Komentované udalosti týždňa: Vláda zradila Slovensko a obhajuje záujmy USA – Žilinka sa postavil na odpor. Bude vojna? – Američania odmietli požiadavky Ruska. Očkovaní dvomi dávkami = neočkovaní

Bratislava 15. januára 2022 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann,TASR/AP-Denis Balibouse/Pool via AP,TASR-Milan Kapusta)

 

Prinášame vám najdôležitejšie udalosti týždňa

Schôdza vlády
Na snímke generálny prokurátor Maroš Žilinka

 

Vláda zradila Slovensko a obhajuje záujmy USA – Žilinka sa postavil na odpor

Nie, že by sa všeobecne nevedelo o tom, že mnohí členovia Hegeromatovičovej vlády sú jednostranne naklonení k svetovému agresorovi číslo jeden – Spojeným štátom americkým, no to s akou aroganciou schválili pre Slovensko nevýhodnú vojenskú zmluvu s USA, je už vrchol.

Hegeromatovičova vláda jednohlasným schválením tejto vojenskej zmluvy zradila slovenský národ a ukázala, že jej nezáleží na vôli občanov Slovenskej republiky, ale dôležitejšie sú pre ňu záujmy Spojených štátov amerických.

Osobitne treba dodať, že aj s pomocou Borisa Kollára, ktorý svoje hnutie Sme rodina síce pred voľbami prezentoval ako pronárodné, no aj on vydáva signály, že nemá problém s touto okupačnou vojenskou zmluvou. Zmluva bola na vláde schválená jednohlasne, takže pravdepodobne aj s ministrami zo Sme rodina.

Schválenie tejto škandalóznej zmluvy je pritom totálne v rozpore s vôľou bežných ľudí. Nálady v spoločnosti sú jasne proti týmto de facto vojenským základniam na Slovensku.

Podľa prieskumu, ktorý zverejnil portál EÚ TV, až 96 % Slovákov jednoznačne odmieta “obrannú” dohodu so Spojenými štátmi americkými. Tento prieskum vytvorený formou ankety síce nebol robený na reprezentatívnej vzorke, no nálady v spoločnosti jasne vystihuje.

Už skoršie prieskumy od relevantných agentúr vykonaných na reprezentatívnej vzorke obyvateľstva ukazovali, že Slováci odmietajú militarizáciu a odmietajú jednostranne zameranie na Západ. To znamená, že vojenské základne USA na slovenskom území si rozhodne neprajú.

Napríklad prieskumy, ktoré si dala vypracovať mimovládka Globsec hovoria o tom, že 13 % Slovákov si praje geopolitickú orientáciu na východ, 56 % chce byť “niekde uprostred” a 21 % preferuje prozápadnú orientáciu.

Väčšina občanov Slovenska teda chce, aby Slovensko pôsobilo neutrálne a teda o nejakých amerických základniach nemôže byť ani reč.

Druhý prieskum zas hovorí o tom, že občania považujú sa väčšiu hrozbu Spojené štáty americké než Rusko. Konkrétne, Rusko za hrozbu považuje len 26 % ľudí zatiaľ čo Spojené štáty za hrozbu považuje za až 41 % Slovákov. 

Vláda však nedbá na vôľu väčšiny Slovákov, ale háji záujmy USA.

Situácia okolo tejto vojenskej zmluvy má však aj pozitívnych hrdinov. Hlavným hrdinom, ktorý sa postavil za záujmy Slovenskej republiky je generálny prokurátor Maroš Žilinka.

Ten ako verejná známa osobnosť vo významnej funkcii odštartoval odpor voči tejto zradnej zmluve s Američanmi. Dovtedy si totiž vládni proamerickí jastrabi okolo Naďa a Korčoka mysleli, že sa im to len tak ľahko prepečie. Žilinka im však prekazil plány.

Generálny prokurátor zaslal ministerstvu obrany až 35 pripomienok a odmietol zmluvu ako celok. Naďovo ministerstvo síce všetky pripomienky arogantne odignorovalo, no Žilinka týmto krokom spustil vlnu odporu a aktivizmu občanov SR.

Je na mieste sa poďakovať aj politológovi a mierovému aktivistovi Eduardovi Chmelárovi, ktorý taktiež statočne bojuje voči tejto okupačnej zmluve.

Aj keď na vláde bola zmluva schválená, netreba ešte zúfať. Musí byť totiž ešte ratifikovaná parlamentom a prezidentkou. Verejný tlak proti uzavretiu zmluvy je teda stále potrebný.

Ľudia sa preto chystajú od ulíc. Už dnes sa o 14.00 hodine na námestí SNP v Bratislave začne protestný pochod proti vojenskej dohode s USA. Protestujúci pôjdu ulicami Bratislavy až k americkej ambasáde, kde sa stretnú s ďalším protestom a spoločne dajú jasne najavo svoj názor.

 

Bude vojna? – Američania odmietli všetky požiadavky Ruska

Spojené štáty americké sa už od pádu železnej opony snažia vojensky približovať k ruským hraniciam až to dospelo do štádia, že Rusko je takmer úplne obkľúčené krajinami NATO – predĺžená ruka USA.

USA a Rusko
Ilustračné foto

A to napriek tomu, že v roku 1990 sa Američania dohodli s vtedajším lídrom ZSSR Gorbačovom, že NATO sa nebude rozširovať na Východ – výmenou za zjednotené Nemecko v sfére vplyvu USA. Rusi svoj sľub dodržali, Američania však nie.

Rusko má dnes oprávnený strach pred rozpínaním NATO a vojenskej sily USA vo východnej Európe a preto sa musí brániť. Pre veľmoc akou je Rusko je totiž neprijateľné mať amerických vojakov v blízkosti svojich hraníc. To je už totiž len krôčik od veľkej a pre svet zničujúcej vojny veľmocí.

Rusko sa preto tomuto scenáru snaží zabrániť. Prezident Vladimír Putin predložil Spojeným štátom niekoľko požiadaviek, ktoré majú za cieľ deeskalovať napätie.

Hlavnou požiadavkou je to, aby sa NATO nerozširovalo ďalej na východ, k ruským hraniciam. Znamená to teda, že krajiny susediace s Ruskom by mali ostať vojensky neutrálne. Platí to hlavne pre Ukrajinu, ale aj napríklad pre Gruzínsko.

Spojené štáty totiž tlačia na to, aby Ukrajina vstúpila do NATO. Minulý rok podpísali s Ukrajinou zmluvu o strategickom vojenskom partnerstve. Ukrajina taktiež zverejnila svoje plány, podľa ktorých chce vstúpiť do NATO do roku 2025.

Veľká nádej sa vkladala do rokovaní medzi Ruskom a USA, ktoré sa odohrávali po novom roku. Tento týždeň však rozhovory skončili a Spojené štáty neakceptovali žiadne požiadavky Ruska.

Mierovou cestou to teda nepôjde. Rusko má už len zlé možnosti, ktoré však na svoju ochranu nutne potrebuje vykonať.

Tou prvou možnosťou je, že bude eskalovať napätie v blízkosti amerických hraníc a dá tak Američanom okúsiť vlastnú medicínu. A to napríklad dohodami so štátmi ako Venezuela či Kuba o prítomnosti ruských vojakov a zbraní.

To by sa samozrejme Američanom nepáčilo. A o to skôr by sa možno stiahli z Ukrajiny a ďalších krajín susediacich s Ruskom. Je však otázne či Kuba a Venezuela sa budú chcieť zapojiť do geopolitického konfliktu medzi Ruskom a USA. Táto možnosť je teda málo pravdepodobná – aj keď nie vylúčená.

Ďalšou možnosťou Ruska bude už len vojnový konflikt – s Ukrajinou. Rusko by mohlo obsadiť celú Ukrajinu a dosadiť si tam vládu, ktorá by nebola protiruská a odmietla by Ukrajinu dostať do NATO.

Takáto vojna by však bola pre Rusko veľmi nákladná a vzhľadom na silné vyzbrojovanie Ukrajiny zo stany USA by mohli Rusi utŕžiť veľké straty na životoch svojich vojakov.

Zrejme najpravdepodobnejším scenárom bude to, že Rusko výrazne posilní separatisov, ktorí pôsobia na Donbase – vyzbrojí ich, dodá im najmodernejšiu vojenskú techniku, dodá im nešpecifikovaných bojovníkov z Ruska, prípadne im pomôže priamo ruská armáda a spoločne obsadia možno 200 -300 kilometrový pás od ruských hraníc smerom do vnútrozemia Ukrajiny, od hraníc s Bieloruskom až po Krym.

Doneckej a Luhanskej republike tak zrejme pribudnú noví susedia na východe Ukrajiny, ktorí budú nárazníkovou zónou medzi Ruskom a zbytkom Ukrajiny, kde pôsobí americká armáda. Tým by sa zároveň vyriešil aj problém s Krymom, ktorý momentálne zo severu blokuje Ukrajina a nedodáva tam ani len vodu.

Samozrejme, je to len teória – vojenskí stratégovia Ruska majú zrejme aj iné scenáre. Rusko sa každopádne bude brániť pred expanzívnou politikou USA, ktoré sa tlačia čoraz bližšie k ruským hraniciam.

 

Očkovaní s dvomi dávkami = neočkovaní

Kým takmer všade vo svete opatrenia buď uvoľňujú alebo sa aspoň zrovnoprávňujú očkovaní a neočkovaní, Slovensko ide presne opačnou cestou.

Omikron je vysoko nákazlivý variant koronavírusu, a preto vlády krajín pochopili, že nemá význam ľudí nejako deliť a obmedzovať. Omikron totiž nerozlišuje či je človek očkovaný, alebo neočkovaný, dostane ho takmer každý. Našťastie je podľa štúdii menej závažný než predošlé varianty.

Neustále a opakované očkovanie preto nie je cesta. A už to pomaly začínajú pripúšťať odborníci so svetových zdravotníckych organizácii ako WHO, či Európska lieková agentúra (EMA).

Tvrdia, že opakované očkovanie každých 6 mesiacov nie je cesta. Po tzv. „boosterových“ dávkach totiž môže nastať nepriaznivá imunitná reakcia.

Niektorí odborníci navrhujú premoriť obyvateľstvo omikronom – ktorý nie je veľmi nebezpečný a poslúži ako tzv. prírodné očkovanie proti ďalším variantom, ktoré nás čakajú v budúcnosti.

Slovenská vláda si však ide svojou cestou a nepočúva rady odborníkov ani vyjadrenia WHO či EMA. Hegeromatovičovcom a najmä ministrovi zdravotníctva Vladimírovi Lengvarskému ide hlavne o to trestať neočkovaných a motivovať ľudí k ďalším a ďalším dávkam vakcín.

covid pasy
Ilustračné foto

Tak napríklad očkovací covid pas a teda voľná vstupenka do obchodov sa pre ľudí, ktorí prekonali Covid ochorenie skracuje na 3 mesiace. Zatiaľ čo očkovaní budú mať takúto výhodu až 9 mesiacov. Takéto opatrenie ide úplne proti vedeckým poznatkom, z ktorých vyplýva, že prekonaní sú chránení viac než očkovaní.

Čo je ale totálnym vrcholom arogancie moci je to, že Vysokoškoláci môžu ísť do školy len v režime OP – teda očkovaní a prekonaní a minister školstva najnovšie vyhlásil, že nevidí dôvod , aby sa vyučovalo dištančne. Neočkovaní študenti teda nebudú môcť študovať. Toto sa už inak ako fašizmus nazvať nedá.

Ani očkovaní však nemajú príliš dôvod na radosť. Boli totiž vládou totálne oklamaní. Hlavným heslom očkovacej kampane bolo – očkovanie je sloboda. Samozrejme, že to neplatí.

Vláda najnovšie spustila tzv. režim OP + , čo znamená, že očkovaní dvomi dávkami sa nedostanú do hotelov, aquaparkov či na wellnes bez negatívneho PCR testu.

Pred časom bol zverejnený prieskum verejnej mienky, z ktorého vyplynulo, že 58 % ľudí súhlasí s tým, aby neočkovaní nemali výhody ako zaočkovaní. A toto číslo presne sedelo na počet zaočkovanej dospelej populácie. To znamená, že pravdepodobne takmer všetci očkovaní (dvomi dávkami) podporovali diskrimináciu neočkovaných.

Očkovaní dvomi dávkami sa však už pomaly ale isto dostávajú na úroveň neočkovaných a na výhody už potrebujú tretiu dávku, na ktorú však väčšina dvojdávkovcov ešte nešla. A onedlho už zrejme nebude stačiť ani tretia.

Očkovanci by si mali uvedomiť, že sú na jednej lodi s neočkovancami a ich nepriatelia nie sú tí, ktorí sa nedali zaočkovať, ale nepriateľom číslo jeden je súčasná dezolátna vláda, ktorá tyranizuje svojich občanov.

Samuel Gdovin

 

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

PODKASTY

 Odoberať kanál

NAJČÍTANEJŠIE

VYBRALI SME

Najviac pozitívnych výsledkov PCR testov bolo vo veku od 35 do 44 rokov

0 icon

Bratislava 28. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Najviac pozitívnych výsledkov PCR testov (3031) na nový koronavírus bolo vo štvrtok (27. 1.) vo vekovej skupine od 35 do 44 rokov. Z toho je 1676 žien a 1355 mužov. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Alžbeta Sivá "Medzi…

Milan Krajniak: Rodinné podniky sú výhodné pre každú ekonomiku, chcem ich podporiť

0 icon

Dubnica nad Váhom 28. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Získanie podrobnejších informácií o fungovaní rodinných podnikov bolo hlavným cieľom piatkovej návštevy ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Milana Krajniaka (Sme rodina) v rodinnej firme Matador Group v Dubnici nad Váhom V čase ekonomických kríz sú podľa neho rodinné podniky najstabilnejšie.…

Biden mal “dlhý telefonický rozhovor” so Zelenským; Ukrajine prisľúbil podporu

0 icon

Washington 28. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Susan Walsh, Ukrainian Presidential Press Office)   Americký prezident Joe Biden prisľúbil vo štvrtok Ukrajine podporu vo vyhrotenej situácii s Ruskom. Vyjadril sa tak počas telefonátu so svojím ukrajinským náprotivkom Volodymyrom Zelenským. Oznámil to Biely dom, z ktorého vyhlásenia citovala agentúra AFP Biden v rozhovore so…

Žilinka bude predvolaný na výbor: Musí vysvetliť svoju cestu do Ruska a iné veci

0 icon

Bratislava 28. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:Facebook/TASR-Pavol Zachar)   Predseda Ústavnoprávneho výboru Národnej rady (NR) SR Milan Vetrák (OĽANO) chce čo najskôr pozvať na rokovanie výboru generálneho prokurátora Maroša Žilinku Členovia výboru s ním chcú diskutovať o viacerých aktuálnych témach i pripravovaných novelách zákonov. Vetrák uviedol, že by s ním radi diskutovali…

Drucker sa po uzavretí dohody s Hlinom baví s ďalšou potenciálnou posilou. Rozšíri rady Dobrej voľby exminister za Most-Híd?

0 icon

Bratislava 28. januára 2022 (HSP/Foto:Facebook)   V decembri sme písali o "vianočnej dohode", ktorú uzavrel šéf mimoparlamentnej strany Dobrá voľba, exminister zdravotníctva a vnútra Tomáš Drucker s bývalým predsedom KDH Alojzom Hlinom. Obaja politici hovorili o tom, že chcú vytvoriť alternatívu voči súčasnej vláde na čele s OĽaNO ale aj…

Ministerstvo zdravotníctva analyzuje podávanie monoklonálnych protilátok vzhľadom na omikron

0 icon

Bratislava 28. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Brian Inganga)   Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR analyzuje podávanie monoklonálnych protilátok vzhľadom na dominanciu variantu omikron na Slovensku. Hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová pre TASR uviedla, že ministerstvo pozorne sleduje trendy a liečbu pacientov s ochorením COVID-19 a zabezpečilo aj dostatočné množstvo antivirotík "Otázka ďalšej preskripcie a…

Hoci Robert Fico býva v podnájme, jeho 28-ročný syn zainvestoval a obstaral si luxusný byt bez hypotéky

0 icon

Bratislava 28. januára 2022 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Médiá hlavného prúdu si koncom tohto týždňa našli ďalšiu "horúcu" tému a jej stredobodom je líder opozičnej strany Smer-SD Robert Fico. Portály Aktuality.sk, SME, Nový čas, TV Markíza a ďalšie píšu o tom, že syn bývalého premiéra Michal Fico má nové lukratívne bývanie…

Mladá lekárka obviňuje zo smrti otca na covid oddelení personál nemocnice, ktorý sa mal správať “nepriateľsky” voči nezaočkovaným. UNLP v Košiciach reaguje

0 icon

Bratislava 28. januára 2022 (HSP/Foto:TASR-František Iván)   Médiá tento týždeň s takmer dvojmesačným odstupom priniesli správu o úmrtí skúseného košického chirurga Zoltána Lischka, ktorý zomrel začiatkom decembra, informoval o tom napríklad portál kosice.zoznam.sk. Muž bol hospitalizovaný na covidovom ARO v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP), kde mu podľa vyjadrení jeho…

Ombudsmanka EÚ: Komisia by mala ukázať esemesky von der Leyenovej šéfovi Pfizeru

0 icon

Brusel 28. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Turkish Health Ministry)   Ombudsmanka EÚ Emily O'Reillyová v piatok kritizovala Európsku komisiu (EK) za odmietnutie zverejniť krátke textové správy o zabezpečení vakcín proti covidu pre členské krajiny EÚ, ktoré si medzi sebou vymenili predsedníčka EK Ursula von der Leyenová a generálny riaditeľ farmaceutickej spoločnosti Pfizer…

Šikuta, Naď, Žilinka a Karas odmietajú návrh Kremského na vznik živnosti na právne služby

0 icon

Bratislava 28. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Najvyšší predstavitelia viacerých justičných inštitúcií odmietajú poslanecký návrh Petra Kremského (OĽANO) umožňujúci vznik živnosti na poskytovanie právnych služieb. Na spoločnom stretnutí sa na tom zhodli predseda Najvyššieho súdu SR Ján Šikuta, predseda Najvyššieho správneho súdu SR Pavol Naď, generálny prokurátor Maroš Žilinka a…

NAJNOVŠIE

BLOG

Boris Mesár

Vymyslená hystéria okolo útoku Ruska na Ukrajinu plní dva hlavné ciele .

0icon

Cieľ číslo 1 Hystéria USA v súvislosti so situáciou na Ukrajine bola zameraná na realizáciu konkrétnych opatrení po ukončení rokovaní s Ruskom v Ženeve, uvádza PolitPuzal."Ukrajina v ich chápaní je dnes prísľubom, aby odvrátila pozornosť od toho hlavného, čo sa stane v nasledujúcich 48 hodinách," povedal izraelský

Peter Kohút

Žiadne americké základne nebudú! Neslávny koniec čaká bandu vlastizradných zločincov.

0icon

Zapredaná a zločinná vládna a mocenská klika na čele s citlivo vnímajúcou falošnou líškou sa naivne domnieva, že si zachráni svoju kožu podpisom okupačnej zmluvy so SŠA v nádeji, že americká armáda jej bude kryť chrbát, ke

Pavol Lazar

Slavěna Vorobelová

O nás, bez nás

0icon

USA pripravili scenár a Slovensko bude asistovať. V mainstreamových médiách nečítame nič iné, len to, že vojna môže byť možným scenárom na Ukrajine, ako sa treba pripraviť aj na Slovensku

Maroš Borza

DANKO JE ZRADCA

0icon

Včera na námestí pri proteste, ktorý organizoval SMER SD, vystúpil aj Andrej Danko. Nesklamal. Vrátil sa k tomu, čo vie najlepšie. Hovoriť slová, ktorým rozumie len on. Vrátim sa v čase trošku dozadu. Hneď po voľbách, kedy SNS s Dankom na čele, dosiahla najhorší volebný výsle

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Bronzová socha basketbalistu Kobeho Bryanta a jeho dcéry Gianny

Autor: TASR/AP-Ringo H.W. Chiu

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Najviac pozitívnych výsledkov PCR testov bolo vo veku od 35 do 44 rokov

0 icon

Bratislava 28. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Najviac pozitívnych výsledkov PCR testov (3031) na nový koronavírus bolo vo štvrtok (27. 1.) vo vekovej skupine od 35 do 44 rokov. Z toho je 1676 žien a 1355 mužov. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Alžbeta Sivá "Medzi…

Milan Krajniak: Rodinné podniky sú výhodné pre každú ekonomiku, chcem ich podporiť

0 icon

Dubnica nad Váhom 28. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Získanie podrobnejších informácií o fungovaní rodinných podnikov bolo hlavným cieľom piatkovej návštevy ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Milana Krajniaka (Sme rodina) v rodinnej firme Matador Group v Dubnici nad Váhom V čase ekonomických kríz sú podľa neho rodinné podniky najstabilnejšie.…

Biden mal “dlhý telefonický rozhovor” so Zelenským; Ukrajine prisľúbil podporu

0 icon

Washington 28. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Susan Walsh, Ukrainian Presidential Press Office)   Americký prezident Joe Biden prisľúbil vo štvrtok Ukrajine podporu vo vyhrotenej situácii s Ruskom. Vyjadril sa tak počas telefonátu so svojím ukrajinským náprotivkom Volodymyrom Zelenským. Oznámil to Biely dom, z ktorého vyhlásenia citovala agentúra AFP Biden v rozhovore so…

Žilinka bude predvolaný na výbor: Musí vysvetliť svoju cestu do Ruska a iné veci

0 icon

Bratislava 28. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:Facebook/TASR-Pavol Zachar)   Predseda Ústavnoprávneho výboru Národnej rady (NR) SR Milan Vetrák (OĽANO) chce čo najskôr pozvať na rokovanie výboru generálneho prokurátora Maroša Žilinku Členovia výboru s ním chcú diskutovať o viacerých aktuálnych témach i pripravovaných novelách zákonov. Vetrák uviedol, že by s ním radi diskutovali…

Drucker sa po uzavretí dohody s Hlinom baví s ďalšou potenciálnou posilou. Rozšíri rady Dobrej voľby exminister za Most-Híd?

0 icon

Bratislava 28. januára 2022 (HSP/Foto:Facebook)   V decembri sme písali o "vianočnej dohode", ktorú uzavrel šéf mimoparlamentnej strany Dobrá voľba, exminister zdravotníctva a vnútra Tomáš Drucker s bývalým predsedom KDH Alojzom Hlinom. Obaja politici hovorili o tom, že chcú vytvoriť alternatívu voči súčasnej vláde na čele s OĽaNO ale aj…

Ministerstvo zdravotníctva analyzuje podávanie monoklonálnych protilátok vzhľadom na omikron

0 icon

Bratislava 28. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Brian Inganga)   Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR analyzuje podávanie monoklonálnych protilátok vzhľadom na dominanciu variantu omikron na Slovensku. Hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová pre TASR uviedla, že ministerstvo pozorne sleduje trendy a liečbu pacientov s ochorením COVID-19 a zabezpečilo aj dostatočné množstvo antivirotík "Otázka ďalšej preskripcie a…

Hoci Robert Fico býva v podnájme, jeho 28-ročný syn zainvestoval a obstaral si luxusný byt bez hypotéky

0 icon

Bratislava 28. januára 2022 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Médiá hlavného prúdu si koncom tohto týždňa našli ďalšiu "horúcu" tému a jej stredobodom je líder opozičnej strany Smer-SD Robert Fico. Portály Aktuality.sk, SME, Nový čas, TV Markíza a ďalšie píšu o tom, že syn bývalého premiéra Michal Fico má nové lukratívne bývanie…

Mladá lekárka obviňuje zo smrti otca na covid oddelení personál nemocnice, ktorý sa mal správať “nepriateľsky” voči nezaočkovaným. UNLP v Košiciach reaguje

0 icon

Bratislava 28. januára 2022 (HSP/Foto:TASR-František Iván)   Médiá tento týždeň s takmer dvojmesačným odstupom priniesli správu o úmrtí skúseného košického chirurga Zoltána Lischka, ktorý zomrel začiatkom decembra, informoval o tom napríklad portál kosice.zoznam.sk. Muž bol hospitalizovaný na covidovom ARO v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP), kde mu podľa vyjadrení jeho…

Ombudsmanka EÚ: Komisia by mala ukázať esemesky von der Leyenovej šéfovi Pfizeru

0 icon

Brusel 28. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Turkish Health Ministry)   Ombudsmanka EÚ Emily O'Reillyová v piatok kritizovala Európsku komisiu (EK) za odmietnutie zverejniť krátke textové správy o zabezpečení vakcín proti covidu pre členské krajiny EÚ, ktoré si medzi sebou vymenili predsedníčka EK Ursula von der Leyenová a generálny riaditeľ farmaceutickej spoločnosti Pfizer…

Šikuta, Naď, Žilinka a Karas odmietajú návrh Kremského na vznik živnosti na právne služby

0 icon

Bratislava 28. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Najvyšší predstavitelia viacerých justičných inštitúcií odmietajú poslanecký návrh Petra Kremského (OĽANO) umožňujúci vznik živnosti na poskytovanie právnych služieb. Na spoločnom stretnutí sa na tom zhodli predseda Najvyššieho súdu SR Ján Šikuta, predseda Najvyššieho správneho súdu SR Pavol Naď, generálny prokurátor Maroš Žilinka a…

Podkasty

“Vojnové šialenstvo sa rozbieha. Kto ho zastaví?”

icon

Bratislava 27. januára 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Andriy Dubchak) Motto: >Zlu postačí, aby dobrí ľudia mlčali< Úvodný zvuk Vojnové šialenstvo sa rozbieha. Kto ho zastaví? Najhorúcejšie na celom svete je dnes na Ukrajine. Akoby už-už sa mala začať vojna. Podľa politológa Jevgenija Satanovského je nepravdepodobné, že by sa bez vojny dalo zaobísť. Upozornil, že na pozadí fejku o...

Zlu postačí, aby dobrí ľudia mlčali

icon

Bratislava 25. januára 2022 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák) Úvodný zvuk. Vznikne súštátie nazvané Trojmorie na báze Vyšehradskej štvorky a Habsburskej monarchie? Európsky parlament má nového podpredsedu. Je ním Michal Šimečka z Progresívneho Slovenska. Zrejme jedným z dôvodov, prečo ho liberálne krídlo Europarlamentu zvolilo, bola jeho správa, ktorú v októbri 2020 schválili europoslanci. Navrhol v nej systém monitorovania dodržiavania „právneho...

Prežili sme ďalší zložitý týždeň. Pozitívne je, že žijeme…

icon

Bratislava 25. januára 2022 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann) Tzv. obranná dohoda medzi Slovenskom a USA je na spadnutie. Už vieme, že prezidentka ju nepredloží na Ústavný súd – zrejme to nie je vec taká vážna, ako referendum o predčasných voľbách, ktoré chcelo šesťsto tisíc občanov. No paradoxne to ešte neznamená, že dohoda má zelenú. S rôznymi expertmi...

Kresťanov, katolíkov, ba aj „Maďarov“ je menej. Ale Slovákov pribudlo

icon

Bratislava 24. januára 2022 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar) Takmer po deviatich mesiacoch od ukončenia sčítania obyvateľstva, domov a bytov, ktoré sa po prvý raz uskutočnilo elektronicky, sme sa dozvedeli jeho prvé výsledky. K prvému januáru 2021 nás bolo presne 5 449 270, čo znamená, že od posledného sčítania v roku 2011 je nás viac o 52 234 ľudí. Je nás dovedna viac, mali...

Ôsmi z desiatich Slovákov žijú v strese, ostatní v zahraničí – pokus o vtip či realita?

icon

Bratislava 22. januára 2022 (HSP/Foto:Pixabay) Už druhý rok nám obmedzujú život, deti nechodia do škôl a divočejú – viď Malinovo! Deti nesmú športovať a športovci v piatich najsledovanejších športoch môžu hrať pred prázdnymi hľadiskami, ostatní vôbec nie. Do sveta odchádza nielen veľké množstvo lekárov i zdravotných sestier, ale aj mladé športové talenty, lebo tu sa...

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Boris Mesár

Vymyslená hystéria okolo útoku Ruska na Ukrajinu plní dva hlavné ciele .

0icon

Cieľ číslo 1 Hystéria USA v súvislosti so situáciou na Ukrajine bola zameraná na realizáciu konkrétnych opatrení po ukončení rokovaní s Ruskom v Ženeve, uvádza PolitPuzal."Ukrajina v ich chápaní je dnes prísľubom, aby odvrátila pozornosť od toho hlavného, čo sa stane v nasledujúcich 48 hodinách," povedal izraelský

Peter Kohút

Žiadne americké základne nebudú! Neslávny koniec čaká bandu vlastizradných zločincov.

0icon

Zapredaná a zločinná vládna a mocenská klika na čele s citlivo vnímajúcou falošnou líškou sa naivne domnieva, že si zachráni svoju kožu podpisom okupačnej zmluvy so SŠA v nádeji, že americká armáda jej bude kryť chrbát, ke

Pavol Lazar

Slavěna Vorobelová

O nás, bez nás

0icon

USA pripravili scenár a Slovensko bude asistovať. V mainstreamových médiách nečítame nič iné, len to, že vojna môže byť možným scenárom na Ukrajine, ako sa treba pripraviť aj na Slovensku

Maroš Borza

DANKO JE ZRADCA

0icon

Včera na námestí pri proteste, ktorý organizoval SMER SD, vystúpil aj Andrej Danko. Nesklamal. Vrátil sa k tomu, čo vie najlepšie. Hovoriť slová, ktorým rozumie len on. Vrátim sa v čase trošku dozadu. Hneď po voľbách, kedy SNS s Dankom na čele, dosiahla najhorší volebný výsle

TopDesať

10 bizarných živočíšnych druhov, ktoré skutočne žijú na našej planéte

0 icon

Tu je ďalší dôkaz, aká vie byť príroda niekedy divoká a záhadná. Môže sa to zdať neuveritenľné, no niektoré zo živočíšnych druhov pripomínajú postavy zo sci-fi filmov o Marse, iné zasa vyzerajú, že sú z úplne inej dimenzie ... ale pritom všetky z nich sú tu na našej Zemi. Priprav…

Tádž Mahál: Neoficiálny symbol Indie. 2. časť

0 icon

Keď Šáhdžahán vyhlásil štátny smútok, zakázal hrať na hudobných nástrojoch, nosiť pestré odevy a šperky, a používať voňavky a kozmetické prípravky. Prisahal, že na pamiatku Mumtáz Mahál vybuduje najkrajšiu hrobku, akú kedy svet videl. Pokračujeme druhou časťou článku o Tádž Mahál, neoficiálnom symbole Indie. So stavbou Tádž Mahálu v hlavnom…

10 celebrít, ktoré mali prekvapujúce zamestnanie, než sa stali slávnymi

0 icon

Keď vidíš svoje obľúbené celebrity v televízii alebo v časopisoch, je ťažké uveriť, že niekedy boli len obyčajnými ľuďmi, ktorí mali obyčajné zamestnanie. Ale aj tie najjasnejšie hviezdy niekde museli začať, než sa stali slávnymi. Či už si hasič, kaderník, alebo vojak, je pravdepodobné, že aspoň jedna z najznámejších tvárí, ktoré…

Zlozvyky reči tela, ktorých by si sa mal zbaviť!

0 icon

Nie vždy si všímame, čo robíme s nohami, rukami alebo výrazom tváre, zatiaľ čo sme v spoločnosti. Možno nás ani nenapadlo, že tieto veci sú dôležité. Ale reč tela môže v skutočnosti veľa povedať o tvojej osobnosti a pocitoch. A môže ti to tiež pomôcť urobiť dobrý dojem a získať prácu svojich snov,…

TOP10 tipov, ako zostať produktívny aj počas práce z domu

0 icon

Donútila ťa pandémia COVID-19 pracovať z domu? V tomto článku nájdeš niekoľko užitočných tipov, ako zostať šťastný, zdravý a zároveň produktívny aj pri práci z domu. V tejto dobe, keď sa svet prispôsobuje koronavírusu, jednou z najväčších zmien v našich životoch môže byť nútená práca z domu. Niekedy je ale dosť ťažké zostať motivovaný, udržiavať rovnováhu medzi pracovným…

Armádny Magazín

Ministerstvo obrany SR: Žiadne rozhodnutie o rozmiestnení zahraničných ozbrojených síl nebolo prijaté

0 icon

Slovensko, 28. januára 2022 (AM) – Rastúce napätie v súvislosti s konfliktom medzi Ukrajinou a Ruskou federáciou si vyžaduje, aby sme sa zodpovedne pripravovali na všetky scenáre možného vývoja. A to ako na národnej úrovni (špeciálne brífingy najvyšších ústavných činiteľov, zasadnutia BR SR a vlády S

Rakety, termokamery, špeciálne jednotky. Na čo NATO pripravuje Ukrajinu

0 icon

Ukrajina, 28. januára 2022 (AM) – Washington a Brusel otvorene pumpujú Ukrajinu modernými útočnými zbraňami: v posledných dňoch pri Kyjeve nepretržite pristávajú vojenské dopravné lietadlá NATO. Aliancia nasadzuje do východnej Európy ďalšie sily, po sociálnych sieťach kolujú fotografie západného vojenského personálu na línii kontaktu v Donbase. Aké sú mož

Alexander Rogers: Nemôžem byť ticho! Šialeného tyrana treba zastaviť!

0 icon

Ukrajina, 28. januára 2022 (AM) – Už niekoľko rokov je krajina s približne tridsiatimi miliónmi ľudí vystavená cudzej agresii! Nelegitímny prezident tejto krásnej slobodu milujúcej krajiny utiekol do zahraničia. Potom sa v krajine konali demokratické voľby, ktoré vyhral skutočne ľudový líder podporovaný drvivou väčšinou obyvateľs

Nekonečná britská vojna proti Rusku

0 icon

USA, 27. januára 2022 (AM) – Členské krajiny NATO zvažujú možnosť vytvorenia bojovej jednotky na Slovensku, informuje Sky News. CNN už skôr uviedla, že USA

Prečo zvíťazili sovietske vojská pri Moskve?

0 icon

Nemecko, 28. januára 2022 (AM) – 5. decembra 1941 sa začal sovietsky protiútok pri Moskve. Červená armáda v tom čase zaostávala za Wehrmachtom výzbrojou i výcvikom, ani v počte vojakov nemala viditeľnú prevahu. No sovietsky protiúder napriek tomu vytvoril prvý prelom v priebehu vojny. Prečo sa to stalo? Koho

Svetlo sveta

Kde sa nachádzajú Traja králi dnes?

0 icon

Po narodení Ježiša nám Sväté písmo predkladá príbeh, ako králi alebo inak nazývaní aj mudrci z východu, prišli do Betlehema, aby sa Kristovi poklonili. Nový zákon kladie dôraz na skutočnosť, že na základe hviezdy na oblohe muži prišli až do Betlehema. Biblia nehovorí koľko týchto kráľov bolo ani z akej…

Arcibiskup Sheen: Matka Božia je Bohorodička

0 icon

Dnes Vám budem rozprávať o našej svätej Matke. A začnem Lurdami. Lurdy sú mestečkom na juhu Francúzska, kde sa v minulom storočí zjavila Panna Mária. Bol som tam 30 krát. Nikdy nezabudnem na prvú moju návštevu tohto pútnického mesta. V tom čase som študoval v Belgicku na univerzite, ako mladý…

Prečo si Cirkev na Vianoce pripomína sv. Štefana a evanjelistu Jána?

0 icon

Pre veriaci ľud je častokrát ťažko pochopiteľné, prečo počas oktávy na Vianoce hneď po oslávení Narodenia Pána, Cirkev predkladá na oslavu martýra sv. Štefana a evanjelistu sv. Jána. Ako prišlo k tomu, že najveselšie sviatky roku sa veľmi rýchlo menia na pripomienku umučenia človeka? Je opodstatnené, aby sv. Štefan ako…

26.12. Svätý Štefan, mučeník pri obhajobe pravého učenia Cirkvi

0 icon

Svätý Štefan je považovaný v Katolíckej Cirkvi sa prvého mučeníka, ktorého sviatok sa slávi 26.12. Tento deň boli totiž nájdene relikvie svätého Štefana. Stalo sa tak na základe videnia, ktoré mal v roku 415 kňaz menom Lucian. V roku 439 relikvi boli prenesené do nového kostola postaveného pri Damašskej bráne v Jeruzaleme. Krížiaci volali…

Narodenie Ježiša Krista – vianočné sviatky a okruh ich slávenia

0 icon

Na Vianoce kresťania slávia narodenie Ježiša Krista. Sú to sviatky Božieho vtelenia, sviatky vykúpenia, pokoja a lásky. Vianoce oslávia na celom svete dve miliardy veriacich. Presný dátum narodenia Pána známy nie je. Slávenie 25. decembra ako narodenie Ježiša je doložené po prvý raz z roku 336 v Ríme. Na základe…

FOTO DŇA

Bronzová socha basketbalistu Kobeho Bryanta a jeho dcéry Gianny

Autor: TASR/AP-Ringo H.W. Chiu

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali