Minister obrany Hishammuddin Hussein oznámil, že plavidlo KD Mutiara opustilo námornú základňu v štáte Perak na severovýchode Malajzie.
Na lodi sa nachádza sonarové zariadenie, ktoré dokáže zistiť objekty v hĺbke 7000 metrov pod hladinou, vysvetľuje agentúra DPA.
Prieskum dna Indického oceánu, kde sa dopravné lietadlo podľa predpokladov zrútilo, uskutočňujú čínska loď a súkromné plavidlo najaté Austráliou.
Lietadlo zmizlo bez stopy 8. marca približne hodinu po štarte v malajzijskej metropole Kuala Lumpur, pričom smerovalo do čínskeho Pekingu. Malajzia sa zaviazala, že bude pokračovať v pátraní po ňom až dovtedy, kým stratený stroj nenájde.
Lietadlo s 239 ľuďmi na palube výrazne zmenilo počas letu trasu, pričom sledovacie prístroje boli vypnuté. Odborníci na letectvo predpokladajú, že letelo južne ponad oceán a došlo mu palivo.
ru
 
				 
				 
		 
			 
			
















 
    	 
    	 
    	.jpg) 
    	 
    	


 
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
             
         
         
         
         
         
         
         
         
        