Jens Stoltenberg

NAŽIVO

Prokuratúra v Saint-Étienne začala vyšetrovať nález nohy diviaka pred mešitou v meste Chambon-Feugerolles v departemente Loire.

Včera 20:14

Bolsonarovi diagnostikovali skoré štádium rakoviny kože. „Testy ukázali, že dve z lézií boli raným typom rakoviny kože,“ povedal novinárom Bolsonarov lekár Claudio Birolini.

Včera 20:01

Ministerstvo obrany Ruska oznámilo, že spoločné cvičenie ruskej a bieloruskej armády Západ-2025 sa skončilo a ruské jednotky a jednotky koaličných síl sa začali vracať do miest svojej stálej dislokácie.

Včera 19:53

Poplatok za vstup do historického centra Benátok sa bude na budúci rok vyberať dlhšie než doteraz. Poplatok sa vyberal tretí rok po sebe. Tento rok stál v určité dni päť až desať eur. Kto v Benátkach prenocoval, bol od neho oslobodený, avšak musel zaplatiť daň za ubytovanie.

Včera 19:52

Predstaviteľ NATO pre agentúru Reuters potvrdilm že prvé dodávky amerických zbraní už smerujú na Ukrajinu.

Včera 19:41

Spravodajský web Deutsche Welle informoval, že Rusko naďalej zvyšuje výdavky na programy určené pre mladých ľudí, novinárov a blogerov zo zahraničia.

Včera 19:06

Európska komisia udelila povolenie na uvedenie lieku zuranolón, určeného na liečbu popôrodnej depresie, na trh v EÚ.

Včera 19:01

Osemnásty dron, ktorý prenikol pred týždňom do vzdušného priestoru Poľska počas nočného útoku ruských síl na Ukrajinu, sa našiel v obci Stanislawka ležiacej v Lublinskom vojvodstve.

Včera 18:32

Predseda vlády Fidži slávnostne otvoril veľvyslanectvo svojej krajiny v Jeruzaleme. Na otvorení veľvyslanectva Fidži v Jeruzaleme sa dohodli Gideon Saar s fidžijským premiérom Rabukom.

Včera 18:32

Európsky dvor audítorov varoval, že pacienti v EÚ budú pravdepodobne aj naďalej čeliť nedostatku životne dôležitých liekov.

Včera 18:31

Armáda Libanonu oznámila, že na východe krajiny zhabala približne 64 miliónov tabliet captagonu – syntetického stimulantu z triedy amfetamínov.

Včera 18:18

Dánska spoločnosť, ktorá stavia dopravný tunel medzi Nemeckom a Dánskom, očakáva oneskorenie projektu v hodnote niekoľkých miliárd eur. Projekt s dĺžkou 18 kilometrov bude najdlhším cestným a železničným tunelom na svete.

Včera 18:05

Turecké úrady v rámci vyšetrovania podozrení z korupcie suspendovali ďalšieho komunálneho politika zvoleného za opozičnú Republikánsku ľudovú stranu. 

Včera 18:00

Niekoľko tisíc demonštrantov protestujúcich proti štátnej návšteve Trumpa sa v stredu vydali na pochod po ulici Regent Street v centre Londýna.

Včera 17:47

Afganské úrady rozšírili obmedzenia prístupu na internet a prerušili pripojenie na internet prostredníctvom optických vlákien vo viacerých provinciách.

Včera 17:37

Thajská armáda uviedla, že thajské ozbrojené sily v stredu použili slzotvorný plyn a gumové projektily počas potýčky s kambodžskými demonštrantmi pozdĺž sporného úseku hraníc.

Včera 17:36

Francúzsky premiér zverejnil výnos, ktorým sa rušia posledné doživotné výhody bývalých predsedov vlády. Týkali sa používania služobného vozidla s vodičom a policajnej ochrany.

Včera 17:35
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Konflikt na Ukrajine je odsúdený na eskaláciu

Miesto stretnutia ministrov zahraničných vecí NATO 29. – 30. novembra – Bukurešť – bolo miestom, kde pred desiatimi rokmi bývalý americký prezident George W. Bush presvedčil transatlantických partnerov, že Ukrajina a Gruzínsko by sa jedného dňa mali stať členmi ich vojenskej aliancie. Ministri zahraničných vecí včera toto rozhodnutie riadne “potvrdili” a nechali ho tak, píše M K Bhadrakumar pre Modern Diplomacy

Jens Stoltenberg
Na snímke generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Jens Stoltenberg
❚❚
.

Vo svojom vyhlásení o konflikte na Ukrajine však dôrazne uviedli, že NATO “nikdy neuzná” pripojenie štyroch ukrajinských regiónov k Rusku, a zdôraznili odhodlanie aliancie “pokračovať a ďalej zintenzívniť politickú a praktickú podporu” Kyjevu.

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg, ktorý je hovorcom Washingtonu, upozornil, že napriek odvahe Ukrajiny a pokroku v teréne si Rusko zachováva silné vojenské kapacity a veľký počet vojakov a aliancia bude naďalej podporovať Kyjev “tak dlho, ako to bude potrebné… neustúpime”.

Takéto vyhlásenia prezrádzajú absenciu akéhokoľvek nového myslenia, hoci vývoj na mieste ukazuje, že najlepšie plány Washingtonu stroskotávajú. A rastú aj známky nejednotnosti v otázke Ukrajiny medzi európskymi spojencami USA a medzi nimi a Bidenovou administratívou.

.

Neokonzervatívci v Bidenovom tíme, ktorí sú hybnou silou v Beltwayi, sú stále plní vášne. Záblesk nádeje, ktorý nedávno vyjadrilo umiernené stanovisko v známom vyhlásení 30 demokratických zákonodarcov, bol rázne uhasený.

Aj Moskva vyvodila patričné závery, čo je zrejmé z postoja ruského ministerstva zahraničných vecí, že v prevládajúcej atmosfére neutíchajúceho nepriateľstva zo strany Washingtonu nemá zmysel organizovať bilaterálnu konzultačnú komisiu v rámci rusko-americkej zmluvy New START, ktorá sa mala pôvodne konať v Káhire 29. novembra – 6. decembra.

Od stretnutia francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona s prezidentom Bidenom v Bielom dome sa nedalo veľa očakávať. Macron stále dúfa, že bude západným lídrom, ktorý prijme podmienky kapitulácie prezidenta Putina a zapíše sa do dejín, ale v skutočnosti je jeho dôveryhodnosť v Európe a najmä v atlantistických kruhoch, a dokonca aj vo Francúzsku, v troskách.

Prioritou číslo jeden Európy v tejto chvíli, ktorá je zlomovým bodom konfliktu na Ukrajine, by mala byť jej strategická samostatnosť, aby mohla konať vo vlastnom záujme. To si však vyžaduje hlboké zamyslenie sa nad tým, v čom chce byť Európa autonómna, a po druhé, pochopenie, že v hĺbke duše sa strategický záujem nedá redukovať na bezpečnostné záujmy.

V našom novom hobbesovskom svete, svete konkurenčných hospodárskych zón, by malo byť prvým cieľom Európy dosiahnuť strategickú hospodársku autonómiu. Je však tento cieľ ešte dosiahnuteľný, keď jej energetickú bezpečnosť, ktorá bola základom jej prosperity a priemyselnej sily, rozbili neviditeľné ruky v hlbinách Baltského mora?

.

Nech je to akokoľvek, vývoj udalostí na Ukrajine určite vytvorí novú dynamiku. Viditeľné zrýchlenie ruskej ofenzívy v Bachmute v posledných týždňoch dramaticky skracuje časový horizont dobytia mesta z niekoľkých týždňov dopredu na maximálne niekoľko nasledujúcich dní. Podobné náznaky sa objavujú aj v Maryinke a Ugledare v regióne Donbasu.

Ak je Bachmut pilierom ukrajinskej obrannej línie v Donbase, Marjinka je miestom, odkiaľ ukrajinské sily bombardujú mesto Doneck; a dobytie Ugledaru umožní ruským silám presunúť sa smerom k mestu Záporožie a definitívne odvrátiť akúkoľvek budúcu výzvu k pozemnému mostu na Krym a k prístavom v Azovskom mori.

Spoločným znakom je, že pokračujúce posilňovanie ruských síl nasadených v Donbase po mobilizácii takmer 400 000 vojakov začína prinášať prvé výsledky. Ruské sily sú razom početnejšie ako ukrajinské a ruské opevnenia sa výrazne posilnili.

Pád Bachmutu bude signálom, že bitka o Donbas, ktorá je leitmotívom ruskej špeciálnej vojenskej operácie, vstupuje do svojej záverečnej fázy. Ukrajinská obranná línia v Donbase sa rozpadá. Ruská kontrola Donbasu je v predstaviteľnej budúcnosti na dosah ruky.

Čo sa stane ďalej? Ruským cieľom môže byť vytlačiť ukrajinské sily ďalej od Donbasu a udržať si stepi na východ od Dnepra ako nárazníkovú zónu. Dnepropetrovská oblasť je totiž bohatá aj na nerastné suroviny, obsahuje veľké ložiská železnej rudy, mangánovej rudy, titánovo-zirkónovej rudy, uránu, antracitového uhlia, zemného plynu a ropy a hnedého uhlia a je hlavným centrom ukrajinského oceliarskeho priemyslu, okrem toho je regiónom intenzívneho pestovania obilia, chovu zvierat a mliekarenského priemyslu. Jeho strata bude pre Kyjev ochromujúcou ranou. Z politického hľadiska sa naratív o víťazstve Kyjeva – že Ukrajina vyhráva vojnu a chystá sa obsadiť Krym atď. stáva neudržateľným na dlhší čas.

.

Medzitým aj Európa bojuje so svojimi démonmi – nedokáže sa zbaviť myšlienky na obmedzenie cien ruskej ropy, ktorá sa určite vráti ako bumerang a ešte viac zhorší energetickú bezpečnosť Európy; potreba stále zvyšovať dovoz skvapalneného zemného plynu z Ruska, ktorý je oveľa lacnejší ako z Ameriky; Európa nie je schopná reagovať na spustenie veľmi dôsledného zákona o znižovaní inflácie v USA alebo migráciu európskeho priemyslu do Ameriky; neschopnosť EÚ posilniť medzinárodnú úlohu eura na absorbovanie časti svetových prebytkov úspor atď.

Preto v tomto rozhodujúcom okamihu, keď čelia hroziacej eskalácii konfliktu na Ukrajine v najbližších týždňoch, majú neokonzervatívci v USA možnosť zintenzívniť dodávky zbraní na Ukrajinu. Neokonzervatívci vždy vyhrávajú bitky o územie v Beltwaji, najmä za vlády slabého prezidenta. Ak republikáni zintenzívnia vyšetrovanie Bidena, jeho závislosť od neokonov sa v nasledujúcom období len zvýši.

Propaganda o zmene režimu v Rusku nezanikne ani pod vplyvom objavujúcej sa drsnej reality vznikajúcej pozemnej situácie na Ukrajine. Cieľom neokonzervatívcov, ako to stručne vyjadril investigatívny historik Eric Zuesse, je “zničiť Rusko tak rýchlo, aby Rusko nebolo schopné v odvete zničiť Ameriku”. Úplná absurdita tejto myšlienky je zrejmá každému okrem neokonzervatívcov. Preto sa teraz chystajú tvrdiť, že kardinálnou chybou, ktorú USA urobili na Ukrajine, bolo to, že v roku 2015 samy nevyslali do tejto krajiny vojenské topánky.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marián Tkáč

Marek Brna

Štefan Konya

Milan Šupa

René Pavlík

Elena Šebová

.
.
.

Je známy motív a predpokladaný trest pre strelca, ktorý zabil Charlieho Kirka

Tyler Robinson, strelec na Charlieho Kirka, jeho rodina a spolubývajúci, majú za sebou prvé vypočutie. Prokurátori podľa ABC News žiadajú…

17. 09. 2025 | Aktualizované 17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

Putin a Módí spolu telefonovali. Jasný odkaz Trumpovi a Zelenskému

Vladimir Putin a indický premiér Naréndra Módí počas stredajšieho telefonátu vyzdvihli svoje priateľstvo a srdečné vzťahy. Telefonát sa uskutočnil deň…

17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Taraba: Slovensko nepodporí zmeny týkajúce sa Green Dealu

Slovensko nebude v Bruseli hlasovať za zmeny v Green Deale. Minister životného prostredia Tomáš Taraba to oznámil na sociálnej sieti.…

17. 09. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Stratené mesto. Ako sa bitka pri Bachmute stala osudnou pre ofenzívu ukrajinských ozbrojených síl a takmer zničila Rusko

Správa o tom, že Rusko znovu získalo takmer celé územie, ktoré stratilo počas protiofenzívy ukrajinských ozbrojených síl v roku 2023…

17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Opäť sa miešajú do záležitostí na Slovensku. Český minister sa zúčastnil sa opozičnom proteste. Rezort diplomacie reaguje

Český minister vnútra Vít Rakušan, ktorý sa v utorok v Bratislave zúčastnil na proteste proti konsolidácii organizovanom opozičnými stranami, tým…

17. 09. 2025 | Aktualizované 17. 09. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Aktualizované 17. 09. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Taraba: Doručili nám jedlo aj s výzvou na moje zabitie

Tomáš Taraba, minister životného prostredia SR, prostredníctvom sociálnej siete informoval, ako dnes na jeho rezort doručili zásielku so zarážajúcim popisom 

17. 09. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Lavrov odhalil postoj Ukrajiny: Sabotujú snahy USA

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov tvrdí, že Ukrajina odmietla návrhy, ktoré jej špeciálny predstaviteľ USA Steve Witkoff odovzdal na…

17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Hamran má novú prácu a poriadne si prilepší. Bude mať aj prístup do parlamentu

Bývalý prezident Policajného zboru Štefan Hamran pôsobí od dnešného dňa ako asistent opozičnej poslankyne Martiny Bajo Holečkovej . Vyplýva to…

17. 09. 2025 | Aktualizované 17. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Aktualizované 17. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Protest á la opozícia: Čaká nás generálny štrajk alebo „Majdan”?

Opozícia znovu dokazuje, že sa nedokáže zmieriť nikdy s ničím. Vybľakovanie bez obsahu, zmyslu, konštruktívnosti; to je cesta, ktorú si…

17. 09. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Briti vyťahujú eso z rukáva: Použijú kráľa Karola III., aby presvedčil Trumpa v otázke Ukrajiny

Donald Trump priletel do Londýna na stretnutie s kráľom Karolom III., ktorý by mal obmäkčil postoj amerického prezidenta voči Ukrajine

17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

„Ožobračovanie“ podľa Ódora

Včerajšie protesty, ktoré naprieč celým Slovenskom organizovali opozičné strany pod vedením Progresívneho Slovenska, sa niesli pod heslom “Spoločne proti ožobračovaniu”.…

17. 09. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Viete si predstaviť slovenských vojakov na Ukrajine?

Samozvaný líder opozície Michal Šimečka tvrdí, že ak by bol premiérom on, Slovensko by sa poslušne pridalo ku „koalícii ochotných“.…

17. 09. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

PS dostalo od štátnej komisie pokutu za dary z Českej republiky

Opozičné hnutie Progresívne Slovensko dostalo od štátnej volebnej komisie pokutu vo výške 110 eur za to, že prijalo peňažné dary…

17. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

17. 09. 2025 | Aktualizované 17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Aktualizované 17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Von der Leyenovej vízia oslabuje Slovensko a zdražuje život bežných ľudí

Ursula von der Layenová predniesla prejav o stave únie v Európskom parlamente. Bol plný veľkých slov, za ktorými sa skrývajú…

17. 09. 2025 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

Zašlá sláva Európy. Ako sa Donald Trump stal jej prezidentom

Americký prezident sa označuje za faktického lídra Európskej únie. Mýli sa? Pýta sa ironicky Nicholas Vinocur na portáli Politico v článku…

17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Marcinková: Slovenskú pupočníkovú krv vyvážali do domu lekára v Holandsku

Slovenskú pupočníkovú krv vyvážali do rodinného domu lekára v Holandsku. Upozornila na to poslankyňa Národnej rady SR za SaS Vladimíra…

17. 09. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Babiš vyhlásil, že ak sa vráti k moci, stopne dodávky munície pre Ukrajinu

Andrej Babiš, miliardár a bývalý premiér, ktorého suverénne hnutie ANO vedie v predvolebných prieskumoch, sľúbil, že ak sa vráti k…

17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Záhada stratenej jednoty, alebo ako sa Západ stal barbarským

Západná spoločnosť, vrátane slovenskej, ešte nikdy nebola rozdelená tak, ako dnes. Toto sú dôvody

17. 09. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj vyhlásil, že je pripravený stretnúť sa s Trumpom a Putinom bez akýchkoľvek podmienok

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil, že je pripravený stretnúť sa s Trumpom a Putinom bez akýchkoľvek podmienok

17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Stojíme na prahu občianskej vojny?

Rod Dreher, vedúci rubriky The European Conservative a hlavný spolupracovník Dunajského inštitútu v Budapešti, prišiel so svojím doteraz najznepokojujúcejším komentárom,…

17. 09. 2025 | 0 komentárov

.

Žilinka zrušil obvinenia trom policajtom bývalej NAKA

Generálny prokurátor Maroš Žilinka zrušil v utorok obvinenia trom policajtom bývalej Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Branislavovi Dunčkovi, Róbertovi Magulovi a…

17. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ruský analytik: Trump nemá kontrolu nad „projektom Zelenskyj“

Ukrajina, 17. septembra 2025 - V dôsledku stretnutia na Aljaške došlo k „odhaleniu“ pozícií strán. Všetci účastníci konfrontácie s Ruskom boli…

17. 09. 2025 | 0 komentárov

Joe Biden nedokáže vyžiť z prezidentského dôchodku

Joe Biden nedokáže vyžiť z prezidentského dôchodku, píše The Wall Street Journal

17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rusko upúšťa od pojmu „nepriateľské krajiny“, vyhlásil Lavrov

Rusko sa snaží upustiť od pojmu „nepriateľské krajiny“, vyhlásil minister zahraničných vecí Sergej Lavrov

17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Iba 1 z 10 ľudí dokáže nájsť chybu na tomto obrázku. A čo ty?

Mnoho z nás má rado rôzne logické hádanky a úlohy. Dnes sme si pre teba pripravili jeden obrázok, na ktorom…

17. 09. 2025 | 0 komentárov

Francúzsky premiér Lecornu oznámil ukončenie „doživotných“ výhod pre bývalých premiérov

Lecornu bol vymenovaný za premiéra 9. septembra, keď nahradil Françoisa Bayroua, ktorý prehral hlasovanie o dôvere v parlamente po tom,…

17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

18 zaujímavostí, ktoré Dubaj premenil na realitu

Všetky tieto javy sú pre obyvateľov Dubaja samozrejmosťou. Pre nás sú však niektoré tieto veci nereálne a pripadajú nám, ako…

17. 09. 2025 | 0 komentárov

Europoslanec Uhrík: „Môžete zastreliť Charlieho Kirka, ale nemôžete zastreliť jeho meno a odkaz“

Milan Uhrík vo svojom príspevku na sociálnej sieti vyzýva ľudí, aby sa vrátili späť k tradičným hodnotám a vlastenectvu

17. 09. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Prokuratúra v Saint-Étienne začala vyšetrovať nález nohy diviaka pred mešitou v meste Chambon-Feugerolles v departemente Loire.

Včera 20:14

Bolsonarovi diagnostikovali skoré štádium rakoviny kože. „Testy ukázali, že dve z lézií boli raným typom rakoviny kože,“ povedal novinárom Bolsonarov lekár Claudio Birolini.

Včera 20:01

Ministerstvo obrany Ruska oznámilo, že spoločné cvičenie ruskej a bieloruskej armády Západ-2025 sa skončilo a ruské jednotky a jednotky koaličných síl sa začali vracať do miest svojej stálej dislokácie.

Včera 19:53

.

Prečo Európska únia nezavedie voči Číne 100 % clá, ktoré chce Trump

Žiadosť amerického prezidenta Donalda Trumpa o zavedenie 100 % ciel voči Číne pravdepodobne nezíska potrebnú podporu krajín Európskej únie, uvádza…

17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Týchto ľudí uväznili do emocionálnej pasce nešťastné udalosti

Nešťastné udalosti, nešťastie alebo smola. Všetky tieto slová opisujú problémy s ktorými sa stretávajú mnohí z nás.  Sú chvíle, keď…

17. 09. 2025 | 0 komentárov

Nezklamali…

Milí SPOLUkoaličníci, Dozimetři, pirátská sebranko, Volti, Ampéři a ostatní přicmrndávači. Milí evropsky hodnotní lepšolidé, liberálové a progresivisté. Milí štítové demokracie,…

17. 09. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

„Revolúcia“ v Británii začala: Bude Starmer zdieľať osud Karola I.?

Londýn, 17. septembra 2025 - Politológ a riaditeľ Centra geopolitických štúdií IIR Dmitrij Rodionov píše o tom, ako sa Londýnu…

17. 09. 2025 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Americká armáda opäť zaútočila na loď, ktorá údajne prevážala drogy z Venezuely

Pondelkový útok bol druhým zásahom americkej armády proti lodi z Venezuely za posledné dva týždne, ktorú Trumpova administratíva označila za…

17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

BMW šokuje: Tento gombík z áut nikdy nezmizne! Dôvod vás prekvapí

17.09.2025, Redakcia Auto trendy Svet automobilov zachvátila vojna proti tlačidlám. Výrobcovia sa predbiehajú v tom, kto do auta napchá väčší…

17. 09. 2025 | 0 komentárov

Svätá Hildegarda z Bingenu

Sibyla Porýnia

17. 09. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 09. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marián Tkáč

Marek Brna

Štefan Konya

Milan Šupa

René Pavlík

Elena Šebová

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov