Praha/Ostrava 29. mája (TASR) – Kompletne vybavené miesto na produkciu marihuany objavili českí colníci v starej tehlovej budove v areáli jednej z niekdajších ostravských baní. Pri tohtotýždňovom zásahu, o ktorom informoval dnes internetový server Novinky.cz s odvolaním sa na hovorkyňu Colného riaditeľstva v Ostrave Pavlu Zdobnickú, zhabali viac ako 600 rastlín konope v rôznom štádiu spracovania.
Kauzu odovzdali colníci pre podozrenie z trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok policajným orgánom, ktoré teraz prípad vyšetrujú.
Colníci pôvodne predpokladali, že by sa v objekte mohol nachádzať sklad cigariet, alkoholu alebo minerálnych olejov.
Keď sa do budovy dostali cez voľne prístupný vchod za plechovou ohradou, muž, ktorému sa legitimovali, oznámil, že tam nič neskladuje a že si to colníci môžu aj overiť. Následne ich zaviedol do haly, v ktorej s kolegom vykonával zámočnícke práce.
Colníci však spozorneli na charakteristickú vôňu konope, ktorú tam zacítili. Napokon pri kontrole objektu našli za jednými z dverí miesto prepojené s halou, vybavené okrem iného vzduchotechnikou, elektroinštaláciou, ako aj osvetlením nevyhnutným pre pestovanie, prezradila hovorkyňa.

















