Príliš časté používanie aromatických šumivých guličiek (bombičiek) do kúpeľa
Jednou z najtoxickejších zložiek bombičky je aromatická prísada. Až 95% týchto prísad je vyrobených z nafty a niektoré z nich ovplyvňujú hladiny hormónov. Predovšetkým je potrebné dávať pozor na acetaldehyd, ktorý je považovaný za nebezpečný karcinogén a môže nepriaznivo ovplyvniť dýchací a nervový systém a dokonca aj obličky.
Aplikovať parfum na spodnú bielizeň
Najčastejšie podráždenie kože na intímnych miestach je príznakom kontaktnej dermatitídy. Tá môže mať rôzne príčiny. Spravidla sa jedná o prací prášok alebo syntetický materiál. K rizikovým faktorom patrí aj používanie parfumov. Lekári kategoricky neodporúčajú kropiť spodnú bielizeň parfumami.
Príliš často používať hydratačné krémy alebo masky
Jednoduchý spôsob, ako zistiť, ako značne používate hydratačný krém, je sledovať, ako dlho vám tuba vydrží. Ak niekoľko mesiacov, je všetko v poriadku. Ale ak len pár týždňov, stojí za to znížiť používanie týchto prostriedkov.
Existujú aj nepriame znaky príliš hydratovanej kože – upchaté póry, mastný lesk a výskyt akné (ak predtým nič podobné nebolo). Ak používate krém príliš často, prirodzené mechanizmy hydratácie sa časom strácajú.
Odborníci odporúčajú používať krém ráno a večer, ak je koža suchá. Inak stačí raz denne.
Čistiť si zuby ihneď po jedle
Je to paradox, ale nie je dobré si čistiť zuby ihneď po jedle. Najmä ak boli vo vašom jedálničku kyslé potraviny alebo šťava. Ide o to, že kyselina vzájomne reaguje so zubnou pastou a spoločne značne poškodzujú zubnú sklovinu. Preto je lepšie počkať hodinu až dve a až potom si čistiť zuby kefkou a pastou, ale v použití dentálnej nite vám nič nebráni.
Používať antibakteriálne mydlo
Mydlo môže obsahovať triclosan, ktorý je schopný zmeniť hladinu testosterónu a hormónov štítnej žľazy. Vo veľkom množstve táto látka vyvoláva nekontrolovateľný rast buniek vrátane rakovinových.
Triclosan sa nachádza takmer v 75% antibakteriálnych mydiel a tiež v čistiacich prostriedkoch a niektorých zubných pastách. Preparát je oficiálne zakázaný v Kanade a v USA, pretože výrobcovia neboli schopní dokázať jeho bezpečnosť.
Používať peeling
Predpokladá sa, že používanie peelingu narobí viac škody ako úžitku. Odstránením hornej vrstvy odumretej kože zničíme prirodzenú ochrannú bariéru medzi epitelom a vonkajším prostredím. Pomáha to odstraňovať mastný lesk, ale paradoxom je, že ak neexistuje ochranná vrstva, koža začne aktívne produkovať tuk, ktorý ju nakoniec ešte viac mastí.
Uchovávať žinky na vlhkom mieste
Vlhká žinka je semeniskom baktérií v dome. Okrem toho, ak ju budeme nechávať v kúpeľni, môže sa na nej usadiť pleseň. Používanie takej hubky môže spôsobiť podráždenie a akné.
Ideálnym spôsobom, ako predísť takým následkom, je uchovávanie žinky na suchom vetranom mieste alebo používať kefky, ktoré vysychajú oveľa rýchlejšie. Môžeme ju tiež prať v práčke – dermatológovia to odporúčajú robiť raz za 3-4 dni.
Dávať prednosť dezodorantom v spreji
Hlavné nebezpečenstvo sprejov spočíva v tom, že ich vdychujeme. V dôsledku toho môže dôjsť k nevoľnosti, záchvatom dýchavičnosti, vzniku alergie či astmy.
Nehľadiac na to, že je na mnohých sprejoch napísané, že ich nemožno používať v uzatvorených miestnostiach, rovnako nevychádzame do voľného priestoru. Je lepšie použiť obyčajný roll–on, ak nemáme možnosť použiť sprej tak, ako je odporúčané.
Výplachy
Hoci móda výplachov je už za nami, mnohé ženy si aj naďalej “predpisujú“ túto procedúru s použitím rôznych liečivých bylín. V USA to robí každá piata žena. Problém spočíva v tom, že liečivý roztok narušuje prirodzené vnútorné prostredie, ktoré normálne chráni pred infekciami.
Vytrhávať si chĺpky v nose
Funkciou chĺpkov je filtrovať vzduch a nedovoliť pevným časticiam, aby sa dostali do organizmu. Vytrhávanie chĺpkov môže viesť k dvom nepríjemným následkom:
1. Ak ste vytrhli chĺpok, na jeho mieste vznikne malá ranka, do ktorej sa môžu dostať baktérie, a ranka sa zapáli.
2. Filtrácia vzduchu už nebude tak dôkladná a dovnútra sa začnú dostávať cudzie prvky.
Ideálnym riešením kozmetického problému s vyčnievajúcimi chĺpkami je použitie zastrihávača alebo aspoň nožníc na nechty.