tlačová beseda poslaneckého klubu strany SMER – SD

NAŽIVO

Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier dnes spolu s manželkou Elke Büdenbenderovou pricestoval do Spojeného kráľovstva na oficiálnu trojdňovú návštevu.

Ide o prvú cestu nemeckého prezidenta do Británie za posledných 27 rokov. Informujú agentúry DPA a Reuters.

Steinmeier Starmer
Na snímke nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier (vpravo) a britský premiér Keir Starmer / Foto: TASR/AP-Thomas Krych
20:07

Ukončenie vojny Ruska na Ukrajine by malo byť v súlade s medzinárodným právom, uviedol generálny tajomník OSN António Guterres.

Podľa vlastných slov si myslí, že riešenie je ešte stále ďaleko. Informuje agentúra Reuters.

20:06

Wikipédia zverejnila zoznam najnavštevovanejších odkazov v tomto roku, pričom na jej anglickej verzii bol najpopulárnejší článok o Charliem Kirkovi. Informuje web Euronews.

20:05

Maďarsko na Ukrajinu nedodá žiadne zbrane, neposkytne jej ani žiadne finančné prostriedky a plne podporuje mierové úsilie amerického prezidenta Donalda Trumpa. Vyjadril sa tak maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó po zasadnutí ministrov zahraničných vecí NATO v Bruseli. Informuje agentúra Reuters.

20:03

Iránska vláda plánuje nakúpiť vodu od susedných krajín v dôsledku celonárodného sucha.

Ďalším z cieľov Teheránu je dovoz produktov, pri ktorých výrobe sa spotrebúva veľa vody. Informuje  agentúra DPA.

20:02

Český prezident Petr Pavel privítal dohodu Rady EÚ a Európskeho parlamentu na postupnom ukončení dovozu ruského plynu do Európy.

Podľa neho k tomuto kroku malo dôjsť skôr, pretože krajiny EÚ mali dosť času pripraviť sa na tento stav. Povedal to dnes po skončení prezidentského summitu Vyšehradskej štvorky v Ostrihome.

Podľa neho štáty EÚ by si nemali naivne myslieť, že sa vrátia „staré dobré časy“ lacných energií a priateľských vzťahov s Ruskom.

20:00

Poslanci izraelskej vládnej koalície sa dnes nezúčastnili na hlasovaní o uznesení, ktoré vyjadruje podporu plánu amerického prezidenta Donalda Trumpa na ukončenie vojny v Pásme Gazy.

Za jeho prijatie preto hlasovala iba tretina poslancov izraelského parlamentu (Knesetu). Informujú agentúry Reuters, DPA a portál Times of Israel.

19:58

Bývalý majiteľ PornHub sa zaujíma o zahraničné aktíva spoločnosti Lukoil, informuje agentúra Reuters.

Podľa informácií agentúry sa bývalý majiteľ MindGeek (materská spoločnosť porno portálu PornHub), rakúsky podnikateľ Bernd Bergmair, obrátil na americké ministerstvo financií so žiadosťou o povolenie na nákup časti zahraničných aktív spoločnosti Lukoil.

„Je zrejmé, že Lukoil International GmbH je vynikajúca investícia a každý by bol rád, keby mal možnosť vlastniť tieto aktíva,“ povedal Bergmair pre agentúru Reuters a dodal, že „nekomentuje potenciálne transakcie“.

18:59

NATO nemá plán „B“ pre prípad zastavenia dodávok amerických zbraní na Ukrajinu, vyhlásil generálny tajomník aliancie Rutte.

Novinár sa spýtal Ruttea, či má NATO náhradný plán pre prípad zlyhania rokovaní a zastavenia dodávok amerických zbraní na Ukrajinu.

„Nemám ho. Nemyslím si, že by sme mali uvažovať o pláne „B“, odpovedal generálny tajomník aliancie.

Pripomíname, že západné médiá skôr písali, že v prípade odmietnutia Kyjeva podpísať Trumpov mierový plán, Spojené štáty môžu prestať dodávať zbrane Ukrajine aj za peniaze.

18:50
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Fico: Namiesto uragánu návrhov v prospech občanov včera vláda prijala jeden slabučký návrh zákona

Dnes sa uskutočnila tlačová beseda poslaneckého klubu strany SMER – SD o tom, ako vláda rieši problémy ľudí s energiami. Návrh vlády, ktorý bolo včera na jej zasadnutí prijatý je prejavom totálnej neschopnosti vlády SR reagovať na aktuálne potreby firiem, ľudí, nemocníc a škôl

tlačová beseda poslaneckého klubu strany SMER – SD
Na snímke členovia strany SMER – SD
❚❚
.

Podľa slov predsedu strany SMER – SD Roberta Fica je to dôkaz, že ide o najneschopnejšiu vládu v histórii Slovenska.

„My sme včera očakávali na vláde, že príde uragán návrhov, čo všetko ide vláda urobiť, aby to, čo do určitej miery spôsobila sama, teda ten prudký nárast cien elektriny, plynu a všetkého ostatného, dostala pod akú takú kontrolu. Očakávali sme celý rad návrhov, pokiaľ išlo o kompenzácie priemyslu, kompenzácie ľuďom, očakávali sme rôzne návrhy, ktoré sa týkajú zastropovania cien, pretože tých možností, ktoré ponúka Európa je obrovské množstvo. Na naše veľké prekvapenie včera vláda schválila iba jeden návrh zákona, ktorým sa novelizuje zákon o energetike a tento návrh ponúka v skrátenom legislatívnom konaní slovenskému parlamentu,“ povedal R. Fico.

Podľa neho tento zákon vytvára všeobecný právny rámec na vyhlásenie stavu núdze, kedy za určitých podmienok bude možné požadovať od dodávateľov elektriny a plynu, aby za konkrétnu cenu, konkrétnym odberateľom plyn a elektrinu dodávali s tým, že všetky prípadné škody, ktoré budú spôsobené takýmto stavom núdze, bude potom kompenzovať štát. Tento právny rámec však nehovorí o ničom konkrétnom. Predseda strany SMER – SD si myslí, že včera vláda pochopila, že je stratená a netuší, čo má urobiť.

.

R. Fico ďalej uviedol, že zo zákulisia vychádzajú informácie, že premiér Heger a ministri sa boja prijať čokoľvek a čakajú na rozhodnutie Európskej komisie, ktoré má byť pretavené do nariadenia s účinnosťou od 1.12.2022. Toto rozhodnutie by malo zastropovať určité príjmy pre výrobcov elektriny a zaviesť osobitnú daň pre uhoľné bane, pre rafinérie a pre ďalšie spoločnosti, ktoré robia s týmito produktami. Predsedníčka Európskej komisie sa vyjadrila, že na základe tohto opatrenia chcú získať 140 miliárd eur, ktoré budú v EÚ použité na kompenzácie.

“Čo navrhuje komisia a na čo sa spolieha úplne zbytočne Heger je to, že výrobcovia elektrickej energie, bez ohľadu na to, či ide o jadro, vietor alebo slnko s tým, že do tejto kategórie nespadajú výrobcovia elektrickej energie, pokiaľ ide o výrobu z čierneho uhlia a plynu. Budú môcť predávať nimi vyrobenú elektrickú energiu za maximálnu sumu 180 eur za megawatthodinu. Všetko nad tým má prepadnúť „na oltár vlasti“ a krajiny to majú použiť na kompenzácie, na prvky solidarity firmám  a občanom,“ doplnil R. Fico.

Podstatným výrobcom elektriny u nás sú Slovenské elektrárne, ktoré tvoria gro celého trhu a produkcie elektriny na Slovensku. Preukázateľne sa dá povedať, že veľkí výrobcovia elektrickej energie v celej EÚ predávajú svoju produkciu na nejaké obdobie vopred za cenu, ktorá je podstatne nižšia ako 180 eur za MWh.

R. Fico sa teda pýta, čo Slovensko získa z toho, ak Slovenské elektrárne už podpísali kontrakty na predaj elektriny za podstatne nižšiu cenu?

„Tie elektrárne elektrinu dajú nejakej strane, ktorá to potom dodáva koncovým odberateľom. Prečo Európska komisia nechce postihnúť distribučné siete, špekulantov a ďalších? Odkazujeme pánovi Hegerovi a ministrom, že pokiaľ ide o návrh Európskej komisie, že všetko nad 180 eur za megawatthodinu pri výrobe elektrickej energie bude na oltár vlasti, pre Slovensko znamená jednu veľkú nulu,“ poznamenal R. Fico.

.

Tento návrh na konci dňa môže spôsobiť ďalší tlak na rast trhových cien, ale najmä môže spôsobiť Európe celý rad rôznorodých žalôb.

Potom je tu druhý návrh Európskej komisie, a to je zavedenie osobitnej dane. R. Fico už hovoril s firmami, ktorých sa to u nás môže dotýkať. Európska komisia hovorí napríklad pri uhoľných baniach, že ak tie v roku 2022 mali zisk o 20% vyšší, ako v troch predchádzajúcich fiškálnych rokoch, tak sa z toho vytvorí základ dane a bude sa platiť daň vo výške 33%. To všetko má spadať do už spomínaného balíka 140 miliárd eur.

Predseda strany SMER-SD nerozumie, prečo vláda nechce zdaniť banky, ktoré majú rekordné zisky. Prečo vláda nejde po obchodných reťazcoch, ktoré zarábajú ako nikdy. Prečo nesedí k takto vážnej téme tripartita, prečo nie je na úrade vlády priestor pre permanentnú účasť zástupcov zamestnancov, zamestnávateľov, vysokých škôl, miest a obcí. Solidarita podľa neho musí byť v podobe sústredenia všetkých rozumných názorov.

Podpredseda strany Ľuboš Blaha povedal, že nečinnosť našej vlády je najlepšie viditeľná v porovnaní s okolitými krajinami, ktoré prijímajú desiatky opatrení.

„Nemecká vláda už prijala tretí balíček v septembri v hodnote 1,8 percenta HDP Nemecka. Francúzi zastropovali ceny elektriny, ktoré nemôžu ísť vyššie, ako sú štyri percentá a kompletne zmrazili ceny plynu. A napriek tomu Macronova vláda nedostala podporu na tieto opatrenia od ľavicovej opozície, pretože sa im to zdalo byť málo. V Taliansku v lete prijali opatrenia vo výške troch percent HDP, napriek tomu sa to zdalo byť málo koaličným partnerom a padla talianska vláda. Tak sa o robí v bežnej civilizovanej Európe. V Španielsku zastropovali ceny benzínu, zastropovali ceny elektriny. V Británii, kde majú novú premiérku, pravičiarku ako repa idú investovať do sociálnych opatrení a do zastropovania cien plynu a energií 4,3 percenta HDP,“ vymenoval Ľ. Blaha.

.

A slovenská vláda príde a ponúkne nič, jednu veľkú nulu.

Podpredseda strany Ladislav Kamenický ešte dodal, že zo sumy 140 miliárd, ktorá sa má rozdeliť medzi krajiny EÚ má Slovensko dostať namiesto 1,4 miliardy len 100 miliónov eur, čo je podľa jeho slov len trápny pľuvanec do vody.

Redakciu informovalo Tlačové oddelenie SMER – SD.

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Milan Šupa

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Miroslav Urban

Marek Brna

Michal Durila

.
.
.

Najväčší korupčný škandál v EÚ v súčasnosti. Nad Leyenovou sa opäť zmráka, problémov je viac. Môžu spustiť reťazovú reakciu

Najväčší korupčný škandál v EÚ v 21. storočí s diplomatickou akadémiou zasiahne pozíciu predsedníčky Európskej komisie Ursuly von der Leyenovej,…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Zvrat v kauze kontroverzného nákupu NITC Voderady. Zasiahol Drucker

Minister školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR poverený vedením Úradu podpredsedu vlády SR pre Plán obnovy a znalostnú ekonomiku Tomáš…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Srbská vláda schválila zatvorenie jedinej ropnej rafinérie v krajine v dôsledku amerických sankcií proti Rusku

Srbsko nedostalo od Spojených štátov kladnú odpoveď ohľadom licencie na pokračovanie dodávok ropy do rafinérie srbskej ropnej spoločnosti NIS v…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rumunsko zničilo ukrajinský námorný dron

Rumunsko zničilo ukrajinský námorný dron Sea Baby v Čiernom mori, informuje ministerstvo obrany krajiny

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kotlár: Odďaľujem predloženie správy o pandémii, chcem dokončiť objasňovanie

Splnomocnenec vlády pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie COVID-19 Peter Kotlár odďaľuje čas predloženia svojej správy o…

03. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Situácia je vážna. Tisíc ukrajinských vojakov sa ocitlo v obkľúčení v Mirnograde

Tisíc ukrajinských vojakov sa ocitlo v obkľúčení v Mirnograde a žiada o pomoc, píše Bild s odvolaním sa na jedného…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vláda posúdila možnosti žaloby v prípade ukončenia dovozu plynu z Ruska

Pokiaľ budú po prijatí nariadenia o postupnom ukončení dovozu zemného plynu z Ruska pretrvávať relevantné právne výhrady, ktoré by mohli…

03. 12. 2025 | Aktualizované 03. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Aktualizované 03. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Dokonalý darček: Svetové hity v jednom balíčku

Prinášame vám zaujímavú ponuku. Svetové hity pri ktorých kúpe ušetríte viac ako 5 eur a máte poštovné zadarmo

03. 12. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov

Brutálna vražda syna ukrajinského politika. Vo Viedni našli jeho upálené telo

Pod traťou Ostbahn vo Viedni bolo v spálenom tmavom Mercedese s ukrajinskými značkami nájdené telo muža.  Len 21-ročný muž bol mučený…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Predstaviteľky opozície chcú vyvodenie dôsledkov voči Lajčákovi, zaslali otvorený list Ficovi a spustili petíciu

Predstaviteľky opozície zaslali otvorený list premiérovi Robertovi Ficovi so žiadosťou, aby prestal chrániť kamarátov sexuálneho predátora Jeffreyho Epsteina. Veronika Remišová…

03. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vyhlásenia Ušakova po stretnutí Whitkoffa a Kushnera s Putinom

Vyhlásenia Ušakova po stretnutí Whitkoffa a Kushnera s Putinom:

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ukrajinskí poslanci si zvýšili platy trojnásobne

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

03. 12. 2025 | Aktualizované 03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Aktualizované 03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Európska komisia tlačí na použitie ruských zmrazených aktív

Európska komisia oficiálne predložila svoj návrh na poskytnutie Ukrajine „reparačného úveru“, ktorý ešte pred stretnutím odmietlo Belgicko

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Nemecké ozbrojené sily okradli

Nemecké ministerstvo obrany informovalo, že koncom novembra došlo k rozsiahlej krádeži. Neznámi páchatelia ukradli tisíce nábojov z nákladného vozidla na…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Bude radšej hrať golf ako byť dvojkou v reprezentácii? Znovu ožíva konflikt Calzona - Greif

Slovenská futbalová reprezentácia zažila rozpačitý rok 2025. Najskôr sa síce nedostala do B-divízie Ligy národov, no v jeseni si napravila…

03. 12. 2025 | 0 komentárov

Nový riaditeľ Slovenského rozhlasu: Čo od neho môže verejnosť očakávať?

Peter Janků prichádza do čela Slovenského rozhlasu v čase, keď rozhlasová aj televízna časť STVR stoja pred úlohou naplniť verejnoprávne…

03. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Taliansky profesor: Bez mieru Európa prehrá, ale nechce, aby vojna zmizla z obzoru

Taliansko, 3. decembra 2025 - „Kompromisy zatiaľ neboli dosiahnuté,“ vyhlásil poradca ruského prezidenta Jurij Ušakov po stretnutí Vladimíra Putina s…

03. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Slovensko a Česko obnovujú priateľské vzťahy. Progresívci sa môžu aj hádzať o zem

Po nástupe Andreja Babiša do kresla premiéra českej vlády získa Vyšehradská štvorka na sile. Hnacím motorom je slovensko-maďarsko-česká spolupráca, čo…

03. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Výstavba, ktorá sa vymkla kontrole

Výstavba sa niekedy uberie smerom, ktorý nedáva logiku, a výsledkom sú architektonické riešenia, pri ktorých máte pocit, že plánovanie dorazilo…

03. 12. 2025 | 0 komentárov

Kremeľ pre zákaz dovozu ruského plynu predpovedá Európskej únii úpadok

Kremeľ v stredu vyhlásil, že rozhodnutie Európskej únie pristúpiť k úplnému zákazu dovozu ruského plynu do jesene 2027, Úniu len…

03. 12. 2025 | Aktualizované 03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Aktualizované 03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Návrat roka? Serena šokovala zápisom do testov, potom fanúšikov uzemnila jednou vetou

Vráti sa Serena Williamsová na tenisové kurty? Otázka, ktorá v utorok obletela svet po tom, čo sa meno legendárnej Američanky…

03. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Záujem o úvery Štátneho fondu rozvoja bývania rastie. Obnova bytových domov aj naďalej dominuje

Záujem o výhodné úvery zo Štátneho fondu rozvoja bývania má v roku 2025 rastúcu tendenciu. Do konca 3. kvartálu tohto…

03. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ruský Iskander sedemkrát inak: nové typy munície menia pravidlá hry

Rusko, 3. decembra 2025 - Rusko dramaticky rozširuje svoj arzenál operačno-taktických rakiet Iskander-M.   Z dokumentácie vyplýva objednávka stoviek striel,…

03. 12. 2025 | 0 komentárov

Ozbrojenci na motorke vypálili „osem alebo deväť“ rán na SUV, ktoré šoféroval peruánsky prezidentský kandidát

Peruánsky prezidentský kandidát Rafael Belaúnde vyviazol v utorok z útoku ozbrojencov na svoje auto zakrvavený, ale nie vážne zranený, uvádza…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Muži, ktorí nikdy nedospejú. Dieťa z nich nezmizne ani v dospelosti

Muži sú často dôkazom toho, že dospelosť automaticky neznamená koniec hravosti, a ich správanie neraz ukazuje, že vnútorné dieťa si…

03. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Zákulisné tlaky: Ferenčák sa zastrája, vláde hrozí oslabenie

Poslanec Ján Ferenčák mal rušný deň. Hlasovanie o jeho odvolávaní z postu šéfa eurovýboru bolo napokon preložené o týždeň

03. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Čínske úrady vyšetrujú výrobcov sexuálnych bábik s detskými črtami

Čínske orgány v stredu oznámili, že továreň v juhočínskej provincii Kuang-tung, ktorá mala údajne vyrábať sexuálne bábiky s „detskými črtami“,…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

V NATO neexistuje konsenzus ohľadom vstupu Ukrajiny

V NATO neexistuje konsenzus ohľadom vstupu Ukrajiny, vyhlásil generálny tajomník aliancie Rutte

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Požiar zasiahol večer byt v Kráľovskom Chlmci, evakuovali deväť ľudí

Požiar zasiahol v utorok večer byt v bytovom dome v meste Kráľovský Chlmec v okrese Trebišov. Príslušníci Hasičského a záchranného…

03. 12. 2025 | Aktualizované 03. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Aktualizované 03. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier dnes spolu s manželkou Elke Büdenbenderovou pricestoval do Spojeného kráľovstva na oficiálnu trojdňovú návštevu.

Ide o prvú cestu nemeckého prezidenta do Británie za posledných 27 rokov. Informujú agentúry DPA a Reuters.

Steinmeier Starmer
Na snímke nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier (vpravo) a britský premiér Keir Starmer / Foto: TASR/AP-Thomas Krych
20:07

.

Rastúci problém „zabíjania zo cti“ v Európe

V máji minulého roka dvaja bratia údajne zviazali svoju 18-ročnú sestru lepiacou páskou, zapchali jej ústa a utopili ju v…

02. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
02. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Rubio potvrdil, že Rusko požaduje stiahnutie ukrajinských vojsk z Donbasu

„To, o čom sa práve teraz hádajú, je územie s rozlohou približne 30 – 50 kilometrov a 20 % Doneckej…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nemeckí učitelia bijú na poplach

Podľa vedúceho odborového zväzu nemeckých pedagógov stále viac žiakov základných škôl v Nemecku nevie vykonávať tie najzákladnejšie úlohy, ako je…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Európska komisia predstaví novú doktrínu ekonomickej bezpečnosti

Európska komisia predstaví novú doktrínu ekonomickej bezpečnosti. Má ísť o usmernenia, ktorých cieľom je predvídať obchodné hrozby a zaujať strategickejší…

03. 12. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Dvaja mladiství migranti prepustení po útoku mačetou na majiteľa stánku v Dortmunde v Nemecku

Sýrsky majiteľ kiosku utrpel zranenia, ktoré mu zmenili život potom, čo v sobotu dvaja mladíci, 13-ročný Sýrčan a 13-ročný Nemec…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Milan Šupa

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Miroslav Urban

Marek Brna

Michal Durila

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov