NAŽIVO

Zelenskyj oznámil, že nasadenie ruských rakiet Orešnik do Bieloruska sa blíži ku koncu. Ukrajina podľa neho vie, kde bude systém nasadený a tieto informácie poskytla aj svojim partnerom.

Včera 20:07

„Ukázalo sa, že EÚ má v Rusku viac aktív ako objem zmrazených ruských prostriedkov. Ak Rusko odpovie zrkadlovo, Európa prehrá,“ — maďarský premiér Viktor Orbán odhalil, prečo bruselská skupina zmenila názor na expropriáciu ruských peňazí.

Včera 19:32

Súd vo Varšave zrušil európsky zatykač vydaný na poslanca Marcina Romanowského, ktorý sa skrýva v Maďarsku.

Včera 19:31

Vdova po Charliem Kirkovi podporila prezidentskú kandidatúru  J. D. Vancea a sľúbila, že jeho kandidatúru vo voľbách v roku 2028 podporí aj organizácia Turning Point USA založená jej manželom.

Včera 19:30

Rubio vyjadril presvedčenie, že krajiny vyšlú svoje jednotky do Pásma Gazy ako súčasť medzinárodných stabilizačných síl. Vyhlásil tiež, že mier nie je možný, ak sa Hamas neodzbrojí.

Včera 19:29

Vojenský predstaviteľ NATO uviedol, že Česko by napriek zmene vlády v Prahe mohlo pokračovať v iniciatíve získavania veľkokalibrovej munície pre Kyjev od globálnych dodávateľov.

Včera 19:28

Trumpova administratíva sa odvolala proti súdnemu rozhodnutiu, ktoré z veľkej časti obnovilo financovanie Harvardovej univerzity zo štátnych zdrojov. Vláda ho obmedzila pre údajné tolerovanie antisemitizmu a prechovávanie liberálnych zaujatostí na prestížnej škole.

Včera 18:28

Ukrajinský minister financií Serhij Marčenko vyhlásil, že pôžička EÚ vo výške 90 miliárd eur nestačí na úplné pokrytie finančných potrieb Ukrajiny. Partnerov Kyjeva vyzval, aby pokračovali v rokovaniach o reparačnej pôžičke.

Včera 18:08

Pápež vymenoval za nového westminsterského arcibiskupa Richarda Motha. Ako westminsterský arcibiskup bude predsedať Konferencii katolíckych biskupov Anglicka a Walesu.

Včera 18:06

Zo správy, ktorú zverejnil Eurostat vyplýva, že priemerný mesačný dovoz ropy do EÚ počas januára až septembra tohto roka v porovnaní s mesačným priemerom za rok 2024 sa z hľadiska jeho hodnoty znížil o 18,3 %.

Včera 17:55

Francúzska prokuratúra začala vyšetrovať podozrenie z krádeže uránu v Nigeri z ložísk predtým spravovaných francúzskou ťažobnou spoločnosťou Orano.

Včera 17:32

Švédska polícia odloží trestné oznámenie proti Nobelovej nadácii v súvislosti s ocenením venezuelskej opozičnej líderky Maríe Coriny Machadovej. Jeho autorom bol Julian Assange.

Včera 17:13

Muž, ktorý útočil nožom na staniciach metra v meste Tchaj-pej zabil najmenej troch ľudí a piatich zranil. Neskôr prišiel o život pri páde z budovy.

Včera 16:51
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Ministerstvo zdravotníctva: Výpovede sestier sú lokálnym problémom v Prešove a Žiline

Podľa ministerstva zdravotníctva nie je pre výpovede dôvod na obavy

❚❚
.

Podľa ministerstva nie je pre výpovede dôvod na obavy, a to ani v spomínaných dvoch nemocniciach. “Zdravotná starostlivosť vo FNsP J. A. Reimana Prešov a FNsP Žilina je poskytovaná, obe nemocnice poskytujú všetky potrebné služby,” uviedol hovorca rezortu Peter Bubla. Ministerstvo tvrdí, že situácia sa vyvíja priaznivo a niet preto dôvod ani na minimálny náznak obáv.

Ministerstvo teší, že výpovede stiahlo 12 sestier z košickej univerzitnej nemocnice. Z pôvodných 65 sestier ostali vo výpovedi dve. Naopak, v trenčianskej fakultnej nemocnici dve výpovede pribudli. Odísť tak chce odtiaľ 56 sestier, 135 si tento krok rozmyslelo.

.

“Ministerstvo zdravotníctva SR vníma pozitívne, že aj napriek kampani zo strany funkcionárok sestier, ktorej sme denne svedkami, stále rastie počet sestier, ktoré sa slobodne informovali u svojich zamestnávateľov, overili si fakty a na základe toho stiahli svoju výpoveď,” skonštatoval Bubla. Rezort a nemocnice naďalej ponúkajú sestrám právnu pomoc v súvislosti so sankciou 3300 eur, ktorá im hrozí pre stiahnutie výpovede. Tú podľa ministerstva platiť nemusia, má ísť o zastrašovanie.

Sesterská komora minulý týždeň upozornila, že situácia nie je taká bezproblémová, ako tvrdí minister Čislák. Poukazuje, že sestry chcú odísť najmä z akútnych oddelení, nie je možné ich len tak nahradiť a zdravotná starostlivosť je ohrozená. Napísali preto list šéfovi kabinetu Robertovi Ficovi (Smer-SD), v ktorom sa sťažovali na Čislákovu nečinnosť. Chceli, aby situáciu riešil premiér sám. Ten im odkázal, že ich nikto neignoruje a ministerstvo je aktívne. So zástupcami sestrami sa nestretol.

Sestry, ktoré sú dlhodobo nespokojné s riešením svojich požiadaviek, spustili akciu hromadných výpovedí vlani 25. novembra. Parlament vtedy schválil zákon, ktorý upravil ich mzdy. Platí od januára 2016, a to aj napriek tomu, že ho prezident SR Andrej Kiska ani po druhý raz nepodpísal. Zdravotníci tvrdia, že zákon nezohľadňuje ich požiadavky. Nepáči sa im výška koeficientov, cez ktoré sa preratúva mzda, či chýbajúce zohľadňovanie praxe. Minister Čislák ho, naopak, považuje za korektný a solídny. Výpovede označil za protest proti zvyšovaniu platov.

Výpovede podali sestry v desiatich nemocniciach – v Košiciach, Trnave, Poprade, Bojniciach, Žiline, Prešove, Martine, Trenčíne, Dolnom Kubíne a Trstenej. Rezort poukazuje na to, že výpovede sťahujú nielen sestry zo štátnych, ale aj ostatných zariadení. Príkladom má byť bojnická nemocnica.

 

.

V nemocnici v Bojniciach trvá na výpovediach 40 sestier, v Trenčíne 54

Na ukončení svojho pracovného pomeru trvá v Nemocnici s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach 40 sestier. K dnešnému dňu tak svoje výpovede stiahlo celkovo 52 z 92 zdravotníčok, ktoré sa vlani koncom novembra pridali k hromadných výpovediam v nemocniciach. Vo Fakultnej nemocnici (FN) v Trenčíne na svojej výpovedi trvá 54 sestier, z pôvodných 189 ich tak stiahlo 135. Informoval o tom dnes predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Jaroslav Baška (Smer-SD).

V súvislosti s poskytovaním zdravotnej starostlivosti zvolal Baška na dnešné dopoludnie koordinačné stretnutie s riaditeľmi nemocníc v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK – NsP v Bojniciach, Považskej Bystrici a Myjave, ako i FN v Trenčíne, nemocnice v Partizánskom, Univerzitnej nemocnice v Martine a Krajského operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby v Trenčíne. “Cieľom tohto stretnutia bolo ubezpečiť pacientov v Trenčianskom kraji, že pre nich bude aj po 1. februári zabezpečená zdravotná starostlivosť,” uviedol predseda TSK.

Na svojich výpovediach naďalej trvá časť sestier a pôrodných asistentiek z bojnickej nemocnice, ktorá patrí pod kraj, ako i kolegyne z Fakultnej nemocnice v Trenčíne v zriaďovateľskej pôsobnosti Ministerstva zdravotníctva SR. “Dohodli sme sa aj s jednotlivými nemocnicami, že preberú niektoré činnosti, ktoré nebudú môcť tie v Bojniciach a v Trenčíne zabezpečiť samostatne,” ozrejmil Baška.

Ako informoval riaditeľ bojnickej nemocnice Ivan Gašparovič, z kľúčového oddelenia anesteziológie a intenzívnej medicíny stiahlo svoje výpovede 18 z pôvodných 19 sestier, takže akútna aj plánovaná zdravotná starostlivosť tam bude zabezpečená v plnom rozsahu. “Jediné oddelenie toho času je to psychiatrické, kde stále na svojich výpovediach trvá 13 z 29 sestier. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli dočasne znížiť počet lôžok. Akútne stavy na psychiatrii vieme zabezpečiť a stabilizovať, v spolupráci s ostatnými nemocnicami bude zabezpečená starostlivosť o týchto pacientov a budú prevážaní po dohode aj do nemocnice v Trenčíne, Považskej Bystrici a dokonca aj do Martina,” vysvetlil.

.

Gašparovič ďalej deklaroval, že v Bojniciach bude akútna zdravotná starostlivosť zabezpečená a v prípade plánovanej, budú niektorí pacienti prevážaní do iných nemocníc. Podľa jeho ďalších slov nie je nutné, aby sa v NsP momentálne spájali niektoré oddelenia.

Vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne, ako ozrejmil jej riaditeľ Stanislav Pastva, sa výpovede dotýkajú dominantne dvoch kliník, gynekologicko-pôrodníckej, kde je vo výpovedi zhruba 31 sestier z okolo 60 a pediatrickej kliniky, kde na svojej výpovedi trvá zhruba 18 z takmer 80 sestier. “Akútnu starostlivosť budeme vedieť, samozrejme, zabezpečiť, aj pokiaľ by tieto sestričky zotrvali vo svojich výpovediach, čo u nás prichádza do úvahy až od 1. marca. V mesiaci február nemocnica funguje v normálnom režime a v plnom výkone. Od 1. marca máme deklarovanú pomoc od všetkých ostatných nemocníc v pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja, ako aj nemocnice v Partizánskom,” zdôraznil. Podľa jeho ďalších slov je možné, že gynekologicko-pôrodnícka klinika bude musieť časť pôrodov presunúť do iných nemocníc, tiež, že nemocnica presunie niektoré sestry na spomínané kliniky z iných oddelení.

Hromadné výpovede podali sestry v Bojniciach ešte vlani 30. novembra, pričom výpovedná lehota im má skončiť 31. januára. V nemocnici ich celkovo pracuje 356. Od novembra minulého roka miesta odchádzajúcich sestier prijala NsP šesť nových. Vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne podali výpovede sestry vlani 7. decembra, pracuje ich tam celkovo 676. FN tiež prijala niekoľko nových sestier.

Okrem sestier z bojnického a trenčianskeho zdravotníckeho zariadenia podali hromadné výpovede aj ich kolegyne v Košiciach, Trnave, Žiline, Prešove, Martine, Dolnom Kubíne, Považskej Bystrici, Trstenej či Poprade.

Sestry pristúpili k hromadným výpovediam, pretože sú nespokojné so zákonom o platoch zdravotníkov. Ten od januára 2016 upravil ich mzdy, a to aj napriek tomu, že prezident SR Andrej Kiska ani po druhý raz nepodpísal novelu zákona o poskytovateľoch. Právna norma tak platí bez jeho podpisu.

Zdravotníci tvrdia, že zákon nezohľadňuje ich požiadavky. Minister zdravotníctva Viliam Čislák (nominant Smeru-SD) ho, naopak, považuje za korektný a solídny. Výpovede označil za protest proti zvyšovaniu platov.

Od ministra sestry žiadajú tri veci. Zákon o odmeňovaní musí platiť pre všetkých zdravotníkov, chcú zvýšiť koeficienty pre výpočet základnej zložky mzdy a taktiež zvyšovať základnú zložku mzdy za každé tri roky praxe.

 

V nemocniciach Žilinského samosprávneho kraja dalo výpoveď 22 sestier, starostlivosť nie je ohrozená

V štyroch nemocniciach v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) podalo výpovede 22 sestier, čo pre pacientov nepredstavuje ohrozenie a zdravotná starostlivosť zostane naďalej zachovaná. Na dnešnom zasadnutí zastupiteľstva ŽSK o tom informoval predseda ŽSK Juraj Blanár.

.

“Situáciu vyhodnocujeme s riaditeľmi nemocníc a pacientov môžeme ubezpečiť, že nedôjde k ohrozeniu poskytovania zdravotnej starostlivosti. Vážim si prácu zdravotných sestier a som rád, že vláda vyčlenila finančné prostriedky pre zvýšenie ich platov. Vo všetkých našich nemocniciach sa mzdy sestier spoločne zvýšili mesačne takmer o 416.000 eur, čo je priemerný nárast mzdy približne o 127 eur,” zdôraznil Blanár.

ŽSK je zriaďovateľom štyroch nemocníc – Kysuckej nemocnice v Čadci, Hornooravskej nemocnice v Trstenej, Dolnooravskej nemocnice v Dolnom Kubíne a Liptovskej nemocnice v Liptovskom Mikuláši. Výpovede podalo 15 sestier v Dolnom Kubíne, šesť v Trstenej a jedna v Čadci. “V súvislosti s výpoveďami sestier sme pripravení prijať opatrenia tak, aby ostala zdravotná starostlivosť zachovaná v plnej miere. Podmienky budú zabezpečené minimálne na takej úrovni ako doteraz. Rovnako sme pripravení pomôcť i v prípade ohrozenia zdravotnej starostlivosti vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline. Lôžka pre pacientov poskytnú nemocnice v Čadci a Dolnom Kubíne,” dodal Blanár.

 

V Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura v Košiciach ostávajú vo výpovednej lehote už len dve zdravotné sestry

V košickej Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) svoje výpovede z novembra stiahlo už 63 z pôvodných 65 zdravotných sestier. Vo výpovednej lehote, ktorá sa skončí 31. januára, tak aktuálne ostávajú len dve sestry. TASR to dnes potvrdila hovorkyňa nemocnice Ladislava Šustová.

.

K riešeniu situácie v nemocnici pomohla úprava kolektívnej zmluvy z konca minulého roka. Jej súčasťou sú podľa vedenia UNLP benefity vzťahujúce sa na všetkých zamestnancov vrátane sestier. Zvýšenú mzdu budú mať za prácu nadčas aj za odpracované roky. Okrem toho dôjde v UNLP k úprave miezd v súvislosti s prijatou novelou zákona o odmeňovaní zdravotníkov.

V košickej nemocnici došlo aj k prijatiu nových zdravotných sestier. “Za posledné dva mesiace sme ich prijali do pracovného pomeru 15 na rôzne oddelenia,” uviedla dnes Šustová.

Sestry, ktoré sú dlhodobo nespokojné s riešením svojich požiadaviek, spustili na Slovensku akciu hromadných výpovedí vlani 25. novembra. Nepáčila sa im podoba zákona, ktorý od januára 2016 upravuje mzdy zdravotníkov. Výpovede podali sestry v desiatich nemocniciach – okrem Košíc v Trnave, Poprade, Bojniciach, Žiline, Prešove, Martine, Trenčíne, Dolnom Kubíne i Trstenej.

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Milan Šupa

Marek Brna

Erik Majercak

René Pavlík

.
.
.

Prieskum: Voľby by v decembri vyhralo PS, Prepadla sa Republika

Voľby do Národnej rady SR by v decembri vyhralo hnutie Progresívne Slovensko (PS) so ziskom 23,6 percenta hlasov. Druhá by…

19. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Prokurátor Špirko je pripravený podať voči premiérovi Ficovi žalobu na ochranu osobnosti

Prokurátor Vasiľ Špirko je pripravený podať voči premiérovi Robertovi Ficovi žalobu na ochranu osobnosti. Informuje o tom Denník N s…

19. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Koncoročná tlačová konferencia Putina: Rusko nebude zasahovať do iných krajín, ak „budete k nám pristupovať s rešpektom“

Dnes prebehla koncoročná priama linka ruského prezidenta Vladimira Putina, keď niekoľko hodín odpovedá na zvedavé otázky prítomných novinárov ale aj…

19. 12. 2025 | Aktualizované 19. 12. 2025 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
19. 12. 2025 | Aktualizované 19. 12. 2025 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov

Fico okomentoval fotku svojho poradcu so sexuálnym predátorom Epsteinom

Premiéra Roberta Fica mrzí, že keď už nie je čo, vytiahne sa téma spojenia Lajčáka s Epsteinom. Zareagoval tak na…

19. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zákulisné rokovania, ultimátá a tajné dohody. Ako sa rozpadol plán na konfiškáciu ruských aktív

Zákulisné rokovania, ultimátá a tajné dohody. Noviny Politico s odvolaním sa na 23 súčasných a bývalých úradníkov EÚ opisujú, ako…

19. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Kauza Epstein: Čo indikuje fotografia miliardára s Lajčákom?

Jedna vec je udržiavať dobré vzťahy s vlastníkmi globálneho finančného kapitálu, druhá vec je nechať si od nich radiť. Zástupca…

19. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Jeffrey Sachs adresoval Merzovi otvorený a poriadne kritický list: „Naučte sa históriu, pán kancelár!“

Americký ekonóm a profesor Jeffrey Sachs napísal nemeckému kancelárovi Friedrichovi Merzovi otvorený list, v ktorom mu ponúka spôsoby, ako by diplomacia mohla…

19. 12. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
19. 12. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Fico: SR odmietla závery o Ukrajine, aby ju nikto nespájal s vojenskou pôžičkou

Slovensko prvýkrát odmietlo podporiť závery Európskej rady o Ukrajine. Dôvodom je, aby Bratislavu nikto nespájal s tým, že bude súčasťou…

19. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Gašpar: Zákon na zmenu Úradu na ochranu oznamovateľov na nový úrad považujem za prioritu

Zákon, ktorým sa mal Úrad na ochranu oznamovateľov pretransformovať na nový úrad, považuje podpredseda Národnej rady (NR) SR Tibor Gašpar…

19. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Generál Ševčík reaguje na Púchovského: „Pseudopolicajt, karikatúra…“

Krotiteľ hoaxov Dávid Púchovský, asistent poslanca PS Jaroslava Spišiaka,  pred nedávnom zverejnil príspevok, v ktorom si rýpol do generála a poslanca Ivana…

18. 12. 2025 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Po ostreľovaní mosta vypadne na ukrajinskom trhu 60 % benzínu

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

19. 12. 2025 | Aktualizované 19. 12. 2025 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
19. 12. 2025 | Aktualizované 19. 12. 2025 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov

Európa môže v budúcnosti splatiť dlh z ukrajinského úveru prostredníctvom zmrazených ruských aktív

Vyhlásil to nemecký kancelár Merz

19. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ústavný súd stopol „zákon o neziskovkách“. Koalícia má 6 mesiacov na reparát

Podľa ústavného súdu nejde o detail, ale o zásah do súkromia a združovania

19. 12. 2025 | Aktualizované 19. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
19. 12. 2025 | Aktualizované 19. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
.

Lídri EÚ sa zatiaľ nedokázali dohodnúť na využití aktív Ruskej federácie na financovanie Ukrajiny

Lídri EÚ sa zatiaľ nedokázali dohodnúť na využití aktív Ruskej federácie na financovanie Ukrajiny, informuje Deutsche Welle

19. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Putin vyhlásil, že Rusko „schválilo a prakticky súhlasilo s návrhmi Trumpa“

Putin vyhlásil, že na samite v Anchorage Rusko „schválilo a prakticky súhlasilo s návrhmi Trumpa“ a hovoriť o tom, že…

19. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

WHO: Viac ako tisíc pacientov zomrelo počas čakania na evakuáciu z Pásma Gazy od júla minulého roka

Viac ako tisíc pacientov zomrelo počas čakania na urgentnú lekársku evakuáciu z vojnovou zničeného Pásma Gazy počas ostatného roka a…

19. 12. 2025 | Aktualizované 19. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 12. 2025 | Aktualizované 19. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Európska únia chce zničiť slobodu slova na internete

Europoslanec Milan Mazurek to v Európskom parlamente povedal jasne „nenávidíte slobodu a nenávidíte slobodných a hrdých ľudí po celej Európe“

19. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Trump vyhlásil, že počíta s rýchlymi krokmi Kyjeva smerom k mierovému urovnaniu situácie na Ukrajine

„Dúfam, že Ukrajina bude konať rýchlo, pretože tam je Rusko. Zakaždým, keď Rusi zabrali príliš veľa územia, Rusko zmenilo svoj…

19. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Progresívci opäť škodia Slovensku

Podpredseda NR SR Tibor Gašpar upozorňuje na dôsledky zákazu dovozu ruského plynu do Európskej únie, za ktorý hlasovali aj poslanci…

19. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Brusel je najväčším nepriateľom európskych farmárov

Chybná poľnohospodárska politika Európskej komisie otvorene smeruje k zániku vidieckej Európy: ničia rodinné farmy, ohrozujú potravinovú sebestačnosť a pôdu rozdajú…

19. 12. 2025 | 0 komentárov

Na predčasné dôchodky vznikol nápor. Prečo niektoré ročníky získali výrazne vyššie penzie?

Načasovanie odchodu do dôchodku sa na Slovensku v posledných rokoch stalo jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré rozhodujú o jeho výške.…

19. 12. 2025 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 12. 2025 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Zranenie Šimona Nemca nie je vážne. Priznal, že rád hrá pod tlakom

Bližšie nešpecifikované zranenie v dolnej časti tela u slovenského hokejistu Šimona Nemca nie je vážne. Potvrdil to priamo Šimon Nemec…

19. 12. 2025 | 0 komentárov

TikTok zostane v USA po dohode s americkými investormi

Sociálna sieť TikTok oznámila dohodu o spoločnom podniku s americkými investormi, ktorá má platforme umožniť pokračovať v pôsobení v Spojených…

19. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko obnovuje výrobu obrnených vozidiel pre "strategického zahraničného zákazníka"

Slovensko, 19. decembra 2025 - Slovenská spoločnosť STV Machinery začala sériovú výrobu modernizovaných trupov pre BMP-1 a už získala prvú…

19. 12. 2025 | 0 komentárov

V okolí Hlohovca a na východe Slovenska rozbehli spoločnú petíciu proti veterným parkom

Spoločnú petíciu proti plánovanej výstavbe veterných elektrární na západe a na východe Slovenska rozbehli predstavitelia dotknutých miest a obcí. Petíciou…

19. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Kongres USA pokračuje vo vyšetrovaní prípadu Epsteina

Demokrati zverejnili 68 nových fotografií sexuálneho zločinca s známymi osobnosťami, informuje CNN

19. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Praktické darčeky pod stromček. Tieto urobia radosť vašim rodičom

Praktické darčeky sú presne to, čo rodičia ocenia viac než čokoľvek iné, aj keď to nikdy nahlas nepriznajú. Nakupovanie pre…

19. 12. 2025 | 0 komentárov

Richard Raši: Ak by sa poslanci správali slušne, ľuďom by etický kódex NR SR nechýbal

Ak by sa poslanci Národnej rady SR správali tak, ako sa správať majú, ľuďom by etický kódex parlamentu nechýbal. Ale…

19. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trumpov tajný plán: Odhalí Pentagon novú superzbraň?

USA, 18. decembra 2025 - Trumpovo rozhodnutie obnoviť jadrové testy vyvolalo rozruch. Na čo Pentagon minul 400 miliárd dolárov v…

19. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Zelenskyj oznámil, že nasadenie ruských rakiet Orešnik do Bieloruska sa blíži ku koncu. Ukrajina podľa neho vie, kde bude systém nasadený a tieto informácie poskytla aj svojim partnerom.

Včera 20:07

„Ukázalo sa, že EÚ má v Rusku viac aktív ako objem zmrazených ruských prostriedkov. Ak Rusko odpovie zrkadlovo, Európa prehrá,“ — maďarský premiér Viktor Orbán odhalil, prečo bruselská skupina zmenila názor na expropriáciu ruských peňazí.

Včera 19:32

.

Už popravují…

Vposledních dnech jsme si více všímali naší domácí politické scény. Máme novou vládu, ta se poměrně zhurta ujala svého úřadování,…

19. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
19. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Tatar si pôsobenie vo Švajčiarsku pochvaľuje, našiel radosť z hokeja aj novú rolu

Hokejista Tomáš Tatar pred sezónou 2025/2026 definitívne uzavrel jednu veľkú kapitolu svojej kariéry. Po štrnástich rokoch v zámorí vymenil NHL…

19. 12. 2025 | 0 komentárov

Zelenskyj: USA zatiaľ bez jasnej odpovede na ruskú hrozbu

Zelenskyj vyhlásil, že zatiaľ nedostal konkrétnu odpoveď od USA, čo budú robiť v prípade opätovného vpádu Ruska na základe navrhovaných…

19. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rozhodovanie týchto ľudí počas nakupovania baví celý internet

Rozhodovanie pri nakupovaní dokáže byť oveľa náročnejšie, než sa na prvý pohľad zdá. Stačí jedna ulička navyše, lepšia alternatíva alebo…

19. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










V Lužiankach zasahuje pre vysoko výbušnú kyselinu pikrovú pyrotechnik

V priestoroch potravinárskeho výskumného ústavu na Vinárskej ulici v obci Lužianky boli nájdené neznáme látky označené ako vysoko výbušná kyselina…

19. 12. 2025 | Aktualizované 19. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 12. 2025 | Aktualizované 19. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Podozrivého zo streľby na Brownovej univerzite a zabitia profesora MIT našli mŕtveho

Úrady v meste Providence v americkom štáte Rhode Island vo štvrtok oznámili, že našli telo muža podozrivého z masovej streľby…

19. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Milan Šupa

Marek Brna

Erik Majercak

René Pavlík

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov