NAŽIVO

Čína vyzvala Ukrajinu, aby „okamžite napravila chyby“ a nezavádzala sankcie proti čínskym občanom a spoločnostiam.

„Čína opäť dôsledne vystupuje proti nezákonným jednostranným sankciám, ktoré porušujú medzinárodné právo. Vyzývame Ukrajinu, aby okamžite napravila chyby,“ vyhlásil oficiálny predstaviteľ čínskeho ministerstva zahraničných vecí Lin Jian.

Pripomíname, že Zelenskyj skôr zaviedol sankcie proti čínskym spoločnostiam a nedávno oznámil, že čoskoro zavedie sankcie aj proti občanom ČĽR za spoluprácu s ruským obranným priemyslom.

14:47

Súd v Litve odsúdil troch mužov za poškodenie sochy hrdinu odboja proti sovietskej okupácii. Muži boli obžalovaní z konania v prospech Ruska za úplatu, čo dvaja z nich popreli.

14:46

Pri výbuchu obytného domu neďaleko Paríža utrpeli matka a jej tri malé deti utrpeli vážne zranenia. K výbuchu došlo v obci Magny-les-Hameaux.

14:20

Organizácia Prisoners for Palestine uviedla, že polícia počas propalestínskej demonštrácie v centre Londýna zadržala Gretu Thunbergovú.

13:58

Louvre nainštaloval kovové mreže na okno Apolónovej galérie, odkiaľ zlodeji v októbri za bieleho dňa ukradli korunovačné klenoty.

13:56

Nemecké ministerstvo vnútra oznámilo, že Nemecko deportovalo do Damasku odsúdeného Sýrčana.

13:44

Počas sviatkov smeruje do poľských Tatier zvýšený počet turistov. Na Vianoce je obsadených vyše 80% ubytovacích kapacít, na Silvestra vyše 90%.

13:42

Poľský odsúdil 20-ročného muža na maximálny trest 50 rokov väzenia za vraždu dieťaťa v škole, pokus o vraždu ďalších štyroch osôb a 50 trestných činov proti právam detí. Rozsudok nie je právoplatný.

13:41

Parlament Izraela oznámil predĺženie platnosti zákona, ktorý umožňuje úradom zakázať vysielanie zahraničných médií považovaných za škodlivé pre bezpečnosť štátu.

13:40

Šéfovia spravodajských služieb Nemecka a Ruska minulý týždeň viedli telefonický rozhovor, informuje nemecká televízna stanica WDR.

Zavolali si nový prezident Spolkovej spravodajskej služby Nemecka (BND) Martin Jäger a šéf Zahraničnej spravodajskej služby Ruskej federácie Sergej Naryškin.

WDR poznamenáva, že ide o „vzácny prípad priameho kontaktu medzi nemeckými a ruskými orgánmi“.

Krátko predtým Naryškin vyhlásil, že hovoril s riaditeľkou britskej zahraničnej spravodajskej služby MI6 Blaise Metreweli.

Macron skôr vyzval na obnovenie kontaktov s Putinom. Podľa európskych médií sa tento názor teší v Európe čoraz väčšej popularite.

13:39

Českí policajti a colníci zasahovali v dome zápasníka Karla Vémolu v obci Měchenice pri Prahe, informoval server Novinky.cz. Polícia potvrdila, že zadržala dve osoby v súvislosti s drogami, píše TASR. Podľa Noviniek je zadržaným aj Vémola.

13:03

Rodičia muža obvineného zo zabitia troch ľudí po útoku v taiwanskom metre sa ospravedlnili za svojho syna a sľúbili plnú spoluprácu s vyšetrovateľmi.

13:02

Jemenskí povstalci húsíovia a medzinárodne uznávaná jemenská vláda sa dohodli na vzájomnej výmene väzňov. Celkovo by sa mala týkať takmer 3000 osôb, vrátane siedmich obyvateľov Saudskej Arábie.

13:00

Poľsko má v reakcii na poznatky z vojny na Ukrajine a nové výzvy nový plán rozvoja svojich ozbrojených síl. Program na roky 2025 – 2039 podpísal minister obrany Wladyslaw Kosiniak-Kamysz, informovalo ministerstvo obrany. Dokument má strategický význam, určuje priority modernizácie armády a konkrétne obranné kapacity štátu.

12:23

Americké ministerstvo spravodlivosti zverejnilo ďalšiu časť spisov týkajúcich sa zosnulého sexuálneho delikventa Jeffreyho Epsteina. Najnovšia várka zahŕňa viac ako 11.000 súborov vrátane fotografií, videí a vyšetrovacích dokumentov. 

12:22

Gitarista britskej rockovej skupiny Queen Brian May predstavil doteraz nevydanú pieseň tejto legendárnej formácie, ktorú „ešte nikto nepočul“.

12:22
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Pellegrini opätovne reagoval na Matoviča, padli aj slová o “spoločnej väzenskej cele”

Rómske osady a stav nákazy v nich je v aktuálnych dňoch horúcou témou tlačoviek premiéra Igora Matoviča (OĽaNO), na ktoré následne reaguje expremiér Peter Pellegrini (Smer-SD). Nehovorí sa len o uzatvorení osád, ale padli aj slová o trestnom čine zanedbania ochrany verejného zdravia

❚❚
.

Premiér Igor Matovič po krízovom štábe v Krompachoch v stredu večer predstúpil pred novinárov a obvinil bývalého premiéra Petra Pellegriniho a bývalú ministerku vnútra Denisu Sakovú.

Povedal, že podľa neho mohli spáchať trestný čin týkajúci sa ohrozenia verejného zdravia, pretože nenariadil povinnú karanténu pre Rómov, vracajúcich sa zo zahraničia domov.

„Prišli za Pellegriniho vlády. Toto je ten darček, ktorý Pellegrini nechal aj Krompašanom, aj ostatným ľuďom na Spiši. Teraz môžu tŕpnuť, či medzičasom nie sú nakazení,“ dodal.

.

Podľa Matoviča patrili Rómovia prichádzajúci zo zahraničia do štátnej karantény a mali odtiaľ vyjsť až po 5-7 dňoch, kedy by mali negatívny test na koronavírus.

Bohužiaľ, neviem z akých dôvodov, nechápem takéto rozhodnutie, dopustili sa podľa mňa možno až trestného činu, že takýmto spôsobom zanedbali ochranu verejného zdravia. Hovorím o Pellegrinim a Sakovej,“ dodal Matovič, ktorého vláda začala testovať Rómov až 3. apríla.

Na večernú tlačovku reagoval expremiér v reláciách súkromných televízií a na sociálnej sieti. “Na lži Igora Matoviča o údajnej zodpovednosti mojej vlády za šírenie vírusu v rómskych osadách sú tri jednoduché odpovede,” uviedol Pellegrini a vysvetlil:

“Domáca karanténa pre individuálnych navrátilcov zo zahraničia nebola ‘dobrovoľná’, ale povinná, a za jej porušenie hrozila pokuta 1 659 EUR.”

“Povinná karanténa v štátnom zariadení pre týchto ľudí platí až od tohto pondelka. Ak teda hrozila v osadách katastrofa, Matovičova vláda ju celé dva týždne vôbec neriešila!”

.

“Keď som sa ešte ako premiér opýtal na rokovaní krízového štábu Igora Matoviča, či má moja vláda prijať vyhlásenie núdzového stavu pre celé Slovensko, vyhlásil, že netreba a radšej treba porozmýšľať o otvorení niektorých obchodov – napríklad vodoinštalatérskeho, keby vraj niekomu praskla batéria.”

“Tak neviem, či nakoniec náhodou nepraskla, pretože klamstiev sa tu valí ako z roztrhnutého potrubia,” dodal na sociálnej sieti expremiér.

V relácii TA3 tiež uviedol, že by nešiel témou vyčítania si: “Ja mu tiež nevyčítam všetko, čo stvára a dnes (8. apríla) by som na tlačovej konferencii vôbec nebol vystúpil, keby ma nebol vulgárne napadol. Ja si nedám brnkať po nose. Ja nie som ani jeho žiak, ani jeho mladší brat.”

TRI ODPOVEDE NA MATOVIČOVE LŽI

Na lži Igora Matoviča o údajnej zodpovednosti mojej vlády za šírenie vírusu v rómskych…

.

Uverejnil používateľ Peter Pellegrini Štvrtok 9. apríla 2020

 

“Spoločná väzenská cela”

K slovnej prestrelke medzi premiérom a expremiérom sa vyjadril aj publicista Juraj Hrabko.

“Opatrenia na veľkonočné sviatky sú primerané. Viacerí hovoria, že by to stačilo vo forme odporúčaní. Expremiér Peter Pellegrini, samozrejme, môže mať ten názor, ale ľudia často nedajú na odporúčania,” povedal Hrabko.

Na margo argumentu Matoviča, že problém so šírením nového koronavírusu v rómskych osadách spôsobil Pellegrini tým, že od začiatku nenastavil povinnosť všetkým navrátilcom na Slovensko absolvovať karanténu v štátnych zariadeniach, Hrabko povedal, že ak by to bola pravda, tak rovnakú chybu urobil po svojom nástupe k moci aj Matovič. Aj on túto povinnosť stanovil až s odstupom času.

V tejto súvislosti Pellegrini v relácii televízie Markíza, kde diskutoval s ministrom vnútra Romanom Mikulcom uviedol, že ak je on vinný, tak s Matovičom budú zdieľať rovnakú celu, keďže ako už Hrabko uviedol, aj Matovič stanovil povinnosť karantény v štátnych zariadeniach až s odstupom času.

Ak by sa malo niečo vyčítať vláde Smeru-SD, tak je to podľa Hrabka skôr slabá pripravenosť na krízové situácie vo všeobecnosti.

Gabriela Smreková

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Milan Šupa

Erik Majercak

René Pavlík

.
.
.

Španielska polícia obkľúčila zabarikádovaných podozrivých po tom, ako dvaja Nemci zahynuli pri brutálnom napadnutí

Španielska polícia pokračuje v obliehaní domu v Elche, kde sa po brutálnom napadnutí, pri ktorom zahynuli dvaja Nemci a tretí…

23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Prezident podpísal novelu Trestného zákona

 Prezident Peter Pellegrini podpísal najnovšiu novelu Trestného zákona, ktorá mimo iného zavádza úprincíp „triktát a dosť” pri drobných krádežiach, ale…

23. 12. 2025 | Aktualizované 23. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Aktualizované 23. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

V dome Karlosa Vémolu zasahovala polícia

České médiá v utorok informovali, že v dome známeho českého zápasníka MMA Karolsa \"Terminátora\" Vémolu prebehol policajný zásah, ktorý údajne…

23. 12. 2025 | 0 komentárov

Európania majú plné ústa sankcií a ruských rýb

Európska únia minulý rok nakúpila od Ruska ryby v hodnote 709 miliónov eur, informuje Euroactiv

23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kolaps 200-ročnej britskej hrádze. Kanál sa prepadol, lode skončili na dne aj v poli

Na kanáli Llangollen v britskom Shropshire bol vyhlásený vážny incident po tom, čo sa na ňom objavila obrovská diera, ktorá…

23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Zaplaťte raz a používajte už navždy! MS Office 2021 Pro za 30,25€ a Windows s 90% zľavou! Godeal24 – oslávte Vianoce s lacnými kľúčmi!

Ak potrebujete vo svojej práci program Publisher, je múdre a predvídavé zabezpečiť si verziu, ktorá ho obsahuje – a to…

23. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

Dolárová dilema krajín BRICS

Skupina BRICS+ v žiadnom prípade nechce ohroziť dolár:  „Mnohí sa pýtajú, či bude americký dolár nahradený. Nikto to neplánuje. Spojené…

23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Čína uvalila clá na mliečne výrobky z krajín Európskej únie, zamerala sa na Poľsko, čo niektorí označujú za „odvetné“ opatrenie

Čína „sa pomaly snaží izolovať od medzinárodných trhov“ a „preukázať svoju odolnosť“, tvrdí jeden z odborníkov. Informuje o tom spravodajský…

23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zakladateľ Telegramu sľubuje preplatiť umelé oplodnenie všetkým ženám, ktoré použijú jeho spermie

Zakladateľ Telegramu Pavel Durov je pripravený uhradiť náklady na umelé oplodnenie všetkým slobodným ženám mladším ako 38 rokov, ktoré chcú…

23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Ministerstvo spravodlivosti zverejnilo doposiaľ najväčší súbor dokumentov z prípadu Epstein

Americké ministerstvo spravodlivosti zverejnilo v utorok na svojej webovej stránke viac ako osemtisíc nových dokumentov súvisiacich s prípadom odsúdeného sexuálneho…

23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kéry: Načo je dobrý politický aktivizmus ústavných sudcov?

Ústavný súd Slovenskej republiky expresne rýchlo pozastavil účinnosť novely zákona, ktorou sa ruší Úrad na ochranu oznamovateľov a nahrádza ju…

23. 12. 2025 | Aktualizované 23. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Aktualizované 23. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ako to nazvať

Historik Anton Hrnko komentuje vo svojom príspevku otvorenie tunela Višňové terajšou vládou. Väčšina verejnosti sa teší, že konečne, po dlhých…

23. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Hrôzostrašná dopravná nehoda Messiho sestry. Pre viacnásobné zlomeniny odložila svadbu

María Sol Messiová musí na istý čas odložiť plánovanie svadby po tom, čo sa zranila pri vážnej dopravnej nehode v…

23. 12. 2025 | 0 komentárov

Mladí Európania sa búria proti povinnej vojenskej službe

Ostré varovania, že Európania sa možno nebudú môcť vyhnúť povinnej vojenskej službe, začali vyvolávať prvé známky otvoreného odporu na celom…

23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Predvianočná nenávisť progresívcov

Ani tesne pred Vianocami, kresťanskými sviatkami nádeje a zmierenia, opozícia a jej spriaznené médiá nedokážu udržať svoju zlobu a nenávisť…

23. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Prečo by ste nikdy nemali nechať riad namočený v dreze cez noc?

Nezabudnite, že aj keď je lákavé nechať riad cez noc namočený, môže to spôsobiť problémy s hygienou. Kým si vychutnávate…

23. 12. 2025 | 0 komentárov

Trumpova ministerka chce zosadiť prezidenta Venezuely: „Maduro musí odísť“

USA sa snažia presadiť zmenu moci vo Venezuele. Prezident Donald Trump to už dal najavo a zvýšil tlak na hlavu…

23. 12. 2025 | | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

23. 12. 2025 | Aktualizované 23. 12. 2025 | | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Aktualizované 23. 12. 2025 | | 4 min. čítania | 0 komentárov

Výlet, na aký nezabudnete. Los Angeles a Las Vegas sú kombinácia kultúry, NHL a NBA

Las Vegas už dávno nie je vnímané iba ako mesto kasín. V uplynulých rokoch sa stalo jedným z hlavných športových…

23. 12. 2025 | 0 komentárov

Tisza je strana maďarských klaunov

Na túto skutočnosť upozornil Máté Kocsis, predseda poslaneckého klubu Fideszu, ktorý poukázal na to, že Péter Magyar počas uplynulého týždňa…

23. 12. 2025 | 0 komentárov

Uhrík to vysvetlil: Brusel nenávidí suverénne vlády a využíva povojnové dekréty na rozdelenie Slovákov a Maďarov. PS to použilo ako pascu

Europoslanec Milan Uhrík v exkluzívnom rozhovore pre denník Hungary Today poskytol svoje stanovisko k diskutovanej téme Benešových dekrétov, hovoril o tom, čo stojí…

23. 12. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

O práve vojny a mieru 1625 -2025

Slovensko, 23. decembra 2025 - Pred 400 rokmi vyšla v Paríži kniha, ktorej základné koncepty boli neskôr zakotvené v Charte…

23. 12. 2025 | 0 komentárov

Gyimesi v súvislosti s Benešovými dekrétmi posiela otvorený list prezidentovi

Bývalý poslanec maďarskej národnosti a súčasný poradca na rezorte životného prostredia György Gyimesi v otvorenom liste žiada prezidenta Petra Pellegriniho,…

23. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Bizárne fotografie: 15 momentov, kde nikto nepoužil zdravý rozum

Bizárne fotografie zachytávajú ľudí v momentoch, keď sebavedomie úplne prevalcovalo zdravý rozum. Niektorí ľudia veria, že im optimizmus a odvaha…

23. 12. 2025 | 0 komentárov

Pistorius vyhlásil, že neverí v scenár rozsiahlej vojny medzi Ruskom a NATO

Nemecký minister obrany Boris Pistorius vyhlásil, že neverí v scenár rozsiahlej vojny medzi Ruskom a NATO, informuje Die Zeit

23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Trump: "Lode triedy TRUMP budú 100-krát silnejšie než akákoľvek bojová loď, aká bola kedy postavená"

USA, 23. decembra 2025 - Prezident Trump oznamuje, že americké námorníctvo objednáva niekoľko nových vojnových lodí triedy Trump, pričom prvou…

23. 12. 2025 | 0 komentárov

Orbán: Zabavením ruských aktív by Európa vyhlásila Rusku vojnu

Viktor Orbán ocenil belgického premiéra v jeho neochvejnom postoji pri zmrazených ruských aktívach. Zabavenie majetku jednej z bojujúcich strán a jeho…

23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Divná vojna – vojnoví utečenci

Anna Belousovová vo svojom najnovšom príspevku na sociálnom príspevku píše o utečencoch. No autorku prekvapuje, že nejde o vojnových utečencoch…

23. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

„Je toto ešte stále Národná rada?“

Predseda NR SR a podpredseda strany HLAS-SD Richard Raši v príspevku na sociálnej sieti vyjadril svoj názor na prijatie etického…

23. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Čína vyzvala Ukrajinu, aby „okamžite napravila chyby“ a nezavádzala sankcie proti čínskym občanom a spoločnostiam.

„Čína opäť dôsledne vystupuje proti nezákonným jednostranným sankciám, ktoré porušujú medzinárodné právo. Vyzývame Ukrajinu, aby okamžite napravila chyby,“ vyhlásil oficiálny predstaviteľ čínskeho ministerstva zahraničných vecí Lin Jian.

Pripomíname, že Zelenskyj skôr zaviedol sankcie proti čínskym spoločnostiam a nedávno oznámil, že čoskoro zavedie sankcie aj proti občanom ČĽR za spoluprácu s ruským obranným priemyslom.

14:47

Súd v Litve odsúdil troch mužov za poškodenie sochy hrdinu odboja proti sovietskej okupácii. Muži boli obžalovaní z konania v prospech Ruska za úplatu, čo dvaja z nich popreli.

14:46

.

Terorista sa vyhol väzeniu za útoky nožom na moste v Rotterdame v Holandsku

Prokurátori požadovali 20-ročný trest odňatia slobody a psychológovia tvrdili, že vrah by mal niesť čiastočnú zodpovednosť, ale súd obe odporúčania…

23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Politicky smířlivě, když jsou ty Vánoce…

Přátelé, pojďme si v tomto předvánočním čase říct bez emocí, jak si naše zemička i Evropa stojí. V dalších dnech…

23. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Egyptský žiadateľ o azyl obvinený v Taliansku zo sexuálneho napadnutia tínedžera

Egyptský žiadateľ o azyl bol umiestnený do predbežnej väzby v Taliansku po tom, ako bol zatknutý pre podozrenie zo sexuálneho…

23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ktoré európske krajiny zvažujú zákaz sociálnych sietí pre deti?

Európske krajiny ako Francúzsko, Španielsko, Taliansko, Grécko a Nemecko zvažujú obmedzenia týkajúce sa zákazu používania sociálnych sietí deťmi. Informuje o…

23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Ruská odplata za vraždu generála si bude vyžadovať chladnokrvnosť

Rusko, 23. decembra 2025 - Na juhu Moskvy zahynul pri výbuchu automobilu náčelník oddelenia operačnej prípravy Generálneho štábu ozbrojených síl…

23. 12. 2025 | 0 komentárov

Viaceré cesty v okolí Svrčinovca sú uzatvorené pre únik formaldehydu

Viaceré cesty v okolí obce Svrčinovec v okrese Čadca sú úplne uzatvorené pre únik približne 12.000 litrov nebezpečnej látky formaldehyd.…

23. 12. 2025 | Aktualizované 23. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Aktualizované 23. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Milan Šupa

Erik Majercak

René Pavlík

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov