Pražská stanica Klárov bola budovaná v rokoch 1952 až 1959 v režime prísne tajnom, a to priamo oproti Strakovej akadémii, sídlu vlády. Stavba s názvom K–111 mala slúžiť ako stanica podzemnej dráhy, rovnako mala byť chráneným pracoviskom vedúcich funkcionárov predsedníctva vlády a ÚV KSČ.
Praha vtedy požiadala Moskvu, aby do krajiny vyslala odborníkov, ktorí mali s prípravou tajného metra pomôcť. Avšak v roku 1953 celý projekt náhle skončil, pretože ZSSR požiadavku československej vlády odmietol. Po zmene vedenia v 60. rokoch bola koncepcia stalinského metra úplne zbúraná.
Stanica metra Klárov a vládny kryt sú však dodnes neprístupné.
Jedným z tajomných miest v Prahe je tiež Stalinov pomník, presnejšie podzemné priestory pod bývalú sochou sovietskeho diktátora Josifa Vissarionoviča Stalina na Letnej. Pomník obrích rozmerov bol na konci 50. rokov zbúraný.
V 60. rokoch dané miesto slúžilo ako sklad zeleniny a po revolúcii sa objavili prvé pokusy tento priestor oživiť. Svoje sídlo “pod Stalinom“ malo prvé rockové rádio a konali sa tam legendárne búrlivé diskotéky. V súčasnosti je na miesto vstup zakázaný kvôli porušenej statike.
Je známe, že Česká republika má mystický nádych. Dokonca aj samotná Praha si vyslúžila status najmystickejšieho mesta na svete, pravdepodobne za vlády Rudolfa II.
Ďalším mystickým miestom je napríklad hrad Houska, ktorý sa nachádza 47 km od Prahy. Česká “brána do pekla“, ako je hrad Houska nazývaný, bola postavená v druhej polovici 13. storočia a dodnes sa diskutuje o tom, že sa na mieste dejú paranormálne javy.