Lovec konšpirátorov Breiner spolupracujúci s vládou sám šíri konšpirácie: Rusko v čase pandémie znemožňuje Európskej únii efektívne komunikovať s verejnosťou

Bratislava 12. mája 2020 (HSP/Foto: Victor Breiner Facebook)

 

Takzvaný „lovec konšpirátorov“ Victor Breiner, šéf platformy Infosecurity, vo svojom novom podcaste na portáli Aktuality.sk, kde sa mal venovať boju proti konšpiráciam a dezinformáciám, nakoniec sám začal šíriť konšpirácie. Jeho podcast sa dá zhrnúť do jednej vety. „Za všetko zlé môže Rusko“

Na snímke Victor Breiner

Kým ešte donedávna sa samozvaní lovci konšpirátorov prejavovali svojimi názormi len na internete, dnes sa už z nich stáva hybná sila novej vlády. Programové vyhlásenie vlády je prakticky takmer celé posiate frázami o tom, ako ide vláda bojovať proti konšpirátom.

Nová vláda na nič nečaká a svoj „sväty boj“ proti konšpirátorom už začína rozbiehať. Na ministerstve zahraničných vecí sa konalo pracovné stretnutie ministra Ivana Korčoka so štátnymi tajomníkmi rezortu zahraničia a obrany a tiež s predstaviteľmi mimovládnych organizácií. Témou bola implementácia agendy boja proti „hybridným hrozbám.“

Pochválil sa tým aj Victor Breiner s tým, že na toto stretnutie boli pozvaní aj predstavitelia platformy Infosecurity, ktorej šéfuje.

Breiner má taktiež na portáli Aktuality.sk vlastný podcast s názvom „Disinfo report„, kde sa venuje práve boju proti dezinformáciám, konšpiráciám a údajným hybridným hrozbám.

Jeho prvý podcast sa však zvrhol na rusofóbne štvanie, kde bez dôkazov konšpiroval o tom, ako nebezpečné Rusko rozvracia Európu.

Breiner tvrdí, že dnes sa už nebojuje len so zbraňami, ale aj tzv. hybridne. Ako nášho hlavného nepriateľa, ktorý voči nám vedie hybridnú vojnu, označil Ruskú federáciu.

Hybridnú vojnu definoval takto: „Takúto vojnu môžete viesť tým, že budete vykonávať ekonomickú rozvratnú činnosť, povedzme manipuláciu energetickej politiky – spomeňme si na ruský plyn, skrytou podporou politických strán – dobre známe príklady sú, kedy ruské peniaze tiekli s populistom do Talianska, Francúzska, Anglicka, či Rakúska a napríklad následným ovplyňovaním volieb, aktivitou tajných služieb, alebo kybernetickými útokmi na napríklad strategickú infraštruktúru.“

Poďme si tieto Breinerove slová rozobrať podrobne. Za jeden z prvkov hybridnej vojny považuje ekonomickú rozvratnú činnosť. Ako príklad menuje ruský plyn.  Je známe, že Rusko a Ukrajina mali v minulosti viacero konfliktov aj ohľadom plynu, no vždy sa to nakoniec vyriešilo a Európa na to nijako nedoplatila. Žiadna rozvratná činnosť zo strany Ruska sa nekonala.

Keď už sme však pri ekonomickej rozvratnej činnosti, nie sú to náhodou Spojené štáty americké, ktoré na rôzne nepohodlné krajiny ako Kuba, Irán, či Rusko uvalili ekonomické sankcie? Nie je to aj Európska únia, ktorá uvalila na Rusko ekonomické sankcie? Nedá sa to považovať za ekonomickú rozvratnú činnosť týchto krajín a teda hybridnú vojna zo strany Západu? To však už Breiner nespomína.

Tiež nespomína, koľko reálnych vojen začali západné krajiny kvôli ekonomickým zdrojom, že doteraz podporujú rôznych teroristov v Sýrii a ovládajú sýrske ropné polia. Koľko revolúcií pomáhali zosnovať. Aj takých, ktoré prerástli do krvavých konfliktov.

Lovec konšpirátorov ďalej uvádza, že Rusko vraj financuje populistických (rozumej- pronárodných) politikov v Európe. Uviedol tiež nejaké štyri krajiny, no nič konkrétne. Keďže menoval aj Francúzsko, zrejme mal na mysli pronárodnú političku Marine Le Penovú a jej stranu Národný front. Jej strana si totiž pred niekoľkými rokmi požičala peniaze od česko-ruskej banky. Nejednalo sa teda o žiadne peniaze od Putina, ale o riadny úver z banky. Rusofóbi však stále zavádzajú verejnosť, že Rusko podporilo Le Penovú.

Breiner tiež menoval Rakúsko. Zrejme narážal na uniknutú nahrávku, kde vtedajší predseda pronárodnej strany FPO Heinz-Christian Strache dohaduje kšeft s údajnou neterou ruského oligarchu. Za finančnú pomoc pre stranu mal Strache dohodiť firme ruského oligarchu rôzne zákazky v Rakúsku. Nakoniec sa však ukázalo, že celá situácia na Stracheho bola narafičená s cieľom zdiskreditovať ho. Žiadny ruský oligarcha teda nechcel ani neovplyvňoval rakúskeho politika. Niektorí rusofóbi to však dodnes využívajú ako ďalší „dôkaz“ ruského zásahu do politiky v Európe.

Keď už sme pri téme zahraničného ovplyvňovania politiky v Európe alebo aj na Slovensku, je dobré si pripomenúť, že nie z Ruska, ale práve zo Spojených štátov amerických a iných západných krajín prichádzajú aj na Slovensko obrovské financie cez rôzne mimovládne organizácie, ktoré následne ovplyvňujú domácu politiku. V tejto súvislosti sa v závere tohto článku dočítate zaujímavé informácie o financovaní „lovca konšpirátorov“ Breinera.

Breiner tiež poukazuje na údajné ruské ovplyvňovanie volieb. Táto konšpirácia koluje v médiách už dlhú dobu, no dodnes sa nikomu nepodarilo preukázať, že by priamo Rusko, svojimi peniazmi, nejako ovplyvňovalo voľby v USA, či v rôznych európskych krajinách.

Lovec konšpirátorov ďalej hovorí o tajných službách, či kybernetických útokoch. Povedzme si však otvorene, ktorá veľmoc nemá po svete svojich agentov?

Breiner vo svojom podcaste následne poukázal na ďalšiu formu hybridnej vojny, ktorú vraj používa Rusko, a to šírenie dezinformácií: „Informačné a vplyvové informácie, propaganda, dezinformácie, psychologická vojna,“

Následne vymenúva dôvody ich šírenia: „Dezinformácie sú šité na mieru tak, aby nás čo najviac rozhádali a destabilizovali spoločenskú súdržnosť krajiny. Tá je založená na zdieľaní spoločných noriem, hodnôt a cieľov, hlavne na pocite spolupatričnosti, na spoločnej národnej identite, kultúre, zdieľanej interpretácii histórie, na tolerancii a rešpekte voči inakosti, na dôvere v štátne a verejné inštitúcie, na občianskej spolupráci a angažovanosti.“

Znova sa je potrebné pristaviť pri mimovládnych organizáciach financovaných zo Západu. Nie sú to práve mimovládky, ktoré sa snažia pretvoriť našu krajinu, naše slovenské kresťanské a konzervatívne hodnoty a vštiepiť nám dekadentnú liberálnu agendu? Nie sú to práve liberáli, ktorí sa snažia našu slovenskú národnú identitu zmeniť na európsku, resp „svetoobčiansku ?“ Čo s tým ma spoločné Rusko? Sú to práve prozápadne a liberálne orientovaní politici, ktorí sa snažia prepisovať históriu svojich krajín. Pre príklad netreba chodiť ďaleko. Stačí sa pozrieť, čo sa deje v Českej republike ohľadom odstraňovania sôch osloboditeľov z červenej armády.

Čo je už ale absolútne strelená konšpirácia, je toto jeho neuveriteľné tvrdenie:

„Hlavný dezinfonaratív, ktorý môžeme dnes na Slovensku pozorovať, sa snaží naštrbiť dôveru obyvateľstva v Európsku úniu, spochybniť jej akcieshopnosť a solidaritu. Moskva využíva protichodné, mätúce a škodlivé správy, aby Európskej únii znemožnila v čase pandémie efektívne komunikovať s verejnosťou… Kremeľská propaganda znečisťuje spoločný infopriestor, sabotuje v ňom konštruktívny dialóg, aby tým znemožnila bežným užívateľom rozlíšiť pravdu od fikcie.“

Teda inými slovami, nie Európska únia môže za svoju neschopnosť a neakcieschopnosť v čase koronakrízy, podľa Breinera bola EÚ akcieschopná a zachovala sa skvele, to len ruské dezinformácie zabránili tomu, aby to ľudia zistili. Asi preto sa v Taliansku v jednej etape koronakrízy tak intenzívne hovorilo o vystúpení z EÚ. Ako inak, Breiner opäť nedodal žiadne dôkazy na tieto svoje tvrdenia. To, že nezávislé médiá prinášajú aj iné informácie než mainstreamové médiá, ktoré EÚ len chvália, je prejavom slobody a nie nejakej rozvratnej činnosti. A už vôbec nevedno, čo má stým spoločné Rusko.

Na záver sľubovaná perlička. Lovec konšpirátorov Breiner celý čas hovorí o tom, ako Rusko svojimi peniazmi aj vplyvom rozvracia Európu aj Slovensko. Pozrime sa však, kto financuje, respektíve kto má vplyv na samotného Breinera.

Victor Breiner je riaditeľom portálu Infosecurity.sk, ktorý oficiálne podporuje Fond pre Transparentné Slovensko, ktorý je súčasťou nadácie Pontis.

Breiner taktiež ozrejmil, že jeho podcast na aktualitách vznikol vďaka nadácii Pontis. Nevieme teda, či ho podporuje aj finančne (predpokladáme, že áno), no minimálne medzi Breinerom a nadáciou Pontis existuje spolupráca.

Pozreli sme sa teda, kto financuje mimovládku Pontis a zistili sme zaujímavé informácie. V poslednej zverejnej výročnej správe za rok 2018 sa uvádza, že nadáciu Pontis finančne podporilo aj Americké veľvyslanectvo a taktiež americké ministerstvo zahraničných vecí. Inými slovami túto mimovládku platia aj priamo Spojené štáty americké.

Je teda paradoxom, že „lovec konšpirátorov“ Breiner hovorí o nejakých ruských peniazoch (ktoré nikto zatiaľ nikde nevidel) a ovplyvňovaní politického diania v Európe a na Slovensku a pritom on sám je cez nadáciu Pontis prepojený na donorov v USA a ich vplyv.

Keby boj proti konšpiráciám slúžil na odhaľovanie nejakých jednoznačných klamstiev, bol by možno aj užitočný. Ale ako vidíme na vystúpení agenta cudzieho vplyvu Breinera, ide len o šírenie vlastných konšpirácií a vlastných ideológií a snahu všetko ostatné označiť za vplyv zahraničnej mocnosti s absolútnou drzosťou, keď je vlastne sám takýmto šíriteľom cudzovplyvových ideológií.

Boj proti konšpiráciám sa ukazuje ako iba ďalší spôsob šírenia ideológií v tomto prípade preferovaných USA a EÚ, ktoré tento „boj“ financujú. Snaha preniesť financovanie tohto ideologického nástroja na slovenské ministerstvo zahraničných vecí je motivovaná pravdepodobne aj snahou zakryť tok finančných prostriedkov, ktorý dnes jasne ukazuje na Západ a odhaľuje tak, za koho títo cudzovplyvoví agenti bojujú.

Jediným výsledkom tohto boja proti konšpiráciám tak nakoniec bude iba obmedzenie slobody slova, pretože ak jeden názor vyhlásite za správny, tak druhý budete automaticky potláčať, na čo sa na ministerstve zahraničných vecí práve chystajú a snažia sa vymyslieť spôsob, ako tento boj, s pre nich nepohodlnými názormi, inštitucionalizovať.

Samuel Gdovin

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Kotleba reaguje na rozhodnutie Uhríka, Mazureka a Ďuricu nebyť vo vedení strany: „Môžem povedať len jedno“

0 icon

Bratislava 22. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Dušan Hein)   Predseda strany Kotlebovci - Ľudová straná Naše Slovensko (ĽSNS) Marian Kotleba berie na vedomie rozhodnutie jeho straníckych kolegov nebyť súčasťou predsedníctva strany. Uviedol to vo videu na sociálnej sieti. Poslanci Národnej rady SR (NR SR) Milan Mazurek, Miroslava Suja a Ondreja Ďurica a…

Na kandidatúru na špeciálneho prokurátora je potrebná previerka NBÚ. Lipšicovi ju pomohol získať jeho známy – minister práce Milan Krajniak

0 icon

Bratislava 23. januára 2021 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Médiá v piatok informovali o tom, že advokát a bývalý minister Daniel Lipšic kandidujúci na post šéfa špeciálnej prokuratúry, donedávna nemal previerku NBÚ na stupeň prísne tajné a získal ju údajne "narýchlo" vďaka Ministerstvu práce, sociálnych vecí a rodiny pod vedením Milana Krajniaka…

Na Ďalekom východe zadržali desiatky demonštrantov požadujúcich prepustenie Navaľného

0 icon

Moskva 23. januára 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Pavel Golovkin)   Ruská polícia na Ďalekom východe zatýka demonštrantov požadujúcich prepustenie lídra tamojšej opozície Alexeja Navaľného. Vo Vladivostoku, Chabarovsku a ďalších mestách zadržali najmenej 48 ľudí. Protesty pravdepodobne budú pokračovať v priebehu soboty v Moskve i niekoľkých ďalších veľkých mestách Najväčšieho kritika Kremľa uväznili do…

Spoločnosť AstraZeneca v počiatočnej fáze dodá Európskej únii menej vakcín oproti pôvodnému plánu

0 icon

Bratislava 23. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP/PA-Owen Humphreys)   Po konzorciu Pfizer a BioNTech upozornil na problémy s dodávaním vakcín proti ochoreniu COVID-19 do Európskej únie ďalší výrobca - spoločnosť AstraZeneca, ktorá očkovaciu látku vyvinula v spolupráci s Oxfordskou univerzitou. Informoval o tom spravodajský portál BBC Ako uviedli predstavitelia firmy AstraZeneca, problémy…

Polícia zverejnila fotky, ako prebieha plošné testovanie. Pomáhajú aj zdravotníci z Poľska. Raši ďakuje starostom, že napriek mnohým povinnostiam realizujú „Matovičovu obsesiu“

0 icon

Bratislava 23. januára 2021 AKTUALIZOVANÉ (HSP/TASR/Foto:Facebook, TASR-Jaroslav Novák, Pavol Zachar, Erika Ďurčová, Lukáš Grinaj)   V rámci plošného skríningu bolo v mestách a obciach v sobotu k 9.00 h otvorených 3622 z 3657 plánovaných odberných miest. TASR o tom informoval tlačový odbor Ministerstva vnútra SR "V rámci skríningu pôsobí v…

Fico žiada Remišovú, aby kvôli relácii Pumpa „urobila poriadok“ s ministerkou Kolíkovou. „Bola veľmi korektná a racionálna,“ obhajuje stranícku kolegyňu vicepremiérka

0 icon

Bratislava 23. januára 2021 AKTUALIZOVANÉ (HSP/TASR/Foto:TASR-Martin Baumann)   Vicepremiérka pre investície, informatizáciu a regionálny rozvoj Veronika Remišová (Za ľudí) a predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico diskutovali v relácie Rádia Slovensko Sobotné dialógy V úvode diskusnej relácie RTVS predseda Smeru-SD Fico vyzval predsedníčku strany Za ľudí Veroniku Remišovú, aby "urobila…

Beňovú pristihli médiá na prechádzke bez správne nasadeného rúška: „Blba pozdravujem a odkazujem, že bonzákov naozaj nikto nemá rád,“ reagovala

0 icon

Bratislava 23. januára 2021 (HSP/Foto:Instagram)   Europoslankyňa za Smer-SD Monika Beňová sa počas pandémie už druhý raz dostala do situácie, keď ju novinári odfotili v exteriéri bez epidemiologickej ochrany tváre, resp. s nesprávne nasadeným rúškom. Tento raz si známa politička neodpustila poznámku na adresu novinára, ktorý ju odfotil. "Volali mi,…

Prieskum: Ak by sa voľby konali tento víkend, zvíťazil by Hlas-SD, Obyčajní ľudia až na treťom mieste

0 icon

Bratislava 22. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Upozornenie: Pretože prieskumy agentúr sa pri posledných parlamentných voľbách od skutočných výsledkov značne líšili, k výsledkom aktuálnych prieskumov pristupujte s použitím kritického myslenia. Ak by sa voľby do Národnej rady SR (NR SR) konali tento víkend, vyhrala by ich strana Hlas - sociálna…

V piatok pribudlo 1544 pozitívne testovaných prípadov, počet obetí stúpol o 71

0 icon

Bratislava 23. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)   Prostredníctvom RT-PCR testov zachytili v piatok (22. 1.) na Slovensku 1544 pozitívnych na ochorenie COVID-19, celkovo sa vykonalo 20.264 testov. Počet obetí súvisiacich s novým koronavírusom sa zvýšil o 71. Ochorenie prekonalo ďalších 2741 pacientov. TASR to potvrdila hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR…

Andrej Danko žiada premiéra Igora Matoviča o stretnutie k ruskej vakcíne

0 icon

Bratislava 23. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR–Jakub Kotian)   Predseda mimoparlamentnej SNS Andrej Danko žiada premiéra Igora Matoviča (OĽANO) o stretnutie k ruskej vakcíne proti ochoreniu COVID-19. Podľa neho môže prísť čas, že množstvo západných vakcín nebude stačiť a bude treba nakupovať vakcínu z východu. Danko tvrdí, že vie pomôcť, odvoláva sa…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Ivan Holek

A je to tu! Čo predpovedali proroci sa napĺňa!

0icon

Doba, o ktorej sa hovorilo už pred stáročiami nadchádza! Hovorili o nej proroci, hovoril o nej Kristus a po ňom ešte mnohí iní. Našej zeme sa dotkol prvý lúč Pánovho Svetla a udalosti sa dali do pohybu. Súd nad ľudstvom započal!

Boris Mesár

Čo všetko už stihla napáchať Matovičova fašistická chunta na Slovensku za necelý rok !

0icon

Fašistický puč vo februári 2020 (novinárskymi prostitútkami milne označovaný za voľby 2020 ) bol vlastne zavŕšením prevzatia moci na Slovensku americkou ambasádou , Sorosovými mimovládkami a tajnými službami USA a GB. Prvá časť puču bolo zvolenie sorošovej handry za prezidentku . O tom ,že Matovič je ťažký psychopat a notorický…

Ivan Malý

Strach je horší ako pandémia

0icon

Ako sa môžem vyhnúť pandémii? Táto otázka bola položená indickému guruovi Oshovi asi pred 40 rokmi počas éry AIDS! „ Kladiete nesprávnu otázku,“ odpovedal Osho, ,,Správna otázka by mala znieť: Ako sa dá vyhnúť strachu zo smrti, spôsobeným pandémiou? Pretože je veľmi ľahké vyhnúť sa vírusu, je veľmi ťažké vyhnúť…

Gustáv Murín

Vláda politickej mafie

0icon

Mafiáni predbiehajú zákony. Tie existujúce a tak štát urýchlene prijíma nové, aby sa bránil. Preto sa rozhľadenejší mafiánski bossovia vždy pokúšali zaviazať si politikov, aby tie zákony mohli ovplyvňovať. Matovičova zločinná klika to prekonala – oni si tie zákony prispôsobujú tak, aby ich zlé činy boli perfektne kryté. Veď zákonodarnému…

Martin Borguľa

Slovenské opatrovateľky: všetci o nich hovoria, ale nikto sa o ne nezaujíma

0icon

Práca opatrovateliek patrí na Slovensku medzi povolania s najnižším platovým ohodnotením a najmenším spoločenským statusom. Realita na Slovensku je taká, že tí, ktorí sa starajú o zvieratá, zarábajú viac ako tí, ktorí sa starajú o ľudí. V našich zariadeniach sociálnych služieb a v teréne je alarmujúci nedostatok opatrovateliek. Chýba nám cca 20 000 žien a mužov,…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Ploštice: Ako zistíš, či sú aj v tvojej posteli?

0 icon

Aj keď ploštice v posteli neprinášajú žiadne infekčné choroby, stále môžu byť nepríjemné a dokonca spôsobiť určité zdravotné problémy. Od fyzických reakcií, ako sú vyrážky alebo alergie, až po psychologické účinky, ako sú úzkosť, stres a nespavosť - tieto dôvody sú viac než dostatočné na to, aby sa ploštice stali nevítanými hosťami v tvojej…

Neuveriteľné miesta: Svojou krásou ti vyrazia dych

0 icon

Na Zemi je množstvo úžasných miest. Tie boli vytvorené prirodzene alebo umelo. Dnes ti takéto neuveriteľné miesta ukážeme na týchto zaujímavých fotografiách. Tieto neuveriteľné miesta ti najskôr svojou krásou vyrazia dych. Niektoré sú naozaj nádherné a ty len ťažko uveríš, že sa nachádzajú na našej planéte. Napríklad taká "Brána do…

TOP10: Čo sa stane, ak prestaneš úplne jesť cukor? 1. časť

0 icon

"Face Sugar", fúzy nad hornou perou, a dokonca aj neplodnosť  - to sú len niektoré účinky, ktoré sú spojené s konzumáciou zákernej bielej kryštalickej látky, ktorá sa volá cukor. Keď ho dáme preč z našich tanierov a pohárov, nemusí sa z nás stať superhrdina, ale určite to môže zlepšiť náš život a zdravie. A tak sme…

Halley a záhady vesmírnych telies (3. časť)

0 icon

Prinášame vám záverečné pokračovanie trojdielneho článku s názvom Halley a záhady vesmírnych telies. Nebudeme zdržiavať a vrhnime sa spoločne naspäť medzi vesmírne telesá. Až v roku 1472 pozoroval nemecký astronóm Johann Muller (žil v rokoch 1436 až 1476) kométu ako kozmický jav a nie ako božské znamenie. V jeho šľapajách pokračovali Talian Girolamo Fracastoro (1483 až 1553)…

Prečo sa v ponorkách používa vždy červené svetlo?

0 icon

Možno si si už aj ty zopárkrát kládol otázku, prečo sa vo filmoch alebo seriáloch v ponorkách vyskytuje vždy iba červené svetlo. No, dnes je tvoj šťastný deň a niečo sa o tejto záhade dozvieš. V prvom rade treba povedať, že červené svetlo v ponorkách sa nepoužíva neustále. Osvetlenie v ponorke sa prepne na červené iba…

Vo svete IT

Google mení vzhľad výsledkov vyhľadávania pre smartfóny. Pozrite sa, ako bude vyzerať

0 icon

Nový rok je pre mnohých z nás začiatkom niečoho nového. Dávame si predsavzatia, že dačo chceme zmeniť a pokúšame sa tieto ciele naplniť. Rovnako, ako ľudia, tak aj spoločnosti robia razantné rozhodnutia a zmeny. Jednou z takýchto spoločností je aj Google, ktorý upravuje vzhľad výsledkov vyhľadávania pre mobilné vyhľadávanie. Informuje…

Už čoskoro si budeme môcť vypočuť, ako znie Mars: Vedci tvrdia, že zvuk bude iný ako na Zemi

0 icon

Rover americkej vesmírnej agentúry, NASA, Perseverance, má na červenej planéte pristáť 18. februára. Misia sa zameriava primárne na zber pôdy, no rover nám prinesie aj ďalšie dychberúce zábery Marsu. Okrem toho by nám však mohol priniesť aj zvuky červenej planéty, píše portál NASA. Rover si totiž so sebou nesie pár…

Je výroba iPhone 12 nákladnejšou, ako výroba iPhone 11 smartfónov?

0 icon

Rok čo rok nové modely smartfónov prinášajú nielen nové funkcie, ale v ruka v ruke aj vyššiu cenu. Je však vyššia cena opodstatnenou? Counterpointresearch.com najnovšie publikovalo celkom zaujímavú analýzu, ktorá poukazuje na náklady spojené s výrobou zariadenia iPhone 12 a iPhone 11. Zároveň však treba dodať, že náklady pokrývajú len…

Ako môžete vypnúť, aby sa váš Facebook profil indexoval aj mimo stránok sociálnej siete?

0 icon

Sociálna sieť Facebook je obrovským žrútom dát, ktorý čerpá údaje aj z mimo rozhrania svojich stránok, či aplikácií. Nie tak dávno sme vám ukázali, ako sa môžete dostať ku dátam, ktoré o vás sociálna sieť ukladá. Rovnako sme vám dali do pozornosti osobnosti z technologického odvetvia, ktoré sa so sociálnou sieťou rozlúčili. Dôvodom…

Desiatky aplikácií a hier, za ktoré by ste inak platili, môžete aktuálne stiahnuť z Google Play zadarmo! Ktoré si vyberiete?

0 icon

Víkend sa nám začal a spolu s jeho začiatkom vám prinášame aktuálny prehľad platených hier a aplikácií, ktoré môžete po obmedzený čas stiahnuť kompletne zadarmo. Na zozname nižšie nájdete celkovo 24 aplikácií, z ktorých vyčnievajú Simple App Locker, či OnSite Checklist. Prvá aplikácia umožňuje obmedziť prístup do jednotlivých aplikácií v…

Armádny Magazín

Šéf Pentagonu skritizoval stíhací bombardér F-35

0 icon

USA, 23. január 2021 (AM) - Úradujúci minister obrany USA Christopher Miller krátko pred svojou demisiou označil stíhacie lietadlo piatej generácie F-35 za "kus ...". Stenogram tlačovej konferencie bol zverejnený na webových stránkach Pentagonu. V priebehu tlačovej konferencie Miller pre

Geostrategický partner: Rusko dodá do Mjanmarska - Pancire , drony Orlan-10E“ a radary

0 icon

Mjanmarsko, 23. január 2021 (AM) - Ozbrojené sily Mjanmarska prejavujú záujem o ďalšie moderné ruské modely vojenskej techniky. Rusko dodá do Mjanmarska raketové systémy protivzdušnej obrany Pantsir-S1, drony Orlan-10E a radarové stanice.   Dokument bol podpísaný za prítomnosti ruského ministra obrany Sergeja Šojgua, ktorý bol v Mjanmarsku na oficiálnej

Tajný palác Alexeja Navaľného. Vyšetrovanie

0 icon

Rusko, 23. január 2021 (AM) - V reakcii na posledné „vyšetrovanie“ Navaľného a jeho fanúšikov, pri ktorom sa pokúsili vydávať  penzión v Gelendžiku za „Putinov palác“, som vykonal vlastné „vyšetrovanie“, zhruba to isté.   Vážne, niekto skutočne verí, že človek navrhne svoj domov ako sanatórium hotelového typu? Alebo niekto váž

FRANCÚZSKO : Nexter úspešne testoval riadené 155mm delostrelecké granáty KATANA

0 icon

Francúzsko, 23. január 2021 (AM) - CAESAr je špičkové 155 mm delo a patrí do skupiny najmodernejších zariadeniam francúzskej armády. Bol použitý vo viacerých konfliktoch a skúsenosti priamo z boja sú starostlivo analyzované.   Výrazne sa mohol preukázať v službách Francúzskej armády v bojoch proti DAESH (Islamský štát) v Iraku. Francúzsky…

K 70. výročiu porážky US Air Force nad Kóreou

0 icon

Kórea, 23. január 2021 (AM) - Dňa 12. apríla 1951 sovietske vzdušné sily spôsobili na kórejskom nebi americkým bombardérom „čierny štvrtok“. Ideu nasadiť letectvo proti štátom a režimom, ktoré nesúhlasia s anglosaskou nadvládou verejne prezentoval W. Churchill počas vystúpenia vo Fult

Svetlo sveta

Čo znamená byť “chudobný duchom” ak je to zárukou svätosti?

0 icon

Definovať chudobu je relatívne jednoduché, pretože je to merateľná veličina vyjadriteľná veľkosťou majetku a peňazí. Spoločnosť stanovuje určitý minimálny príjem, ktorého dosiahnutie je potrebné na to, aby sa dalo hovoriť o ľudskej dôstojnosti. Ak ho človek nedosahuje, poskytuje ho štát, aby nedostatok príjmu neviedol k vylúčeniu človeka mimo aktívnu spoločnosť.…

Rusi sa na sviatok Zjavenia Pána ponárajú do mrznúcej vody

0 icon

Na sviatok Zjavenia Pána sa davy ruských pravoslávnych veriacich zúčastňujú každý rok na tradičnom ponáraní sa do mrznúcej vody. Deje sa tak napriek tomu, že v niektorých častiach krajiny dosahujú teploty -40 stupňov celzia. Podľa ruskej polície sa v sobotu počas sviatku Zjavenia Pána ponorilo do mrznúcej vody približne 2,…

MÚDROSŤ

0 icon

Naši starí otcovia hovorili: Kto dobre rechnuje, dobre gazduje. A neplatí to len na peniaze, ale predovšetkým na čas. Koľko času vieme premárniť pred televíznou obrazovkou? Čítaním rôznych klebiet v novinách alebo na sociálnych sieťach? A potom cítime, že nás to nejako neuspokojuje a nenapĺňa. Podobnú skúsenosť mal i vojak…

Prečo sa sviatosti Krstu a Prvého svätého prijímania udeľujú väčšinou v apríli a v máji?

0 icon

V rannom kresťanstve sa udeľovali sviatosti Krstu, Prvého svätého prijímania a Birmovania spolu v jeden deň a to za prítomnosti biskupa. Dôvodom bolo, že kresťanmi sa väčšinou stávali dospelí ľudia, ktorí konvertovali buď z judaizmu alebo z rôznych pohanských náboženstiev a k tomuto poznaniu konverzie prišli v pokročilejšom veku. Cirkev sa ich preto snažila v Cirkvi prijať plnými sviatosťami a do…

Dnes bude Slovensku opäť udelené požehnanie relikviou Kristovej krvi z paluby lietadla – VÝZVA K PRIPOJENIU SA V MODLITBE

0 icon

V nedeľu Krstu Krista Pána 10. januára 2021 v popoľudňajších hodinách sa opäť uskutoční let lietadla, na ktorého palube sa bude nachádzať generálny vikár Nitrianskej diecézy Mons. Peter Brodek, ktorý Slovensku udelí požehnanie s relikviou Kristovej krvi, ktorá je uchovávaná v Bazilike sv. Benedikta opáta v Hronskom Beňadiku.  Zverejňujeme jeho slová výzvy,…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali