Očkovanie detí

NAŽIVO

Dom, v ktorom vyrastal anglický spevák a skladateľ David Bowie, sprístupnia verejnosti. Poschodový železničiarsky dom z 19. storočia v meste Bromley pri Londýne kúpila pamiatková organizácia Heritage of London Trust, ktorá ho plánuje sprístupniť na budúci rok, kedy by sa Bowie dožil 80 rokov.

19:46

Dom, v ktorom vyrastal anglický spevák a skladateľ David Bowie, sprístupnia verejnosti. Poschodový železničiarsky dom z 19. storočia v meste Bromley pri Londýne kúpila pamiatková organizácia Heritage of London Trust, ktorá ho plánuje sprístupniť na budúci rok, kedy by sa Bowie dožil 80 rokov.

19:45

Jedna osoba zomrela a sedem ďalších je nezvestných po tom, čo sa v Egejskom mori pri pobreží Turecka potopil čln s migrantmi. 

19:34

Najmenej šesť ľudí zastrelil útočník v okrese Clay County v americkom štáte Mississippi. Polícia podozrivého vzala do väzby.

18:16

Aj po 20 rokoch vládnutia je predseda maďarskej vlády a predseda strany Fidesz Viktor Orbán pripravený pokračovať v úlohe riadenia krajiny. Orbán o tom podľa servera infostart.hu hovoril na sobotňajšom zjazde v Budapešti, ktorým Fidesz otvára kampaň pred aprílovými parlamentnými voľbami.

17:44

Jemen dokončil evakuáciu viac ako 600 turistov, ktorí uviazli na ostrove Sokotra v dôsledku zhoršenia bezpečnostnej situácie v pevninskej časti krajiny.

17:38

 Juhoafrická republika začala týždeň trvajúce námorné cvičenia s Ruskom, Iránom a Čínou. Krajina manévre pri svojom pobreží označila nielen za demonštráciu sily, ale aj za nevyhnutnú reakciu na rastúce napätie na mori.

17:11

Ukrajinský dronový útok zapríčinil požiar ropného skladu v ruskej Volgogradskej oblasti. 

16:48

Ukrajina rokuje so Spojenými štátmi o potenciálnom uzavretí dohody o voľnom obchode. Uviedol to ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovore pre agentúru Bloomberg.

16:47

Etiópia začala budovať letisko, ktoré podľa premiéra Abiya Ahmeda bude najväčším vzdušným prístavom v Afrike. Zariadenie vyrastá v meste Bishoftu, zhruba 50 kilometrov juhovýchodne od hlavného mesta Addis Abeba.

16:47

Iránsky generálny prokurátor Mohammad Movahedí Azád vyhlásil, že každý, kto sa zúčastní na protestoch v krajine, bude považovaný za „nepriateľa Boha“ a bude mu hroziť trest smrti.

Protesty v Iráne
Na videosnímke, ktoré agentúra AP získala mimo Iránu, maskovaný demonštrant drží fotografiu bývalého iránskeho korunného princa Rezá Pahlavího počas protestu v Teheráne / Foto: TASR/AP
16:46

Predseda maďarskej mimoparlamentnej opozičnej strany TISZA Péter Magyar nazval zjazd vládnej strany Fidesz „propagandistickou akciou“. Podľa servera hang.hu opozičný líder k predstaveniu kandidátov Fideszu v 106 individuálnych obvodoch na zjazde dodal, že skutočnosť, že zlodeja pekne oblečú, pekne ho nasvietia a odfotia zo všetkých uhlov, z neho ešte neurobí čestného človeka.

16:45

Spoločnosť SpaceX technologického miliardára Elona Muska získala v Spojených štátoch povolenie na vypustenie ďalších 7500 satelitov Starlink druhej generácie. Celkový počet schválených satelitov sa tak zvýšil na 15.000, oznámila Federálna komisia pre komunikáciu.

14:25

Počet žiadostí o azyl v EÚ v roku 2025 medziročne klesol o 20 percent, informovala agentúra EUAA zodpovedná za azylové konanie. Do polovice decembra podľa predbežných údajov zaregistrovali úrady v 27 členských štátoch EÚ a partnerských Nórsku a Švajčiarsku približne 780.200 žiadostí, uvádza sa v neverejnej správe Európskej komisie.

14:25

Indonézia dočasne zablokovala chatbot Grok pre riziko šírenia pornografického obsahu, ktorý platforma dokáže generovať. Stala sa tak prvou krajinou, ktorá zamedzila prístup k tomuto nástroju umelej inteligencie.

14:14

Maďarská vládna strana Fidesz otvára kampaň pred aprílovými parlamentnými voľbami zjazdom v budapeštianskom multifunkčnom centre Hungexpo, kde predstavia kandidátov vládneho bloku Fidesz-KDNP v 106 jednomandátových obvodoch. Podľa servera magyarhirlap.hu s prejavom na zjazde vystúpi aj premiér a predseda Fideszu Viktor Orbán.

13:57

Český minister zahraničných vecí a predseda strany Motoristi sebe Petr Macinka je presvedčený, že prezident Petr Pavel by sa mal ospravedlniť poslancovi Filipovi Turkovi za to, že ho odmietol vymenovať na post ministra životného prostredia. 

13:32

Grécka občianska aktivistka a predsedníčka Asociácie rodín obetí železničnej tragédie v Tempi Maria Karystianou oznámila zámer vytvoriť novú politickú stranu. Jej zámerom je bojovať proti „korupcii a klientelizmu“.

13:13

V roku 2026 sa očakáva zdraženie všetkých hlavných typov neživotného poistenia. Vyššie ceny pocítia klienti pri havarijnom poistení, povinnom zmluvnom poistení, poistení bývania, cestovnom poistení aj pri poistení podnikateľov. Za zdražením budú najmä zmeny v zdanení a odvodoch, avizovala riaditeľka pre neživotné poistenie spoločnosti Fingo.sk Juliana Arvaiová.

13:13

Jeden z piatich ľudí v Nemecku uvádza, že uvažoval o odchode zo svojej krajiny, vyplýva z prieskumu Nemeckého centra pre výskum integrácie a migrácie. Zistilo sa, že o emigrácii rozmýšľalo 21 percent respondentov.

13:12

Srbsko v roku 2025 do konca novembra navštívilo 2,16 milióna zahraničných turistov, najviac ich pochádzalo z Turecka (227.928). Vyplýva to z údajov štatistického úradu RZS.

13:11

Kyjevský elektrický systém, ktorý vážne poškodili ruské útoky, bol na príkaz štátneho prevádzkovateľa elektrickej siete odstavený v dôsledku opráv. Oznámila mestská správa Kyjeva.

13:11
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Liberáli v OĽANO primitívne atakovali socialistov za ich zdržanlivý prístup k očkovaniu detí. Sú v koalícii ešte nejakí konzervatívci?

Liberálni poslanci hnutia OĽANO dnes na tlačovom brífingu vyzvali opozičné strany, aby prestali hazardovať so zdravím ľudí, prejavili aspoň základnú mieru zodpovednosti za štát a pridali sa k podpore vakcinácie obyvateľstva

Očkovanie detí
Ilustračné foto
❚❚
.

Poslanec Kristián Čekovský prístup opozície ostro skritizoval. „Aj v uplynulých dňoch na pôde parlamentu predkladali rôzne návrhy o zastavení očkovania pre rôzne vekové kategórie a znevažovali slobodné rozhodnutie rodičov dať svoje deti zaočkovať. Jednoducho, nastúpili na konšpiračnú vlnu, ktorá počas prvej fázy pandémie patrila extrémistom.”  Juraj Krúpa, ďalší ktorý odmietol podporiť konzervatívnu rezolúciu svojej straníckej kolegyne Záborskej o suverenite Slovenska v oblasti hodnôt, vyhlásil: „Som presvedčený, že tajne sa dali zaočkovať aj Robert Fico a Peter Pellegrini, v záujme zisku politických bodov to však pred voličmi nikdy nepriznajú.”

Poslanec Andrej Stančík vyzval mladých na očkovanie a dodal, že aj Fico a Pellegrini by mali nabrať odvahu a pozvať svojich voličov na očkovanie.”Nejde totiž o fazuľky, ale o životy.” Tlačovka nasledovala po neúspešnom pokuse Smeru prijať v NR SR rezolúciu za zastavenie očkovania detí. Pred pár dňami rezonovala aj tlačová konferencia vedenia Smeru, kde Róbert Fico zahlásil, že sa nechce dať zaočkovať a Ľuboš Blaha prehlásil očkovanie detí Pfizer vakcínou za zločin proti ľudskosti.

Predseda strany Hlas tvrdí, že nateraz sa očkovať tiež nemieni, nakoľko ako dávnejšie v televízii povedal, pozná svoje zdravie. Zjavne si dôveruje, že by ochorenie v pohode prekonal ako väčšina nakazených. Už dávnejšie tvrdí, že je proti covid pasom, ale zatiaľ nič viac proti nim neurobil. Poslanci opozície okrem predsedu Život – Národná strana, Tomáša Tarabu sa všetci do jedného nechali testovať, niektorí aj zaočkovali, aby mali s testovaním pokoj. Taraba podal súdnu žalobu za diskrimináciu v politických právach, keď od neho hygienik vyžadoval negatívny test (pričom na rokovanie raz mohli aj pozitívni poslanci).

.

Údajne konzervatívna OĽANO v téme pandémie ide úplne liberálny prístup podľa SaS. Líder Sulík sa vyjadril za nadpráva pre očkovaných, čo neustále omieľa aj predsedníčka zdravotníckeho výboru NR SR Jana Bittó Cigániková. Z tohto diskriminačného prístupu však včera na tlačovej konferencii sa pokúsil vycúvať minister zdravotníctva Lengvarský (OľaNO). Zahlásil, že to naráža na ústavnoprávne mantinely. Vyriekol však, že vláda zamýšľa nariadiť povinné očkovanie vekovej skupine nad 60 rokov a že to ešte bude posudzovať ministerstvo spravodlivosti.

S hlavným odborníkom profesorom Vladimírom Krčmérym začali skloňovať možnosti finančných incentív dokonca lotérie, aby prišli ľudia k očkovaniu. Je to dosť neprijateľné od vraj kresťanského lekára, ktorý ináč má výhrady voči potratom a sterilizáciám, ktoré v Indii a inde boli kritizované za nedobrovoľnosť práve pre uplácanie chudobných. Keď však ide o vakcínky, tak podplácanie je ok. Aspoň však nejaký posun od masového vydierania.

Prístup amerických konzervatívcov je úplne iný. Žiadne lockdowny, žiadne rúška, žiadne nanucovanie ani podnecovanie k testovaniu či očkovaniu. Práve naopak už takmer 10 najkonzervatívnejších štátov USA zakázalo kovid pasy. Lídrom zmien je prezidentský nominant republikánov, Ron DeSantis, guvernér slnečného štátu Florida. Tieto štáty postavili všetko na apeloch na osobnú zodpovednosť a sústredili sa na protokoly liečby, aj keď tie boli do veľkej miery cenzurované.

Podmienkou schválenia núdzovej autorizácie pre vakcíny proti covid, bola totiž neexistencia liečby. Tá však existuje a pri súčasných vedeckých poznatkoch ale aj slabej účinnosti vakcín na nové varianty, je treba sa od septembra zamerať práve na liečbu. Potvrdzuje to aj skúsenosť v 3. najzaočkovanejšej krajine sveta, Čile, kde nastúpila zima a úmrtnosť znova vystrelila. Bolo by dobré, aby sme sa poučili z chýb minulej covidovej sezóny.

Ak však „konzervatívci” Matovič a Heger budú ďalej šliapať po ľudských právach, môžu sa pripraviť, že ich ľudia znenávidia ešte viac a s nimi aj konzervativizmus, za ktorý sa skrývajú, ale ho minimálne reprezentujú. Úplnu vyprázdnenosť tento týždeň demonštrovali občianski konzervatívci Osuský a Dostál, ktorí jediní zo SaS hlasovali proti Záborskej rezolúcii o suverenite v etických veciach. Zvyšok SaS sa totiž zdržal v hlasovaní o rezolúcii, ktorá reaguje na správu Matič, ktorou si Únia chce uzurpovať zasahovanie do suverenity štátov aj v oblasti umelých potratov.

.

Pandémia však nie je ideologicky neutrálna téma. Mnohí kresťania či konzervatívci na Slovensku však naďalej ostávaju nezorientovaní. Vakcína sa považuje za jedinú záchranu života, hoci sa ukázalo a ukazuje, že tomu tak nie je. Komunistický koncept budovania kolektívnej imunity nie je dosiahnuteľný, ako si to všimol už aj renomovaný časopis Nature. Vládni odborníci Nemecka a Británie vyzývajú neočkovať deti plošne. Naši konzervatívci zaspali dobu a liberáli stále žijú vo svojej bublinke, že po potratoch a LGBT, experimentálne vakcíny sú nové ultimátum modernosti. Socialisti zacítili spiknutie, skôr to vyzerá, že úprimne. Ficov Smer sa totiž už raz postavil proti podmieňovaniu škôlok očkovaním, keď to predkladala jeho ministerka Kaľavská. Fico vtedy prekvapujúco zahlasoval aj za ĽSNS pozmeňovák, ktorý chcel úplne zrušiť pokuty pri povinnom očkovaní.

Jana Ray Tutková

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Anton Čapkovič

Andrej Valihora

Gustáv Murín

Miroslav Urban

Milan Šupa

.
.
.

Minister vnútra vyvracia tvrdenia, podľa ktorých má byť na Slovensku masovo zneužívaný systém a vyťahované peniaze od štátu odídencami z Ukrajiny

Tvrdenia, podľa ktorých má byť na Slovensku masovo zneužívaný systém a vyťahované peniaze od štátu odídencami z Ukrajiny, nie sú…

10. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Premiér: SR a USA v piatok podpíšu dohodu o spolupráci v jadrovej energetike

Slovensko a Spojené štáty americké podpíšu v piatok vo Washingtone dohodu o vzájomnej spolupráci v jadrovej energetike. Premiér Robert Fico…

10. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Export pšenice z Ukrajiny v decembri klesol takmer o 25 %

Export pšenice z Ukrajiny v decembri klesol takmer o 25 %, kukurice o 13 %. Informuje o tom agentúra Bloomberg…

10. 01. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

Služobné vozidlo s ministrom Huliakom malo nehodu

V piatok večer došlo v obci Očová k dopravnej nehode služobného vozidla, v ktorom sa viezol minister cestovného ruchu a…

10. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rusko je blízko k vyhláseniu Anglicka za teroristický štát

Putin trikrát varoval Londýn, vrátane jadrového úderu kvôli terorizmu, píše v článku na stránkach ruských novín Pravda Ľubov Stepušová

10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Počuli ste niekedy niečo o nejakej záhadnej Tartárii? Čo a prečo to pred nami taja?

Bola Veľká Tartaria úmyselne vymazaná z oficiálnej historiografie? A keď, tak prečo? Kto boli jej obyvatelia? Neboli to dnešní Tatari?…

10. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zdroje odhaľujú cieľ Orešnika

Úder „Orešnikom“ nebol zasadený úložisku plynu, píšu OSINTeri a ukrajinské vojenské verejné zdroje

10. 01. 2026 | Aktualizované 10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Aktualizované 10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

10. 01. 2026 | Aktualizované 10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Aktualizované 10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina zvažuje návrh USA na vytvorenie „voľnej ekonomickej zóny“ na Donbase v prípade prímeria

Vyhlásil to Zelenskyj agentúre Bloomberg

10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Macron informoval francúzsky parlament a vládu o pláne umiestniť šesť tisíc francúzskych vojakov na Ukrajine

Ako píše Le Monde, uzavreté stretnutie sa konalo 8. januára v Elyzejskom paláci za účasti ministrov, vojenského vedenia krajiny, predsedov…

10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čo príde po liberálnom svetovom poriadku?

Niet pochýb o tom, že povojnový svetový poriadok po skončení studenej vojny dnes už nefunguje. Téza Francisa Fukuyamu o „konci…

10. 01. 2026 | 0 komentárov

Gašpar: Fico je stále schopný viesť Smer, ja chcem pripravovať mladú generáciu

Robert Fico je stále schopný viesť stranu Smer-SD. Vyhlásil to podpredseda parlamentu za Smer-SD Tibor Gašpar v rozhovore pre TASR.…

10. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Farmári to budú mať ťažké. Dohodu s MERCOSUR podporilo aj Slovensko

Videli sme cez týždeň farmárov na traktoroch blokujúcich Paríž vo vyše stokilometrovej kolóne. Odmietali totiž otvorenie obchodnej spolupráce s krajinami…

10. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump začal s demontážou OSN

USA, 10. januára 2026 - A tak sa začalo diať to, o čom som písal už v júli 2022 -…

10. 01. 2026 | 0 komentárov

Raši: Návrh na predĺženie volebného obdobia v samosprávach príde na jar

Návrh na predĺženie volebného obdobia samosprávam zo štyroch na päť rokov by sa mal dostať do parlamentu na jar tohto…

10. 01. 2026 | Aktualizované 10. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Aktualizované 10. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Organizátori ZOH 2026 upokojujú. Hokejová aréna v Miláne bude pripravená včas napriek „detským chorobám“

 Organizátori zimných olympijských hier v Miláne a Cortine d\'Ampezzo ubezpečili, že hlavná hokejová aréna v milánskej štvrti Santa Giulia bude…

10. 01. 2026 | 0 komentárov

V Iráne pokračujú masové protesty, ktoré sa čoraz častejšie menia na ozbrojené útoky

Na jednom z videí, ktoré zverejnil BILD, je vidieť, ako protestujúci demontujú pouličné kamery a prelepujú názvy ulíc, meniac ich…

10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Zaujímavé fotografie, ktoré vám zmenia pohľad na svet

Zaujímavé fotografie sú ideálnym spôsobom, ako začať nový rok s otvorenou mysľou a sviežou perspektívou. Práve na začiatku roka sme…

10. 01. 2026 | 0 komentárov

Štatistiky dokazujú, čo sa dlho hovorí o cudzincoch v Nemecku

Údaje vlády z roku 2024 ukazujú, že viac ako 317 000 občanov iných štátov ako Nemecka bolo nezamestnaných viac ako…

10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

X faktor Brahim Díaz. Tréner Maroka vyzýva na pokoj po postupe do semifinále afrického šampionátu

Tréner marockej futbalovej reprezentácie Walid Regragui po postupe do semifinále Afrického pohára národov vyzval fanúšikov aj hráčov na pokoj. Hoci…

10. 01. 2026 | 0 komentárov

Od nového roku platia nové pravidlá pre lekárske prehliadky a platnosť vodičských preukazov

Od 1. januára 2026 nadobudli účinnosť novely zákonov, ktorými sa mení a dopĺňa zákon o cestnej premávke. Ako informovala hovorkyňa…

10. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

„Injekcia Haloperidolu“ alebo Orešnik 2.0

Rusko, 10. januára 2026 - Kyjevský režim sa dočkal odvetného úderu Moskvy. Uplynulo niečo viac ako rok odvtedy, čo ozbrojené sily Ruskej…

10. 01. 2026 | 0 komentárov

Zelenskyj dúfa, že do konca mesiaca dostane odpoveď Moskvy na ukrajinsko-americkú verziu mierového plánu

Vyhlásil to v rozhovore pre agentúru Bloomberg

10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Majestátny vrchol Ázie: Mount Everest a jeho výnimočné postavenie

Mount Everest je považovaný za Majestátny vrchol Ázie vďaka svojej bezkonkurenčnej výške a dominantnému postaveniu nad všetkými ostatnými horami sveta.…

10. 01. 2026 | 0 komentárov

Zatiaľ čo sa rokuje o mieri, trans-Škót sa nechal „nakopať“

Urobte si názor sami. Lídri sa na samitoch dohadujú, ako si rozdelia svet: ktorej krajine posunú svoje miliardy; kde zabezpečia…

10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Larsson hral s Ronaldom i Messim, ale najlepší bol pre neho Moravčík

Niekdajší švédsky reprezentant Henrik Larsson má za sebou kariéru, akú môže závidieť celý futbalový svet. V jednom tíme hral s…

10. 01. 2026 | 0 komentárov

Očakávame slabé sneženie, popoludní tvorbu snehových jazykov. Bude veľmi chladno

Dnes bude oblačno až zamračené, ojedinele prechodne zmenšená oblačnosť. Ako informuje Slovenský hydrometeorologický ústav na svojej webovej stránke, na viacerých…

10. 01. 2026 | Aktualizované 10. 01. 2026 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Aktualizované 10. 01. 2026 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov

Nemecká firma žaluje výrobcov vakcín proti Covid-19

Spoločnosť Bayer žaluje výrobcov vakcín proti COVID-19 Pfizer, Moderna a Johnson & Johnson na federálnom súde kvôli nezákonnému použitiu technológie…

10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Trump pohrozil, že vyrieši otázku Grónska akýmkoľvek spôsobom, a vysvetlil, prečo ho potrebuje

„Nechceme, aby Rusko alebo Čína prišli do Grónska, pretože ak nezískame Grónsko, budete mať za susedov Rusko alebo Čínu. To…

10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Dom, v ktorom vyrastal anglický spevák a skladateľ David Bowie, sprístupnia verejnosti. Poschodový železničiarsky dom z 19. storočia v meste Bromley pri Londýne kúpila pamiatková organizácia Heritage of London Trust, ktorá ho plánuje sprístupniť na budúci rok, kedy by sa Bowie dožil 80 rokov.

19:46

Dom, v ktorom vyrastal anglický spevák a skladateľ David Bowie, sprístupnia verejnosti. Poschodový železničiarsky dom z 19. storočia v meste Bromley pri Londýne kúpila pamiatková organizácia Heritage of London Trust, ktorá ho plánuje sprístupniť na budúci rok, kedy by sa Bowie dožil 80 rokov.

19:45

Jedna osoba zomrela a sedem ďalších je nezvestných po tom, čo sa v Egejskom mori pri pobreží Turecka potopil čln s migrantmi. 

19:34

Najmenej šesť ľudí zastrelil útočník v okrese Clay County v americkom štáte Mississippi. Polícia podozrivého vzala do väzby.

18:16

Aj po 20 rokoch vládnutia je predseda maďarskej vlády a predseda strany Fidesz Viktor Orbán pripravený pokračovať v úlohe riadenia krajiny. Orbán o tom podľa servera infostart.hu hovoril na sobotňajšom zjazde v Budapešti, ktorým Fidesz otvára kampaň pred aprílovými parlamentnými voľbami.

17:44

.

V juhovýchodnej Ázii vzniká podvodný priemysel miliardového rozsahu

Online podvodné siete operujúce z juhovýchodnej Ázie je takmer nemožné zastaviť. Rýchlo menia svoje sídla a využívajú ochranu miestnych elít.…

10. 01. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov

USA a Ukrajina podpíšu dohodu o rekonštrukcii v hodnote 800 miliárd dolárov

USA a Ukrajina podpíšu dohodu o rekonštrukcii v hodnote 800 miliárd dolárov, informuje The Telegraph

10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Mercedes presúva výrobu do Maďarska, 20 000 Nemcov príde o prácu

Spoločnosť Mercedes zasadila nemeckému automobilovému priemyslu ďalšiu veľkú ranu, keď oznámila, že presťahuje výrobu svojich vozidiel triedy A z nemeckého…

10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Donald Trump má v úmysle navštíviť maďarského premiéra Orbána počas kľúčovej volebnej kampane

Americký prezident poslal maďarskému premiérovi list, v ktorom potvrdil svoju ochotu navštíviť Maďarsko a zaželal Orbánovi „veľa šťastia“ v kľúčových…

10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Premiér Britskej Kolumbie priznáva, že program dekriminalizácie drog „nefungoval“

Trojročný pilotný projekt legalizujúci malé množstvá tvrdých drog, ako je crack, kokaín a heroín, nebude po skončení 31. januára obnovený.…

09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Anton Čapkovič

Andrej Valihora

Gustáv Murín

Miroslav Urban

Milan Šupa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov