Podľa Európskej únie by príspevok poľnohospodárov k hrubému domácemu produktu (HDP) mohol spadnúť o 0,8 percenta, zatiaľ čo podiel amerického poľnohospodárstva by sa naopak mohol zvýšiť HDP o 1,9 percenta. BUND varuje poľnohospodárov na oboch stranách Atlantiku, prospech z TTIP budú mať najmä veľké podniky.
Združenie pre životné prostredie a ochranu prírody Nemecka (BUND) nevypracovalo svoju vlastnú štúdiu, ale vychádza zo štyroch štúdií, ktoré vypracoval Európsky parlament, britská sieť ekonómov CEPR, francúzsky CEPII inštitút a americké ministerstvo poľnohospodárstva. Napríklad americké ministerstvo poľnohospodárstva predpokladá, že rozsiahla liberalizácia transatlantického obchodu spôsobí nárast vývozu USA v takmer každej kategórii potravín, zatiaľ čo v EÚ by mali ceny výrobcov spadnúť na dno.
Podľa štúdie Európskeho parlamentu by sa vývoz medzinárodného spoločenstva zvýšil o 56 percent. Vývoz Spojených štátov by sa ale mal zvýšiť až o 116 percent. CEPII Inštitút očakáva, že podiel poľnohospodárstva na HDP klesne len v Nemecku približne o 900 miliónov eur. Výsledky štyroch štúdií poskytujú údaje o vplyve TTIP na európsky poľnohospodársky sektor. Autori predpokladajú, že predpisy a normy pre spotrebiteľov alebo zdravie by mohli byť kvôli dohode o voľnom obchode odstránené. Všetky štúdie sa však zhodli, že americké poľnohospodárstvo bude mať z dohody väčší úžitok ako to európske.
BUND varuje pred nahradením EÚ noriem pre potraviny tými americkými. V EÚ musia výrobcovia preukázať bezpečnosť svojich produktov. V USA je to naopak – tam musia orgány preukázať nebezpečnosť výrobku.