Do Paríža odcestoval tiež premiér Peter Pellegrini, ktorý vedie slovenskú delegáciu a celému ministerskému zasadnutiu Rady OECD predsedá. Okrem neho a vicepremiéra na podujatí vystúpia aj ďalší členovia vlády. Zúčastnia sa na ňom aj minister financií Ladislav Kamenický, minister hospodárstva Peter Žiga, šéfka rezortu školstva Martina Lubyová, štátny tajomník ministerstva životného prostredia Norbert Kurilla a tiež zástupcovia ďalších rezortov.
Cieľom predsedníctva na zasadnutí Rady ministrov OECD je prediskutovať vybrané kľúčové témy a určiť priority pre prácu OECD na najbližší rok. Účastníci sa zamerajú najmä na digitálnu transformáciu pre udržateľný rozvoj.
Slovensko už svoju Stratégiu digitálnej transformácie má, 7. mája 2019 ju na svojom rokovaní schválila vláda SR. Materiál definuje priority a konkrétne opatrenia v oblasti digitálnej agendy. Jej hlavnou víziou je urobiť zo Slovenska do roku 2030 modernú krajinu s inovačným a ekologickým priemyslom, ktorá bude schopná ťažiť zo znalostnej digitálnej ekonomiky a dátovej ekonomiky. Slovensko je jednou z prvých krajín, ktoré takúto stratégiu majú, pripojili sme sa tak k najvyspelejším krajinám sveta. Vychádza z priorít jednotného digitálneho trhu Európskej únie a reaguje na vysoko aktuálne témy, ako je napríklad blockchain či umelá inteligencia. V blízkej dobe bude na ňu nadväzovať akčný plán opatrení, cez ktoré sa v praxi zrealizujú jej ciele.
Redakciu informovala Silvia Tannhauserová z Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu.