Ženy neúspešne protiargumentovali tým, že aj korán uznáva Pannu Máriu, a preto ich modlitby neurážajú islamskú vieru.
Saudská vláda v roku 2006 vyhlásila, že prestane zasahovať do bohoslužieb iných vierovyznaní, najmä kresťanov, ktoré sú vykonávané v súkromí. Avšak po celej krajine sú zakazované kostoly a ak niekoho uvidia nosiť krížik, môže byť odstránený nielen policajtom, ale aj hociktorým moslimom. Zároveň muž alebo žena, ktorá nosí kríž alebo iný náboženský predmet môže byť zatknutá, uväznená alebo jej môžu zrušiť víza.
“Hovoria, že kresťania sa môžu modiť v súkromí, ale čo znamená to súkromie?” pýta sa profesor Milánskej univerzity, Camille Eid, expert na kresťanstvo na Strednom Východe. “Znamená to sám alebo s vašou rodinou? Ak sa dve rodiny alebo skupina rodín spolu modlia doma, v súkromí, náboženská polícia k nim môže prísť a zatknúť ich.”
Náboženská diskriminácia v Saudskej Arábie však môže prerásť až k smrti. V auguste 2008, miestne dievča Fatima Al-Mutairi, bola zavraždená svojím bratom po tom, čo sa dozvedel o jej konvertovaní na kresťanstvo.
Azda ale najväčším paradoxom je, že v septembri roku 2015 OSN zvolila Saudskú Arábiu, aby viedla Radu pre ľudské práva.
Branislav Zaujec