Komentované udalosti týždňa: Odposluchy vyšetrovateľov NAKA odhaľujú obludný manipulátorský systém Hegeromatovičovej vlády. (Ne)spravodlivý súdny proces s Dušanom Kováčikom sa chýli ku koncu – rozhoduje Tódovej kamoška? Pápež František na Slovensku. Nicholsonová odkazuje nezaočkovaným: Ak nemáte covid-pas, nepatríte do spoločnosti

Bratislava 18. septembra 2021 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar,Jakub Kotian,Martin Baumann,Pavol Zachar)

 

Prinášame vám top udalosti týždňa

Pavol Ď.
Na snímke zadržaný Pavol Ď. prichádza v sprievode polície na Okresný súd (OS) Bratislava III, 15. septembra 2021 v Bratislave

 

Odposluchy vyšetrovateľov NAKA odhaľujú obludný manipulátorský systém Hegeromatovičovej vlády

Igor Matovič a jeho hnutie OĽaNO dostalo vo voľbách silný mandát na boj proti korupcii – zákonným spôsobom. Matovič si však svoj mandát vysvetlil po svojom a jeho tzv. boj proti korupcii sa zmenil skôr na boj proti politickej opozícii formou kriminalizácie.

Škandalózny systém manipulácii vyšetrovaní už skôr načrtla správa Slovenskej informačnej služby (SIS). V správe sa píše, že medzi vyšetrovateľmi, prokurátormi a dokonca medzi niektorými sudcami je istá skupinka osôb, ktorá kriví spravodlivosť formou manipulácii vyšetrovaní známych káuz.

Vládni predstavitelia sa túto správu SIS najprv snažili bagatelizovať a tvrdili, že sa nič také nedeje. Hegeromatovičistický režim mal však smolu, že sa našli “chyby v systéme.”

Tou najväčšou je tím inšpekčnej služby na čele s Dianou Santusovou. Statoční vyšetrovatelia z inšpekčnej služby sa pustili do boja za spravodlivosť. A to napriek tomu, že bol predpoklad, že vládny zločinecký režim sa bude silno brániť.

Ako sme sa dozvedeli z listu Diany Santusovej, dočasný šéf inšpekcie Peter Scholtz (dnes už väzobne stíhaný za vynášanie informácii podozrivým vyšetrovateľom NAKA), ktorého nominoval minister vnútra Roman Mikulec mal jej tímu, ktorý vyšetroval podozrivých manipulátorov z NAKY, hádzať obrazne povedané “polená pod nohy”.

Režim sa ďalej bránil oveľa drastickejšími metódami. Zrejme najobludnejším bolo dočasné pozastavenie akcie tímu inšpekcie, ktorý chcel zadržať troch podozrivých kajúcnikov – Csabu Dömötöra, Petra Petrova alias Tigra a Mateja Zemana.

Prvého menovaného sa inšpekcii podarilo zadržať – ktorý sa nakoniec priznal ku krivej výpovedi. Ďalších dvoch však nie. Policajný prezident Peter Kovařík totiž policajnej jednotke vydal pokyn na pozastavenie akcie, čoho dôsledkom pravdepodobne bolo, že minimálne jeden z podozrivých ušiel. Aj táto zmarená akcia siaha až k ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi, ktorý požiadal Kovaříka, aby “preveril túto akciu.”

Ďalším polenom pod nohy inšpekčnému tímu bolo odvolanie jeho šéfky Diany Santusovej. Opäť to vykonal dnes už obvinený dočasný šéf inšpekcie Peter Scholtz.

Ani to však tím policajnej inšpekcie nezastavilo pred ďalším postupom. Inšpekcia najnovšie spravila zásadnú vec, ktorá totálne odhalila systém, ktorý tu  nepriamo zaviedol Igor Matovič.

Inšpekčný tím zadržal štyroch vyšetrovateľov NAKA na čele s neslávne známym Čurillom a prišiel si taktiež po dočasného šéfa inšpekcie Petra Scholtza. Medzitým okresný súd poslal všetkých obvinených do väzby.

Z vyšetrovacích spisov sa dozvedáme šokujúce detaily systému, aký panuje v NAKA. Z odposluchov vyplýva, že niektorí vyšetrovatelia údajne zvyknú vyčkávať na “toho správneho sudcu”, ktorý s istotou pošle nepohodlných ľudí do väzby.

O praktikách na NAKE svedčí aj obvinenie jedného z vyšetrovateľov, ktorý mal údajne manipulovať s výpoveďou kajúcnika Csabu Dömötöra, tak aby to zapadalo k výpovediam iných kajúcnikov.

Z odposluchov sa tiež dozvedáme o tom, ako podozriví vyšetrovatelia NAKA po zistení, že ich vyšetruje inšpekčný tím, sa rýchlo snažili vykonštruovať trestné stíhanie voči tímu policajnej inšpekcie.

Z nahrávok v kancelárii vyšetrovateľov NAKA je evidentné, že mali “v zuboch” najmä vyšetrovateľku Dianu Santusovú. Bavia sa dokonca o tom, že šéf inšpekcie Peter Scholz, šiel riešiť “tú pani” – Santusovú – s ministrom vnútra Romanom Mikulcom.

Podozriví vyšetrovatelia NAKA z manipulácií sa podľa spisu snažili trestné stíhanie voči Santusovej tímu vykonštruovať tak, aby ho mohla dozorovať Lipšicova špeciálna prokuratúra.

A toto je len špička ľadovca. Správa SIS popisuje, že sa podobné vykonštruované vyšetrovania dejú vo veľkom rozmere. Toto je systém, ktorý vytvoril Igor Matovič, respektíve aj jeho spolupáchatelia vo vláde – systém obludných manipulácii vyšetrovaní, ktoré deštruujú právny štát a dávajú nás na úroveň banánových, totalitných krajín.

 

Súdny proces s Dušanom Kováčikom sa chýli ku koncu – rozhoduje Tódovej kamoška?

Súdny proces s bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom má aspekty, ktoré môžu navodzovať pochybnosti, že verdikt bude vyrieknutý v súlade so zásadou spravodlivosti. Kováčika vinia z toho, že mal údajne zobrať úplatok vo výške 50 000 eur za to, že po verdikte súdu nepodá odvolanie v prípade mafiána Kudličku.

Na súde s bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom prednesú záverečné reči
Na snímke obžalovaný bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik

Sudkyňa Pamela Záleská sa však správa počas celého procesu arogantne a pôsobí veľmi zaujate voči obvinenému.

Vo štvrtok šokujúco odmietla všetky navrhované dôkazy a návrhy na výpovede svedkov zo strany obžalovaného Kováčika a rýchlo ukončila celkové dokazovanie. Až to pôsobí, akoby sa snažila rýchlo vyrieknuť dopredu zrejmý verdikt, aby bol prekrytý škandál s manipulovaním vyšetrovaní, ktorý bol odhalený po zadržaní štyroch vyšetrovateľov NAKA.

Navyše existujú podozrenia, že práve kajúcnik Zeman, ktorý svedčí aj proti Kováčikovi je podozrivý z krivého svedectva v iných prípadoch, čo výrazne znedôveryhodňuje jeho svedectvá aj v procese s Kováčikom. Kováčika vyšetroval aj vyšetrovateľ NAKA Pavol Ďurka, ktorý je momentálne vo väzbe.

Povedzme si, kto je sudkyňa Pamela Záleská.

Táto “progresívna” sudkyňa, ktorá veselo rozdáva rozhovory pre denník N, poslala do väzby aj generála Milana Lučanského, ktorý vo väzení prišiel o život.

Záleská sa vo svojom životopise pýši účasťou na vzdelávacom kurze na budapeštianskej pobočke americkej právnej akadémie ILEA, ktorá otvorene deklaruje, že presadzuje záujmy USA a spolupracuje s FBI.

Čo je ale najzávažnejšie zistenie – Záleská má pravdepodobne blízky až kamarátsky vzťah s ultraliberálnou novinárkou Monikou Tódovou. Len pár dní pred Lučanského smrťou bola Tódová prichytená spoločne so sudkyňou Záleskou v rade, ako čakajú na PCR testovanie.

Podľa zákulisných informácii boli údajne v minulosti spoločne aj na dovolenke. Na tlačovke strany SMER Tódová túto informáciu nepoprela. Ak je pravdou, že Tódová so Záleskou sú priateľky, táto progresívna sudkyňa  (ako ju nazvala Tódová vo svojom článku), mala byť z rozhodovania o Kováčikovi vylúčená.

Aktivistická novinárka Monika Tódová totiž dlhodobo útočí na predstaviteľov a nominantov strany SMER-SD a konkrétne aj na spomínaného Kováčika. Tódová navodzuje dojem, akoby Kováčik bol jednoznačne vinný. Zaujatosť jej údajnej kamarátky Záleskej je teda v súdnom procese s Kováčikom veľmi pravdepodobná.

Verdikt voči Dušanovi Kováčikovi bude oznámený v pondelok o 16.00 hod.

 

Pápež František na Slovensku – aké bolo jeho posolstvo?

Liberáli mali čo sa týka pápeža Františka veľké očakávania. Mnohí očakávali, že počas svojej návštevy na Slovensku podporí LGBT agendu, vyzve Slovákov, aby prijímali moslimských migrantov, či rehabilituje skompromitovaného exarcibiskupa Roberta Bezáka.

pápež František
Na snímke pápež František

Nič z toho sa však nestalo. Napriek tomu si Františkove slová liberáli vysvetlili po svojom. Pápež František napríklad hovoril o väčšej otvorenosti cirkvi, čo si liberáli vyložili tak, že podporil liberalizáciu cirkvi.

V skutočnosti len dal biskupom a kňazom rôzne rady, napríklad – že kázne by mali byť kratšie a zrozumiteľnejšie, aby sa tak viac priblížili k ľuďom a nemali by dbať príliš na ceremónie, ale skôr na ľudskosť.

Pápež František taktiež odkázal slovenskej cirkvi, aby viac chránila slobodu ľudí. Možno tým mal na mysli to, že cirkev sa veľmi slabo bránila voči vládnym reštrikciám, kedy boli zatvorené kostoly a nezastala sa veriacich ani práve v súvislosti s návštevou pápeža, kedy prikývla na Lengvarského zvrátený návrh pustiť na omše s pápežom len zaočkovaných ľudí.

Liberáli taktiež zneužili návštevu pápeža Františka na svoju prezentáciu. Najmä ich líderka pôsobiaca v prezidentskom úrade, Zuzana Čaputová.

Tá sprevádzala Františka takmer na každom kroku a vrcholom nevkusnosti bola jej “liberálna párty” v záhrade grasalkovičovho paláca. Čaputová sa doslova štylizovala do polohy akejsi kráľovnej – vládkyne Slovenska. Dokonale to vystihuje situácia, kedy sa v záhrade Grasalkovičovho paláca posadila vedľa pápeža Františka na kreslo pripomínajúce kráľovský trón.

S pápežom sa stretli aj ďalší známi liberáli ako napríklad progresívny primátor Bratislavy Matúš Vallo, ultraliberálna ombudsmanka Mária Patakyová, či liberálny “kresťan” František Mikloško. Pápeža vychvaľovali aj líderka progresívcov Irena Biháriová, či predseda SaS Richard Sulík.

Dôležité posolstvo totálne v rozpore s liberálnymi názormi odoslal pápež František Slovákom v lietadle na ceste z Bratislavy do Ríma. Pápež František jednoznačne potvrdil odmietavý postoj cirkvi k homosexuálnym zväzkom a potrat nazval vraždou:

“Je to viac ako len problém, je to vražda,“ vyhlásil František. „Vezmite si knihu o embryológii pre študentov medicíny. Tretí týždeň po počatí sú tam už všetky orgány, aj DNA… je to ľudský život, na ktorý musíme brať ohľad, tento princíp je taký jasný,” doplnil.

Pápež František vyslal Slovensku jasné posolstvo. Z jeho slov možno vyčítať, že si želá, aby slovenskí politici prijali legislatívu zakazujúcu vraždenie nenarodených detí – potraty. Zároveň odmieta snahy liberálov o zväzky homosexuálov. Budú sa teda pápežovi najväčší obdivovatelia na čele s Čaputovou a ďalšími liberálnymi politikmi riadiť jeho posolstvom?

 

Nicholsonová odkazuje nezaočkovaným: Ak nemáte covid-pas, nepatríte do spoločnosti

Na záver vám prinášame škandalózne vyjadrenia europoslankyne Lucie Ďuriš Nicholsonovej, ktorá podporuje diskrimináciu ľudí na základe toho, že sa nedali zaočkovať.

Lucia Ďuriš Nicholsonová
Na snímke slovenská europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová (nezávislá)

Nicholsonová sa do europarlamentu dostala na kandidátke strany SaS, v súčasnosti je nezávislá. Progresivistická europoslankyňa sa vo svojom videu vytešuje z toho, že v mnohých krajinách sa bez covid-pasu nedostanete prakticky nikde. A takýto postup podporuje aj na Slovensku:

“V Paríži si nedáte ani len kávu, či pivo na terase baru, ak nemáte covid-pas. …Teraz som v Štrasburgu a tu platí absolútne to isté. …Jednoducho musíte mať Covid-pas. A tí čo ho nemajú nech si dajú zlú Nescu, alebo pivo s padnutou penou doma.

“O chvíľu vám vo väčšine európskych krajín dajú pocítiť, že keď ste nezodpovední voči sebe aj voči ostatným, keď nemáte očkovanie alebo PCR test, tak jednoducho nepatríte do spoločnosti, pretože tú spoločnosť môžete ohroziť.”

Na záver Nicholsonová dodáva, že súhlasí, aby sa takéto niečo zaviedlo aj na Slovensku a tvrdí, že trend je nezvratný: “Myslím, že toto by nám všetkým na Slovensku výrazne prospelo. Želám pekný deň všetkým s covid-pasom.”

Slová Nicholsonovej nepotrebujú žiadny komentár. Snáď len to, že takýchto progresivistických politikov s totalitným myslením typu Nicholsonová by mali demokraticky zmýšľajúci voliči poslať na smetisko politických dejín.

 

 

Samuel Gdovin

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

PODKASTY

 Odoberať kanál

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Portugalský parlament odmietol rozpočet na rok 2022, hrozia predčasné voľby

0 icon

Lisabon 27. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Armando Franca)   Portugalský parlament v stredu hlasoval proti návrhu rozpočtu na rok 2022 z dielne menšinovej socialistickej vlády, čím pripravil pôdu pre možné predčasné voľby. Informovali o tom agentúry AFP a Reuters “To posledné, čo krajina za týchto okolností potrebuje, je politická kríza,“ povedal tesne…

Schválenie odpočtu výdavkov na investície je dôležité, podľa ZAP je však stále nedostatočná podpora výskumu a inovácií

0 icon

Bratislava 27. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Zväz automobilového priemyslu SR (ZAP) považuje schválenie odpočtu výdavkov na investície za dôležité, no podľa zväzu je stále nedostatočná podpora výskumu a inovácií. Zväz v stanovisku privítal schválenie návrhu skupiny poslancov pod vedením predsedu parlamentného hospodárskeho výboru Petra Kremského, ktorým sa upravili podmienky…

Poslanci schválili novelu zákona o prevádzke vozidiel v cestnej premávke. O zrýchlení a zefektívnení výstavby diaľnic nebudú rokovať v skrátenom konaní

0 icon

Bratislava 27. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský, Michal Svítok)   Povinná certifikácia autorizovaných opravovní a nezávislých opravovní bude v rámci zníženia administratívnej záťaže zrušená. Vládna novela zákona o prevádzke vozidiel v cestnej premávke, ktorú schválil parlament, zároveň umožňuje rozšíriť sieť staníc technickej kontroly Pri ťažkých dopravných nehodách, ktoré mali vplyv na…

V Slovenskom pohári idú ďalej Trenčín aj Slovan Bratislava

0 icon

Bratislava 27. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Roman Hanc)   Po hráčoch Trnavy a Žiaru nad Hronom sa do osemfinále Slovenského pohára vo futbale 2021/2022 (Slovnaft Cup) prebojovali za najvyššej domácej súťaže aj Trenčania a majstrovský Slovan Bratislava. Pohronie si postup zabezpečilo už počas minulého týždňa, Trnava v utorok na pôde Podbrezovej uspela…

Leteckí dopravcovia môžu získať pomoc od štátu na zmiernenie následkov prepadu objemu prepravy

0 icon

Bratislava 27. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Leteckí dopravcovia môžu získať od štátu pomoc na zmiernenie negatívnych následkov pandémie koronavírusu a zachovanie svojej činnosti po výraznom prepade objemu civilnej leteckej dopravy. Umožní to návrh novely zákona o odplatách a o poskytovaní príspevku v civilnom letectve, ktorý schválili poslanci v skrátenom konaní.…

Na poľovníckej chate sa hovorilo aj o zrazení Lipšica na prechode bez ponožiek či paragrafe 363

0 icon

Bratislava 27. októbra 2021 (HSP/Foto:Screenshot- YouTube DenníkN)   Média v stredu zverejnili ďalšiu časť nahrávok z poľovníckej chaty. Tentokrát ide o rozhovor medzi Pavlom Gašparom a Marekom Parom v prítomnosti Miroslava Bödöra. Video zverejnil Denník N na YouTube Ide opäť o krátky asi minútový úsek rozhovoru, kde Para hovorí zrejme…

Počet prípadov a úmrtí na COVID-19 v Európe minulý týždeň stúpol

0 icon

Ženeva 27. októbra 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Vadim Ghirda)   Európa ako jediný veľký región na svete minulý týždeň zaznamenala nárast počtu prípadov nákazy a úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19. Informovala o tom Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) WHO v stredu uviedla, že za minulý týždeň v európskom regióne eviduje nárast infekcií koronavírusom o…

Školskí odborári podporia protest KOZ, kritizujú reformu a chcú vyššie platy

0 icon

Bratislava 27. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian, SITA-Branislav Bibel)   Školskí odborári kritizujú reformu základného školstva, ktorú považujú za nepripravenú a zle načasovanú. Žiadajú zvýšenie platov a lepšie podmienky pre zamestnancov "Preto sa pripájame k protestnému zhromaždeniu, ktoré organizuje Konfederácia odborových zväzov (KOZ) SR," vyhlásil predseda Odborového zväzu pracovníkov školstva a…

Fico sa opäť vyjadril k nahrávkam: “Lipšic s Matovičom zaviedli štbácky štát. Neschopnosť vládnuť nahrádzajú špinavými nezákonnými metódami a likvidáciou opozície”

0 icon

Bratislava 27. októbra 2021 (HSP/Foto:Screenshot YouTube)   Predseda strany SMER – sociálna demokracia Robert Fico sa vo videu na sociálnej sieti vyjadril k problematike odpočúvania na poľovníckej chate a jeho úniku do médií. Vo svojom komentári vysvetlil ako to vidí on. Redakciu informoval Ján Mažgút, vedúci tlačového oddelenia SMER –…

Ministerstvo školstva SR neplánuje stiahnuť novelu zákona o vysokých školách z legislatívneho procesu

0 icon

Bratislava 27. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:Wikimedia, TASR-Jaroslav Novák)   Rezort školstva neplánuje stiahnuť novelu zákona o vysokých školách (VŠ) z legislatívneho procesu. Vyplýva to z reakcie ministerstva na výzvu Rady vysokých škôl (RVŠ) SR, aby bola novela stiahnutá z medzirezortného pripomienkového konania (MPK) "Ministerstvo je otvorené konkrétnym návrhom a pripomienkam na…

Podkasty

krajniak

icon

Brusel 25. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Vahid Salemi)   Hlavní vyjednávači Európskej únie poverení vedením rozhovorov o obnove iránskej jadrovej dohody sa tento týždeň v Bruseli stretnú zo svojím náprotivkom z Teheránu a budú hovoriť o obnovení rokovaní o jadrovej dohode. V pondelok to oznámil Peter Stano, hovorca šéfa diplomacie EÚ

Video Podcast

icon

Bratislava Už iba tri dni delia slovenských hokejových reprezentantov od úvodného duelu na finálovom turnaji olympijskej kvalifikácie v Bratislave, na ktorom budú bojovať o miestenku na ZOH 2022 do Pekingu. Z kvalifikačnej D-skupiny postúpi len víťaz, takže v konkurencii Rakúska, Poľska a Bielor Nice 23. augusta 2021 (TASR/HSP/Foto:Screenshot YouTube)   Výtržnosti z nedeľňajšieho zápasu francúzskej...

Podkast Konrád verí v postup, podľa Daňa je tím dobre poskladaný

icon

Bratislava 23. augusta 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/SZĽH-Andrej Galica)   Už iba tri dni delia slovenských hokejových reprezentantov od úvodného duelu na finálovom turnaji olympijskej kvalifikácie v Bratislave, na ktorom budú bojovať o miestenku na ZOH 2022 do Pekingu. Z kvalifikačnej D-skupiny postúpi len víťaz, takže v konkurencii Rakúska, Poľska a Bielor Nice 23. augusta 2021 (TASR/HSP/Foto:Screenshot...

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Pavel Polák

Čo nemáme vedieť

0icon

Cesta k NWO od doktora filozofie Henryho Makowa :   Fáza 1 : Imitujte nebezpečenstvo a vyrábajte strach. ( december 2019-marec 2020)   Vyrobiť celoplanetárny strach   Zabiíjať desaťtisíce starých ľudí.   Zväčšenie počtu nakazených a mŕtych.   Od samého začiatku predkladajte vakcináciu ako j

René Pavlík

Blcha a slon

0icon

Blcha a rakovina Napadlo mi - čo môže vedieť blcha o objekte ak lezie po nohe slona. Čo skok, to nová záhada. Podobne sa cíti aj medicínska veda pri skúmaní rakoviny. Stále nové objavy, stále nové postupy, stále nové lieky. Ak by hľadali príčinu, možno by ochorenie nezabíjalo stále viacej ľudí. Istú…

Andrej Biras

Únia sa môže rozpadnúť veľmi rýchlo! Dúfam, že už máte plán B pán Matovič, Heger, Sulík a spol. a ste pripravení aj na možný blackout el. prúdu.

0icon

To ako sa vyvíja situácia v EÚ okolo Poľska a Maďarska je nanajvýš znepokojujúce.  Ukazuje sa viac a viac, že EÚ nie je vybudovaná na skutočných hodnotách, ktoré by ju dokázali preniesť cez nastávajúce obdobie a jej možný rozpad je už na obzore? Keď som počul hrozby od Ursuly Leynovej…

Pavel Jacz

Už dlhšie nezažil redaktor Markízy Serebriakov taký mohutný novinársky orgazmus ako včera.

0icon

A zámienku mu dala včerajšia tlačovka Smeru na čele s pre neho nenávideným Ficom. Jeho orgazmická predohra sa začala po vypočutí argumentácie Fica o sledovaní opozície kladením otázok. Musím povedať, že tvrdohlavo sa opýtal niekoľko krát i napriek tomu, že vedel, že z úst Fica nebude počuť nasledujúce: - Áno,…

Gabriel Dragon

Vstup Srbska do EÚ bude katom jeho suverenity

0icon

Suverenita. Pojem, ktorý sa zo slovníka našej zahraničnej politiky takmer vytratil a ťažko sa za posledné roky hľadajú momenty keď náš štát o sebe rozhodoval suverénne. Vplyvom historických udalostí a jeho takmer neustále začlenenie do silnejších a vplyvnejších celkov nám ponechali len ilúziu, že v rozhodovacích procesoch zahraničnej politiky konáme suverénne. Aj v prípade Srbska…

TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Na svete existujú len dva typy ľudí. Tu sú dôkazy!

0 icon

V psychológii existuje veľa teórií, ktoré vysvetľujú rôzne typy ľudí, s ktorými sa môžeme stretnúť v práci alebo v každodennom živote. Niet divu, že pri porovnaní zvykov a spôsobov života 2 rôznych ľudí si nakoniec všimneme, že existuje veľa rôznych spôsobov riešenia každodenných výziev, ako aj spôsoby, ako si užívať život. Zatiaľ čo niekto…

Môže byť Sahara ešte niekedy zelená? Kedysi bola domovom hrochov

0 icon

Niekedy pred 11 000 až 5 000 rokmi, po skončení poslednej doby ľadovej, sa Sahara, respektíve Saharská púšť úplne transformovala. Bude ešte niekedy porastená trávou? Na piesočných dunách rástla zelená vegetácia a veľké množstvo zrážok robilo z tejto vyprahnutej jaskyne obrovské jazero. Asi 9 miliónov štvorcových kilometrov severnej Afriky sa zmenilo po dobe ľadovej…

Vo vesmíre je zlato bežným kovom, no nikto nevie, odkiaľ sa vzalo

0 icon

Zlato je ušľachtilý žltý, stály a veľmi kujný kov známy už od staroveku. Ide ale o chemický prvok, takže to znamená, že ho nemôžeme vyrobiť bežnými chemickými reakciami – hoci sa o to alchymisti pokúšali celé stáročia. Ak by si sa zaradil medzi vedcov s pokusom vyrobiť zlato, potreboval by si spojiť dohromady…

Noemova archa v ľadovci hory Ararat: 2. časť

0 icon

Pokračujeme druhou a zároveň záverečnou časťou článku s názvom Noemova archa v ľadovci hory Ararat. Noemovu archu asi nikomu predstavovať nemusíme. Čo je však zaujímavé, niekoľko očitých svedkov tvrdilo, že ju zazrelo v ľadovci v hore Ararat. Niet sa čo čudovať, keďže disponujeme presným popisom archy, aj dokonalou lokalizáciou miesta…

10 fascinujúcich faktov o prírode, o ktorých si doteraz pravdepodobne nevedel

0 icon

Príroda je skutočne zaujímavá. Niektoré veci, ktoré pre nás pripravila, nám doslova vyrážajú dych. Preto sme sa rozhodli poskladať rebríček desiatich fascinujúcich prírodných faktov, o ktorých si doteraz pravdepodobne nepočul. Je skutočne z čoho vyberať, preto môžeš v budúcnosti očakávať pokračovanie tohto seriálu. 1. Nechty na rukách rastú štyrikrát rýchlejšie ako…

Armádny Magazín

Slovenský Stribog za 800 dolárov versus B&T APC9K za 3000 dolárov. Video

0 icon

USA, 27. október 2021 (AM) – Strelecký kanál Texas Plinking s miliónom odberateľov porovnal dve zbrane. Slovenský Stribog verzie SP9A1 a SP9A3 a švajčiarský  Brügger & Thomet APC 9K. Stribog sa v závislosti od doplnkov predáva od 800 do 1500 dolárov. B&T APC9K od 2300 do 3000 dolárov. Je teda B&T APC9K aj…

Gustáv Wendrinský prezývaný „Krutý pes z Prešporku” – protitankové eso Waffen SS

0 icon

Slovensko, 27. októbra 2021 (AM) – Gustáv Wendrinský (*24. január 1923, Bratislava – † 11. až 13. február 1945, Csobánka, Maďarsko) pochádzal z Bratislavy zo zmiešanej, nemecko-slovenskej rodiny. V čase II. svetovej vojny vstúpil do Waffen SS a ako príslušník 8. Waffen SS divízie „Florian Geyer“ získal v hodnosti poddôstojníka Rytiersky

Stalinove citáty o Anglicku a jeho politike ktorá je stále aktuálna

0 icon

Rusko, 27. október 2021 (AM) –  Josif Vissarionovič Stalin sa dobre orientoval v medzinárodnej politike. Zozbierali sme niekoľko jeho citátov o Spojenom kráľovstve, ktoré dodnes nestrácajú na aktuálnosti.   1. V podstate pán Churchill a jeho priatelia v Anglicku a Spojených štátoch predkladajú národom, ktoré nehovor

Čiernomorská flotila vykonala raketové streľby so systémami Bal a Utes. Video

0 icon

Rusko, 27. október 2021 (AM) – Posádka fregaty Admirál Grigorovič ruskej Čiernomorskej flotily vykonala spoločné raketové streľby s jednotkami pobrežných protilodných raketových komplexov Bal a Utes.  

Video: Piráti utiekli z unesenej kontajnerovej lode keď sa objavil vrtuľník s ruskou námornou pechotou

0 icon

Guinea, 26. október 2021 (AM) – Posádka protiponorkovej lode  Viceadmirál Kulakov potlačila pirátsku činnosť v Guinejskom zálive. Pirátska skupina pri západnom pobreží Afriky sa pokúsila uniesť loď plaviacu sa v tejto oblasti pod vlajkou Panamy.  

Svetlo sveta

Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

0 icon

Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

Biskupi rozhodli o zrušení dišpenzu od povinnosti účasti na bohoslužbách

0 icon

Na 99. plenárnom zasadaní KBS v Badíne sa v dňoch 15. a 16. júna 2021 zúčastnili všetci slovenskí katolícki biskupi, členovia KBS. V rámci zasadania zvolili na nasledujúce obdobie 5 rokov generálneho sekretára KBS. Stal sa ním banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za predsedu Liturgickej komisie bol zvolený rožňavský biskup Mons.…

Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

0 icon

Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

0 icon

Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

0 icon

The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali