“To je prvýkrát, čo mi bolo v škole do plaču,” povedal Karngbaye miestnej televízii WCCO.
Ďalší prípad sa stal študentke San Diego State University, ktorú na ceste k jej autu začali obťažovať dvaja muži spomínajúci Trumpa a moslimov. Podľa vedenia školy sa na ňu zamerali zrejme pre jej moslimskú vieru a preto, že nosí tradičný moslimský odev a hidžáb. Muži študentke zobrali kabelku, ruksak a kľúče od auta. Následne zavolala políciu, no medzitým jej ukradli auto. Páchatelia tohto činu sú stále na slobode.
Aj ďalší prípad sa odohral v škole, konkrétne deň po voľbách v strednej škole Royal Oak v štáte Michigan. V tamojšej jedálni začali niektorí študenti vykrikovať “Postaviť múr! Postaviť múr!” Narážali tým na Trumpove vyjadrenia z predvolebnej kampane o postavení múru na hraniciach s Mexikom, ktorý by zabránil nelegálnej migrácii.
Video z jedálne bolo zverejnené na jednej zo sociálnych sietí. Končí sa v momente, keď jedno dievča upozorní spolužiakov, že ich nakrúcajú.
“Pracujeme s našimi študentmi, aby sme im pomohli pochopiť dopad ich slov a činov na ostatných v ich okolí,” reagovalo vo štvrtok na incident vedenie školy.
Deň po Trumpovom víťazstve niekto namaľoval rasistický nápis na stenu v meste Durham v štáte Severná Karolína. Stálo v ňom “Black lives don’t matter and neither does your votes” (Na životoch černochov ani na ich hlasoch nezáleží), čo je narážka na celoamerické hnutie s názvom Black Lives Matter (Na životoch černochov záleží). Nápis bol ešte v ten deň zatretý.
Polícia vo Filadelfii zasa zaznamenala po voľbách niekoľko prípadov hákových krížov či nacistických pozdravov načmáraných na stenách budov a vozidlách. Okno jednej z budov na Broad Street niekto popísal slovami “Sieg Heil 2016” a “Trump”, pričom písmeno T bolo nahradené hákovým krížom. Rasistické nápisy sa objavili aj na inej ulici na troch autách a priečelí domu.
Podľa agentúry Reuters sa však objavili aj správy o fyzických a slovných útokoch na Trumpových priaznivcov. Napríklad na videu zverejnenom na jednej sociálnej sieti je vidieť, ako najmenej dvaja ľudia bijú muža na križovatke v Chicagu, pričom ďalší kričia “Zvolili ste Trumpa” a “Nevoľte Trumpa.”
Mark Potok z americkej neziskovej organizácie Southern Poverty Law Center bojujúcej za občianske práva vo štvrtok na tlačovej konferencii vo Washingtone povedal, že takú vlnu činov z nenávisti nezažil v USA od zvolenia Baracka Obamu za prvého černošského prezidenta v roku 2008. Pripomenul, že podobná vlna prebehla Veľkou Britániou po júnovom referende o odchode z Európskej únie.
“Neočakávam, že by to trvalo štyri roky. V prípade brexitu sa to upokojilo po niekoľkých týždňoch týždňoch,” povedal Potok.