Odborníci uviedli, že kuna nemusí mať mláďatá každý rok, čo je jeden z dôvodov pomalej obnovy populácie v Anglicku a vo Walese. Dodali však, že narodenie mláďat je dôkazom toho, že sa im v oblasti páči.
“Je to pre nás nesmierne upokojujúce a zároveň je to najväčší úspech nášho projektu. Fakt, že niektoré samice majú mláďatá, naznačuje, že podmienky v lese sú dobré, v čo sme aj dúfali,” povedala Cat McNicol z Gloucestershire Wildlife Trust a dodala, že zvieratá mali počas zimy dostatok potravy a samice majú veľa miest, kde môžu v pokoji priviesť na svet potomkov.
Kuna lesná väčšinou rodí na jar, keď sú na to najvhodnejšie podmienky. Samica môže mať naraz dve alebo tri mláďatá. Počas trojročného projektu chcú do Forest of Dean priniesť minimálne 60 jedincov. “Dúfame, že počas nasledujúcich dvoch rokov vypustíme do tohto lesa viac kún lesných a ich populácia sa tu udomácni. Následne sa rozšíri a spojí s kunami, ktoré sme nedávno vypustili vo Walese a vytvoria tak novú základňu pre druh a zabezpečia jeho prežitie,” vyjadrila sa Rebecca Wilson z Forestry England.