donald Trump vo štvrtok uviedol, že bol obvinený vo federálnom  vyšetrovaní v súvislosti so zaobchádzaním s tajnými dokumentmi po odchode z funkcie hlavy štátu.

Včera 19:58

Generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Jens Stoltenberg po zničení ukrajinskej priehrady vyzval členské štáty NATO, aby urýchlene poskytli humanitárnu pomoc Ukrajine. Uviedol to na mimoriadnom štvrtkovom zasadnutí Komisie NATO-Ukrajina.

Včera 19:57

Voda z Kachovskej priehrady na Ukrajine sa už nedá používať na chladenie reaktorov Záporožskej jadrovej elektrárne (ZAES). Oznámila to vo štvrtok spoločnosť Ukrhidroenergo.

Včera 19:57

Ruský občan zahynul blízko hotelovej pláže pri útoku žraloka v egyptskom letovisku Hurghada na pobreží Červeného mora. Vo štvrtok to oznámil ruský generálny konzulát v Hurghade.

Včera 19:33

Generál Mark Milley, predseda Výboru náčelníkov štábov USA, v prejave pred absolventmi Národnej akadémie obrany uviedol, že na svete v súčasnosti existujú najmenej tri superveľmoci – Spojené štáty, Rusko a Čína.

Podľa Milleyho bude svet v nasledujúcich desaťročiach čeliť “veľmi vážnym výzvam a krízam”.

“V súčasnosti je čoraz jasnejšie, že sa skutočne nachádzame v multipolárnom medzinárodnom prostredí, v ktorom existujú najmenej tri superveľmoci – USA, Čína a Rusko,” povedal Mark Milley.

Uviedol, že počas studenej vojny prebiehala konfrontácia medzi dvoma superveľmocami, USA a ZSSR, a po rozpade ZSSR boli USA na istý čas jedinou superveľmocou.

“Tri sú oveľa komplikovanejšie ako dve,” povedal.

Millie dodal, že situáciu komplikuje skutočnosť, že niektoré krajiny začínajú hrať vážnejšiu úlohu vo svojich regiónoch. Podľa jeho názoru by si v budúcnosti mohli nárokovať aj na status superveľmoci.

Američania začali rozšírený výcvik ukrajinských vojakov
Na snímke generál Mark Milley, predseda Zboru náčelníkov štábov americkej armády

Včera 19:21

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) urýchlene poslala núdzové zásoby do častí Ukrajiny zasiahnutých záplavami po zničení Kachovskej priehrady na rieke Dneper. WHO sa tiež pripravuje na riešenie zdravotných rizík vrátane úrazov, utopenia a chorôb šírených znečistenou vodou, napríklad cholery. Vo štvrtok o tom informovali predstavitelia WHO.

Včera 19:19

Organizácia Spojených národov (OSN) súhlasila s nasadením humanitárnych pracovníkov na pomoc pri záplavách v Chersonskej oblasti, ak jej Rusko zaručí bezpečný prístup. Uviedlo to vo štvrtok ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Boris Kollár vyhlásil termín parlamentných volieb

0 icon

Bratislava 9. júna 2023  (TASR/HSP/Foto:TASR - Jakub Kotian)   Voľby do Národnej rady (NR) SR budú v sobotu 30. septembra. Termín v piatok vyhlásil predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina). Termín predčasných volieb už bol zverejnený aj v Zbierke zákonov SR Politické strany, hnutia či koalície majú podľa zákona podať…

Politickí komentátori hodnotia vstup Nvotovej do strany Demokrati. Odplaší aj tých posledných voličov?

0 icon

Bratislava 9. júna 2023 (HSP/Foto:Facebook)   Pozrite si reakcie na sociálnych sieťach na oznámenie novej tváre v radoch mimoparlamentnej strany Demokrati vedenej expremiérom Eduardom Hegerom Podľa Zuzany Plevíkovej z organizácie Mladí sociálni demokrati bude kontroverzná hudobníčka Nvotová strane Eduarda Hegera skôr na príťaž. "Prijatím tejto pseudo herečky, je pokus tejto…

RTVS: V prípade riešenia financovania sa pripravuje na viacero možných scenárov

0 icon

Bratislava 9. júna 2023  (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   V súvislosti s predpokladaným, no vzhľadom na dianie v parlamente negarantovaným legislatívnym doriešením systémového financovania RTVS sa telerozhlas pripravuje na niekoľko možných scenárov. "Celú situáciu riešime a vyhodnocujeme v úzkej spolupráci s Ministerstvom kultúry SR a ďalšími inštitúciami," uviedla RTVS pre TASR. Intenzívnu…

Chmelár: Zdá sa, že NATO našlo spôsob, ako sa zapojiť do vojny

0 icon

Bratislava 9. júna 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Libkos)   Ak niekto vyjadrí svoje pochybnosti o tom, kto môže za poškodenie hrádze Nova Kachovka, v lepšom prípade sa dočká výsmechu. To ale málokedy. Oveľa častejšie sú hysterické prejavy nenávisti, výzvy na zavretie, vyhostenie a iné tvorivé prejavy "demokracie." Stretol sa s nimi i Chmelár…

Matovič naznačil, ktoré “demokratické” strany pomáhajú Haščákovi a “mafií”

0 icon

Bratislava 9. júna 2023 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Igor Matovič z OĽaNO v posledných dňoch na Facebooku viackrát apeloval na to, že stredo-pravé strany, ktoré sa v prieskumoch pohybujú na hranici zvoliteľnosti do NR SR, majú pred dnešným oficiálnym vyhlásením volieb poslednú šancu na spájanie, keďže po tomto termíne už nebude…

Čo o sebe prezrádzajú mainstreamoví šíritelia hoaxov o Novej Kachovke?

0 icon

Bratislava 9. júna 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Evgeniy Maloletka)   Do dnešného dňa nie sú verejne dostupné nespochybniteľné dôkazy o tom, kto tú priehradu zbúral, ale režimné médiá v tom mali jasno hneď. Už pár hodín potom, ako sa z nejakého dôvodu hrádza dneperskej priehrady Nová Kachovka pretrhla, čo spôsobilo obrovské záplavy, začali…

Demokrati a OĽANO – začala protiofenzíva. Dúfajme, že sa nepoužijú aj atomofky

0 icon

Bratislava 9. júna 2023 (HSP/Foto: TASR-Pavel Neubauer)   Viacerí predpokladali, že projekt Demokrati nesie pečať Igora Matoviča. Má ukázať trochu iné smerovanie, trochu inú kultúru politiky a, ak všetko vyjde, po voľbách budú oba subjekty, Demokrati a OĽANO, rozdielne len formálne Netvrdíme, že to s určitosťou neplatí, avšak ich vzájomný…

O budúcnosti geopolitiky rozhodne šesť štátov

0 icon

Bratislava 9. júna 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Andy Wong)   Svet je svedkom novej éry veľmocenského súperenia medzi Spojenými štátmi a Čínou, pričom Rusko zohráva úlohu spoilera, píše nezávislý politický analytik Tareq Hasan pre Modern Diplomacy. Výsledok tohto súperenia bude formovať globálny poriadok na ďalšie desaťročia. O osude tohto súboja však nerozhodnú len…

Predpoveď počasia pre Slovensko na piatok

0 icon

Bratislava 9. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:Facebook/Počasie.shmú.rtvs) Aktualizované 9. júna 2023 o 8:31 Situácia: Počasie u nás ovplyvňuje plytká tlaková níž. Prevažne oblačno, na mnohých miestach prehánky alebo búrky. Teploty 19 až 24 stupňov C Na západnom Slovensku prevažne oblačno, možnosť prehánok alebo búrok. Najnižšie ranné teploty 16 až 13 a najvyššie…

Biden zabudol, že hovorí s britským premiérom

0 icon

Washington 9. júna 2023 (HSP/MagyarNemzet/Politico/Foto:Twitter)   Najprv premenoval britského premiéra na "Rasheeho Sanooka". Teraz Joe Biden udelil Rishimu Sunakovi úplne nový pracovný titul - prezident, ktorý v skutočnosti v Spojenom kráľovstve neexistuje, informuje Politico Pri štvrtkovom prvom privítaní britského premiéra v Bielom dome Biden okamžite poplietol čestné oslovenia a Sunaka…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Viktória Hellenbart

Ako uvažuje Orbánove Maďarsko o vojne - II. časť

0icon

Prezidentka varuje pred hrozbou maďarskej cesty na Slovensku, k hystérii sa poslušne pridávajú západné médiá. Poľsko s pobaltskými štátmi už iniciatívne vyhlasuje, že je ochotné namiesto NATO vstúpiť po boku Ukrajiny do vojny s Ruskom. Či to myslia naozaj tak, to sa uvidí. Iný názor na vec majú Maďari. V…

Ladislav Hvižďák

Otvorený list predstaviteľom strany Smer

0icon

Tento článok vyšiel na stránke belobog.   Ja niktoš, dezolát a konšpirátor som si dovolil osloviť čelných predstaviteľov strany smer aby mi odpovedali

Pavel Jacz

Voľte prosím prvú, jednu a jedinečnú Remišovú – zakladateľku politikárskej humoriády!

0icon

Pri našej turbulentnej politickej scéne dobre padnú argumentácie „najúžasnejšieho mozgového trustu Slovenska a asi aj Európy“ našej Verči Remosky, prepáčte Remisky, či Remišky? Už presne neviem, ako ju zo zmätenosti volať. Jej politikárske gagy však dokážu zabaviť všetkých, čo pozerajú politick

Slavěna Vorobelová

Zelensky cez palubu

0icon

Popredné americké médiá, The New York Times a The Washington Post, v úzkom časovom rozpätí pohybujúcom sa okolo momentu, keď NIEKTO odstrelil priehradný múr vodnej nádrže Kachovka, zverejnili informácie, ktoré vyvolávaj&uacut

Gustáv Murín

Kachovka – priehrada plná dezinformácií

0icon

Prezidentka Čaptová má pravdu. Sme obeťami lavíny dezinformácií – tých protiruských. Ona sama v tých dezinformáci&aacu

Vášeň v Tebe

Uchopte niekoľko listov a vložte ich do ryže. Potravinové mole v okamihu zmiznú

0 icon

9.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Instagram.com/wzdrowymdomu). Mnohí z nás majú v kuchyni radi zásoby suchých produktov, ako je múka, ryža alebo cestoviny. Ich skladovanie v skrini však predstavuje riziko zahniezdenia potravinových molí. Zbaviť sa ich nie je jednoduchá úloha. Ako zabrániť tomu, aby sa potravinové mole usadili vo vašich…

Ako pestovať uhorky na šnúrkach? 3 jednoduché kroky pre šťavnatú a bohatú úrodu

0 icon

9.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: youtube.com/@pestovanie.zahradkarisrdco6887). Ak chcete využiť každé voľné miesto v záhrade a pozbierať bujnú úrodu, popremýšľajte o pestovaní uhoriek na šnúrach. Záhradkári túto metódu odporúčajú už roky. Zlepšíte tak nielen ich vývoj, ale postaráte sa aj o zdravie zeleniny. Ako použiť tento trik?

Päť zložiek dobrého manželstva. Poznáte ich všetky?

0 icon

09.06.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: pixabay.com/OlcayErtem). Dobré manželstvo je ako polievka uvarená z viacerých ingrediencií, ale v tomto prípade nestačí jeden kuchár. Šťastné dlhodobé páry opakujú ako mantru, že bez dobrej komunikácie by nič nefungovalo. Čo ešte musíte pridať, aby vzťah dobre fungoval a poskytoval partnerom dostatok spokojnosti? Jedna…

Tento produkt za desiatky centov som nalial do krtinca. Škodcovia sa na pozemku už nikdy neobjavili!

0 icon

9.6.2023 Redakcia Vašeň v tebe (Foto:youtube.com/Prima Zoom). Krtkovia sú skutočným postrachom všetkých záhradkárov. Najmä na jar a v lete môžu zničiť čerstvo pokosený trávnik alebo zničiť záhony s rastlinami. Skôr ako pobežíte do obchodu po chemický prostriedok na boj proti nim, vyskúšajte túto šikovnú metódu.

Najkrajší balkón? Oplatí sa pozrieť aj na iné kvety ako muškáty

0 icon

09.06.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: instagram.com/henryka8). O tom, že muškáty sú najobľúbenejšie balkónové rastliny, niet pochýb. Obľubuje ich toľko ľudí pre ich nenáročnú starostlivosť a bohaté kvitnutie, ktoré trvá až do jesene. Ale o veľkú krásu sa pripravíme, ak sa zasekneme pri muškátoch, keďže je toľko krajších balkónových rastlín,…

Armádny Magazín

"Prenikne pancierovaním akéhokoľvek západného tanku": zahraničná tlač ocenila rakety Vichr

0 icon

Rusko, 8.jún 2023 (AM) – Armádne letectvo ozbrojených síl Ruskej federácie sa aktívne podieľa na odstrašovaní útočných operácií Ozbrojených síl Ukrajiny, ničení útočných bojových formácií, zastavovaní prielomov a dokončovaní ustupujúcich síl. Početné videá zachytávajú efektívnu prevádzku ruských bojových vrtuľníkov v posledných dňoch. Jednou z hlavnýc

"Arktická výzva": konfrontácia Ruska a NATO v ľadových zemepisných šírkach narastá

0 icon

USA, 9.jún 2023 (AM) – USS Gerald R. Ford 24. mája priplávala do prístavu v Osle, kde sa zdržala niekoľko dní pred odchodom na cvičenie Arctic Challenge. Očakáva sa, že bude vykonávať cvičenia s nórskymi ozbrojenými silami pozdĺž arktického pobrežia krajiny. "Táto návšteva je dôležitým signálom úzkych bilaterálnych vzťahov medzi USA a…

Londýn a Kyjev pracujú na pláne "ukončenia ruskej agresie"

0 icon

Ukrajina, 9.jún 2023 (AM) – Nie, nie je náhoda, že britské a ukrajinské médiá 4. júna zhodne informovali o úspechu OS Ukrajiny. Začnime senzačnou správou námestníčky ukrajinského ministra obrany Anny Malyarovej, ktorá to oznámila svetu: "V niektorých oblastiach vedieme útočné operácie. Najmä Bachmut zostáva epicentrom bojov. Postupujeme pozdĺž veľmi rozsiahlej frontovej…

Cudzinci, nie bratia. O Galícii ako nositeľke "ukrajinskej identity"

0 icon

Ukrajina, 9.jún 2023 (AM) – Ako je možné, že ľudia, ktorí žijú na rôznych brehoch Zbruču (rieky, ktorá rozdeľuje Halič a zvyšok Ukrajiny), majú spoločné etnonymum "Ukrajinci" a žijú (zatiaľ) v jednom štáte?   Podľa historických prameňov v prvom tisícročí nášho letopočtu tieto krajiny obýval slovanský kmeň tzv. bielych Chorvátov. Po…

Rozpojené Štáty Americké pred prezidentskými voľbami v roku 2024

0 icon

USA, 9.jún 2023 (AM) – V Amerike sa začali nominácie na prezidentské voľby v roku 2024. Demokrati to majú jednoduchšie, výberom kandidátov sa nezaoberajú. Stále padajúceho Bidena nemá kto nahradiť, keďže to prísne pravidlá "oslovskej strany" nepredpokladajú. V skutočnosti sa Demokratická strana USA skladá z dvoch strán.   Z "vnútornej strany", v…

TopDesať

Kvôli požiaru v Kanade je New York oranžový

0 icon

Vidieť oranžovú oblohu je nádherný zážitok, za predpokladu ak je výsledkom úžasného východu alebo západu slnka. Pre obyvateľov mesta New York ale aj rôznych iných miest na východnom pobreží Spojených štátov sa však oranžová obloha, žiaľ, zmenila na absolútnu nočnú moru. V posledných 6 týždňoch Kanada bojuje s ničivými lesnými…

Máte dobrý zrak? Tieto fotografie vám dokážu opak

0 icon

Myslíte si, že máte dobrá zrak? Máme fotografie, ktoré vám zrejme dokážu opak. Nasledujúce fotografie ovplyvňujú skutočnú realitu. Tú si všimnete, až keď sa poriadne a dôkladne zadívate z tej správnej strany. Vravieva sa, že každý robí chyby, pretože je to súčasť ľudského žitia. Vyzerá to tak, že je to…

Dôkaz, že niektoré veci je lepšie nechať na profesionálov

0 icon

Hovorí sa, že prax robí z ľudí majstra a profesionáli vedia, že je to pravda. Ak však nezavoláš na pomoc profesionálov, môže to dopadnúť aj takto tragicky.  Existuje dôvod, prečo zvyčajne existuje jasný rozdiel medzi konečným výsledkom poskytnutým profesionálom a amatérom, či už ide o výrobu dezertov alebo stavbu domov.…

Mark Wahlberg odhalil, prečo sa s rodinou odsťahoval z Hollywoodu

0 icon

Mark Wahlberg, legendárny herec a oddaný otec štyroch detí nedávno urobil životné rozhodnutie a spoločne s rodinou sa odsťahoval z Hollywoodu. Po boku svojej manželky Rhea Durham sa Mark rozhodol začať odznova a v nedávnom úprimnom rozhovore sa podelil o podrobnosti tohto významného rozhodnutia. V roku 2022 sa Wahlberg s…

Fotografie zvieratiek, ktoré vám zaručene zlepšia deň

0 icon

Zábavné zvieratá a fotografie zábavných zvierat boli vždy zdrojom radosti a zábavy pre ľudí na celom svete. Od veselých memečiek až po virálne videá - zvieratá nám dokážu vyčariť úsmev na tvári a rozjasniť naše dni. Okrem zábavy však môžu zábavné zvieratá zohrávať aj úlohu pri zlepšovaní našej pohody. Fotografie…

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali