NAŽIVO

Mladý anglický futbalový útočník Liam Delap z londýnskeho klubu FC Chelsea bude pre zranenie zadného stehenného svalu mimo hry približne do decembra.

Liam Delap
Na archívnej snímke z 30. augusta 2025 v Londýne hráč Liam Delap z Chelsea počas ošetrenia v zápase anglickej Premier League proti Fulhamu / Foto: TASR/AP-Ian Walton
Čítať viac | 18:15

Bustu národovca a zakladateľa Matice slovenskej v Juhoslávii Jána Bulíka odhalili v piatok v Aleji dejateľov pred druhou historickou budovou Matice slovenskej (MS) v Martine. Podľa predsedu MS Mariána Gešpera je Bulík prvým zahraničným Slovákom, ktorého busta bola umiestnená v matičnej aleji.

busta Bulík
Na snímke busta národovca a zakladateľa Matice slovenskej v Juhoslávii Jána Bulíka, ktorú odhalili v Aleji dejateľov pred druhou historickou budovou Matice slovenskej (MS) v Martine v piatok 12. septembra 2025 / Foto: TASR-Radoslav Varga
Čítať viac | 17:33

Nemecko a Francúzsko si dnes v reakcii na narušenie poľského vzdušného priestoru ruskými dronmi predvolali veľvyslancov Ruska.

Tie krajiny incident označili za úmyselnú provokáciu proti spojencom NATO.

16:54

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že v meste Memphis v štáte Tennessee plánuje s podporou tamojšieho primátora i guvernéra nasadiť jednotky Národnej gardy. Cieľom je boj proti kriminalite.

16:54

Dvaja ľudia dnes utrpeli bodné poranenia po útoku zamestnanca v hoteli v izraelskom kibuci Cuba západne od Jeruzalema. Polícia informovala, že palestínskeho útočníka zatkla.

Jeruzalem incident
Na snímke príslušníci izraelských bezpečnostných síl vyšetrujú na mieste útoku nožom v hoteli v Kibuci Tzova, neďaleko Jeruzalema 12. septembra 2025 / Foto: TASR/AP-Mahmoud Illean
15:38

Dánsko plánuje nakúpiť systémy protivzdušnej obrany európskej výroby v hodnote približne 58 miliárd korún (7,8 miliardy eur). Oznámilo dánske ministerstvo obrany. Ide o najväčší nákup zbraní v dejinách tejto severskej krajiny.

15:36

Británia oznámila 100 nových sankcií voči Rusku, ktoré sú zamerané na lode prevážajúce ruskú ropu. Týkajú sa však aj na spoločnosti a jednotlivcov dovážajúcich do Ruska elektroniku, chemikálie a výbušniny používané na výrobu ruských zbraní.

15:35

Najväčší európski výrobcovia automobilov dnes rokovali s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou.

Automobilový priemysel vyvíja tlak na EÚ, aby prehodnotila plány na ukončenie predaja vozidiel so spaľovacími motormi do roku 2035.

15:33

Nemecká automobilová skupina Mercedes-Benz podala v Rusku žiadosť o registráciu ochrannej známky.

15:31
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Podľa Matoviča niekto očakával, že si Dobroslav Trnka strelí guľku do hlavy. Belousovová: “Podľa všetkého teraz prídu na rad veľké ryby.” Premiér: “Zásah ukazuje, že neexistujú nijaké chránené osoby”

Politici vnímajú kladne dnešnú policajnú akciu, pri ktorej bol zadržaný bývalý šéf generálnej prokuratúry SR Dobroslav Trnka. O jeho zaistení dnes informovala polícia na sociálnej sieti.

❚❚
.

„Zásah ukazuje, že dnes neexistujú nijaké chránené osoby, voči ktorým by orgány činné v trestnom konaní nemohli zasiahnuť, pokiaľ majú podozrenia z porušenia zákona. Rozviazanie rúk polícii a nové zákonné postavenie policajného prezidenta boli kľúčovými krokmi k dosiahnutiu tohto stavu. S o to väčším znepokojením vnímam posledné výroky opozície, že pozíciu policajného prezidenta treba opäť spolitizovať,“ uviedol premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) v reakcii, ktorú agentúre SITA poskytla jeho hovorkyňa Patrícia Macíková.

Predseda opozičného hnutia OĽaNO Igor Matovič napísal ráno na sociálnej sieti o zbere trniek. “Najvhodnejší čas na zber trniek je v septembri a októbri, ideálne po prvých mrazoch, po ktorých sú plody sladšie a mäkšie… Takže NAKA zrejme čakala až bude pekne omrznutý, lebo teraz bude “sladší a mäkší”.”

Matovič napísal, že má skôr pocit, že pri psychickom nastavení Trnku niekto čakal, “že si strelí guľku do hlavy a nebude riziko, že začne vo väzbe spievať a otvorí svoj trezor”, ktorý je podľa Matoviča mimoriadne bohatý.

.

“To musí byť strašná depka, keď sa ako kovaný alkoholik na druhý deň po meninách preberiete v base primknutý k radiátoru … a za ten svet si neviete spomenúť, ako ste sa tam dostali,” napísal v ďalšom príspevku Matovič.

“Už teraz je neskoro, Janko s Martinou mohli žiť, ale predsa. Pekne postupne, jedného za druhým treba poslať tam, kde patria,” dodáva poslankyňa Anna Verešová.

Podľa Miroslava Beblavého z PS/Spolu ide správny, logický a očakávaný krok. “Verím, že bude smerovať k naplneniu spravodlivosti. Na obnovu dôvery v štát a jeho inštitúcie však potrebujeme viac.”

K zadržaniu podľa neho dochádza týždne po tom, ako celá krajina videla jeho nahrávku s vtedajším ministrom Počiatkom, či ako si necháva rozkazovať od mafiána Kočnera. “Trnku v putách navyše sledujeme v čase, keď Jankovská, Počiatek a Bodor behajú na slobode. Dnešné zadržanie Trnku je nevyhnutné minimum na ceste k férovej krajine s fungujúcou spravodlivosťou.”

Europoslanec Milan Uhrík z ĽSNS je toho názoru, že ľudia postupne spoznávajú mená, ktoré stáli za oponou, a ktoré mali skutočnú moc. “Moc takú veľkú, že riadili nielen politikov a vládu, ale aj sudcov a prokurátorov. Mafia a korupcia jednoducho prerástli až na najvyššie miesta politiky a verejného života.”

.

“Národ sa dozvedel mená aktérov, hodnotu provízií a dokonca aj znenie ich komunikácie. Teraz je najvyšší čas precitnúť! Je najvyšší čas vystaviť zodpovedným účet za všetko to drancovanie, miliardové lúpeže, všetky tie podvody a klamstvá. Za všetko to zrádzanie a podrážanie našich tradičných národných hodnôt a našej kultúry,” vyzýva v statuse Uhrík.

Strana Sme rodina sa v oficiálnom stanovisku vyjadrila nasledovne: “Dnešné trnkobranie je jednou z najprospešnejších akcií slovenskej polície. Uvidíme, či dnešné ráno je len počiatkom a zároveň koncom, alebo to bude mať aj pokračovanie.“

Mimoparlamentné hnutie Dobrá voľba Tomáša Druchera na Facebooku uviedlo, že dlho tvrdí, že bývalý generálny prokurátor Trnka má byť väzobne stíhaný. “Držíme palce všetkým prokurátorom, vyšetrovateľom a sudcom, aby výsledkom ich práce boli spravodlivé tresty pre tých, ktorí denne zneužívali svoje vysoké pozície a podieľali sa na zločinoch v našej krajine.”

Šéf KDH Alojz Hlina reaguje s tým, že nevie, či Trnku “nechali doma len kvôli tým včerajším meninám, alebo za tým bolo niečo iné”. “A mimochodom, ak je v tom aj kauza Lemikon, tak treba ešte ísť zobrať Počiatka a Harabina…”

Poslanec NR SR, bývalý člen SaS, a dnes člen Demokratickej strany Jozef Rajtár napísal, že veci sa hýbu, slušní policajti konajú. “A je treba ísť ďalej! Dajte nám šancu a postaráme sa o to, že mafia, kočnerovci a ďalší darebáci skončia. A peniaze pôjdu do škôl, škôlok, nemocníc… ako v slušnej krajine.”

.

Bývalá poslankyňa za SNS Anna Belousovoá ku zadržaniu bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku doplnila, že zaujímavé v obvinení je, že polícia nespochybňuje pravosť zvukovej nahrávky z Gorily. “To znamená, že by sme sa mali dočkať v blízkej dobe ešte ďalších zatknutí ďalších súčasných, či bývalých “veľkých rýb” v politike.”

Veronika Remišová zo strany Za ľudí píše, že z Kočnerových nahrávok vyplýva, že prokurátor Trnka dlhodobo zneužíval svoju funkciu v prospech zločinu. “V takejto vážnej veci by ho polícia mala stíhať väzobne, pretože ťažko nájsť väčší zločin, ako keď najvyššie postavený zástupca štátu v systéme spravodlivosti zneužíva svoju funkciu v prospech mafie.”

Tieto podozrenia boli podľa nej známe už niekoľko rokov a je obrovská chyba, že Trnka mohol aj napriek podozreniam vykonávať funkciu prokurátora. “Kočnerom a Dobroslavom Trnkom to však nekončí,” uvádza Remišová. Policajný prezident a prokuratúra majú podľa nej pred sebou naliehavú úlohu, aby zabezpečili, že všetci, ktorí pomáhali Kočnerovi rozkladať systém spravodlivosti zvnútra, vrátane Kočnerových sudcov, prokurátorov a Kočnerových vyšetrovateľov budú tvrdo potrestaní.

Poslanec za SaS Martin Klus uviedol, že asi si väčšina tých, ktorí sledujú dianie posledných mesiacov povedala “konečne, už včera bolo neskoro”. “Pár optimistov k tomu možno dodá, “snáď sa k nemu čoskoro pridá napr. aj bývalý smerácky minister financií”, s ktorým si evidentne veľmi dobre rozumel.”

Podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga hovorí, že Trnka je len jedným z chápadiel mafie, ktorá pomáhala kryť ťažké zločiny proti štátu a konkrétnym ľuďom. Všetky kauzy, ktoré Trnka riešil, by mala podľa neho prokuratúra znova preveriť a vyšetriť. “Celá verejnosť oceňuje zadržanie Dobroslava Trnku. Stále však máme nezodpovedané tri otázky. Prečo to trvalo až dva mesiace od trestného podania, ktoré sme podali? A prečo nebol zadržaný aj Ján Počiatek, Monika Jankovská?” hovorí.

Ľubomír Galko poukazuje na to, že v Trnkovej kancelárii bol aj bývalý minister financií Ján Počiatek (Smer-SD). Žiada, aby bol taktiež zadržaný a väzobne stíhaný. Zdôraznil, že môže ovplyvňovať svedkov, pokúsiť sa o útek, ale tiež môže byť sám ohrozený na živote zo strany tých, ktorých môže svojím svedectvom ohroziť. Ako ďalší dôvod uviedol psychický dosah väzby. “Zároveň očakávame, že polícia a prokurátora vykonajú bezodkladne všetky dostupné kroky, ktoré zabránia možnému prevodu majetku Jána Počiatka na iné osoby,” uviedol. Strana vyzýva aj na dôkladné preverenie obsahu videonahrávky z Trnkovej kancelárie.

Zásah voči bývalému generálnemu prokurátorovi Dobroslavovi Trnkovi mešká desať rokov. Na sociálnej sieti to uviedol poslanec Národnej rady SR Andrej Hrnčiar (Most-Híd). Teší ho, že NAKA voči Trnkovi “konečne zasiahla”. Zadržanie bolo podľa Mosta-Híd na základe medializovaných informácií a zverejnených nahrávok logické. Uviedla pre TASR hovorkyňa Mosta-Híd Klára Magdeme.

Nahrávka rozhovoru medzi bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom a exministrom Jánom Počiatkom bola podľa Hrnčiara pre všetkých desivá formou aj obsahom.

“Nepotreboval som ju však vidieť na to, aby som vedel, že spravodlivosť má s bývalým šéfom prokuratúry nevyrovnané účty. Tento pán a jeho kumpáni totiž stáli za dlhoročnými problémami mesta Martin s podvodnou pohľadávkou, za ktorú napokon Martinčania zaplatili nútenou správou, exekúciou i miliónmi eur,” povedal Hrnčiar.

“Okrem spravodlivosti by som bývalému generálnemu prokurátorovi s radosťou dožičil aj hmotnú zodpovednosť za účet, ktorý namiesto neho a jeho kamarátov v talároch zaplatili všetci Martinčania,” uviedol Hrnčiar.

.

Strana dúfa, že tento proces prinesie ďalšie dôkazy, ktoré pomôžu objasniť trestné činy z obdobia, počas ktorého zastával Trnka post generálneho prokurátora. Verí tiež, že podľa potreby budú obvinení a odsúdení tí, ktorí zlyhali, priblížila za Most-Híd Magdeme.

Každý v akejkoľvek štátnej funkcii je zodpovedný za svoje konanie a musí znášať dôsledky. Vyhlásil to predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS). Reagoval tak na štvrtkové zadržanie bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku v súvislosti s trestným činom zneužívania právomoci verejného činiteľa.

“To už bola podľa mňa nevyhnutnosť. Som rád, že si polícia plní svoju prácu. Pán Trnka musí vysvetliť svoje konanie. Pre mňa bolo šokujúce sa dozvedieť, že generálny prokurátor mal v kancelárii kameru. Teraz treba nechať pracovať políciu a politici sú tí poslední, ktorí by mali takéto kroky hodnotiť,” povedal Danko.

Koncom novembra zverejnil Denník N videonahrávku, na ktorej vtedajší minister financií za Smer-SD Ján Počiatek žiada vtedajšieho generálneho prokurátora Dobroslava Trnku o pomoc v kauze Tipos. Kauza sa týkala splátky v prepočte zhruba 13 miliónov eur v prospech cyperskej spoločnosti Lemikon, ktorá vyhrala na Najvyššom súde SR spor o ochranné známky so štátnou lotériovou spoločnosťou Tipos.

Jaroslav Zajac

.

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Ivan Štubňa

Erik Majercak

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Milan Šupa

Andrej Sablič

.
.
.

Podozrivý z vraždy Charlieho Kirka je vo väzbe

Americký prezident Donald Trump oznámil, že podozrivého z vraždy pravicového aktivistu a influencera Charlieho Kirka zadržali počas rozsiahlej pátracej akcie.…

12. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Trump povedal, že jeho trpezlivosť s Putinom sa rýchlo stráca. Ústupky by mal však urobiť aj Kyjev

Americký prezident Donald Trump sa vyjadril, že jeho trpezlivosť s Vladimirom Putinom sa stráca a naznačil, že pre vojnu na…

12. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zrušenie amerických sankcií voči spoločnosti Belavia umožní Rusku vyriešiť obrovský problém

Zrušenie amerických sankcií voči spoločnosti Belavia umožní Rusku vyriešiť obrovský problém – nakupovať cez ňu náhradné diely pre lietadlá Boeing…

12. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

USA naďalej požadujú od Európskej únie, aby čo najskôr upustila od ruského plynu

Minister energetiky USA Chris Wright vyhlásil, že EÚ môže za pol roka až rok úplne upustiť od ruského plynu a…

12. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kto zabil Charlieho Kirka

10. septembra 2025 bol jedným z najpopulárnejších a najvplyvnejších predstaviteľov hnutia MAGA , obľúbenec Donalda Trumpa, blogger a inšpirátor konzervatívnej…

12. 09. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
12. 09. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
.

Europoslanec Uhrík žiada otvorenú diskusiu v Európskom parlamente a presadzuje uznesenie odsudzujúce násilie na nevinných

Milan Uhrík podpísal „návrh na zaradenie diskusie o smrti Iryny a o politickej vražde o atentáte na Charlieho Kirka do…

12. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

12. 09. 2025 | Aktualizované 12. 09. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
12. 09. 2025 | Aktualizované 12. 09. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Prídu poľskí vojaci na Ukrajinu, aby sa naučili zostreľovať drony? Ministerstvo sa vyjadrilo

Poľské ministerstvo obrany poprelo správu agentúry Reuters, že poľskí vojaci prídu do Ukrajiny, aby sa naučili zostreľovať drony

12. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Iné deti by obetovali, svoje posielajú do zahraničia. Ukrajinci ostro kritizujú vysokopostavených

Ukrajinskí predstavitelia, sudcovia a niektorí velitelia ukrajinských ozbrojených síl tvrdia, že deti treba pripravovať na vojnu už od škôlok a…

12. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Poľský premiér odkázal Trumpovi, že ruské drony neprileteli nad Poľsko omylom

Poľský premiér Donald Tusk v piatok odmietol úvahu amerického prezidenta Donalda Trumpa, že masové narušenie poľského vzdušného priestoru ruskými dronmi…

12. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Téme zrušenia 6. januára ako dňa pracovného pokoja mal predchádzať dialóg aj s ohľadom na Vatikánsku zmluvu

Konferencia biskupov Slovenska by uvítala, ak by téme zrušenia 6. januára ako dňa pracovného pokoja, či iných sviatkov, predchádzal otvorený…

12. 09. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 09. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

“V duchu rétoriky slovenskej opozície a opozičných médií.” Blanár posiela odkaz na Ukrajinu

Juraj Blanár, minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky, vo svojom príspevku na sociálnej sieti zdieľa stanovisko nášho Ministerstva…

12. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Muž stojí pred súdom za plánovanie atentátu na Trumpa

Prokurátori na Floride uviedli, že Routh niekoľko týždňov systematicky plánoval zabiť Trumpa, než v septembri minulého roka na neho namieril…

12. 09. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 09. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Ulica začína byť nebezpečná, SaS zatiaľ radikalizuje dav

Útoky jednotlivcov i skupín sú v uliciach západných metropol takmer na dennom poriadku. Čaká aj Slovensko prepad do Pekla?

12. 09. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
12. 09. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Bober, Jaroš a Ftáčnik. Richard Raši udelí štátnu cenu Jozefa Miloslava Hurbana trom osobnostiam

Predseda parlamentu Richard Raši bude pri príležitosti Dňa vzniku Slovenskej národnej rady (SNR) odovzdávať štátnu cenu Jozefa Miloslava Hurbana. Udelí…

12. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bývalý minister o odchádzajúcej „šéfredaktorke“ SME Beáte Baloghovej, „predstavuje niektoré z najhorších čŕt kaviarenských médií“

Juraj Draxler opisuje vo svojom príspevku na sociálnej sieti, skúsenosti s niektorými článkami denníka SME

12. 09. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 09. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trump dnes zavolá lídrom G7. Má plán

Trump dnes zavolá lídrom G7 a navrhne clá voči Číne a Indii. Výška ciel sa bude pohybovať medzi 50 %…

12. 09. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 09. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Dohoda alebo totálna vojna? Čo hovoria najnovšie vyhlásenia Washingtonu o sankciách voči Rusku

V posledných dňoch Spojené štáty vydali niekoľko vyhlásení o svojom zámere vytlačiť ruské energetické zdroje zo svetového trhu

12. 09. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 09. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Autor Otcovej role by hnal Naďa palicou

Poslanec NR SR a predseda Zahraničného výboru, Marián Kéry vo svojom najnovšom príspevku rozoberá Hlbokú orbu Jaroslava Naďa a Veľký…

12. 09. 2025 | Z domova | PR článok | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 09. 2025 | Z domova | PR článok | 3 min. čítania | 0 komentárov

Konsolidácia po slovensky: kto to zaplatí, prečo ju vlastne robíme a ako zísť z infúzie

Slovensko čaká ďalší konsolidačný balík. Vláda ho predáva ako „zodpovedné hospodárenie“, no v skutočnosti ide len o zalepenie dier v…

12. 09. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
12. 09. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Bolsonara odsúdili na viac než 27 rokov väzenia za pokus o prevrat. Americký minister nesúhlasí

Bývalého brazílskeho prezidenta Jaira Bolsonara vo štvrtok odsúdili na 27 rokov a tri mesiace väzenia. Štyria z piatich sudcov najvyššieho…

12. 09. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 09. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

10 prípadov, kedy americký zdravotný systém šokoval celý svet

Hoci sa Spojené štáty v posledných desaťročiach považovali za najväčšiu krajinu na svete, štatistiky ukazujú, že existujú oblasti, v ktorých sa táto veľmoc…

12. 09. 2025 | 0 komentárov

Napätie v USA stúpa. Ultra liberáli sa vytešujú zo smrti Kirka. Prvá dekanka už bola za svoje vyjadrenie prepustená

Dekanka univerzity v Tennessee bola v stredu prepustená po tom, ako vyhlásila, že nemá „žiadnu sústrasť“ po zavraždení konzervatívneho komentátora…

12. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Mercedes spúšťa revolúciu: Vaše auto vám bude zarábať peniaze, kým spíte!

12.09.2025, Redakcia Auto trendy Predstavte si, že vaše auto nielenže spotrebúva peniaze, ale ich aj aktívne zarába. Znie to ako…

12. 09. 2025 | 0 komentárov

Anatomie woke pochodu institucemi

Vaše děti budou jako my!

12. 09. 2025 | Česky | 9 min. čítania | 0 komentárov
12. 09. 2025 | Česky | 9 min. čítania | 0 komentárov

.

FBI ukázala fotografiu údajného "strelca z Orema" a nájdenú zbraň. Profesionál by nepoužil takúto pušku

USA, 12. septembra 2025 - V Spojených štátoch pokračuje pátranie po mužovi, ktorý zastrelil politického aktivistu MAGA Charlieho Kirka. Pripomeňme…

12. 09. 2025 | 0 komentárov

Beznádejná integrácia. Blíži sa moment pravdy pre Európu?

Francúzsko, 12. septembra 2025 - Vo Francúzsku sa prehlbuje politická kríza po tom, čo vláda Françoisa Bayrou nezískala dôveru Národného…

12. 09. 2025 | 0 komentárov

Európska suverenita je len ilúzia

Podľa neho na základe princípu matriošky dominujú USA v NATO, a to zase dominuje Európskej únii. Aby sme sa vyhli…

12. 09. 2025 | 0 komentárov

Trump mal napätý telefonát s izraelským premiérom

Donald Trump mal napätý telefonát s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom ohľadom útokov na sídlo Hamasu v Dauhe, informuje The Wall…

11. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Mladý anglický futbalový útočník Liam Delap z londýnskeho klubu FC Chelsea bude pre zranenie zadného stehenného svalu mimo hry približne do decembra.

Liam Delap
Na archívnej snímke z 30. augusta 2025 v Londýne hráč Liam Delap z Chelsea počas ošetrenia v zápase anglickej Premier League proti Fulhamu / Foto: TASR/AP-Ian Walton
Čítať viac | 18:15

Bustu národovca a zakladateľa Matice slovenskej v Juhoslávii Jána Bulíka odhalili v piatok v Aleji dejateľov pred druhou historickou budovou Matice slovenskej (MS) v Martine. Podľa predsedu MS Mariána Gešpera je Bulík prvým zahraničným Slovákom, ktorého busta bola umiestnená v matičnej aleji.

busta Bulík
Na snímke busta národovca a zakladateľa Matice slovenskej v Juhoslávii Jána Bulíka, ktorú odhalili v Aleji dejateľov pred druhou historickou budovou Matice slovenskej (MS) v Martine v piatok 12. septembra 2025 / Foto: TASR-Radoslav Varga
Čítať viac | 17:33

.

Ľudia, ktorí vynechali školu dizajnu a prinútili nás červenať sa

Ľudia, ktorí vynechali školu dizajnu a prinútili nás červenať sa: Medzi šťastím a otravou je tenká hranica, ktorá sa nazýva…

12. 09. 2025 | 0 komentárov

Pro tvrdost vašich srdcí…

Jak se z Vidláka – blogera, který měl Kydy jako svůj koníček pro odreagování, stal Vidlák – předseda politického hnutí?…

12. 09. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
12. 09. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Stubb: Maďarsko a Slovensko kŕmia ruskú armádu

Fínsky prezident Alexander Stubb vo štvrtok obvinil Maďarsko a Slovensko z financovania „vojnovej mašinérie“ Kremľa nákupom ruskej ropy a plynu.…

11. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kňaz reaguje na ostrý status Chmelára: Kirk bol umlčaný zbraňou. Chmelár ho dorazil slovom. Šíri jed len o málo subtílnejší než ten, ktorý kedysi šíril Lenin alebo Gottwald

Brutálna vražda konzervatívneho aktivistu Charlieho Kirka priniesla množstvo reakcií. Ticho neostala ani slovenská politická scéna. Jeden komentár ale nahneval niektorých…

11. 09. 2025 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov
11. 09. 2025 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Test osobnosti: Spôsob kríženia rúk odhalí vaše skryté osobnostné črty

Test osobnosti: Spôsob kríženia rúk odhalí vaše skryté osobnostné črty. Začnite jednoduchým cvičením - prekrížte si ruky a všimnite si,…

12. 09. 2025 | 0 komentárov

Vedci odhalili nový mechanizmus cieleného poškodzovania rakovinových buniek

Medzinárodný tím vedcov, na ktorom sa podieľali aj Ján Jamroškovič a Maria Vittoria Cottini z Ústavu molekulárnej biológie Slovenskej akadémie…

12. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Ivan Štubňa

Erik Majercak

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Milan Šupa

Andrej Sablič

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov