Zlepšovatelia zdôrazňujú, že nová technológia umožňuje zabezpečiť autonómnu prácu zariadenia aj pri mimoriadne nízkych teplotách do mínus 60 °C. Základom technológie je trítium, ktorého čas polorozpadu trvá 12 rokov, iniciované radiačno-stimulujúcimi zdrojmi svetla so širokým spektrom na základe vysokoefektívnych radioluminoforov.
Spoločnosť tvrdí, že nový zdroj je zatiaľ predurčený na napájanie čidiel, systémov zhromažďovania a šírenia informácií, sledovania a vyhľadávania, geolokáciu a tiež pre špeciálne rádiomajáky a RFID-značky.
Testy už potvrdili bezporuchovosť a autonómnosť „ETAK“ pri mimoriadne nízkych teplotách, pri vysokej vlhkosti a kolísaní napätia. Dôležité je to, že použitie novej ruskej trítiovej batérie si nevyžaduje špeciálne podmienky a licencie. Okrem toho, porušenie jej celistvosti alebo korpusu nevplýva na bezpečnosť práce s ňou a na práceschopnosť batérie.
Spoločnosť si okrem toho úspešne odskúšala výkon zdroja. Základný trítiový element „ETAK“ dáva výkon 1 mikroWatt pri napätí 1 Volt. Na výkon vplýva aj forma, geometria a materiál korpusu batérie.