Komentované udalosti týždňa: Odposluchy vyšetrovateľov NAKA odhaľujú obludný manipulátorský systém Hegeromatovičovej vlády. (Ne)spravodlivý súdny proces s Dušanom Kováčikom sa chýli ku koncu – rozhoduje Tódovej kamoška? Pápež František na Slovensku. Nicholsonová odkazuje nezaočkovaným: Ak nemáte covid-pas, nepatríte do spoločnosti

Bratislava 18. septembra 2021 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar,Jakub Kotian,Martin Baumann,Pavol Zachar)

 

Prinášame vám top udalosti týždňa

Pavol Ď.
Na snímke zadržaný Pavol Ď. prichádza v sprievode polície na Okresný súd (OS) Bratislava III, 15. septembra 2021 v Bratislave

 

Odposluchy vyšetrovateľov NAKA odhaľujú obludný manipulátorský systém Hegeromatovičovej vlády

Igor Matovič a jeho hnutie OĽaNO dostalo vo voľbách silný mandát na boj proti korupcii – zákonným spôsobom. Matovič si však svoj mandát vysvetlil po svojom a jeho tzv. boj proti korupcii sa zmenil skôr na boj proti politickej opozícii formou kriminalizácie.

Škandalózny systém manipulácii vyšetrovaní už skôr načrtla správa Slovenskej informačnej služby (SIS). V správe sa píše, že medzi vyšetrovateľmi, prokurátormi a dokonca medzi niektorými sudcami je istá skupinka osôb, ktorá kriví spravodlivosť formou manipulácii vyšetrovaní známych káuz.

Vládni predstavitelia sa túto správu SIS najprv snažili bagatelizovať a tvrdili, že sa nič také nedeje. Hegeromatovičistický režim mal však smolu, že sa našli “chyby v systéme.”

Tou najväčšou je tím inšpekčnej služby na čele s Dianou Santusovou. Statoční vyšetrovatelia z inšpekčnej služby sa pustili do boja za spravodlivosť. A to napriek tomu, že bol predpoklad, že vládny zločinecký režim sa bude silno brániť.

Ako sme sa dozvedeli z listu Diany Santusovej, dočasný šéf inšpekcie Peter Scholtz (dnes už väzobne stíhaný za vynášanie informácii podozrivým vyšetrovateľom NAKA), ktorého nominoval minister vnútra Roman Mikulec mal jej tímu, ktorý vyšetroval podozrivých manipulátorov z NAKY, hádzať obrazne povedané “polená pod nohy”.

Režim sa ďalej bránil oveľa drastickejšími metódami. Zrejme najobludnejším bolo dočasné pozastavenie akcie tímu inšpekcie, ktorý chcel zadržať troch podozrivých kajúcnikov – Csabu Dömötöra, Petra Petrova alias Tigra a Mateja Zemana.

Prvého menovaného sa inšpekcii podarilo zadržať – ktorý sa nakoniec priznal ku krivej výpovedi. Ďalších dvoch však nie. Policajný prezident Peter Kovařík totiž policajnej jednotke vydal pokyn na pozastavenie akcie, čoho dôsledkom pravdepodobne bolo, že minimálne jeden z podozrivých ušiel. Aj táto zmarená akcia siaha až k ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi, ktorý požiadal Kovaříka, aby “preveril túto akciu.”

Ďalším polenom pod nohy inšpekčnému tímu bolo odvolanie jeho šéfky Diany Santusovej. Opäť to vykonal dnes už obvinený dočasný šéf inšpekcie Peter Scholtz.

Ani to však tím policajnej inšpekcie nezastavilo pred ďalším postupom. Inšpekcia najnovšie spravila zásadnú vec, ktorá totálne odhalila systém, ktorý tu  nepriamo zaviedol Igor Matovič.

Inšpekčný tím zadržal štyroch vyšetrovateľov NAKA na čele s neslávne známym Čurillom a prišiel si taktiež po dočasného šéfa inšpekcie Petra Scholtza. Medzitým okresný súd poslal všetkých obvinených do väzby.

Z vyšetrovacích spisov sa dozvedáme šokujúce detaily systému, aký panuje v NAKA. Z odposluchov vyplýva, že niektorí vyšetrovatelia údajne zvyknú vyčkávať na “toho správneho sudcu”, ktorý s istotou pošle nepohodlných ľudí do väzby.

O praktikách na NAKE svedčí aj obvinenie jedného z vyšetrovateľov, ktorý mal údajne manipulovať s výpoveďou kajúcnika Csabu Dömötöra, tak aby to zapadalo k výpovediam iných kajúcnikov.

Z odposluchov sa tiež dozvedáme o tom, ako podozriví vyšetrovatelia NAKA po zistení, že ich vyšetruje inšpekčný tím, sa rýchlo snažili vykonštruovať trestné stíhanie voči tímu policajnej inšpekcie.

Z nahrávok v kancelárii vyšetrovateľov NAKA je evidentné, že mali “v zuboch” najmä vyšetrovateľku Dianu Santusovú. Bavia sa dokonca o tom, že šéf inšpekcie Peter Scholz, šiel riešiť “tú pani” – Santusovú – s ministrom vnútra Romanom Mikulcom.

Podozriví vyšetrovatelia NAKA z manipulácií sa podľa spisu snažili trestné stíhanie voči Santusovej tímu vykonštruovať tak, aby ho mohla dozorovať Lipšicova špeciálna prokuratúra.

A toto je len špička ľadovca. Správa SIS popisuje, že sa podobné vykonštruované vyšetrovania dejú vo veľkom rozmere. Toto je systém, ktorý vytvoril Igor Matovič, respektíve aj jeho spolupáchatelia vo vláde – systém obludných manipulácii vyšetrovaní, ktoré deštruujú právny štát a dávajú nás na úroveň banánových, totalitných krajín.

 

Súdny proces s Dušanom Kováčikom sa chýli ku koncu – rozhoduje Tódovej kamoška?

Súdny proces s bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom má aspekty, ktoré môžu navodzovať pochybnosti, že verdikt bude vyrieknutý v súlade so zásadou spravodlivosti. Kováčika vinia z toho, že mal údajne zobrať úplatok vo výške 50 000 eur za to, že po verdikte súdu nepodá odvolanie v prípade mafiána Kudličku.

Na súde s bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom prednesú záverečné reči
Na snímke obžalovaný bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik

Sudkyňa Pamela Záleská sa však správa počas celého procesu arogantne a pôsobí veľmi zaujate voči obvinenému.

Vo štvrtok šokujúco odmietla všetky navrhované dôkazy a návrhy na výpovede svedkov zo strany obžalovaného Kováčika a rýchlo ukončila celkové dokazovanie. Až to pôsobí, akoby sa snažila rýchlo vyrieknuť dopredu zrejmý verdikt, aby bol prekrytý škandál s manipulovaním vyšetrovaní, ktorý bol odhalený po zadržaní štyroch vyšetrovateľov NAKA.

Navyše existujú podozrenia, že práve kajúcnik Zeman, ktorý svedčí aj proti Kováčikovi je podozrivý z krivého svedectva v iných prípadoch, čo výrazne znedôveryhodňuje jeho svedectvá aj v procese s Kováčikom. Kováčika vyšetroval aj vyšetrovateľ NAKA Pavol Ďurka, ktorý je momentálne vo väzbe.

Povedzme si, kto je sudkyňa Pamela Záleská.

Táto “progresívna” sudkyňa, ktorá veselo rozdáva rozhovory pre denník N, poslala do väzby aj generála Milana Lučanského, ktorý vo väzení prišiel o život.

Záleská sa vo svojom životopise pýši účasťou na vzdelávacom kurze na budapeštianskej pobočke americkej právnej akadémie ILEA, ktorá otvorene deklaruje, že presadzuje záujmy USA a spolupracuje s FBI.

Čo je ale najzávažnejšie zistenie – Záleská má pravdepodobne blízky až kamarátsky vzťah s ultraliberálnou novinárkou Monikou Tódovou. Len pár dní pred Lučanského smrťou bola Tódová prichytená spoločne so sudkyňou Záleskou v rade, ako čakajú na PCR testovanie.

Podľa zákulisných informácii boli údajne v minulosti spoločne aj na dovolenke. Na tlačovke strany SMER Tódová túto informáciu nepoprela. Ak je pravdou, že Tódová so Záleskou sú priateľky, táto progresívna sudkyňa  (ako ju nazvala Tódová vo svojom článku), mala byť z rozhodovania o Kováčikovi vylúčená.

Aktivistická novinárka Monika Tódová totiž dlhodobo útočí na predstaviteľov a nominantov strany SMER-SD a konkrétne aj na spomínaného Kováčika. Tódová navodzuje dojem, akoby Kováčik bol jednoznačne vinný. Zaujatosť jej údajnej kamarátky Záleskej je teda v súdnom procese s Kováčikom veľmi pravdepodobná.

Verdikt voči Dušanovi Kováčikovi bude oznámený v pondelok o 16.00 hod.

 

Pápež František na Slovensku – aké bolo jeho posolstvo?

Liberáli mali čo sa týka pápeža Františka veľké očakávania. Mnohí očakávali, že počas svojej návštevy na Slovensku podporí LGBT agendu, vyzve Slovákov, aby prijímali moslimských migrantov, či rehabilituje skompromitovaného exarcibiskupa Roberta Bezáka.

pápež František
Na snímke pápež František

Nič z toho sa však nestalo. Napriek tomu si Františkove slová liberáli vysvetlili po svojom. Pápež František napríklad hovoril o väčšej otvorenosti cirkvi, čo si liberáli vyložili tak, že podporil liberalizáciu cirkvi.

V skutočnosti len dal biskupom a kňazom rôzne rady, napríklad – že kázne by mali byť kratšie a zrozumiteľnejšie, aby sa tak viac priblížili k ľuďom a nemali by dbať príliš na ceremónie, ale skôr na ľudskosť.

Pápež František taktiež odkázal slovenskej cirkvi, aby viac chránila slobodu ľudí. Možno tým mal na mysli to, že cirkev sa veľmi slabo bránila voči vládnym reštrikciám, kedy boli zatvorené kostoly a nezastala sa veriacich ani práve v súvislosti s návštevou pápeža, kedy prikývla na Lengvarského zvrátený návrh pustiť na omše s pápežom len zaočkovaných ľudí.

Liberáli taktiež zneužili návštevu pápeža Františka na svoju prezentáciu. Najmä ich líderka pôsobiaca v prezidentskom úrade, Zuzana Čaputová.

Tá sprevádzala Františka takmer na každom kroku a vrcholom nevkusnosti bola jej “liberálna párty” v záhrade grasalkovičovho paláca. Čaputová sa doslova štylizovala do polohy akejsi kráľovnej – vládkyne Slovenska. Dokonale to vystihuje situácia, kedy sa v záhrade Grasalkovičovho paláca posadila vedľa pápeža Františka na kreslo pripomínajúce kráľovský trón.

S pápežom sa stretli aj ďalší známi liberáli ako napríklad progresívny primátor Bratislavy Matúš Vallo, ultraliberálna ombudsmanka Mária Patakyová, či liberálny “kresťan” František Mikloško. Pápeža vychvaľovali aj líderka progresívcov Irena Biháriová, či predseda SaS Richard Sulík.

Dôležité posolstvo totálne v rozpore s liberálnymi názormi odoslal pápež František Slovákom v lietadle na ceste z Bratislavy do Ríma. Pápež František jednoznačne potvrdil odmietavý postoj cirkvi k homosexuálnym zväzkom a potrat nazval vraždou:

“Je to viac ako len problém, je to vražda,“ vyhlásil František. „Vezmite si knihu o embryológii pre študentov medicíny. Tretí týždeň po počatí sú tam už všetky orgány, aj DNA… je to ľudský život, na ktorý musíme brať ohľad, tento princíp je taký jasný,” doplnil.

Pápež František vyslal Slovensku jasné posolstvo. Z jeho slov možno vyčítať, že si želá, aby slovenskí politici prijali legislatívu zakazujúcu vraždenie nenarodených detí – potraty. Zároveň odmieta snahy liberálov o zväzky homosexuálov. Budú sa teda pápežovi najväčší obdivovatelia na čele s Čaputovou a ďalšími liberálnymi politikmi riadiť jeho posolstvom?

 

Nicholsonová odkazuje nezaočkovaným: Ak nemáte covid-pas, nepatríte do spoločnosti

Na záver vám prinášame škandalózne vyjadrenia europoslankyne Lucie Ďuriš Nicholsonovej, ktorá podporuje diskrimináciu ľudí na základe toho, že sa nedali zaočkovať.

Lucia Ďuriš Nicholsonová
Na snímke slovenská europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová (nezávislá)

Nicholsonová sa do europarlamentu dostala na kandidátke strany SaS, v súčasnosti je nezávislá. Progresivistická europoslankyňa sa vo svojom videu vytešuje z toho, že v mnohých krajinách sa bez covid-pasu nedostanete prakticky nikde. A takýto postup podporuje aj na Slovensku:

“V Paríži si nedáte ani len kávu, či pivo na terase baru, ak nemáte covid-pas. …Teraz som v Štrasburgu a tu platí absolútne to isté. …Jednoducho musíte mať Covid-pas. A tí čo ho nemajú nech si dajú zlú Nescu, alebo pivo s padnutou penou doma.

“O chvíľu vám vo väčšine európskych krajín dajú pocítiť, že keď ste nezodpovední voči sebe aj voči ostatným, keď nemáte očkovanie alebo PCR test, tak jednoducho nepatríte do spoločnosti, pretože tú spoločnosť môžete ohroziť.”

Na záver Nicholsonová dodáva, že súhlasí, aby sa takéto niečo zaviedlo aj na Slovensku a tvrdí, že trend je nezvratný: “Myslím, že toto by nám všetkým na Slovensku výrazne prospelo. Želám pekný deň všetkým s covid-pasom.”

Slová Nicholsonovej nepotrebujú žiadny komentár. Snáď len to, že takýchto progresivistických politikov s totalitným myslením typu Nicholsonová by mali demokraticky zmýšľajúci voliči poslať na smetisko politických dejín.

 

 

Samuel Gdovin

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

PODKASTY

 Odoberať kanál

NAJČÍTANEJŠIE

VYBRALI SME

Hamran prezentoval výsledky v dôležitých kauzách. Odmieta kritiku Fica či Žilinku. Reakcie politikov prišli takmer okamžite

0 icon

Bratislava 11. augusta 2022 AKTUALIZUJEME (HSP/Foto:Screenshot)   Policajný prezident Štefan Hamran kritizuje výroky exministerky Denisy Sakovej či expremiéra Roberta Fica, ktorí spochybňujú prácu polície. Spochybnil aj tvrdenia Žilinku o prieťahoch. V mediálne sledovaných kauzách, ktoré zahŕňajú aj príslušníkov bezpečnostných zložiek a bývalých predstaviteľov štátnych orgánov, je už právoplatne odsúdených 17 osôb.…

Šéf RTVS Ľuboš Machaj sa stretne s premiérom ohľadom financií pre telerozhlas

0 icon

Bratislava 11. augusta 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Nový generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj sa má vo štvrtok popoludní stretnúť s predsedom vlády SR Eduardom Hegerom (OĽANO). Témou stretnutia majú byť financie pre RTVS a zabezpečenie zdrojov najmä na pokrytie výroby a vysielania spravodajstva do konca roka. Machaj stretnutie avizoval na…

Jadrové vydieranie: za ukrajinskými údermi na Záporožskú jadrovú elektráreň stoja USA

0 icon

Bratislava 11. augusta 2022 (HSP/Foto:Screenshot)   Prinášame vám článok z ruského denníka Komsomoľskaja pravda, ktorý odráža ruský pohľad na ostreľovanie Záporožskej jadrovej elektrárne, ktorá v prípade havárie by mohla spôsobiť ekologickú katastrofu v celej Európe Politický analytik Fedorov nazýva požiadavku Západu odovzdať Ukrajine jadrovú elektráreň v Záporoží jadrovým vydieraním. Požiadavky…

Naď opakovane obviňuje Sulíka z rozbíjania vlády. SaS-károm posiela odkaz: Nenechajte sa oklamať, váš ohlásený odchod z vlády je len ďalšia nepekná hra

0 icon

Bratislava 11. augusta 2022 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák, Pavel Neubauer)   Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) posledné dni prilieva olej do ohňa koaličnej krízy. V poslednom rozhovore obvinil Richarda Sulíka (SaS) z toho, že zbytočne ženie SaS preč z vlády. V najnovšom príspevku hovorí o špinavej hre Naď vo štvrtok na sociálnej…

Prehľad toho najdôležitejšieho z diania na Ukrajine – Európe dochádzajú zdroje na nové sankcie proti Rusku

0 icon

Bratislava 11. augusta 2022 AKTUALIZUJEME (HSP/Foto:TASR/AP-Planet Labs PBC via AP, Telegram, Screenshot Youtube)   V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií 11:24 - V Maďarsku vstúpil do platnosti rozhodnutie o zákaze…

Trump, Čína a rastúca vláda teroru

0 icon

Bratislava 11. augusta 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Susan Walsh)   Prinášame vám článok Alexa Krainera, ktorý pôvodne vyšiel na portáli The Naked Hedgie  Keď som v minulom článku komentoval nedávnu provokatívnu návštevu Nancy Pelosiovej na Taiwane, spochybnil som zmysel vyvolávania nevyhratého konfliktu proti Číne: Aký by však mohlo mať zmysel provokovať Čínu? Myslia…

Začala sa posledná rozlúčka so zosnulým kardinálom Tomkom, prítomný je aj pápež

0 icon

Vatikán/Bratislava 11. augusta (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Gregorio Borgia, Facebook/TV Lux)   Vo vatikánskej Bazilike sv. Petra sa vo štvrtok začala posledná rozlúčka so zosnulým slovenským kardinálom Jozefom Tomkom. Zádušnú omšu vedie kardinál Giovanni Battista Re a záverečný rozlúčkový obrad vykoná osobne pápež František Pohrebné obrady vo Vatikáne sa uskutočňujú podľa zvyklostí pri pohreboch…

