NAŽIVO

O pozíciu šéfa Euroskupiny prejavili záujem grécky minister hospodárstva a financií Kyriakos Pierrakakis a podpredseda belgickej vlády a minister financií Vincent Van Peteghem.

Včera 19:58

Sýrčania sa po celej krajine zhromaždili na podujatiach oslavujúcich prvé výročie začiatku bleskovej ofenzívy, ktorej výsledkom bolo zvrhnutie Bašára Asada.

Včera 19:57

Za účasti kráľa Karola XVI. Gustáva a korunnej princeznej Victorie sa vo Švédsku konalo simulované vojnové cvičenie.

Včera 19:42

71 Afgancov priletelo do Nemecka z Islamabadu v rámci programu spolkovej vlády o prijímaní Afgancov.

Včera 18:43

Zelenskyj oznámil, že na najbližšom kole rokovaní o ukončení vojny budú Ukrajinu zastupovať náčelník generálneho štábu ukrajinskej armády Andrij Hnatov, zástupcovia ministerstva zahraničných vecí, tajomník Rady národnej bezpečnosti a obrany Rustem Umerov a predstavitelia spravodajských služieb.

Včera 18:42

Pri pobreží Turecka v Čiernom mori vzbĺkol tanker v “dôsledku vonkajšieho zásahu”, pripravuje sa evakuácia posádky, informuje turecká námorná správa.

„Bola nám doručená informácia, že vo vzdialenosti 28 míľ od pobrežia Turecka došlo v dôsledku vonkajšieho vplyvu k požiaru na tankeri … 25 členov posádky je v poriadku,“ uviedli.

Tanker plávajúci pod gambijskou vlajkou sa momentálne nachádza v Čiernom mori. Na lodi došlo k požiaru. Na miesto nehody boli vyslané záchranné zložky.

Včera 18:10

Nezávislá protikorupčná komisia oznámila, v súvislosti s požiarom výškového bytového komplexu v štvrti Tchaj Pcho bolo zadržaných ďalších osem ľudí.

Včera 18:05

Vyšetrovatelia krádeže šperkov z múzea Louvre vzniesli obvinenie voči štvrtej podozrivej osobe zadržanej v utorok na stavenisku v meste Laval na západe Francúzska.

Včera 18:04

Spotová cena zlata dosiahla do 16.10 h SEČ 4192,78 USD za troyskú uncu. Oproti záveru predchádzajúceho obchodovania to predstavuje rast približne o 1 % a zároveň najvyššiu hodnotu od 14. novembra.

Včera 18:04

Z údajov zverejnených v príslušnom registri ruského ministerstva spravodlivosti vyplýva, že organizácia Human Rights Watch bola v Rusku vyhlásená za nežiaducu.

Včera 18:03

Szijjártó uviedol, že maďarskej delegácii v Moskve sa podarilo dosiahnuť svoje ciele: bezpečnosť dodávok plynu a ropy pre Maďarsko je zaručená, Rusko si plní svoje zmluvné záväzky a ak bude mierový samit o Ukrajine, tak bude v Budapešti.

Včera 18:02

Generálna prokurátorka USA pre okres Columbia Jeanine Pirrová uviedla, že obvinenia voči mužovi, ktorého americké úrady obviňujú zo streľby na dvoch príslušníkov Národnej gardy vo Washingtone, boli rozšírené o obvinenie z vraždy prvého stupňa.

Včera 17:30

NABU a Špeciálna protikorupčná prokuratúra nevzniesli žiadne obvinenie vočiJermakovi, v ktorého bydlisku sa uskutočnila policajná prehliadka. S odvolaním sa na ukrajinské médiá o tom v piatok informovala BBC.

Včera 17:28

Gazprom sa v 3. štvrťroku tohto roka vrátil k zisku. Výsledky za 3. kvartál tak prispeli k rastu zisku spoločnosti za deväť mesiacov roka o viac než desatinu.

Včera 16:41

Pápež sa v Turecku zúčastnil na ekumenickom stretnutí usporiadanom pri príležitosti 1700. výročia jedného z najdôležitejších koncilov raného kresťanstva. Na obradoch bol prítomný aj pravoslávny ekumenický patriarcha Bartolomej I. i ďalší cirkevní hodnostári.

Včera 16:41
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Obvinený podnikateľ tvrdil, že si “celkom dobre rozumel” s Nicholsonovou, europoslankyňa minulosť považuje za trápnu snahu o jej diskreditáciu. Stretol sa aj Budaj s Kočnerom?

Bratislava 11. septembra 2019 (HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer, Jaroslav Novák)

 

Viacero aktívnych opozičných poslancov vrátane lídrov Richarda Sulíka (SaS) a Igora Matoviča (OĽaNO) sa v minulosti stretli s podnikateľom Marianom Kočnerom obvineným z objednania vraždy novinára Jána Kuciaka, pri ktorej bola zavraždená aj jeho partnerka Martina Kušnírová, a riešili s ním politické otázky. Hoci, ako tvrdí napríklad Matovič, títo politici sa s Kočnerom rozprávali z pozície “obetí”, stále išlo o ústavných činiteľov, poslancov parlamentu či v prípade Sulíka bývalého predsedu NR SR

Kočner sa v minulosti stretával s politikmi bez rozdielu ich straníckej príslušnosti či politickej orientácie, najmä v prípade kauzy Sasanka z roku 2012, v ktorej Richard Sulík s Kočnerom v jeho kuchyni mali preberať aj voľbu generálneho prokurátora.

Kočner na následnej tlačovej konferencii, ktorú naživo prenášala televízia TA3 hovorí aj o osobných stretnutiach napríklad so súčasnou poslankyňou Európskeho parlamentu Luciou Ďuriš Nicholsonovou. Tá svoje prepojenie na Kočnera označuje ako “trápnu snahu o diskreditáciu”. Na video tento týždeň upozornil denník Pravda.

.

Ide o tlačovú besedu Mariana Kočnera z februára roku 2012, kde reagoval na vyjadrenia Richarda Sulíka k ich medializovanému stretnutiu v Kočnerovom dome v roku 2010. Podľa Sulíka ich stretnutie mal sprostredkovať exminister financií Počiatek, podľa Kočnera to tak nebolo a prvý Sulíkovi zavolal on a dohodli si stretnutie ešte pred tým ako Kočner v roku 2006 kandidoval na primátora Bratislavy.

Kočner tvrdil, že následne sa so Sulíkom začali pravidelnejšie stretávať pri príprave kandidátky SaS do volieb do Národnej rady, kde si údajne Sulík chcel dať preveriť kandidátov na poslancov.

Sulík podľa Kočnerových slov z roku 2012 využil jeho “dobré informácie” a zisťoval prípadné šrámy potenciálnych poslancov – “či tí ľudia sú čistí,” ako to vtedy komentoval podnikateľ.

Kočner uviedol, že využil “svoje zdroje” a pre Sulíka túto službu vykonal. Kočnerove kontakty, ktoré v súčasnosti opozícia vo veľkom kritizuje tak v minulosti poslúžili práve jej. Spravodajská televízia v tom čase označila Kočnera ako “veľkopodnikateľa a človeka zo zoznamu záujmových osôb”.

 

.

Rozhovor na lavičke i spoločenské akcie

V rámci tlačovej konferencie Kočner v tom čase okrajovo prezentoval aj niektoré zistenia o členoch SaS, ktoré predtým tlmočil Sulíkovi. Vyjadril sa aj k osobe neskoršej poslankyne za SaS Nicholsonovej, ktorá v roku 2012 uviedla, že Kočner je “kreatúra, ktorá vyhľadáva stretnutia s politikmi, a potom ich vydiera”.

Kočner na to na tlačovej besede reagoval: “Pani Nicholsonová, keď ste pred štyrmi rokmi sedeli so mnou v parku na lavičke a družne sme sa asi dve hodiny rozprávali o všeličom možnom a v zásade sme si celkom dobre rozumeli vo svojich názoroch, pani Nicholsonová, vtedy som sa vám nezdal ako kreatúra? Až dnes, keď zachraňujete svojho predsedu?” Uviedol podnikateľ.

Lucia Ďuriš Nicholsonová v tom čase pôsobila ako novinárka. V stanovisku pre denník Pravda uviedla, že ako novinárka novín Práca v tom čase pokrývala kauzu televízie Markíza.

“Prichádzala som do pravidelného kontaktu s Gamatexom, teda s Kočnerom, Ághom aj Ruskom a Volzovou rovnako ako aj ostatní novinári. Neskôr som sa zúčastňovala na rôznych spoločenských akciách kvôli novinárskej práci a kontaktom a na niektorých mohol byť prítomný aj Kočner, lebo ten bol všade, o čom napokon informovali výdatne aj slovenské médiá.”

.

Dodala, že dávať Kočnera do súvisu s ňou ako političkou je “pokusom o pokračovanie smiešnej spravodajskej diskreditácie” jej osoby. “Odporúčam vám, aby ste riešili živé kontakty Kočnera s čelnými predstaviteľmi Smeru, so sudcami a prokurátormi či s NAKA a neboli súčasťou trápneho pokusu spájať mňa s Kočnerom a jeho kriminálnymi aktivitami,” uzavrela Nicholsonová.

 

Demokratické jadro SaS

Europoslankyňa Nicholsonová má v súčasnosti pozastavené členstvo v strane SaS po tom, čo nedávno nebola zvolená republikovou radou do užšieho vedenia strany.

Na sociálnej sieti sa však prihlásila k iniciatívne Demokratického jadra SaS, ktoré po víkendovom kongrese oznámilo vznik novej platformy. Jej členovia kritizujú šéfa strany Sulíka za to, že “nedemokraticky” zvolal mimoriadny kongres, aby si potvrdil svoju líderskú pozíciu.

Na čele platformy stojí Ľubomír Galko, ktorý pred časom uviedol, že uvažoval o kandidatúre na šéfa SaS v roku 2020. Sporom medzi Galkom a Sulíkom je okrem iného i v tom, že podľa novej platformy Sulík odmieta explicitne pomenovať Ruskú federáciu ako hrozbu pre bezpečnosť

 

 

Pozná sa s Kočnerom aj Ján Budaj?

.

O svojom vzťahu s kontroverzným podnikateľom Kočnerom sa nedávno nejednoznačne vyjadril aj poslanec za OĽaNO Ján Budaj, ktorý diskutoval v televízii TA3 s poslancom za Smer-SD Erikom Tomášom.

Tomáš uviedol, že opozícia ako na bežiacom páse zvoláva mimoriadne schôdze s návrhmi na odvolávanie členov vlády vrátane premiéra, čím tento inštitút úplne dehonestuje.

“Opäť to bude ten istý scenár – cirkus, vylievanie vedier špiny na súperov a to všetko pod rúškom nekonečného farizejstva,” dodal s tým, že príkladom je aj poslanec Ján Budaj.

Ten v diskusnej relácii Téma dňa odpovedal, že “si nespomína” či sa osobne stretol s Marianom Kočnerom. “Tak boli ste s ním alebo nie?” Opýtal sa znovu Erik Tomáš poslanca Budaja s tým že on sa s Kočnerom nikdy nestretol. “Nespomína si,” povedal ešte raz Budaj s tým, že už je starší.

“Veď Kočner sa pohyboval vo všetkých verejných priestoroch,” odpovedal všeobecne Budaj.

.

Jaroslav Zajac

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Marek Brna

Michal Durila

Ivan Štubňa

Andrej Sablič

.
.
.

Zelenskyj stráca kontrolu. Tu sú dôsledky odstúpenia Jermaka

Jermak bol kľúčovou osobou v Zelenského okolí, a preto bude mať jeho odstúpenie nepochybne obrovské dôsledky. Jermak odstúpil deň pred…

28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

Zelenskyj odvolal Jermaka z funkcie vedúceho prezidentskej kancelárie

Ukrajinské protikorupčné orgány NABU a SAP vykonali prehliadky u Andrija Jermaka, vedúceho kancelárie prezidenta Volodymyra Zelenského. Prepustený má byť aj…

28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Merz vyzval Belgicko, aby súhlasilo s použitím zmrazených ruských aktív na pomoc Ukrajine

Nemecký kancelár Friedrich Merz uviedol, že vyvíja tlak na belgickú vládu, aby sa dohodla s Európskou úniou na využití zmrazených…

28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Washington je pripravený ustúpiť Moskve

Správa o tom, že USA sú pripravené uznať ruskú zvrchovanosť nad obsadenými a anektovanými územiami Ukrajiny v rámci mierového urovnania,…

28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Gašpar: „Viete si predstaviť, že by teraz Rusko žiadalo znížiť počty vojakov NATO a výdavky na zbrojenie?“

Podpredseda NR SR Tibor Gašpar nevie, či sa má smiať alebo plakať, lebo podľa neho je zrejmé, že najvyššia predstaviteľka…

28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Fico a Žilinka mali v parlamente ostrú výmenu názorov k Bombicovi

Premiér Robert Fico sa v rámci štvrtkovej Hodiny otázok v parlamente obrátil na generálneho prokurátora Maroša Žilinku a pýtal sa,…

28. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Bohuš pre HS o fungovaní STVR: Aj toto je jeden z problémov. Dlhé roky tu fungovalo tunelové videnie

Legendárny Jaro Filip svojho času povedal, že vtedajšiu STV má doma pustenú iba vtedy, keď ju nedopatrením prepne výboj statickej…

28. 11. 2025 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov

Je to práca Trumpa? NABU a SAP vykonávajú prehliadky u pravej ruky Zelenského – Andrija Jermaka

NABU a SAP vykonávajú prehliadky u Andrija Jermaka, vedúceho kancelárie prezidenta Zelenského a šedej eminencie moci na Ukrajine, píše poslanec…

28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Neurománia: Pravda a lži o našom mozgu

Ste pripravení spochybniť svoje presvedčenia? Návod a knihu nájdete TU

28. 11. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Jermak odstúpil. Čo bude nasledovať?

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov

„Je Šimečka mladší užitočný idiot, alebo len idiot?”

Túto otázku som si položila určite nie len ja, ale každý spola gramotný človek, keď si prečítal informácie o tom,…

28. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Požiar v centre Honkongu: Stovky obetí, stovky nezvestných

Počet obetí požiaru v hongkonskom bytovom komplexe, ktorý vypukol v stredu 26. novembra, stúpol na 128. Až 200 ľudí je…

28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Putin tvrdí, že Moskva je pripravená uzavrieť mierovú dohodu, ale je to „právne nemožné“. Peskov vysvetľuje

Ruský prezident Vladimir Putin tvrdí, že Moskva je pripravená uzavrieť mierovú dohodu, ale je to „právne nemožné“. Referuje o tom…

28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Slovenský rozhlas povedie Peter Janků, do funkcie nastúpi v decembri

Slovenský rozhlas povedie od začiatku decembra Peter Janků. TASR o tom informovala vedúca odboru komunikácie Slovenskej televízie a rozhlasu Zuzana…

28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Viktor Orbán pricestoval do Moskvy. Stretol sa s Putinom

Maďarský premiér bude s prezidentom Ruskej federácie rokovať o dodávkach energie a o riešení konfliktu na Ukrajine

28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zdechovského pokus rozbiť československú jednotu: Babiš vraj neznáša Fica

Nezhoda, nezhoda, a ešte raz nezhoda. Tak by sa dala charakterizovať vo výsledku televízna debata europoslancov v zostave Milan Uhrík,…

28. 11. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rada EÚ prekročila hranicu, ktorú v Európe doteraz neprekročil nikto

Európska únia vstúpila do novej éry digitálneho dohľadu. Rada EÚ po prvýkrát schválila rámec, ktorý umožňuje analyzovať súkromnú komunikáciu ešte…

28. 11. 2025 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

.

Už po prvej dávke skolaboval. Dali mu aj druhú! Desivý príbeh biomedicínskeho inžiniera Orsága

Za posledné roky prišli niektorí ľudia o zdravie len preto, že ich agenda a politici nútili urobiť krok, s ktorým…

28. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ultras Slovana zakopali vojnovú sekeru. "Atmosféra bola fantastická," priznáva Weiss

Fanúšikovia jediného zástupcu Slovenska v európskych súťažiach - Slovana Bratislava - v posledných týždňoch otvorene kritizovali hráčov, trénerov a aj…

28. 11. 2025 | 0 komentárov

Rusko plánuje zorganizovať alternatívne majstrovstvá sveta. Kto sa zúčastní na turnaji?

S blížiacimi sa majstrovstvami sveta vo futbale v roku 2026, ktoré sa budú konať v Spojených štátoch amerických, Mexiku a…

28. 11. 2025 | 0 komentárov

Polští Trojanovi (dalším) trojským koněm EU

Kdo se moc ptá, moc se dozví. Nejvyšší správní soud Polska se zeptal Soudního dvora EU, zda manželství dvou Poláků…

28. 11. 2025 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

Prilepené k zemi: Stíhačky F-16 a Mirage sú na Ukrajine extrémne nevhodné v porovnaní s ruskými Su-35S

Ukrajina, 28. novembra 2025 - Ruský stíhač Su-35S počas operácie na Ukrajine preukázal vlastnosti v leteckom boji.     Už…

28. 11. 2025 | 0 komentárov

Rada prokurátorov sa stotožnila s dôvodmi na odvolanie Tomáša Balogha z funkcie

Rada prokurátorov sa stotožnila s dôvodmi na odvolanie žilinského krajského prokurátora Tomáša Balogha z funkcie a jeho koniec na poste…

28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Translobby vracia úder: Ani Vatikán už nie je v bezpečí

Lobisti z kruhov LGBTI menia hru v Bruseli

28. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Réway reaguje na vyhadzov z Liptovského Mikuláša a na "drogové" obvinenia

Tento týždeň sme informovali o náhlom konci bývalého hokejového reprezentanta Martina Réwaya v extraligovom HK 32 Liptovský Mikuláš. Réway teraz…

28. 11. 2025 | 0 komentárov

.

Klimatickí aktivisti musia spoločnosti Lufthansa zaplatiť odškodné za blokádu letiska

Hamburský Krajský súd odsúdil desať členov skupiny klimatických aktivistov Last Generation a musia zaplatiť odškodné vo výške 400 000 eur…

28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Právní důvody…

Jak je mým blogerským zvykem, podíváme se v dnešním článku na události kolem sestavování vlády z jiného úhlu. Včera jsem…

28. 11. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Exekútori navrhujú zmenu, aj 10 eur mesačne môže zvýšiť disciplínu dlžníkov a príjmy štátu

Slovenská komora exekútorov a Asociácia slovenských inkasných spoločností spoločne presadzujú zavedenie minimálnej exekučnej zrážky, ktorá by sa uplatňovala bez ohľadu…

28. 11. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Progresívci by chceli obrátiť aj katolíkov

Pápež Lev XIV. sa 16. novembra zúčastnil jubilejnej udalosti v Ríme, venovanej chudobným, s ktorými spolu obedoval vo Vatikáne, čo…

28. 11. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

O pozíciu šéfa Euroskupiny prejavili záujem grécky minister hospodárstva a financií Kyriakos Pierrakakis a podpredseda belgickej vlády a minister financií Vincent Van Peteghem.

Včera 19:58

Sýrčania sa po celej krajine zhromaždili na podujatiach oslavujúcich prvé výročie začiatku bleskovej ofenzívy, ktorej výsledkom bolo zvrhnutie Bašára Asada.

Včera 19:57

Za účasti kráľa Karola XVI. Gustáva a korunnej princeznej Victorie sa vo Švédsku konalo simulované vojnové cvičenie.

Včera 19:42

.

Bežný problém so spánkom môže byť spojený so závažnou neurologickou poruchou

Výskum naznačuje, že CPAP terapia by mohla znížiť riziko Parkinsonovej choroby o 30 %, ak sa s ňou začne včas

28. 11. 2025 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov

Fínov zachvátila paranoidná obava z „ruskej invázie“

Fínsko, 27. novembra 2025 - Politiku fínskeho štátu možno nazvať jedinečnou - po tom, čo sa z ničoho nič pohádala…

28. 11. 2025 | 0 komentárov

Trump zrušil pozvánku Južnej Afriky na samit G20 po diplomatickom konflikte

Americký prezident Donald Trump vo svojom ostrom stredajšom príspevku na sociálnej sieti Truth Social presne vysvetlil, prečo Spojené štáty bojkotovali…

28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Prípad ako z filmu. Vo Francúzsku dvaja väzni ušli z väznice pomocou prestieradiel

Dvaja väzni unikli vo štvrtok nadránom z väznice vo francúzskom meste Dijon po tom, čo podľa miestneho prokurátora prepílili mreže…

28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Nájdete skrytú myš v tejto kuchyni do 10 sekúnd?

Táto vizuálna výzva preverí vašu pozornosť. V tejto zdanlivo obyčajnej kuchyni je ukrytá drobná myš - a len tí s…

28. 11. 2025 | 0 komentárov

Ako streliť vlastný gól? Progresívci majú návod

Prinášame Vám postoj Mariána Kéryho, predsedu Zahraničného výboru NR SR zo SMER-u, ktorý píše o tom, ako si progresívci otvorením…

27. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Marek Brna

Michal Durila

Ivan Štubňa

Andrej Sablič

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov