NAŽIVO

Americké ministerstvo spravodlivosti tvrdí, že pri zverejňovaní dokumentov súvisiacich s prípadom sexuálneho delikventa Jeffreyho Epsteina nemanipulovalo so žiadnymi spismi, aby ochránilo prezidenta Donalda Trumpa.

Z tohto dôvodu nič nezatajuje, povedal pre televíziu ABC News námestník ministerstva spravodlivosti Todd Blanche. Informuje agentúra DPA.

19:43

Brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva uviedol, že prípadný vojenský zásah Spojených štátov vo Venezuele vyvolá „humanitárnu katastrofu“. Informuje agentúra AFP.

18:20

Britský premiér Keir Starmer čelí tlaku, aby zabezpečil návrat influencera Andrewa Tatea späť do Spojeného kráľovstva, kde by čelil obvineniam zo znásilnenia.

Informuje agentúra DPA.

18:17

Talianska polícia v rámci zásahu proti obchodovaniu s drogami zatkla v uplynulých dňoch vo viacerých provinciách 384 ľudí a zaistila približne 1,4 tony drog.

Polícia začala vyšetrovanie voči 655 osobám, medzi nimi aj 39 maloletých. Informuje agentúra ANSA.

18:17

Polícia zastrelila muža, ktorý nožom ohrozoval okoloidúcich i predávajúcich v obchode na ostrove Korzika, informovali miestne policajné zdroje.

Francúzske úrady medzičasom posilnili bezpečnostné opatrenia počas sviatočného obdobia. Informuje agentúra AFP.

18:16

Predaj slepačích vajec z klietkových chovov by obchodné reťazce, združené v Slovenskej aliancii moderného obchodu, mali v roku 2026 utlmovať a prestať s ním.

Slovenskí obchodníci združení v Zväze obchodu SR však budú klietkové vajcia predávať aj v budúcom roku.

16:47

Niekoľko z najväčších amerických a európskych farmaceutických spoločností v piatok (19. 12.) podpísalo s prezidentom USA Donaldom Trumpom dohody o dobrovoľnom znížení cien svojich liekov na americkom trhu.

Výmenou za to je, že voči nim Trumpova administratíva počas troch rokov neuplatní plánované zvýšenie ciel na farmaceutické produkty, ak tieto firmy budú pokračovať v investíciách v USA. Informuje portál CNBC.

16:45

Čoraz viac ľudí v Spojenom kráľovstve podporuje vyslanie európskych vojakov na Ukrajinu v prípade uzavretia mierovej dohody medzi Kyjevom a Moskvou. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu verejnej mienky spoločnosti H/Advisors. Informuje televízia Sky News.

16:12

Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio vyjadril nádej, že na začiatku budúceho týždňa uzavrú Thajsko a Kambodža obnovené prímerie. To by malo ukončiť najnovšiu sériu zrážok v pohraničnom regióne oboch krajín. Informuje agentúra AFP.

Marco Rubio
Na snímke americký minister zahraničných vecí Marco Rubio / Foto: TASR/AP-Julia Demaree Nikhinson
16:09

Menej ako deň po tom, ako sa v Turecku zrútilo bezpilotné lietadlo, pravdepodobne ruského pôvodu, v krajine objavili ďalší dron neznámeho pôvodu. Informuje agentúra AFP.

16:07

14:15
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Martina Šimkovičová po teroristickom útoku v Manchestri: Multikulti zlyhalo. Musíme skoncovať s toleranciou. Je potrebné vyčistiť Európu od islamu

Nezaradená poslankyňa Martina Šimkovičová sa po teroristickom útoku v Manchestri poriadne rozohnila. Nešetrí kritikou na bezdetných lídrov EÚ ako Macron či Merkelová a tiež na slovenských politikov v strane SaS a OĽaNO, ktorí podľa nej vydali len bezzubé vyhlásenia. Podľa Šimkovičovej “multikulti” zlyhalo a je potrebné vyčistiť Európu od islamu

❚❚
.

“Teror dosiahol na našom, európskom obyvateľstve nový vrchol. Tentokrát sa terčom stali nevinné deti. Je jasné, že multikulti zlyhalo a denno-denne zlyháva. Naše kultúry sa nepribližujú a nezmiešavajú do homogénnej masy, ale vznikajú dva oddelené kultúrne a náboženské tábory; pričom jedna strana neostáva iba pri pasívnej nevraživosti, ale svoju hlboko zakorenenú nenávisť a pohŕdanie pretavuje do príšerných činov,” napísala Šimkovičová v úvode svojho vyhlásenia na sociálnej sieti.

Následne sa pustila do politikov, osobností, tretieho sektora a mainstreamových médií:

” Naši politici, ale aj mnohé osobnosti spoločenského života a tretí sektor, ešte stále vyzývajú nás, NÁS Európanov, aby sme nepodliehali nenávisti a cudzincom, ktorí prichádzajú, pomáhali. Opäť, ako už mnohokrát predtým, sa európski politici pochytajú za ruky, prehodia zopár prázdnych fráz, a budú bagatelizovať situáciu za výdatnej pomoci skorumpovaných médií.

.

Určite sa z nich opäť dozvieme, že síce sa stala tragédia, ale páchateľ nemá nič spoločné s islamom, páchateľ je totiž len duševne chorý osamelý vlk, ktorý nenavštevoval mešitu… a na záver európski politici vyjadria zdesenie a požiadajú verejnosť, aby nepodliehala islamofóbii, rasizmu a nenávisti.”

Šimkovičová odmieta politickú korektnosť a toleranciu:

“Ja odmietam pokrytecky hovoriť o ojedinelých prípadoch zvlčilých indivíduí, o tom, že „nie všetci sú rovnakí“ a „netreba ich hádzať do jedného vreca“. Nemôžeme už oddeľovať zrno od pliev, deliť ich na tých dobrých a zlých. Toto už nie je čas, ani doba na politickú korektnosť, ani na toleranciu, ani na prázdne frázy. ”

Bývalej moderátorke sa tiež nepáčia vyhlásenia opozičných strán SaS a OĽaNO-Nova, ktoré sú podľa nej bezzubé. Šimkovičová ma jasný recept ako skoncovať s terorizmom:

“Náš boj voči teroru a nenávisti voči nám musí byť oveľa, oveľa dôraznejší. Je potrebné vyčistiť Európu od islamu. Takto jasne a dôrazne. Už žiadna tolerancia.”

.

Kritike sa nevyhli ani bezdetní lídri Európskej únie ako napríklad nemecká kancelárka Angela Merkelová či novozvolený francúzsky prezident Emanuel Macron:

“Pozvali sme si sem utečencov, moslimov a budeme sa báť vyjsť na ulicu, sadnúť do MHD, ísť na letisko, na koncert? A to nás bude hriať pri srdci? Že síce zahynú možno aj naše deti, ale ostali sme láskaví a tolerantní? Necháme si diktovať a viesť sa do záhuby hŕstkou bezdetných lídrov, ktorí nemajú čo stratiť? Ja som matka troch detí a zdá sa, že sa na svet a život pozerám cez inú optiku ako bezdetní Macron, či Merkelová! A verím, že hovorím za každého obyvateľa Európy, ktorý má deti!”

Nezaradená poslankyňa tiež kritizuje elity za to, že oni sa skrývajú v drahých palácoch s ochrankou, kde sa im nemôže nič stať a bežných ľudí nechávajú napospas teroru. “A tí istí, aj s pomocou médií nazývajú každého, kto si dovolí povedať pravdu nahlas, rasistom, xenofóbom, fašistom. Viem o tom svoje…,” dodala Šimkovičová.

“Ak je toto tá „naša“ moderná Európa, nechcem byť jej súčasťou. Nechcem byť súčasťou Európy kde sa nepočúva hlas jej obyvateľov. Načo je nám pro-európska orientácia, ak nás vedie do záhuby?” pýta sa bývala moderátorka.

“Nezmierim sa s myšlienkou, že sa s realitou teroru musíme naučiť žiť, ako nám to často vnucujú populistickí politici. Čo je toto za prístup? Čo takto riešiť situáciu a zbaviť sa toho, kto nám ubližuje? Takto sa stavali naši predkovia k tureckej hrozbe? Alebo k hrozbe fašizmu? Niekam utekali a hádzali rukavicu do ringu? Ľahostajne si povedali, že sa s tým musia zmieriť? Poviem vám tajomstvo. Ak by to tak bolo, už dávno by sme ako civilizácia neexistovali,” napísala Šimkovičová na záver.

.

 

Samuel Gdovin

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Milan Šupa

Erik Majercak

René Pavlík

.
.
.

Európa riskuje, že si sama privodí vojnu

Európa riskuje, že svoje vyhlásenia o hrozbe vojny s Ruskom premení na „samosplniteľné proroctvo“ a túto vojnu skutočne dostane

20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Orbán prirovnak Kallasovú k Napoleonovi a Hitlerovi

Maďarský premiér Orbán prirovnal eurokomisárku Kaju Kallasovú k Hitlerovi a Napoleonovi

20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Väčšina Nemcov podporuje sprísnenie migračnej politiky

Väčšina Nemcov podporuje sprísnenie migračnej politiky v Nemecku. Podľa prieskumu YouGov, ktorý si objednala agentúra DPA, 53% respondentov úplne podporuje…

20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Minister Šutaj Eštok chce prilákať skúsených policajtov na výsluhovom dôchodku späť do polície

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok chce prilákať skúsených policajtov, konkrétne mladších výsluhových dôchodcov, späť do polície. Ako uviedol pre médiá,…

20. 12. 2025 | Aktualizované 20. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Aktualizované 20. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Netanjahu chce presvedčiť Trumpa na opätovné útoky na Irán

Netanjahu plánuje s Trumpom diskutovať o možnosti nových útokov na Irán. Informuje o tom NBC News s odvolaním sa na…

20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Šimečka: V súčasnosti máme najslabší parlament, produkuje tie najhoršie zákony

Parlament v aktuálnom volebnom období je najslabší a najhoršie fungujúci. Ide o dôsledok konania súčasnej vládnej väčšiny. V rozhovore pre…

20. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Belgický premiér: Je čas, aby som sa vrátil na svoju chatu pri Petrohrade

„Je čas, aby som sa vrátil na svoju chatu pri Petrohrade, k mojim susedom Gérardovi Depardieuovi a Bašárovi Asadovi“

20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

34 miliónov ľudí zomrie do 5 hodín? V prípade invázie do Kaliningradu budú okamžite použité jadrové zbrane

Čínsky portál Sohu píše, že v prípade útoku na Kaliningrad nezostane z Európy nič

20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kto kryje Igora Matoviča

Ako prepojený svet ESETu, Denníka N a Nadácie Zastavme korupciu formuje obraz korupcie na Slovensku

20. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
.

Lisabon nevylučuje nasadenie vojsk na Ukrajinu po uzavretí mierovej dohody

Portugalský premiér Luís Montenegro vyhlásil, že jeho krajina je ochotná zvážiť možné nasadenie vojsk na Ukrajine, aby sa zabezpečilo dodržiavanie…

20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Pilot dopravného lietadla odmietol vzlietnuť, lebo dlhší čas nevidel výplatu

Kapitán dopravného lietadla Boeing 737 nízkonákladovej spoločnosti Magnicharters odmietol v piatok na medzinárodnom letisku v Mexiku vzlietnuť a zabarikádoval sa…

20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Šamko: Kajúcnik má motiváciu klamať, podľa sudcu však aktuálny koaličný návrh problém nerieši

Kajúcnik je páchateľ trestnej činnosti a často má motiváciu klamať. V relácii PubliQ Mira Frindta to zdôraznil sudca Krajského súdu…

20. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Dôjde v Kyjeve k bojom o chlieb? Ako funguje vojnová ekonomika

„Dokonca aj v Kyjeve môžu nastať výpadky dodávok chleba.“ Ako výpadky elektriny ovplyvňujú ceny a ukrajinský biznis. Povieme vám, ako…

20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Národniari vyzývajú Lajčáka na zverejnenie toho, či mal od Epsteina majetkové výhody

Národniari vyzývajú Lajčáka na zverejnenie toho, či mal od Epsteina majetkové výhody. Slovenská národná strana tak reaguje v súvislosti s…

20. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Radosť z víťazstva “V3” nemusí trvať dlho

Pôžička kyjevskému režimu teda prešla aj bez nás, a reakcie nenechali na seba dlho čakať…

20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Trump nevylúčil vojnu s Venezuelou. Konečne priznal pravý dôvod

Americký prezident Donald Trump v piatok v rozhovore pre NBC News pripustil možnosť vojenského konfliktu s Venezuelou. Vyhlásenie prišlo po…

20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Portréty plné tajných odkazov: Detaily šatníka, ktoré skrývali skutočné posolstvá

Portréty zo starých čias neboli len realistickým zobrazením tváre, ale premysleným vizuálnym jazykom plným symbolov. Každý detail oblečenia, šperkov či…

20. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Ceny potravín v novembri 2025 klesli prvýkrát od mája 2021

S dobrou správou, že ceny potravín po prvýkrát za takmer 5 rokov klesli, prišiel minister financií Ladislva Kamenický. Pokles cien…

20. 12. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kým Orbán je čoraz silnejší, maďarská opozícia upadá

Podpora kandidátnej listiny strany Fidesz medzi rozhodnutými voličmi dosiahla 49 percent - v porovnaní so 40 percentami strany Tisza -,…

20. 12. 2025 | 0 komentárov

Gašpar: Rokovanie o zákonoch sa má upraviť na konkrétnu časovú hranicu

Rokovanie o zákonoch v Národnej rade SR by sa mohlo po novom upraviť na konkrétnu časovú hranicu. Každý poslanecký klub…

20. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Výborná Bátovská Fialková v stíhačke zopakovala umiestnenie v prvej päťke

Slovenská biatlonistka Paulína Bátovská Fialková v sobotu v stíhacích pretekoch v Annecy - Le Grand Bornand obsadila ďalšie piate miesto.…

20. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Čo znamená neúspech reparačnej pôžičky Ukrajine pre vojnu a mier?

Včera v noci EÚ zamietla projekt poskytnutia reparančného úveru Kyjevu. Zamietla ho napriek výzvam Zelenského, Európskej komisie, Mertza a mnohých…

20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Prečo lídri NATO stále viac hovoria o novej svetovej vojne?

Brusel, 19. decembra 2025 - Európa stojí na prahu tretej svetovej vojny a Európania musia byť pripravení na zničenie kontinentu.…

20. 12. 2025 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – V Mirnograde sa situácia zhoršuje každou hodinou

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

20. 12. 2025 | Aktualizované 20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Aktualizované 20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov

Za slová do basy, za násilie práca. A že kto má zlý trestný zákon

Britské trestné právo umožnilo aplikáciu dvojakého metra. Hrozí väzenie za vyjadrovanie aj u nás?

20. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Svetové hviezdy na čele s favorizovaným Odermattom zaskočil český reprezentant Zabystřan

Český reprezentant Jan Zabystřan šokoval konkurenciu a stal sa víťazom superobrovského slalomu na pretekoch Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v…

20. 12. 2025 | 0 komentárov

Dárek na odchodnou…

Jednání na Evropské radě se protáhlo dlouho do noci a skončilo až v pátek nad ránem. Nepřekvapivě nejdéle trvala záležitost…

20. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

USA a Jordánsko podnikajú rozsiahle odvetné údery za smrť vojakov v Sýrii

USA, 20. decembra 2025 - Podľa informácií zverejnených v noci v spoločnom magazíne amerických vzdušných a kozmických síl sa začal…

20. 12. 2025 | 0 komentárov

Už niekoľko dní prebieha na X výmena obvinení medzi ukrajinským a maďarským vedením

„Obchádzajúc Maďarsko a porušujúc európske právne predpisy za bieleho dňa, Bruselčania podnikajú kroky na zabavenie zmrazených ruských aktív – to…

20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Americké ministerstvo spravodlivosti tvrdí, že pri zverejňovaní dokumentov súvisiacich s prípadom sexuálneho delikventa Jeffreyho Epsteina nemanipulovalo so žiadnymi spismi, aby ochránilo prezidenta Donalda Trumpa.

Z tohto dôvodu nič nezatajuje, povedal pre televíziu ABC News námestník ministerstva spravodlivosti Todd Blanche. Informuje agentúra DPA.

19:43

Brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva uviedol, že prípadný vojenský zásah Spojených štátov vo Venezuele vyvolá „humanitárnu katastrofu“. Informuje agentúra AFP.

18:20

Britský premiér Keir Starmer čelí tlaku, aby zabezpečil návrat influencera Andrewa Tatea späť do Spojeného kráľovstva, kde by čelil obvineniam zo znásilnenia.

Informuje agentúra DPA.

18:17

Talianska polícia v rámci zásahu proti obchodovaniu s drogami zatkla v uplynulých dňoch vo viacerých provinciách 384 ľudí a zaistila približne 1,4 tony drog.

Polícia začala vyšetrovanie voči 655 osobám, medzi nimi aj 39 maloletých. Informuje agentúra ANSA.

18:17

.

"Pravda sa na Slovensku nenosí!" Golonka sa vyjadril negatívne na adresu SZĽH. Komentoval aj Slafkovského

Legendárny česko-slovenský reprezentant Jozef Golonka sa vyjadril k téme líderstva a výberu kapitána národného tímu pre blížiace sa olympijské hry…

20. 12. 2025 | 0 komentárov

Ukrajinci zasiahli ruskú vojenskú loď a ropnú plošinu

Generálny štáb ukrajinskej armády oznámil nové útoky na Rusov v Kaspickom mori

20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nemecko začína šetriť. Teraz na nezamestnaných

V Nemecku sa od 1. júla 2026 zavádza nový systém dávok pre nezamestnaných – Grundsicherung, ktorý bude prísnejšie trestať za…

19. 12. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 12. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

Svätec dňa: Svätý Vincent Romano

Patrón trpiacich rakovinou hrdla

20. 12. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Mít pořádek v politických režimech

Alexis de Tocqueville v knize Starý režim a revoluce pojednal rozdíly mezi francouzskou monarchií a systémem, který ji nahradil. Název…

20. 12. 2025 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Milan Šupa

Erik Majercak

René Pavlík

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov