NAŽIVO

Lufthansa požiadala svojich zamestnancov, aby sa pripravili na odchod z Izraela, informoval korešpondent izraelskej spravodajskej služby N12 Dean Fisher.

Podľa jeho informácií môže byť letecká doprava s Izraelom pozastavená od štvrtka 15. januára.

Letecká spoločnosť Austrian Airlines tiež oznámila zrušenie zajtrajších letov z Viedne do Tel Avivu a z Tel Avivu do Viedne. Spoločnosť však tvrdí, že zrušenie je spojené s nepriaznivými poveternostnými podmienkami.

Izraelské médiá medzitým píšu o obavách z útoku Iránu na Izrael v prípade útoku USA na Irán.

20:18

Zelenskyj oznámil, že v energetickom sektore bude vyhlásený „výnimočný stav“ po nepretržitých ruských útokoch, ktoré ovplyvňujú dodávky tepla a elektriny počas mrazivých dní.

20:17

Najmenej štyri osoby zomreli počas prvých desiatich dní roku 2026 v USA vo väzbe Imigračného a colného úradu (ICE). Išlo o mužov vo veku 42 až 68 rokov, pričom dvaja pochádzali z Hondurasu, jeden z Kuby a posledný z Kambodže.

20:17

Orbán oznámil, že Maďarsko spúšťa petíciu proti fondom EÚ určeným pre Ukrajinu.

20:16

Vláda francúzskeho premiéra Sébastiena Lecornua ustála obe hlasovania o opozičných návrhoch na vyslovenie nedôvery.

20:15

Patrioti pre Európu vyvolali hlasovanie o nedôvere voči Európskej komisii. Podľa zdrojov agentúry DPA o tom v stredu lídrov parlamentných skupín informovala Roberta Metsolová.

19:55

Člen Rady guvernérov Fedu Stephen Miran kritizuje predstaviteľov zahraničných centrálnych bánk pre ich podporu vyjadrenú šéfovi Fedu Jeromeovi Powellovi, ktorý čelí vyšetrovaniu zo strany federálneho ministerstva spravodlivosti.

19:55

Kanál 7×7 (semnasem) na sieti Telegram uviedol, že úrady v niekoľkých ruských regiónoch opäť výrazne zvýšili náborové bonusy pre zmluvných vojakov.

19:54

Nórska mimovládna organizácia Iran Human Rights oznámila, že počas protivládnych demonštrácií v Iráne zabili bezpečnostné zložky najmenej 3428 ľudí a ďalších viac ako 10.000 zatkli.

19:53

Novinárske združenie SNTP oznámilo, že medzi desiatkami väzňov prepustenými vo Venezuele je aj popredný opozičný aktivista a novinár Roland Carreňo.

19:52

Nawrocki prijal v Prezidentskom paláci predstaviteľov cirkví a organizácií národnostných menšín vrátane slovenskej. Uviedol, že Poľsko je otvorené všetkým menšinám a vierovyznaniam a on sa ako hlava štátu cíti zodpovedný za všetkých občanov republiky.

19:52

Nemecký vicekancelár Lars Klingbeil upozornil, že dlhoročné transatlantické partnerstvo medzi Európou a USA prechádza historickým obdobím prevratných zmien a rozpadáva sa.

19:51

Súd v prípade podvodu pri charitatívnom predaji sladkostí oslobodil taliansku módnu influencerku Chiaru Ferragniovú.

19:40

Egyptský minister zahraničných vecí Badr Abdalátí vyhlásil, že všetky zainteresované strany „dosiahli konsenzus“ ohľadom zloženia 15-členného palestínskeho technokratického výboru, ktorý má spravovať povojnové Pásmo Gazy.

18:49

Podľa Pavla Latušku, podpredsedu exilového kabinetu a bývalého člena vlády režimu Alexandra Lukašenka, sa bieloruská opozícia pripravuje na prevzatie moci po odchode prezidenta.

18:48

Szijjártó sa vo štvrtok v Belehrade stretne s ministerkou energetiky Srbska Dubravkou Dedovićovou Handanovičovou, s ktorou bude rokovať okrem iného o kúpe ruského podielu v srbskej ropnej spoločnosti (NIS).

18:46

Witkoff oznámil, že USA začali druhú fázu Trumpovho mierového plánu pre Pásmo Gazy, zameranú na odzbrojenie palestínskeho militantného hnutia Hamas, vytvorenie prechodnej technokratickej vlády a začiatok obnovy tejto palestínskej enklávy.

18:20

USA môžu zaútočiť na Irán v najbližších 24 hodinách, píše agentúra Reuters s odvolaním sa na európskych úradníkov.

Nemenovaný izraelský predstaviteľ sa domnieva, že Trump zrejme už prijal rozhodnutie o vojenskom zásahu v Iráne.
rán varoval susedné krajiny, v ktorých sú prítomní americkí vojaci, že v prípade amerického útoku zaútočí na americké základne.

V súvislosti s tým USA prijali rozhodnutie stiahnuť časť personálu zo základní na Blízkom východe, povedal novinárom americký úradník.

Ako sme informovali, niektorí vojaci dostali pokyn opustiť americkú leteckú základňu Al-Udeid v Katare do večera 14. januára. Jeden z informátorov agentúry upresnil, že nejde o evakuáciu, ale o presun.

18:16

Egyptský minister zahraničných vecí Badr Abdalátí vyhlásil, že Káhira prijme všetky potrebné opatrenia, aby zaistila jednotu Sudánu.

18:06
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

PAHREBA. Merkelová zvíťazila vo voľbách a migranti si vydýchli: migračná politika Nemecka sa nezmení a môžu veselo cestovať do Európy

Migrácia, a presnejšie povedané, totálna invázia prisťahovalcov z Blízkeho východu a Afriky asi dostane „zelenú“. Nemecké voľby zasa vyhrala „Angelika“ Merkelová a to znamená, že v migračnej politike Nemecka (a teda aj celej EÚ) sa nič nezmení.

❚❚
.

Nazdar, Jožo, čo hovoríš na výsledky nemeckých volieb? Angelika zasa vyhrala?

No teš sa, to znamená, že aj v nasledujúcich rokoch dvere Európy budú pre moslimských migrantov otvorené dokorán. Za chvíľu pri našom kultúraku postavia mešitu.

Ale nebuď taký rasista! Čo máš proti tým nešťastníkom? Je tam vojna, preto utekajú do Európy. Je to logicky. Chcú si iba zachrániť holé životy. A Merkelová im pomáha.

.

Pomáha zruinovať Európu. Európska únia sa zrúti ekonomicky a aj mentálne. O 50 rokov namiesto EÚ tu budú Horné arabské emiráty, taký moslimský Felvídek…

Fakt, si rasista. Ako takto môžeš hovoriť? Všetci ľudia sú rovní a nemôžeš zakazovať slobodu pohybu. Každý môže žiť tam, kde chce, kde sa cíti bezpečne s šťastne. Migranti utekajú pred vojnou, chcú zachrániť rodiny a žiť v pokoji. Majú na to právo?

Ale jasné, že majú. A my, tu, v Európe, máme právo, aby sa zachovali naše tradícia, kultúra, zvyky, samotná reč? Máme právo na to, aby naše ženy neznásilňovali, aby tu stále nevybuchovali bomby a nákladné autá nevrážali do davu okoloidúcich? Máme právo?

Ale áno. Ale veď netreba hádzať všetkých migrantov do jedného vreca. Nik netvrdí, že medzi nimi nie sú somári a teroristi. Sú aj medzi nimi darmožráči a násilníci. Ale to sú jednotlivci. A medzi nami nie sú? A kvôli nim zavrhneme všetkých ostatných – milióny?

Tak to si správne povedal – milióny… Smerujú sem milióny migrantov – so svojimi tradíciami, zvykmi, so svojimi názormi a postojmi a mentalitou. Bohužiaľ, drvivá väčšina z nich sa nikdy ani trochu neprispôsobí nášmu spôsobu života a budú tlačiť, aby práve my sa prispôsobili ich spôsobu života. A ak sa nebudeme chcieť prispôsobiť, tak preto nás budú likvidovať – iné, demokratickejšie metódy nepoznajú. Škoda, že to nechápe Merkelová.

.

Ale čo rýpeš do tej Merkelovej? Hádam, nechceš povedať, že nemecká kancelárka rozumie politike horšie, ako ty? Aj keď je Nemka, ale nie je taká rasistka, ako si ty.

Čo sa furt oháňaš tým rasizmom? Aký som ti rasista? Pozri sa do encyklopédie – čo znamená slovo „rasista“.  Rasista to je ten, ktorý preferuje iba svoju rasu, náciu a chce zlikvidovať alebo aspoň ublížiť inej rase, ľuďom iných národností. Preboha, čo ma nepoznáš? Kedy som komu v živote ublížil? A ani nechcem. Ale preto, že chcem, aby nám neubližovali iní – tak som rasista? Keby tí migranti prišli sem a prijali náš spôsob života a nerobili zloty – tak ani nemuknem. Ale sám vidíš, čo sa deje. A bude to horšie, pretože migranti pribúdajú.

Ale tak daj im čas. Veď si zvyknú, pochopia, ako sa majú správať. Zatiaľ sú ešte pobláznení a nezorientovali sa. Nie všetci moslimovia sú somári, kriminálnici a násilníci.

To nehovorím. Ale kým sa väčšina z nich „zorientuje“, pozabíja polovicu miestneho obyvateľstva. Majú svoj spôsob života a nechcú ho zmeniť. Chcú žiť podľa svojich pravidiel – tak ako si zvykli vo svojej vlasti. Ale toto je Európa, nie Blízky východ. Hovoríš o spravodlivosti, demokracii? Tak skús vycestovať na Blízky východ a zaviesť tam aspoň niektoré naše princípy a tú istú demokraciu – a uvidíš. Ani pár dní neprežiješ… Hneď ti ukážu, kto je v dome gazda. Musí byť aspoň nejaká reciprocita. V ich krajinách nemôžeš žiť podľa našich pravidiel. Tak u nás by aspoň trochu mali rešpektovať náš spôsob života. A to nechcú.

Fakt, ty si asi múdrejší, ako Merkelová alebo celé vedenie Európskej únie! Keď sem Merkelová migrantov pustila, tak asi vie, čo robí. Asi si nemyslí, že zlikvidujú nás všetkých. Katastrofické scenáre vykresľujú iba takí ľudia, ako si ty.

.

A takých je drvivá väčšina, ak si to všimol. Akurát, naši šéfovia to akosi nechápu. A stále oháňajú sa tým, že treba pomáhať tým, ktorí utekajú pred vojnou. Drvivá väčšina migrantov sú ekonomickí migranti – chcú mať lepšie životné podmienky. Myslia si, že prídu do raja, kde všetko budú mať zdarma a budú žiť podľa svojich pravidiel a tradícií. V tom je chyba.

Ale veď tá istá Merkelová zabezpečila, aby migrantov preverovali a tých, ktorí azyl si nezaslúžia, posielajú domov. Je to normálna, korektná, demokratická politika.

A vďaka tejto demokratickej politike migranti znásilňujú európske ženy, vybuchujú tu bomby a vytvárajú sa tu lokality, kde pôvodní obyvatelia Európy nemôžu ani strčiť nos? Vysvetlí väčšine tých prisťahovalcov, že nejaká žena, ktorá si oblečie európske šaty a nedajboh minisukňu, nie je prostitútka alebo nemorálna žena. Podľa nich, má byť správne oblečená. Teda musí mať moslimskú burku, šatku a musí byť zahalená od nosu až po päty. Inak ju musia znásilniť alebo ukameňovať. Preboha, chceš žiť v stredoveku? Uvedomuješ si to?

Veď hovorím, že sú menšie problémy, ale treba vychytať všetky muchy, vysvetliť migrantom, čo sa patrí a čo nie. Určite to pochopia, nie sú sprostí, ako si myslíš.

Áno, a toto vysvetlí tým ženám, ktoré už znásilnili, vysvetlí tým pozostalým, príbuzných ktorým už zabili a ktorých ešte zabijú. Väčšina migrantov kašle na tvoje európske zákony a morálku. Genosska Merkelová by všetko pochopila, keby vycestovala niekde na Blízky východ – bez svojej ochranky… Potom by si určite zmenila svoje názory a postoje, ak by sa,  samozrejme, odtiaľto vrátila živá a zdravá… Nechápe, že pomáha budovať pre svojich, ale aj našich detí a vnukov európsky kalifát? Nevie, aký tu môže vypuknúť masaker o pár rokov?

Ale čo stále strašíš vraždami a masakrami? Dúfam, to nebude také zlé. Väčšina migrantov si pochopí, kde je sever. Ostatných  ozaj treba poslať domov.

No skús ich potom posielať domov, keď tu budú milióny. Aj pár stoviek teroristov dokáže robiť veľké problémy. A o pár rokov tu bude niekoľkomiliónová armáda – a povedia, že sú doma, že toto je už ich vlasť. A potom, ak sa to tvojim vnukom nebude páčiť, môžu pokojne odtiaľto vypadnúť, alebo ich zlikvidujú – migranti majú svoje predstavy o „demokracii“. Čudujem sa ľuďom, ktorí nevedia počítať do troch. Lenže pykať budú naši potomkovia.

S tebou sa asi nedohodnem. Ja som optimista, ale ty si pesimista. V tom je problém.

Ja som realista – preto máme odlišné názory. Viem počítať do troch. Ešte mám akú – takú nádej, že naše veľkomožní zmúdrejú – radšej neskôr, ako nikdy. Už vo svojej histórii Európa mala aj väčšie problémy a prežila. Ak Pán Boh dá, prežije a teraz. Už sa môžeme spoliehať asi iba na sily nebeské – na naše vlády a politikov sa spoľahnúť takmer nedá…

A čo ľudia, národ, verejnosť, spoločnosť? Prečo sa musíme spoliehať iba na vlády?

.

Ale veď sám vidíš, ako je to s našou verejnosťou. Časť je obĺbnutá, druhá časť ničoho nie je schopná, tretia časť kašle na všetko… A takých, ktorí by niečo vedeli a dokázali to zmeniť, je akosi málo. Obalamutená nemecká verejnosť si zasa zvolila Merkelovú. Zasa sa Nemci nepoučili. Už tých pruserov v histórii mali viac. Koľko razy ešte musia dostať po hlave, aby zmúdreli? Bohužiaľ, kvôli nim budeme mať problémy aj my – ako inak, Nemecko – motor Európskej únie. Ako hovorím, ak nezmúdrieme, ak nezmeníme pravidla hry, potom mám veľké obavy o naše deti a vnukov. A sme takí sprostí, že to nedokážeme zmeniť?..

Eugen Rusnák

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Horňanský psychológ

Gustáv Murín

Marek Brna

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Erik Majercak

.
.
.

Moskva obvinila Kyjev z utorkového útoku na grécke tankery v Čiernom mori

Ruské ministerstvo obrany v stredu obvinilo Ukrajinu z útoku dronmi na grécky tanker pri ruskom pobreží v Čiernom mori, ku…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Je známa cena, za akú chcú USA kúpiť Grónsko

Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio má pripraviť návrh na kúpu Grónska za 700 miliárd dolárov, píše NBC News

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Sú známe podrobnosti razie u Tymošenkovej

Spolupracovník Julie Tymošenkovej priblížil, ako prebiehala prehliadka NABU v sídle strany „Batkyvšina“ a zverejnil podrobnosti o prípade političky

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

USA sťahujú svojich vojakov zo základní na Blízkom východe

USA stiahli časť personálu zo svojich vojenských základní na Blízkom východe

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Viktor Orbán ostro kritizoval bruselský plán: „Je čas počúvať zdravý rozum“

Viktor Orbán sa na sociálnej sieti Facebook podelil o niekoľko myšlienok týkajúcich sa plánu, ktorý dnes predložila a prijala Európska…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Súčasný primátor Bratislavy Vallo by mal opätovne obhajovať post

Súčasný primátor Bratislavy Matúš Vallo   by mal v tohtoročných komunálnych voľbách opätovne obhajovať svoj post. Kandidatúru plánuje oficiálne ohlásiť…

14. 01. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Poslanec-provokatér a plán na reorganizáciu Verchovnej rady. Čo stojí za prípadom Julie Tymošenkovej

Ako informovali zdroje vo Verchovnej rade, poslancom, ktorý nahrával rozhovory s Juliou Tymošenkovou a „prezradil“ ich NABU, bol poslanec zo…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

V Nemecku začali prvé súťaže, kde Rusi opäť vystupujú pod svojou vlajkou

Svetový pohár v behu na lyžiach pre športovcov s telesným postihnutím sa koná v nemeckom meste Finsterau od 14. januára,…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Rezort financií chce opäť zefektívniť výber DPH, zameria sa na rizikové subjekty

Ministerstvo financií pripravilo ďalšie systematické legislatívne opatrenie, ktorého cieľom je boj proti daňovým únikom. Ako rezort informoval, tentoraz sa opäť…

14. 01. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Prieskum: Voľby by vyhrali progresívci, v parlamente by boli aj Demokrati

Ak by sa parlamentné voľby konali v prvej polovici januára, vyhralo by ich hnutie Progresívne Slovensko so ziskom 20,8 percenta…

14. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

USA pozastavujú vydávanie víz občanom z Ruska a Iránu

Informuje o tom stanica Fox News s odvolaním sa na internú správu Ministerstva zahraničných vecí USA

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj sa stretol s novým ministrom obrany Fedorovom

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa stretol s novovymenovaným ministrom obrany Michailom Fedorovom. Zelenskyj informoval, že mu stanovil prvé priority vo…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Americkí vyjednávači Kushner a Witkoff majú plánovať stretnutie s Putinom v Moskve

Vyslanec Bieleho domu Steve Witkoff a zať amerického prezidenta Donalda Trumpa Jared Kushner údajne plánujú cestu do Moskvy, kde sa…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajine hrozí „obrovská diera“ v rozpočte

Vyhlásenie Ursuly von der Leyenovej o pridelení úveru pre Ukrajinu vo výške 90 miliárd eur predstavuje potenciálne veľmi veľký problém…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Energetická ombudsmanka pre HS: Energopomoc je na štvorku, vláda urobila zásadné chyby

Občianske združenie Energetický ombudsman funguje okrem iného ako poradca v energetických otázkach, ľuďom tiež pomáha v oblasti dodávok energií, ale rieši aj…

14. 01. 2026 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov

Premiér nespochybňuje ústavné právomoci generálneho prokurátora

Premiér Robert Fico nespochybňuje ústavné právomoci generálneho prokurátora Maroša Žilinku. Uviedol to v reakcii na Žilinkove rozhodnutie obrátiť sa na…

14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Trump vyhlásil, že USA potrebujú Grónsko na vytvorenie systému „Golden Dome“

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že Spojené štáty potrebujú Grónsko na realizovanie protiraketového projektu „Golden Dome“ a vyzval NATO, aby…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

V EÚ rozhodujú, kto sa postaví Putinovi

V Európskej únii sa diskutuje o vymenovaní vyjednávača, ktorý sa postaví Putinovi. Na túto pozíciu sa zvažuje bývalý taliansky premiér…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Už sa bijú: ďalšia veľká akcia proti korupcii na Ukrajine

Julia Tymošenková, bývalá premiérka a stále jedna z vplyvných postáv kyjevskej politiky aj biznisu, teraz predpoludním potvrdila, že protikorupčný úrad…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tragédia na lyžovačke v Rakúsku. Lavína zabila 12-ročného českého chlapca

Tragicky sa skončila lyžovačka českej rodiny v rakúskom Bad Gasteine. Dvanásťročný chlapec zomrel po tom, čo ho strhla lavína. Ako…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Do boja sa zapojila ťažká mediálna artiléria: "Kuba sa od roku 1959 snaží zasadit USA smrtiaci úder"

USA, 14. januára 2026 - Nová americká invázia na Kubu mala už skôr nulovú pravdepodobnosť, ale po najnovšej analýze od…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Takto si užíval maďarský prezident v Paríži

Klára Dobrevová, predsedníčka opozičnej Demokratickej koalície , v utorok na online tlačovej konferencii oznámila, že sa im podarilo vysúdiť a…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Dôchodca Július Kubasák stojí pred súdom za schvaľovanie atentátu na premiéra

Na Špecializovanom trestnom súde , pracovisko Banská Bystrica, sa v stredu začal proces s Júliusom K., ktorý mal verejne schvaľovať…

14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Prečo by bola americká anexia Grónska zlou správou pre Čechov a Slovákov

Slovensko, 14. januára 2026 - Anexia Grónska Spojenými štátmi by vyzerala ako vzdialený arktický konflikt Dánska s USA. Pre Česko…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Generálny prokurátor napadol na ústavnom súde zmeny vo využívaní kajúcnikov

Generálny prokurátor Maroš Žilinka dnes na Ústavnom súde SR podal návrh na začatie konania o súlade novely Trestného poriadku, ktorá…

14. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Šatan novinárovi Denníka N: "Hráči s tou vojnou nič nemajú"

Šéf Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan a hlavný tréner národného tímu Vladimír Országh v stredu na tlačovej konferencii komentovali…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Harmonický rozvoj osobnosti človeka aj v treťom tisícročí? Ruský filozof vo svojom diele prináša unikátny návod

Slovensko, 14. januára 2026 - Kniha A. E. Usanina CESTOVNÝ PAS DO NOVÉHO SVETA ponúka unikátnu koncepciu harmonického rozvoja osobnosti…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Mysleli ste si, že ‚woke‘ končí? Brusel má iný plán

Európska komisia zverejnila svoje politické priority na rok 2026 a výsledok je ťažké zdôvodniť z akejkoľvek aspoň trochu realistickej perspektívy,…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Lufthansa požiadala svojich zamestnancov, aby sa pripravili na odchod z Izraela, informoval korešpondent izraelskej spravodajskej služby N12 Dean Fisher.

Podľa jeho informácií môže byť letecká doprava s Izraelom pozastavená od štvrtka 15. januára.

Letecká spoločnosť Austrian Airlines tiež oznámila zrušenie zajtrajších letov z Viedne do Tel Avivu a z Tel Avivu do Viedne. Spoločnosť však tvrdí, že zrušenie je spojené s nepriaznivými poveternostnými podmienkami.

Izraelské médiá medzitým píšu o obavách z útoku Iránu na Izrael v prípade útoku USA na Irán.

20:18

Zelenskyj oznámil, že v energetickom sektore bude vyhlásený „výnimočný stav“ po nepretržitých ruských útokoch, ktoré ovplyvňujú dodávky tepla a elektriny počas mrazivých dní.

20:17

Najmenej štyri osoby zomreli počas prvých desiatich dní roku 2026 v USA vo väzbe Imigračného a colného úradu (ICE). Išlo o mužov vo veku 42 až 68 rokov, pričom dvaja pochádzali z Hondurasu, jeden z Kuby a posledný z Kambodže.

20:17

Orbán oznámil, že Maďarsko spúšťa petíciu proti fondom EÚ určeným pre Ukrajinu.

20:16

Vláda francúzskeho premiéra Sébastiena Lecornua ustála obe hlasovania o opozičných návrhoch na vyslovenie nedôvery.

20:15

.

Vyberte si zrkadlo, ktoré odhalí, ako sa vidíte

Tento test osobnosti skúma obraz seba samého a sebauvedomenie prostredníctvom inštinktívneho výberu jedného z troch zrkadiel: Staré, ručné alebo zrkadlo…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Generácia X zachytená na fotografiách. Takto vyzeralo ich detstvo

Generácia X vyrastala v čase, keď detstvo patrilo uliciam, ihriskám a fantázii, nie obrazovkám. Voľnosť, špina na kolenách a návrat…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Prečo ruský S-500 Prometheus prekonáva všetko, čo má NATO

Rusko je o tri generácie pred USA v oblasti manévrovateľných hypersonických zbraní a tento náskok bol kľúčový pre vytvorenie systému…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Boj proti “dezinformáciám” ako stabilná dotácia

Vláda cez Digitálnu koalíciu financovala aj StratCom fórum opozície

14. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Viete prečo znova prichádza tento šialený “nápad’? Generál má odpoveď

Európska obrana ako výraz nemohúcnosti EÚ. To je priamy dôsledok nekompetentnosti európskych byrokratov. ..predovšetkým komisie, konštatuje vo svojom statuse generál…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Horňanský psychológ

Gustáv Murín

Marek Brna

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Erik Majercak

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov