Keďže hlasovanie vetovali stáli členovia bezpečnostnej rady OSN, Rusko, Čína a Francúzsko, Američania chceli získať aspoň tzv. morálny mandát, čo znamenalo, že keď získajú väčšinu nestálych členov, budú to považovať za svoje víťazstvo. Niektorým nestálym členom ako Kamerunu a Angole dokonca sľubovali zmazať štátny dlh.
Na Slovensku o zbraniach hromadného ničenia presviedčal poslanec Daniel Lipšic takto: “Civilizovaný svet je dnes ohrozený tým, že režim Saddáma Husajna vlastní zbrane hromadného ničenia. Svoju argumentáciu skúsim zhrnúť do jednoduchého sylogizmu. Hlavnou premisou sylogizmu je tvrdenie: Diktátorský režim vlastní zbrane hromadného ničenia. Vedľajšou premisou sylogizmu je tvrdenie: Diktátorský režim v Iraku podporuje teroristické skupiny a spolupracuje s nimi. Záver sylogizmu je: Diktátorský režim vážne ohrozuje bezpečnosť civilizovaného sveta. Sylogizmus je pravdivý, ak sú správne obidve jeho premisy a ak záver logicky z týchto dvoch premís vyplýva. Myslím, že v tomto prípade je tento fakt nespochybniteľný.”
Okrem neho sa jednoznačne vyjadril aj vtedajší podpredsedu parlamentu Béla Bugár (dnes poslanec za Most-Híd) Irak podľa neho vtedy vyvíjal a vyrábal zbrane hromadného ničenia, o čom mali byť „jasné dôkazy“. Vojnu v Iraku oficiálne podporila vtedajšia koalícia na čele s premiérom Mikulášom Dzurindom.
Novinár Štefan Hríb vtedy pochválil rozhodnutie amerického prezidenta, ktorý sa „rozhodol vziať na seba zodpovednosť za celý slobodný svet“.
Jediný poslanec ktorý sa za svoje hlasovanie ospravedlnil je Jozef Banáš.
Boris Garman
Celý záznam z rozhovoru si viete pozrieť TU