Čo môže zásadným spôsobom zmeniť spôsob vedenia vojny? Takto to vidí ruský generál

0 icon

Bratislava 11. augusta 2022 (HSP/Foto:Twitter)   Rusko predpokladá, že prezbrojenie armád systémami HIMARS a ich obdobami radikálne zmení formy vedenia vojny Podľa bývalého prvého námestníka ruského ministra obrany Jurija Balujevského bude vojna budúcnosti "vysoko presným krupobitím munície". To by mohlo viesť k "úplnému zániku obrnených vozidiel a delostrelectva v ich…

Zľavy ako odmena za účasť vo voľbách ? Viskupič: Zľavami si Matovič chce zrejme kupovať hlasy voličov

0 icon

Bratislava 11. augusta 2022 (HSP/Foto:TASR - Pavel Neubauer)   Koncom júla sme vás informovali, že minister financií Igor Matovič (OĽaNO) na scénu prichádza s ďalším nápadom. Podľa informácií RTVS chce zvýšiť volebnú účasť desať percentnou zľavou z poplatkov štátu. Potrebná legislatíva má byť už pripravená. To sa nepozdáva Mariánovi Viskupičovi…

Taiwan dominuje svetovým dodávkam počítačových čipov – niet divu, že sa USA obávajú

0 icon

Bratislava 11. augusta 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Taiwan Presidential Office, Pixabay, Facebook)   Jedným z aspektov cesty Nancy Pelosiovej na Taiwan, ktorý bol do veľkej miery prehliadnutý, je jej stretnutie s Markom Luiom, predsedom Taiwan Semiconductor Manufacturing Corporation (TSMC), upozornila Maria Ryanová vo svojom článku pre The Conversation. Cesta Pelosiovej sa časovo zhodovala…

NAJNOVŠIE

BLOG

Juraj Tušš

Potenciál slovenského národa v 21.storočí

0icon

Otázka národovectva je v kurze už niekoľko storočí, avšak doteraz, si nie každý vlastenec uvedomuje zmysel, pointu a hĺbku dôležitosti národného zmýšľania ako takého.

Boris Mesár

Hanba zločineckého štátu USA v Sýrii !

0icon

USA prenasledujú obyvateľstvo sankciami, ale každý deň ukradnú 66 000 barelov ropy zo Sýrie !!! Na postoji Západu voči Sýrii je skutočne niečo prekliato šialené a pokrytecké.Na jednej strane naďalej podporuje sankcie EÚ a USA, ktoré spôsobujú hlad najchudobnejšieho obyvateľstva, ako to opakovane odsudzujú kresťanské nábožensk&eacut

Marek Brna

Slováci Západ už zrejme prekukli

0icon

USA a Západ všeobecne nepriniesol Slovákom mnoho dobrého, skôr naopak. Nasmeroval tento národ priamo k zániku. Na splynutie v globálnom svete plnom prisťahovalcov, lgbt komunity a bezbožných biorobotov. V prvom rade sa to deje za pomoci médií, vlastnenými v konečnom dôsledku americkými vlastníkmi. Tieto médiá dávajú už roky rokúce priestor…

Ivan Štubňa

Súčasná neschopná vláda národného zdierania a národného ohrozenia sa drží pri moci aj vďaka bezzubej opozícii

0icon

V súčasnosti je okolo 80% občanov SR presvedčených o tom, že spolok politických amatérov, ktorý si hovorí vláda patrí na smetisko dejín. Za neuveriteľne krátky čas táto vláda dokázala: ohroziť zvrchovanosť SR, ohroziť mier a zvýšiť hrozbu voj

Slavěna Vorobelová

Amnesty Int. asi obsadili Rusi

0icon

Mimovládna organizácia Amnesty International so sídlom v Londýne a s celosvetovou pôsobnosťou ako svoju hlavnú činnosť uvádza odhaľovanie faktov a vyšetrovanie porušovania ľudských práv a slobôd. Pred pár dňami táto organiz&a

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Ľudia stoja pred masívom Bernina s ľadovcami Pers a Morteratsch vo švajčiarskom horskom mestečku Pontresina

Autor: TASR/AP-Gian Ehrenzeller/Keystone via AP

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Hamran prezentoval výsledky v dôležitých kauzách. Odmieta kritiku Fica či Žilinku. Reakcie politikov prišli takmer okamžite

0 icon

Bratislava 11. augusta 2022 AKTUALIZUJEME (HSP/Foto:Screenshot)   Policajný prezident Štefan Hamran kritizuje výroky exministerky Denisy Sakovej či expremiéra Roberta Fica, ktorí spochybňujú prácu polície. Spochybnil aj tvrdenia Žilinku o prieťahoch. V mediálne sledovaných kauzách, ktoré zahŕňajú aj príslušníkov bezpečnostných zložiek a bývalých predstaviteľov štátnych orgánov, je už právoplatne odsúdených 17 osôb.…

Šéf RTVS Ľuboš Machaj sa stretne s premiérom ohľadom financií pre telerozhlas

0 icon

Bratislava 11. augusta 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Nový generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj sa má vo štvrtok popoludní stretnúť s predsedom vlády SR Eduardom Hegerom (OĽANO). Témou stretnutia majú byť financie pre RTVS a zabezpečenie zdrojov najmä na pokrytie výroby a vysielania spravodajstva do konca roka. Machaj stretnutie avizoval na…

Jadrové vydieranie: za ukrajinskými údermi na Záporožskú jadrovú elektráreň stoja USA

0 icon

Bratislava 11. augusta 2022 (HSP/Foto:Screenshot)   Prinášame vám článok z ruského denníka Komsomoľskaja pravda, ktorý odráža ruský pohľad na ostreľovanie Záporožskej jadrovej elektrárne, ktorá v prípade havárie by mohla spôsobiť ekologickú katastrofu v celej Európe Politický analytik Fedorov nazýva požiadavku Západu odovzdať Ukrajine jadrovú elektráreň v Záporoží jadrovým vydieraním. Požiadavky…

Naď opakovane obviňuje Sulíka z rozbíjania vlády. SaS-károm posiela odkaz: Nenechajte sa oklamať, váš ohlásený odchod z vlády je len ďalšia nepekná hra

0 icon

Bratislava 11. augusta 2022 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák, Pavel Neubauer)   Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) posledné dni prilieva olej do ohňa koaličnej krízy. V poslednom rozhovore obvinil Richarda Sulíka (SaS) z toho, že zbytočne ženie SaS preč z vlády. V najnovšom príspevku hovorí o špinavej hre Naď vo štvrtok na sociálnej…

Prehľad toho najdôležitejšieho z diania na Ukrajine – Európe dochádzajú zdroje na nové sankcie proti Rusku

0 icon

Bratislava 11. augusta 2022 AKTUALIZUJEME (HSP/Foto:TASR/AP-Planet Labs PBC via AP, Telegram, Screenshot Youtube)   V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií 11:24 - V Maďarsku vstúpil do platnosti rozhodnutie o zákaze…

Trump, Čína a rastúca vláda teroru

0 icon

Bratislava 11. augusta 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Susan Walsh)   Prinášame vám článok Alexa Krainera, ktorý pôvodne vyšiel na portáli The Naked Hedgie  Keď som v minulom článku komentoval nedávnu provokatívnu návštevu Nancy Pelosiovej na Taiwane, spochybnil som zmysel vyvolávania nevyhratého konfliktu proti Číne: Aký by však mohlo mať zmysel provokovať Čínu? Myslia…

Začala sa posledná rozlúčka so zosnulým kardinálom Tomkom, prítomný je aj pápež

0 icon

Vatikán/Bratislava 11. augusta (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Gregorio Borgia, Facebook/TV Lux)   Vo vatikánskej Bazilike sv. Petra sa vo štvrtok začala posledná rozlúčka so zosnulým slovenským kardinálom Jozefom Tomkom. Zádušnú omšu vedie kardinál Giovanni Battista Re a záverečný rozlúčkový obrad vykoná osobne pápež František Pohrebné obrady vo Vatikáne sa uskutočňujú podľa zvyklostí pri pohreboch…

Čo môže zásadným spôsobom zmeniť spôsob vedenia vojny? Takto to vidí ruský generál

0 icon

Bratislava 11. augusta 2022 (HSP/Foto:Twitter)   Rusko predpokladá, že prezbrojenie armád systémami HIMARS a ich obdobami radikálne zmení formy vedenia vojny Podľa bývalého prvého námestníka ruského ministra obrany Jurija Balujevského bude vojna budúcnosti "vysoko presným krupobitím munície". To by mohlo viesť k "úplnému zániku obrnených vozidiel a delostrelectva v ich…

Zľavy ako odmena za účasť vo voľbách ? Viskupič: Zľavami si Matovič chce zrejme kupovať hlasy voličov

0 icon

Bratislava 11. augusta 2022 (HSP/Foto:TASR - Pavel Neubauer)   Koncom júla sme vás informovali, že minister financií Igor Matovič (OĽaNO) na scénu prichádza s ďalším nápadom. Podľa informácií RTVS chce zvýšiť volebnú účasť desať percentnou zľavou z poplatkov štátu. Potrebná legislatíva má byť už pripravená. To sa nepozdáva Mariánovi Viskupičovi…

Taiwan dominuje svetovým dodávkam počítačových čipov – niet divu, že sa USA obávajú

0 icon

Bratislava 11. augusta 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Taiwan Presidential Office, Pixabay, Facebook)   Jedným z aspektov cesty Nancy Pelosiovej na Taiwan, ktorý bol do veľkej miery prehliadnutý, je jej stretnutie s Markom Luiom, predsedom Taiwan Semiconductor Manufacturing Corporation (TSMC), upozornila Maria Ryanová vo svojom článku pre The Conversation. Cesta Pelosiovej sa časovo zhodovala…

Podkasty

Naši ministri financií – smieme porovnávať neporovnateľné?

icon

Bratislava 8. júla 2022 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák) Minister financií je kľúčová pozícia v každej vláde. Slovensko v časoch druhej svetovej vojny bolo hospodársky úspešným štátom. Jeho ekonomiku riadili vzdelaní muži s morálnymi zásadami. Karvaš, Zaťko, Medrický, Pružinský. Vďaka nim prežívalo Slovensko cez vojnu hospodársky zázrak. Ako dôkaz nech poslúži nie všetkým známa vec: z celej Európy...

Aj sudca tvrdí: blokovanie je v rozpore s judikatúrou Európskeho súdu pre ľudské práva

icon

Bratislava 1. marca 2022 (HSP/Foto:TASR-Dano Veselský) Po tom, čo ho urýchlene schválila Hegerova vláda a ešte v ten deň – v piatok – v noci schválila Národná rada, po podpise Čaputovej vyšiel už v sobotu 26. februára v Zbierke zákonov zákon o niektorých opatreniach v súvislosti s vojenským konfliktom na Ukrajine. A doň sa „vlúdil“ aj text, ktorý umožňuje Národnému bezpečnostnému...

Máme tu zákonné oprávnenie na cenzúru?

icon

Bratislava 27. februára 2022 (HSP/Foto:Pixabay) Slovenská ústava hovorí v článku 26 odsek 3 jasne: „Cenzúra sa zakazuje.“ Zuzana Čaputová podpísala v sobotu 26. februára zákon o mimoriadnych opatreniach v súvislosti so situáciou na Ukrajine. Ten ešte v piatok stihla schváliť vláda a aj Národná rada SR. Podľa tohto zákona mimoriadnu situáciu bude možné vyhlásiť aj v prípade hromadného...

Kto je večne nespokojný? Nuž, národnostná menšina, najnovšie „komunita“ slovenských Maďarov

icon

Bratislava 26. februára 2022 (HSP/Foto:Pixabay) Naša najväčšia menšina, najnovšie „komunita“, teda slovenskí Maďari, neúnavne dávajú najavo, že sú tu, a že máločo „slovenské“ sa im páči. A aby ich bolo počuť ešte väčšmi, a aby prekonali päť potrebných percent do parlamentu, v septembri 2021 sa formálne zlúčili tri etnické strany a vytvorili Alianciu. Do čela postavili Krisztiána Forróa....

Budeme môcť parkovať ešte na chodníku? Kocúrkovo? Alebo poslanci hlasujú nevediac o čom?

icon

Bratislava 24. februára 2022 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar) Ďalší dôkaz, že čo vezme parlament do rúk, to pokazí. Na takej na prvý pohľad banalite, ako je parkovanie na chodníkoch potvrdil, že zákony sa prijímajú narýchlo a bez toho, aby páni poslanci a dámy poslankyne vedeli, čo činia. Že schválili zákaz parkovania na chodníkoch, ktorý vstúpi do platnosti...

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Juraj Tušš

Potenciál slovenského národa v 21.storočí

0icon

Otázka národovectva je v kurze už niekoľko storočí, avšak doteraz, si nie každý vlastenec uvedomuje zmysel, pointu a hĺbku dôležitosti národného zmýšľania ako takého.

Boris Mesár

Hanba zločineckého štátu USA v Sýrii !

0icon

USA prenasledujú obyvateľstvo sankciami, ale každý deň ukradnú 66 000 barelov ropy zo Sýrie !!! Na postoji Západu voči Sýrii je skutočne niečo prekliato šialené a pokrytecké.Na jednej strane naďalej podporuje sankcie EÚ a USA, ktoré spôsobujú hlad najchudobnejšieho obyvateľstva, ako to opakovane odsudzujú kresťanské nábožensk&eacut

Marek Brna

Slováci Západ už zrejme prekukli

0icon

USA a Západ všeobecne nepriniesol Slovákom mnoho dobrého, skôr naopak. Nasmeroval tento národ priamo k zániku. Na splynutie v globálnom svete plnom prisťahovalcov, lgbt komunity a bezbožných biorobotov. V prvom rade sa to deje za pomoci médií, vlastnenými v konečnom dôsledku americkými vlastníkmi. Tieto médiá dávajú už roky rokúce priestor…

Ivan Štubňa

Súčasná neschopná vláda národného zdierania a národného ohrozenia sa drží pri moci aj vďaka bezzubej opozícii

0icon

V súčasnosti je okolo 80% občanov SR presvedčených o tom, že spolok politických amatérov, ktorý si hovorí vláda patrí na smetisko dejín. Za neuveriteľne krátky čas táto vláda dokázala: ohroziť zvrchovanosť SR, ohroziť mier a zvýšiť hrozbu voj

Slavěna Vorobelová

Amnesty Int. asi obsadili Rusi

0icon

Mimovládna organizácia Amnesty International so sídlom v Londýne a s celosvetovou pôsobnosťou ako svoju hlavnú činnosť uvádza odhaľovanie faktov a vyšetrovanie porušovania ľudských práv a slobôd. Pred pár dňami táto organiz&a

Armádny Magazín

Jednoduché čínske kvadrokoptéry spustili revolúciu v používaní delostrelectva

0 icon

Čína, 11.august 2022 (AM) – Bývalý náčelník generálneho štábu ruských ozbrojených síl, armádny generál Jurij Balujevskij, komentoval náhle rozhodnutie ruských strelcov. Podľa neho došlo k „skutočnej revolúcii“. Hovoríme najmä o jednoduchých komerčných kvadrokoptérach čínskej výroby. V predhovore autora ku knihe Centra pre a

Egypt a Hamas vyšli ako víťazi vo vojne medzi Izraelom a Islamským džihádom

0 icon

Izrael, 11.august 2022 (AM) – Po troch dňoch bombardovania pásma Gazy a raketového návratu do vnútrozemia Izraela sa v tejto nepokojnej oblasti sveta uzavrelo prímerie sprostredkované Egyptom. Operácia Úsvit, ktorá bola náhle spustená izraelskou armádou, bez akéhokoľvek viditeľného vonkajšieho dôvodu, formálne proti jednej z

Koho chceli USA v Japonsku atómovo bombardovať? Kresťanov?

0 icon

Japonsko, 11.august 2022 (AM) – V máji 1945 bol prezidentovi Harry Trumanovi predložený návrh, pozostávajúci z niekoľkých japonských miest, na ktoré bolo možné zhodiť atómové bomby.   Za prioritný cieľ bolo zvolených päť miest. Kjóto, ako hlavné centrum japonského priemyslu, Horošima, ako najväčší vojenský prístav

Veliteľka zdravotnej služby ukrajinskej 56.brigády: Jednotka je takmer zničená, a to aj kvôli vlastnému delostrelectvu

0 icon

Ukrajina, 11.august 2022 (AM) – Hlavnou mediálnou témou na Ukrajine ovládanej Kyjevom sú teraz výbuchy na vojenskom letisku na Kryme. Oficiálni predstavitelia Kancelárie prezidenta Ukrajiny popierajú svoju účasť na incidente, ale okamžite predložili vlasteneckú hypotézu o údajnom začiatku "partizánskeho hnutia na okupovanom území". Do úzadia

Krasnopol-M2 má byť likvidátorom diaľkových amerických raketometov

0 icon

Rusko, 11.august 2022 (AM) – Modernizované riadené strely Krasnopol-M2, na rozdiel od predchádzajúcej verzie, si dokážu vybrať cieľ počas salvy. Proti ktorým objektom a bojovým vozidlám nepriateľa budú môcť ozbrojené sily RF použiť muníciu, uviedol vojenský expert Jurij Knutov.   Počas štátnych testov boli strely Krasnopol-M2 vypálené z dvoch zbran

FOTO DŇA

Ľudia stoja pred masívom Bernina s ľadovcami Pers a Morteratsch vo švajčiarskom horskom mestečku Pontresina

Autor: TASR/AP-Gian Ehrenzeller/Keystone via AP

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali