NAŽIVO

USA zadržali ďalší ropný tanker pri pobreží Venezuely, informuje agentúra Bloomberg. Tanker Bella 1, plávajúci pod panamskou vlajkou, smeroval do venezuelského prístavu na naloženie. Loď je pod sankciami USA.

Je to už tretí ropný tanker, ktorý USA zajali v Karibskom mori po vyhlásení námornej blokády Venezuely. 10. decembra bol na mori zadržaný tanker Skipper a 20. decembra supertanker Centuries naložený 2 miliónmi barelov surovej ropy.

20:07

Výstrahy pred hmlou platia aj naďalej pre celé územie Slovenska. Predbežne majú zostať v platnosti až do utorkového (23. 12.) poludnia. Na svojom webe o tom informoval Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

18:16

Vianočné obdobie je každoročne najrušnejšou časťou roka pre online nakupovanie a Slováci v tomto čase trávia na e-shopoch viac času než kedykoľvek predtým. Nový prieskum Revolutu, ktorý realizovala agentúra Dynata, však ukazuje, že zatiaľ čo ľudia intenzívne hľadajú darčeky a sledujú zľavy, ich schopnosť rozpoznať online podvody zďaleka nie je taká istá. Práve pred sviatkami podvodníci najčastejšie využívajú rýchle rozhodovanie a nižšiu opatrnosť zákazníkov.

17:48

Bolesť a prázdno, ktoré zanechal útok na Filozofickej fakulte Univerzity Karlovej (FF UK), nemožno podľa českého premiéra Andreja Babiša zaplniť slovami. Uviedol to na sociálnej sieti X. V nedeľu od streľby na fakulte, pri ktorej pred dvomi rokmi zomrelo 14 ľudí, uplynuli dva roky.

Babiš-6574
Na snímke predseda hnutia ANO Andrej Babiš / Foto: TASR/AP-Darko Bandic
17:46

Majetok šéfa Tesly Elona Muska po nedávnom súdnom rozhodnutí v USA podľa výpočtov magazínu Forbes prekročil 700 miliárd USD (598 miliárd eur). Informovala o tom správa agentúry DPA.

Muskov čistý majetok má hodnotu približne 749 miliárd USD. Vyplýva to z rebríčka miliardárov Forbesu, ktorý Musk momentálne vedie.

Auto: Tesla údajne rozpúšťa tím zodpovedný za vývoj počítača Dojo
Na snímke americký podnikateľ Elon Musk / Foto: TASR/AP-Patrick Pleul
17:35

Budovanie nemeckej medziregionálnej vodíkovej siete, ktoré sa začalo v tomto roku, zatiaľ prebieha podľa plánu. Informuje o tom správa agentúry DPA. Podľa združenia nemeckých prevádzkovateľov plynovej a vodíkovej infraštruktúry FNB Gas bude do konca roka dokončených prvých 525 kilometrov základnej siete na transport vodíka.

17:26

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v nedeľu vyjadril podporu novému stretnutiu s európskymi spojencami po rokovaniach s americkou stranou v Miami tento víkend. TASR o tom informuje podľa správy agentúry DPA.

„Existuje spoločný názor, že po úsilí nášho diplomatického tímu v Spojených štátoch by sme teraz mali uskutočniť konzultácie s európskymi partnermi v širšom kruhu,“ napísal Zelenskyj na platforme X po telefonickom rozhovore s nórskym premiérom Jonasom Gahrom Störeom.

17:05

Izraelský prezident Isaac Herzog v nedeľu vyzval na celosvetovú kampaň proti antisemitizmu. Urobil tak týždeň po útoku na židovský festivalu na pláži Bondi Beach v austrálskom meste Sydney, pri ktorom zahynulo 15 ľudí, informovala agentúra DPA.

Isaac Herzog
Na snímke izraelský prezident Isaac Herzog / Foto: TASR/AP-Abir Sultan/Pool Photo via AP
17:02

Takmer 1600 ľudí, ktorým bol od 7. mája odopretý vstup v rámci sprísnených kontrol na vnútorných hraniciach Nemecka, požiadalo v krajine o azyl, uviedla v nedeľu spolková vláda v Berlíne. Informovala o tom správa agentúry DPA.

16:54

Dodávky elektriny sa v nedeľu podarilo obnoviť pre približne 95.000 odberateľov v San Franciscu po tom, čo značnú časť tohto mesta v sobotu zasiahol rozsiahly výpadok. Uviedli do miestne oddelenie pre krízový manažment a energetická spoločnosť Pacific Gas and Electric Company (PG&E). Informovala o tom správa agentúry Reuters.

14:46

Zdanenie práce na Slovensku na úrovni 54 % celkových daňových príjmov je nad priemerom Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD), ktorý v roku 2023 dosahoval 50 %. Zatiaľ čo na Slovensku sa zdanenie práce opiera najmä o zdravotné a sociálne odvody, v rámci krajín OECD sú príjmy rozložené rovnomernejšie medzi odvody a daň z príjmov fyzických osôb. Vyplýva to z aktuálneho vydania publikácie Revenue Statistics, zameranej na zloženie daňových príjmov členských krajín OECD.

14:46

Až 90-minútové meškanie zaznamenali v nedeľu vlaky v Prahe v dôsledku krádeže káblov na trati v úseku Vršovice – Hlavná stanica. V tejto oblasti sa aktuálne jazdí len ja jednej koľaji, opravy zrejme potrvajú približne do 15 hodín. Informáciu priniesol server Novinky.cz.

14:44

V Nemecku existuje nebezpečná miera zvykania si na súčasnú veľmi vysokú úroveň antisemitizmu, povedal predseda Ústrednej rady Židov sídliacej v Berlíne v rozhovore pre agentúru DPA, ktorý bol zverejnený v nedeľu.

„Ide o neprijateľné podmienky,“ povedal Josef Schuster v rozhovore po teroristickom útoku v Austrálii spred týždňa, pri ktorom dvaja muži zastrelili 15 ľudí, z ktorých väčšina bola židovského pôvodu.

Austrália streľba Bondi Beach-jd2025121805
Na snímke polícia hliadkuje na mieste streľby po tom, čo bolo opäť otvorené pre verejnosť na pláži Bondi Beach v Sydney, / Foto: SITA/AP-Steve Markham
14:42

Bývalý český prezident Miloš Zeman označil v nedeľu v rozhovore pre spravodajský web TN.cz Rusko za agresora, ktorý by mal za svoju agresiu zaplatiť. Uviedol to v reakcii na otázku, či by mali byť pre Ukrajinu využité zmrazené ruské aktíva, informuje správa portálu iDnes.cz.

Rusko podľa neho zaútočí na toho, kto je relatívne slabý a tam, kde má nádej na výhru; mohlo by napadnúť napríklad pobaltské štáty, kde je silná ruská menšina.

Miloš Zeman
Na snímke bývalý český prezident Miloš Zeman / Foto: SITA/AP-Petr David Josek
14:38

Maďarský premiér Viktor Orbán aktívne vyzýva k čo najskoršiemu mieru, pretože nechce „pád Ukrajiny“.

„Pád Ukrajiny bude pre Maďarsko vážnym problémom. Je teda v záujme Maďarska tomu zabrániť. Vojna Ukrajinu neposilňuje, ale ničí,“ vyhlásil Orbán.

Podľa jeho slov Maďarsko poskytuje Ukrajine veľkú podporu – 44 % celkového dovozu elektriny a 58 % celkového dovozu plynu prichádza do Ukrajiny z Maďarska.

10:58

Kremeľ dal najavo, že neakceptuje zmeny v Trumpovom mierovom pláne, na ktorých trvajú Kyjev a Európania.

„Zmeny, ktoré Ukrajinci a Európania navrhujú do Trumpovho mierového plánu, nepribližujú dosiahnutie dohody,“ vyhlásil poradca ruského prezidenta Jurij Ušakov.

Tiež povedal, že trojstranné stretnutie expertov z Ruska, USA a Ukrajiny sa zatiaľ nepripravuje.

10:47

Špeciálny predstaviteľ prezidenta Ruskej federácie Kirill Dmitrijev povedal, že včerajšie rokovania s Američanmi v Miami o mierovom urovnaní na Ukrajine prebehli konštruktívne.

Podľa jeho slov budú trvať dva dni a pokračovať budú aj dnes.

10:45

Austrália si v nedeľu minútou ticha pri svetle sviečok uctila pamiatku obetí streľby počas osláv židovského sviatku svetiel na ikonickej pláži Bondi v Sydney, ku ktorej došlo v nedeľu 14. decembra. TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP.

Pamiatku 15 obetí streľby si Austrálčania uctili o 18.47 h miestneho času (8.47 h SEČ), teda presne v čase, keď strelci pred týždňom spustili paľbu.

Albanese: Útočníci v Sydney boli zrejme motivovaní ideológiou Islamského štátu
Na snímke muž rozpráva počas ceremónie na pamiatku obetí po masovej streľbe na pláži Bondi v Sydney / Foto: TASR/AP-Mark Baker
09:35

Viac ako pol milióna ľudí v Kambodži bolo vysídlených po dvojtýždňových pohraničných stretoch so susedným Thajskom, uviedlo v nedeľu kambodžské ministerstvo vnútra. Informuje o tom správa agentúry AFP.

Thajsko tvrdí, že na jeho strane bolo z dôsledku pohraničných stretov vysídlených približne 400.000 ľudí.

09:09

Predstaviteľ juhokórejského ministerstva zahraničných vecí v uplynulej dobe v Moskve rokoval s ruskými predstaviteľmi o jadrovom programe Severnej Kórey a ďalších regionálnych bezpečnostných otázkach. V nedeľu to pre agentúru Jonhap uviedli diplomatické zdroje.

09:04

Menej než 24 hodín po zverejnení prvej časti tzv. Epsteinových spisov obvinili demokrati v dozornom výbore americkej Snemovne reprezentantov ministerstvo spravodlivosti, že zo súboru odstránili materiál. Informovala o tom nedeľná správa agentúry DPA.

Výbor vo svojom príspevku na platforme X uviedol, že z balíka súborov dostupných na stiahnutie na webovej stránke ministerstva bola zrejme odstránená jedna z fotografií.

08:48
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Prezident Kiska v Europarlamente vyzval európske štáty na boj proti ruskej propagande: “Protieurópski populisti a extrémisti nás nemôžu poraziť!”

Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska vystúpil v stredu s prejavom v pléne Európskeho parlamentu (EP) v Štrasburgu. Stal sa druhým prezidentom SR, ktorý sa predstavil zákonodarcom Európskej únie – po Rudolfovi Schusterovi v máji 2001 -, a prvým, ktorý do europarlamentu zavítal od vstupu Slovenska do EÚ. 

❚❚
.

Kiska sa na úvod poďakoval predsedovi EP Antoniovi Tajanimu za pozvanie vystúpiť v pléne europarlamentu a pripomenul, že nemohlo byť lepšie načasovanie, lebo Slováci o dva dni oslávia deň, keď “sme urobili naše prvé kroky k demokracii”, keď najmä mladí ľudia a študenti otvorili dvere Nežnej revolúcii.

“Keď sa pokúšam pochopiť to, čo sme dosiahli od 17. novembra 1989, takmer sa mi nechce veriť, ako ďaleko sme sa dostali,” povedal hrdý na to, že v pléne EP stojí ako “prezident hrdého, slobodného a demokratického štátu – člena EÚ -, ktorého občania sa môžu voľne pohybovať po celom kontinente a používať rovnakú menu ako krajiny z opačnej strany železnej opony”.

Upozornil, že nič z toho by nebolo možné bez atraktívnej vízie európskeho projektu, ktorá Slovenskej republike pomohla stať sa “súčasťou Západu”, a v tejto súvislosti Slovensko označil za úspech európskej integrácie.

.

Prezident s odkazom na nárast pesimizmu a nebezpečenstvo populizmu, nacionalizmu a extrémizmu v EÚ uviedol, že netreba podceňovať tento fenomén, avšak nesúhlasí s myšlienkou, že v architektúre EÚ sú základné nedostatky, ktoré vedú “k bezútešnej budúcnosti”. Zdôraznil pritom, že odmieta “obľúbenú hru” na obviňovanie Bruselu vždy, keď to poslúži na prekrytie niektorých naliehavých problémov domácej politickej scény.

“Dovoľte mi poukázať na to, kde vidím slabinu pri presadzovaní projektu EÚ. (…) Fakty hovoria o úspechoch európskej integrácie. Protieurópski populisti a extrémisti nás nemôžu poraziť v ponuke riešení na zlepšenie života našich občanov. Ale príliš často to vyzerá, že nás bijú svojou neobmedzenou sebadôverou a vášňou. Potrebujeme silnejšie vedenie, väčšiu dôveru a oddanosť, keď konáme a hovoríme v mene EÚ,” uviedol.

Dodal, že to platí aj pre Slovensko, a pripomenul spoločné vyhlásenie s predsedom parlamentu a premiérom, ktoré dôrazne zakotvuje naše členstvo v EÚ bez akejkoľvek alternatívy pre budúcnosť našej krajiny. Upozornil, že slovenskí vrcholoví politici nebudú používať dvojaký jazyk v zahraničí a doma o rozhodnutiach EÚ, aby to nemohli zneužívať populisti.

Kiska nesúhlasí s názormi, že EÚ je “potápajúca sa loď”, a nežiada radikálnu reformu spôsobu riadenia Únie, lebo najnaliehavejšie problémy možno vyriešiť dokončením toho, čo sme začali pred 60 rokmi, čo platí pre eurozónu, Schengen a jednotný trh.

Ohľadom migračnej krízy priznal, že neštrbila vzájomnú dôveru medzi členmi EÚ, dodal však, že je našou morálnou povinnosťou pomáhať deťom, ženám a mužom, ktorí utekajú, aby si zachránili svoje životy. “Slovensko by nikdy nemalo váhavo prejavovať solidaritu s našimi priateľmi a partnermi v EÚ,” odkázal.

.

Podľa Kisku SR otvorene hovorí, že chce byť v jadre európskej integrácie, ale odsúdil zbytočné diskusie o viacrýchlostnej Európe.

Slovenská republika je podľa neho zástancom toho, aby EÚ mala ambicióznejšiu zahraničnú a bezpečnostnú politiku a nezohrávala iba úlohu štedrého dobrodinca, ktorý pomáha celému svetu. “EÚ sa potrebuje premeniť na silnejšieho globálneho hráča,” povedal a ocenil, že Slovensko podpísalo dohodu o bezpečnostnej spolupráci (PESCO).

Upozornil, že pri európskych obranných projektoch by krajiny EÚ mali konať spoločne proti bezprostrednej hrozbe, ktorú predstavuje ruská propaganda a informačná vojna. “Bolo by škoda nechať európsky projekt zlyhať kvôli našej neschopnosti zastaviť šírenie podvodov a falošných správ,” skonštatoval.

Upozornil, že táto propaganda má dosah na náš každodenný život, šíri chaos, oslabuje našu stabilitu a podkopáva dôveru ľudí v inštitúcie. Ocenil, že EP vlani schválil uznesenie o ruskej propagande, čo “bol odvážny a veľmi potrebný prvý krok”. 

Kiska v závere vyjadril podporu Slovenska integračným ambíciám krajín západného Balkánu a Gruzínska, a podporil územnú integritu Ukrajiny, pričom s odkazom na postoj medzinárodného spoločenstva voči Rusku uviedol, že Moskva musí rešpektovať princípy medzinárodného práva.

.

 

Šefčovič: Prezident v pléne EP potvrdil, že chceme byť na čele integrácie

Stredajšie vystúpenie prezidenta v pléne Európskeho parlamentu (EP) v Štrasburgu potvrdilo, že Slovensko chce byť aj naďalej v popredí európskej integrácie. Uviedol to podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič.

Podľa Šefčoviča jeho prejav potvrdil, že Slovensko je v pozícii lídra, pokiaľ ide o stredoeurópsku diskusiu o budúcnosti EÚ. Dodal, že načasovanie návštevy slovenského prezidenta v EP, po mnohých zložitých voľbách, ktoré boli v EÚ, potvrdilo záujem Slovenska byť “na prednom sedadle integračného expresu” a podieľať sa na dôležitých diskusiách pre budúcnosť Európy.

“Slovensku tá európska integrácia svedčí,” skonštatoval Šefčovič a pripomenul, že je dobre, že najvyšší ústavní činitelia sa dohodli  hovoriť jednotným hlasom o Európskej únii, čo prezident dnešným prejavom v Štrasburgu potvrdil.

Na poznámku TASR, že rokovacia miestnosť EP býva oveľa prázdnejšia pri návštevách iných prezidentov, Šefčovič uviedol, že vysoká účasť europoslancov počas vystúpenia prezidenta SR svedčí aj o tom, že ostatné krajiny stredoeurópskeho regiónu majú rôzne postoje k európskej integrácii.

“Slovenská republika ako jediný člen eurozóny sa hrdo hlási k tomu, že je aktívny člen EÚ a podporuje jej užšiu integráciu. Zrejme aj týmto sa zvýšil záujem o prejav prezidenta Kisku,” skonštatoval Šefčovič.

 

Poslanec NR SR Ľuboš Blaha sa k prezidentovmu prejavu vyjadril taktko:

Plne súhlasím s ministrom Lajčákom, že Bútora by mal najskôr konzultovať Kiskove príhovory s MZV, pretože dnes Kiska úplné zbytočne a trápne v Európskom parlamente kopal do Ruska, len aby mu tam zatlieskalo zopár pomýlených rusofóbov. Po tom, čo hlúpo pokazil naše vzťahy s Čínou, sa Kiska zjavne rozhodol hlúpo kaziť naše vzťahy s Ruskom. To sa mu našťastie nepodarí.

.

Oceňujem v tejto súvislosti prejav predsedu parlamentu Danka v ruskej Dume. Keď hovoril o našej úcte k Rusku, hovoril aj za mňa a ako som presvedčený, aj za väčšinu poslancov parlamentu. Rozumiem tomu, že minister Lajčák svoju kritiku, že sa nekonzultujú prejavy, sformuloval všeobecne, keďže ako diplomat nechcel útočiť výhradne na prezidenta. Ale je jasné, že prejav predsedu NR SR vyslal ústretový signál, že Slovensko je priateľský národ, ktorý si váži iné národy, vrátane Rusov, čo je základnou líniou našej zahraničnej politiky; zatiaľ čo Bútorov prejav vyslal agresívny signál, že Slovensko je paranoidné a potrebuje ukazovať prstom na nových “triednych nepriateľov”. Potvrdilo sa, že Kiska škodí Slovensku. Opakovane a hrubo. Preto pevne verím, že bude svoj najbližší prejav kdekoľvek v zahraničí konzultovať, ako si želá minister Lajčák… A ešte raz vďaka predsedovi parlamentu 

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Milan Šupa

Erik Majercak

René Pavlík

.
.
.

Zelenskyj reagoval na Orbána: „Jeden človek myslí len na seba a dva národy preto trpia“

Podľa ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského maďarský premiér Viktor Orbán „myslí v prvom rade na seba“. Domnieva sa, že otázku vstupu…

21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron schválil stavbu novej lietadlovej lode

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v nedeľu oznámil, že oficiálne schválil nahradenie vlajkovej lode svojej krajiny – lietadlovej lode s jadrovým…

21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Lajčák odmieta, že by mal z kontaktov s Jeffreym Epsteinom osobný prospech

Poradca premiéra Roberta Fica Miroslav Lajčák odmieta, že by mal z kontaktov s Jeffreym Epsteinom osobný prospech. Vyhlásil tiež, že…

21. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

„Macron zradil Merza a bude za to musieť zaplatiť“

Francúzsko sklamalo Nemecko v otázke konfiškácie ruských aktív, píše Financial Times. Denník varuje, že krajina galského kohúta za to teraz…

21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trojstranné rokovania o mieri na Ukrajine zatiaľ podľa Kremľa nebudú

Kremeľ v nedeľu poprel informácie, že by sa uvažovalo o trojstranných rozhovoroch medzi Ukrajinou, Ruskom a Spojenými štátmi. Moskva tak…

21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Weidelová a Dmitrijev sa zhodli: Vojnoví štváči ženú Európu do tretej svetovej vojny

Líderka nemeckej opozície Alice Weidelová sa vyjadrila, že súčasná politika krajín EÚ je extrémistická a nie mierotvorná. Jej slová vyzdvihol…

21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Črtá sa skrytý cieľ tajného stretnutia Umerova s Patelom

Tajné stretnutie Rustema Umerova so šéfom FBI Kashom Patelom malo skrytý cieľ: zabezpečiť si amnestiu od možných obvinení v korupčnej kauze…

21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Paríž „víta“ Putinovu ochotu rokovať s Macronom

Informuje o tom denník Le Monde, ktorý cituje vyhlásenie kancelárie francúzskeho prezidenta

21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Cieľom útokov v Sumskom regióne je preniknúť k diaľnici na trase „Sumy-Charkov“

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

21. 12. 2025 | Aktualizované 21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Aktualizované 21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
.

Macron má pravdu. Európa musí hovoriť s Putinom

V Európe sa šíri názor, že ignorovanie Vladimira Putina nijako nepomáha k diplomatickému riešeniu konfliktu na Ukrajine a Emmanuel Macron má…

21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Veľké emócie v Bruseli: Tlak aktivistov za potraty má prvé výsledky

Slovenská potratová apologétka Lucia Yar si mohla cez týždeň zatlieskať…

21. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Prezident sa obáva, že zrušením ÚOO príde Slovensko o eurofondy aj o Plán obnovy

Prezident SR Peter Pellegrini urobí rozhodnutie o tom, či podpíše alebo nepodpíše novelu Trestného zákona tesne pred Štedrým dňom alebo…

21. 12. 2025 | Aktualizované 21. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Aktualizované 21. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Komentár dobrovoľníka po útoku v Odeskej oblasti: „Nevidia nič a strieľajú na slepo – na zvuk“

Ukrajinský dobrovoľník a aktivista Roman Donik kritizoval odesskú protivzdušnú obranu a kroky regionálnych orgánov na ochranu regiónu pred „Šahídmi“

21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Michelko: Prezident mal pri vete o zmene ÚOO postupovať s väčšou rozvahou

Prezident SR Peter Pellegrini mal pri rozhodovaní o podpísaní zákona o transformácii Úradu na ochranu oznamovateľov postupovať s väčšou rozvahou.…

21. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Putin je pripravený na dialóg s Macronom, vyjadril sa Peskov

Ruský prezident Vladimir Putin je pripravený na dialóg s prezidentom Emmanuelom Macronom, ak bude záujem zo strany Francúzska, vyhlásil hovorca…

21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Draxler pre HS po návšteve Ruska: Sú veľmi dobre informovaní o tom, čo sa v slovenskej politike deje

Bývalý minister školstva Juraj Draxler sa nedávno vrátil z pracovnej cesty v Moskve. Okrem stretnutí s predstaviteľmi ruskej politickej scény,…

21. 12. 2025 | Rozhovory | 15 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Rozhovory | 15 min. čítania | 0 komentárov

Dmitrijev: „Čím bližšie sme k mieru, tým zúfalejšie sú útoky na mierotvorcov zo strany vojenského lobingu a falošných médií“

Wall Street Journal napísal, že Kremeľ loboval za Steva Witkoffa ako vyjednávača USA v otázke Ukrajiny. Witkoff sa údajne „zapáčil“…

21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Generál varuje: Delí nás pár hodín od historicky neobhájiteľného rozhodnutia

Delí nás pár hodín od historicky neobhájiteľného rozhodnutia EÚ, ktoré je zároveň v rozpore so zdravým rozumom, konštatuje generál Jozef…

21. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Američania zadržali neďaleko Venezuely ďalší ropný tanker

Príslušníci americkej Pobrežnej stráže s podporou armády zadržali v sobotu pri venezuelských brehoch ďalší ropný tanker a vstúpili na jeho…

21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Putin: „Nepovažujeme sa za zodpovedných za smrť ľudí, pretože túto vojnu sme nezačali my"

Rusko, 21. decembra 2025 - V odpovedi na otázku zaslanú formou krátkej textovej správy a zobrazenú na veľkých obrazovkách počas…

21. 12. 2025 | 0 komentárov

Rusko odrezáva Ukrajinu od Dunaja

Rusko, 21. decembra 2025 - V piatok Rusko opäť zaútočilo bezpilotným lietadlom „Geran“ na kľúčový automobilový most na diaľnici M-15…

21. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Odteraz je vojna v záujme Európy

Maďarský premiér Viktor Orbán sa vyjadruje jasne: „Prvýkrát v histórii Európskej únie sa stalo, že 24 členských štátov spoločne poskytuje…

21. 12. 2025 | 0 komentárov

Gabbardová reaguje na informáciu, že Putin má vojnové ciele aj mimo Ukrajiny. Známu agentúru zvozila pod čiernu zem

Riaditeľka americkej národnej spravodajskej služby Tulsi Gabbardová označila za „lož“ článok agentúry Reuters, podľa ktorého Putin, podľa amerických spravodajských služieb…

21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ľudia sa podelili o dôvody, prečo ich práca zdrojom nekonečného znechutenia

Práca je pre väčšinu ľudí neoddeliteľnou súčasťou života, no len málokto ju prežíva s úprimnou radosťou každý deň. Niekedy stačí…

21. 12. 2025 | 0 komentárov

Kaliňák: Pri rušení ÚOO neutrpela parlamentná diskusia

Pri rušení Úradu na ochranu oznamovateľov neutrpela parlamentná diskusia, pretože o zákone poslanci rokovali dva týždne. V nedeľnej diskusnej relácii…

21. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

15 vtipne trápnych momentov, ktoré dokazujú, že fotografie z detstva vedia bolieť aj rozosmiať

Fotografie z detstva sú časovou kapsulou obdobia, na ktoré si často spomíname s láskou, ale aj s poriadnou dávkou hanby.…

21. 12. 2025 | 0 komentárov

Blíži sa ďalší úder proti Zelenskému

NABU a SAP pripravujú nový úder na najbližšie okolie Zelenského, píše „Zerkalo nedeli“ s odvolaním sa na zdroje v protikorupčných…

21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Treba len odhodiť kilometrovníky pri posudzovaní svojich a merať rovnakou šublérou všetkých!

Priznám sa, že som musel zájsť do slovníka, aby som zistil, ako sa spisovne povie slovo šubléra. Ide o nástroj…

21. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

USA musia vyvinúť väčší tlak na Rusko, aby ukončili vojnu na Ukrajine, vyhlásil Zelenskyj

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu vyhlásil, že Spojené štáty musia vyvinúť „trochu väčší tlak na Rusov“, aby ukončili vojnu…

21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

USA zadržali ďalší ropný tanker pri pobreží Venezuely, informuje agentúra Bloomberg. Tanker Bella 1, plávajúci pod panamskou vlajkou, smeroval do venezuelského prístavu na naloženie. Loď je pod sankciami USA.

Je to už tretí ropný tanker, ktorý USA zajali v Karibskom mori po vyhlásení námornej blokády Venezuely. 10. decembra bol na mori zadržaný tanker Skipper a 20. decembra supertanker Centuries naložený 2 miliónmi barelov surovej ropy.

20:07

Výstrahy pred hmlou platia aj naďalej pre celé územie Slovenska. Predbežne majú zostať v platnosti až do utorkového (23. 12.) poludnia. Na svojom webe o tom informoval Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

18:16

Vianočné obdobie je každoročne najrušnejšou časťou roka pre online nakupovanie a Slováci v tomto čase trávia na e-shopoch viac času než kedykoľvek predtým. Nový prieskum Revolutu, ktorý realizovala agentúra Dynata, však ukazuje, že zatiaľ čo ľudia intenzívne hľadajú darčeky a sledujú zľavy, ich schopnosť rozpoznať online podvody zďaleka nie je taká istá. Práve pred sviatkami podvodníci najčastejšie využívajú rýchle rozhodovanie a nižšiu opatrnosť zákazníkov.

17:48

Bolesť a prázdno, ktoré zanechal útok na Filozofickej fakulte Univerzity Karlovej (FF UK), nemožno podľa českého premiéra Andreja Babiša zaplniť slovami. Uviedol to na sociálnej sieti X. V nedeľu od streľby na fakulte, pri ktorej pred dvomi rokmi zomrelo 14 ľudí, uplynuli dva roky.

Babiš-6574
Na snímke predseda hnutia ANO Andrej Babiš / Foto: TASR/AP-Darko Bandic
17:46

Majetok šéfa Tesly Elona Muska po nedávnom súdnom rozhodnutí v USA podľa výpočtov magazínu Forbes prekročil 700 miliárd USD (598 miliárd eur). Informovala o tom správa agentúry DPA.

Muskov čistý majetok má hodnotu približne 749 miliárd USD. Vyplýva to z rebríčka miliardárov Forbesu, ktorý Musk momentálne vedie.

Auto: Tesla údajne rozpúšťa tím zodpovedný za vývoj počítača Dojo
Na snímke americký podnikateľ Elon Musk / Foto: TASR/AP-Patrick Pleul
17:35

.

Babiš vo voľbách získal historický úspech. Vývoj speje k spoločnému rokovaniu českej a slovenskej vlády

Politický vývoj evidentne speje k spoločnému rokovaniu slovenskej a novej českej vlády. V TASR TV to povedal publicista Juraj Hrabko.…

21. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

K novému ustanoveniu o kajúcnikoch, čo by mohol urobiť prezident a akú právnu úpravu kajúcnikov zvoliť

Cieľom tohto príspevku je v stručnosti vyjadriť kritický názor na aktuálnu zmenu právnej úpravy, ktorá sa týka kajúcnikov a načrtnúť…

21. 12. 2025 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov

Obsesivní svět Zdeňka Hela

„Právníci z české dezinformační scény zneužívají své vzdělání, společenské postavení i vlastnictví právních firem k zastrašování svých odpůrců a k…

21. 12. 2025 | Česky | 10 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Česky | 10 min. čítania | 0 komentárov

Raši: Zdá sa, že sa nájde zhoda na predĺžení volebného obdobia samosprávam. Opozícia žiada systémové zmeny

Volebné obdobie samosprávam by sa mohlo od budúcoročných komunálnych volieb predĺžiť na päť rokov. Predseda Národnej rady SR Richard Raši…

21. 12. 2025 | Aktualizované 21. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Aktualizované 21. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Holandskí zamestnávatelia prispôsobujú zmluvy na podporu vojenských záložníkov

Viac holandských spoločností uľahčuje zamestnancom službu v armáde ako vojaci v zálohe zavádzaním väčšej flexibility do pracovných zmlúv. Informuje o…

21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Milan Šupa

Erik Majercak

René Pavlík

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov