NAŽIVO

Rumunský prezident Nicušor Dan vyhlásil, že Rusko ostane pre Európu trvalou hrozbou aj v prípade uzavretia mieru na Ukrajine.

17:35

Metsolová odovzdala Sacharovovu cenu za slobodu myslenia za rok 2025 zástupcom dvoch novinárov väznených v Bielorusku a Gruzínsku.

17:03

Ministerstvo dopravy Iraku oznámilo, že na medzinárodnom letisku v Bagdade pristálo prvé lietadlo za posledných 35 rokov štartujúce z členského štátu EÚ.

17:02

Irán nesúhlasí s kandidatúrou Grossiho na post generálneho tajomníka OSN. „Kandidáta, ktorý sa ako predstaviteľ OSN zdržal odsúdenia nezákonných vojenských útokov na mierové jadrové objekty, nemožno považovať za dostatočne neutrálneho či nezávislého na to, aby zastával najvyššiu funkciu,“ povedal iránsky veľvyslanec pri OSN Amír Saíd Iravání.

16:44

Čína zdaní antikoncepčné lieky a ďalšie výrobky. Od 1. januára budú v ČĽR výrobky ako kondómy podliehať bežnej 13-percentnej DPH, ktorá sa uplatňuje na väčšinu produktov.

16:43

Zasadala nová vláda Českej republiky. Vláda podľa Babiša odmietla emisné kvóty ETS2, ktoré sa vzťahujú na emisie oxidu uhličitého zo spaľovania palív v budovách a v cestnej doprave.

16:41

BBC sa bude brániť proti Trumpovej žalobe za ohováranie, v ktorej požaduje odškodné vo výške desať miliárd dolárov.

16:08

Indická polícia oznámila, že Sajid Akram, starší dvoch mužov, ktorí v nedeľu na pláži v Sydney spáchali masaker s 15 mŕtvymi, bol občanom Indie.

16:02

V Benine je v súvislosti s pokusom o prevrat vo väzbe približne 30 ľudí. Väčšina z nich sú vojaci a stíhajú ich pre vlastizradu, vraždu a ohrozenie národnej bezpečnosti.

16:01

Maďarský minister pre záležitosti Európskej únie János Bóka uviedol, že Maďarsko neprijme žiadny finančný záväzok ani právnu zodpovednosť voči Ukrajine, ktoré by boli záťažou pre maďarský ľud a maďarský rozpočet.

16:00

Brigitte Macronová uviedla, že ju mrzí, ak svojím nedávnym výrokom „ublížila ženám – obetiam“ sexuálneho násilia. Ide o slová na adresu skupiny feministiek, ktoré prerušili predstavenie humoristu Aryho Abittana.

15:47
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Moslimskí prisťahovalci znásilňujú veľký počet britských neplnoletých dievčat, no polícia je takmer nečinná. Bojí sa obvinení z rasizmu

Rotherham, Newcastle, Newham, Rochdale, Oxford a teraz Londýn – na mape Veľkej Británie za posledných 20 rokov sa aj objavili ďalšie mestá, kde moslimskí prisťahovalci znásilňujú britské „biele mladistvé“ a nútia ich na prostitúciu.

❚❚
.

Na tento problém si posvietila ruská novinárka a analytička Xénia Meľnikovová vo svojom komentári pre portál Lenta.ru. Poukazuje na to, že kým britské úrady a orgány činné v trestnom konaní trvajú na tom, že všetko je pod kontrolou, Pakistanci a ďalší ázijskí prisťahovalci si „zarábajú“ milióny eur a vymýšľajú nové spôsoby, ako vlákať naivných teenagerov do pasce. „V ostatnom čase zločinci vyhľadávajú nové obete a zoznamujú sa s nimi v prevádzkach spoločnosti McDonald’s,“ podčiarkla novinárka.

„Všetky biele ženy sú vhodné iba pre jednu vec: pre mužov ako ja, aby som ich preťahoval a používal ich ako odpadky!“ – s takýmto prednesom na súde vystúpil jeden z Pakistancov, ktorý spolu s krajanmi – kumpánmi vytvoril sieť pasákov-pedofilov v Spojenom kráľovstve,“ prízvukuje ruská analytička.

Pripomína, že v ostatných rokoch vo Veľkej Británii pôsobili ázijské gangy, ktorých členovia znásilňovali a nútili na prostitúciu biele neplnoleté Britky. „Po prvý raz sa o tom dozvedeli v roku 2014, keď miestni aktivisti pre ľudské práva vydali správu, v ktorej uviedli, že v priebehu 16 rokov Pakistanci znásilnili viac ako 1,4 tisíc dievčat vo veku 11 až 15 rokov v provinčnom meste Rotherham s počtom obyvateľov nad 250 tisíc. Boli napadnuté v autách, v parkoch, dokonca aj na ihriskách. Všetky tieto roky boli deti unášané, bité, znásilňované a predávané do iných anglických miest,“ prízvukuje.

.

„Zabraňovali dievčatám, aby sa obrátili na políciu tak, že sa im vyhrážali krutými trestami. Vlastne to ani nebolo potrebné. Strážcovia poriadku vedeli o zverstvách, ale radšej nezačínali trestné stíhanie z obáv, že ich označia za rasistov. Obávajú sa násilníkov, ale vôbec nie sú znepokojení potenciálnou rasovou nenávisťou týchto násilníkov voči bielej väčšine. Britská vláda tieto deti jednoducho zradila,“ cituje ruská novinárka britskú tlač.

„Napriek búrlivej reakcii médií a verejnému rozhorčeniu sa situácia nezlepšila: polícia teraz začala prijímať žiadosti, ale po celé mesiace nepozývala obete, aby svedčili. Dievčatá uvádzali, že keď prídu na policajnú stanicu, strážcovia poriadku sa na ne pozerajú so slabo skrytou znechutenosťou – ako na neplnoleté prostitútky. Niektorí policajti otvorene obviňujú znásilnené deti, že dobrovoľne vstúpili do sexuálnych vzťahov s Aziatmi,“ podčiarkuje.

„Počas tejto doby bolo okolo stovky zločincov zatknutých, obvinených zo znásilnenia a dostali od jedného a pol do desiatich rokov väzenia. Okrem toho boli identifikované desiatky policajtov, ktoré bránili vyšetrovaniu a pokúšali sa skryť fakty o sexuálnom zneužívaní detí. Avšak vlna násilia sa nezastavila, každý rok na mape Anglicka sa nachádzajú  nové mestá, v ktorých prosperuje násilie a sexuálne vykorisťovanie britských dievčat. Pedofilní pasáci si „zarobili“ milióny dolárov na sexuálnom otroctve. Každý rok narastá počet zločincov, ktorí za účelom realizácie svojich nápadov, prichádzajú s čoraz sofistikovanejšími  metódami,“ prízvukuje ruská novinárka.

„Keď moji priatelia a ja sme boli v reštaurácii McDonald’s v centre Londýna, oslovili nás veľmi milí mladí ľudia v našom veku a ponúkli, aby sme sa zoznámili. Neboli sme proti. Nejako hneď sme sa skamarátili a išli sme na prechádzku. Potom sme sa začali stretávať. Všetko sa vyvinulo tak rýchlo, zdalo sa, že to bola láska na prvý pohľad,“ tak popisovali štyri britské dievčatá stretnutie s Aziatmi, ktoré sa pre nich stalo osudným. Mladí ľudia, ktorí sa stali ich priateľmi, v skutočnosti boli príslušníkmi gangu pedofilov,“ dodala.

„Po určitom čase boli dievčatá pozvané na party, kde boli predstavené dospelým Pakistancom, tí ich opíjali a ponúkali im drogy a potom boli znásilnené,“ uvádza The Independent. Kým predtým vodcami pedofilných gangov boli iba prisťahovalci z Pakistanu, teraz sú to muži z Bangladéšu, Iránu, Iraku, Turecka, Albánska a krajín východnej Európy, ktorí sa zúčastňujú na sexuálnom vykorisťovaní mladých Britiek,“ pripomína novinárka.

.

„V tomto prípade sa používajú rôzne systémy: niekedy zločinci konajú otvorene, ponúkajú dievčatám peniaze a drogy výmenou za sex. Často si vyberajú teenagerov zo znevýhodnených rodín alebo internátnych škôl. Ale často dievčatá sú jednoducho zastrašované. Mnohí z nich nerozumejú až do konca, ako ich mladí ľudia mohli takto zneužívať. Hľadajú dievčatá v McDonald’s, v nákupných centrách, na ulici alebo na sociálnych sieťach. Systém je vypracovaný do najmenších detailov: po zoznámení sa s britskými dievčatami idú so svojimi „milovanými“ do podnikov, kde ich odovzdávajú do rúk vodcov gangu,“ píše Xénia Meľnikovová.

„V decembri 2017 bolo v Londýne zatknutých šesť mužov podozrivých zo znásilnenia štyroch anglických žien. Pritom sú stráže poriadku presvedčení, že obetí sexuálneho vykorisťovania je desaťkrát viac, lenže veľa obetí, ako vždy, sa bojí ísť na políciu. „Keď môj priateľ povolil svojmu bratovi, aby ma znásilnil, iba zázrakom som sa vrátila domov. V sprche pod prúdom horúcej vody som sa snažila zmyť všetku túto špinu zo seba. Nasledujúci deň som išla na políciu, pretože som sa bála, že sa to môže zopakovať, ale tam mi povedali, že nemôžu robiť nič. Bola som len vystrašená teenagerka, ale nepohli ani prstom, aby ma ochránili,“ spomína si jedna z 13-ročných Britiek, ktorá sa stala obeťou sexuálneho násilia,“ uvádza ruská novinárka.

„Počas všetkých týchto rokov polícia priznávala, že nemá chuť hovoriť o etnickej príslušnosti  zločincov, pretože nechcela, aby ju považovali za netolerantnú, alebo sa obávala, že by to spôsobilo rasovú nenávisť. Po sexuálnom škandále, ktorý vypukol v roku 2014, mnohí strážcovia poriadku horlivo začali vyšetrovať tieto kruté zločiny. Avšak v posledných troch rokoch ich aktivita poklesla,“ píše ruská analytička.

V každom rozhovore polícia zdôrazňuje, že „nie je potrebné túto záležitosť sústreďovať iba na útoky Aziatov a moslimov, pretože medzi zločincami je veľa Kaukazcov. „Nezaujíma ma, odkiaľ pochádzajú. Jednoducho ich vyhľadávame, zatýkame a posielame ich za mreže,“ vysvetlil jeden z policajtov a poznamenal, že niekoľko dievčat z ázijských rodín bolo tiež vystavených násiliu. Avšak aktivisti v oblasti ľudských práv a novinári uvádzajú ďalšie údaje: „Ázijské dievčatá sú chránené: Pakistanci na ne neútočia, pretože sa obávajú, že príbuzní obetí sa nezastavia, kým sa im nepomstia, vykonaj krvavú „pomstu cti“. Naopak, považujú biele dievčatá za veľmi ľahkú korisť,“ cituje novinárka.

„V posledných rokoch sa zvýšil počet sexuálnych trestných činov proti deťom. Mnohí násilníci a pasáci sú stále na slobode. Britskí aktivisti naznačujú, že zástupcovia samotných orgánov moci a strážcovia poriadku sa podieľajú na rozsiahlom vykorisťovaní detí. Aktivisti v oblasti ľudských práv nevylučujú, že sa v blízkej budúcnosti dozvieme o nemenej monštruóznych zločinoch spáchaných Aziatmi aj v iných britských mestách,“ uzatvára svoj komentár na portálu Lenta.ru ruská novinárka a analytička Xénia Meľnikovová.

.

Eugen Rusnák

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Erik Majercak

René Pavlík

Martin Kovac

Ivan Štubňa

Marek Brna

Gustáv Murín

.
.
.

Poľský prezident adresoval ostré slová Zelenskému aj Tuskovej vláde

Poľský prezident Karol Nawrocki vyhlásil, že Ukrajina považuje jeho krajinu za samozrejmosť a nezaobchádza s ňou ako s partnerom, píše denník…

16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Bratislavskí sudcovia kritizujú Kolíkovú

Kolégium predsedov sudcovských rád pri Krajskom súde v Bratislave sa ohradzuje voči tvrdeniam bývalej ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej, ktorá členov…

16. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fico konečne pochopil situáciu. Začne aj konať?

Ľudia, hlavne voliči koalície, sú nespokojní, lebo sa nevyšetruje trestná činnosť členov predošlej vlády, rôznych orgánov, ktoré vtedy prekračovali svoje…

16. 12. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Skupina D popiera dodávky dronov na Ukrajinu bez licencie aj zneužitie prostriedkov z verejnej zbierky

Zástupcovia českého združenia Skupina D, ktoré z verejných zbierok nakupuje a dodáva drony na Ukrajinu, na utorkovej tlačovej konferencii uviedli,…

16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ak plán siahnuť na ruské aktíva zlyhá, EÚ bude „vážne poškodená po celé roky“, tvrdí Merz

Nemecký kancelár Friedrich Merz po stretnutí európskych lídrov v Berlíne varoval pred možnosťou, že členské štáty EÚ zablokujú plán použiť zmrazené…

16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Liečivá sila včely bez hraníc

Návody a recepty ako využiť v bežnom živote včelie produkty. Knihu nájdete TU

16. 12. 2025 | | PR článok | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | | PR článok | 2 min. čítania | 0 komentárov

Koniec jednej éry v Nemecku, veľká skúška pre Slovensko. Volkswagen v Drážďanoch zatvoril závod

Rozhodnutie koncernu Volkswagen zatvoriť 16. decembra 2025 výrobný závod v Drážďanoch po prvý raz za 88 rokov presahuje rámec jedného…

16. 12. 2025 | Ekonomika | 5 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Ekonomika | 5 min. čítania | 0 komentárov

Pripravte sa na Vianoce! Získajte doživotnú licenciu MS Office 2021 len za 30,25 € a WinOS 11 Pro za 12,25 €! Všetky licencie platia neobmedzene!

Ak sa Vám vaša súčasná verzia MS Office začína zdať trochu zastaraná, teraz nastal ten správny čas na aktualizáciu bez…

16. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

Zväz právnej ochrany oznamovateľov podporuje vládne zmeny v ÚOO. To hovorí samo za seba

Ochrana oznamovateľov sa na Slovensku stala súčasťou politického konfliktu. Inštitúcia, ktorá mala chrániť slabších, začala vyvolávať nedôveru aj medzi samotnými…

16. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
.

Brigitte Macronová sa čiastočne ospravedlňuje za svoje vyjadrenie voči francúzskym feministkám

Francúzska prvá dáma vyjadrila ľútosť, ak jej slová „zranili obete“, ale trvala na tom, že jej vyjadrenia boli súkromné, uvádza…

16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Šimečka sa svojimi výrokmi o USA pohráva s diplomaciou. V priamom prenose ukázal, že je nezrelá politická persóna, reaguje generál

Líder opozičnej strany Progresívne Slovensko Michal Šimečka, ktorý sa rád pýši doktorátom zo zahraničných vzťahov, vo víkendovej diskusnej relácii vyhlásil, že…

16. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Amerického herca, podľa Trumpa, zabila nenávisť k nemu

Zomrel americký herec a režisér Rob Reiner. Trump vyhlásil, že príčinou je nenávisť voči nemu

16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

16. 12. 2025 | Aktualizované 16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Aktualizované 16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov
.

FBI odhalila teroristickú bunku pro-palestínskych extrémistov, ktorí plánovali bombový útok na Silvestra

FBI zadržala štyroch podozrivých, ktorí boli členmi pro-palestínskej teroristickej skupiny a údajne plánovali odpáliť improvizované výbušné zariadenia počas novoročných osláv.…

16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Súdna rada zvolila za kandidátku na podpredsedníčku NS T. Mecelovú

Súdna rada SR zvolila na svojom utorkovom zasadnutí kandidátku na podpredsedníčku Najvyššieho súdu SR Teréziu Mecelovú

16. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Silný vietor zvalil v Brazílii repliku Sochy slobody

Takmer 40-metrová replika Sochy slobody sa zrútila po silnej búrke, ktorá zasiahla brazílske mesto Guaiba v pondelok popoludní. Podľa miestnych…

16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Korupčný škandál na Ukrajine a útoky na energetiku môžu prinútiť Zelenského podpísať mierový plán

Korupčný škandál na Ukrajine a údery na energetiku môžu prinútiť Zelenského podpísať mierový plán navrhnutý Trumpom

16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Už aj SAV vyzýva k jazykovej prevýchove. Hovorí tomu „uvedomelá komunikácia”

Na úvod nasledovných poznámok k popularizačno-vedeckej publikácii Slovenskej akadémie vied by som bol rád, keby sme sa pokúsili zhodnúť na…

16. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Súdna rada zvolila za kandidátku na sudkyňu Európskeho súdu pre ľudské práva Katarínu Roskoványi

Súdna rada SR zvolila na svojom utorkovom zasadnutí bývalú štátnu tajomníčku Ministerstva spravodlivosti SR Katarínu Roskoványi za kandidátku na sudkyňu…

16. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Maďarské nie imperiálnej Európe

Podľa najnovšieho prieskumu maďarského Výskumného inštitútu na ochranu suverenity by si 80 percent Maďarov ponechalo reguláciu cien energií v národnej…

16. 12. 2025 | 0 komentárov

Prečo nepriateľstvo s Ruskom vždy priviedlo Európu k nešťastiu

História pozná mnoho príkladov, keď Západ odmietol rokovať s Ruskom, píše americký ekonóm Jeffrey Sachs na stránkach Berliner Zeitung

16. 12. 2025 | Komentáre | 37 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Komentáre | 37 min. čítania | 0 komentárov

.

Calzona: "So mnou či bezo mňa, od júna 2026, je čas na novú cestu"

Slovensko má po Čiernej Hore druhé najstaršie reprezentačné mužstvo vo futbale v Európe. Preto je potrebné výrazné omladenie reprezentácie. Aj…

16. 12. 2025 | 0 komentárov

Daňové skrutky sa uťahujú, rezort financií chystá viaceré zmeny

Ministerstvo financií pripravuje zmeny v rámci daňového systému, ktorými chce posilniť výber daní, sprísniť boj proti daňovým únikom a zároveň…

16. 12. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Uteráky a ich tajomné prúžky: Prečo ich majú a na čo slúžia

Uteráky používame denne a berieme ich ako samozrejmosť, no ukazuje sa, že aj obyčajná kúpeľňová osuška v sebe skrýva prekvapivé…

16. 12. 2025 | 0 komentárov

Maroš Žilinka poukázal na škodlivosť zmien v Trestnom zákone

Generálny prokurátor Maroš Žilinka poukázal na škodlivosť prijatých zmien Trestného zákona. Je podľa neho naliehavé, aby prezident SR Peter Pellegrini…

16. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Vojská Južného Sudánu prevzali kontrolu nad ropným náleziskom a rafinériou Heglig

Sudán, 16. decembra 2025 - Krátko po zverejnení článku o páde mesta Babanusa prekročili ozbrojené sily nezávislého Južného Sudánu hranice…

16. 12. 2025 | 0 komentárov

Američania v Berlíne oznámili Zelenskému, že musí súhlasiť s odstúpením vojsk z Donbasu

Američania v Berlíne oznámili Zelenskému, že musí súhlasiť s odstúpením vojsk z Donbasu v rámci dohody o ukončení vojny

16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čiernomorská flotila: "Žiadna loď ani ponorka nebola poškodená pri ukrajinskom útoku v Novorossijsku"

Rusko, 16. decembra 2025 - Zástupcovia ruskej Čiernomorskej flotily popreli kyjevské informácie o údajnom zničení jednej z ruských ponoriek v…

16. 12. 2025 | 0 komentárov

Tieto katastrofy by dokázali zhoršiť deň každému z nás

Katastrofy majú zvláštnu schopnosť premeniť absolútne zlyhanie na číru zábavu, najmä v momente, keď sa všetko pokazí tak dokonale, až…

16. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Rumunský prezident Nicušor Dan vyhlásil, že Rusko ostane pre Európu trvalou hrozbou aj v prípade uzavretia mieru na Ukrajine.

17:35

.

Útočníci pred útokom v Sydney prešli výcvikom na Filipínach

Útočníci, ktorí pri nedeľných oslavách židovského sviatku chanuka na pláži Bondi v Sydney zabili 15 ľudí a ďalších 40 zranili,…

16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Saudskoarabský princ by chcel za 10 miliárd eur kúpiť jeden z najväčších futbalových klubov sveta

Saudskoarabský korunný princ Mohammed bin Salmán pripravuje astronomickú ponuku 10 miliárd eur na prevzatie jedného z najväčších európskych futbalových klubov.…

16. 12. 2025 | 0 komentárov

Kto môže žiadať o úver zo Štátneho fondu rozvoja bývania a aké sú podmienky v roku 2026?

Štátny fond rozvoja bývania poskytuje výhodné úvery na obstaranie, výstavbu a obnovu bývania pre fyzické osoby, právnické osoby aj obce.…

16. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 1 min. čítania | 0 komentárov

Americká ekonomika podľa šéfa newyorského Fedu “obracia trend”, budúci rok porastie

Americká ekonomika sa po roku plnom neistoty zdá byť pripravená na obrat a v roku 2026 by mala zaznamenať solídny…

16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Vo Washingtone očakávajú, že Kyjev prijme rozhodnutie o územných otázkach s cieľom ukončiť vojnu na Ukrajine

Vo Washingtone očakávajú, že Kyjev prijme rozhodnutie o územných otázkach s cieľom ukončiť vojnu na Ukrajine, informovala v pondelok televízna…

15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Erik Majercak

René Pavlík

Martin Kovac

Ivan Štubňa

Marek Brna

Gustáv Murín

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov