Komentované udalosti týždňa: Odposluchy vyšetrovateľov NAKA odhaľujú obludný manipulátorský systém Hegeromatovičovej vlády. (Ne)spravodlivý súdny proces s Dušanom Kováčikom sa chýli ku koncu – rozhoduje Tódovej kamoška? Pápež František na Slovensku. Nicholsonová odkazuje nezaočkovaným: Ak nemáte covid-pas, nepatríte do spoločnosti

Bratislava 18. septembra 2021 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar,Jakub Kotian,Martin Baumann,Pavol Zachar)

 

Prinášame vám top udalosti týždňa

Pavol Ď.
Na snímke zadržaný Pavol Ď. prichádza v sprievode polície na Okresný súd (OS) Bratislava III, 15. septembra 2021 v Bratislave

 

Odposluchy vyšetrovateľov NAKA odhaľujú obludný manipulátorský systém Hegeromatovičovej vlády

Igor Matovič a jeho hnutie OĽaNO dostalo vo voľbách silný mandát na boj proti korupcii – zákonným spôsobom. Matovič si však svoj mandát vysvetlil po svojom a jeho tzv. boj proti korupcii sa zmenil skôr na boj proti politickej opozícii formou kriminalizácie.

Škandalózny systém manipulácii vyšetrovaní už skôr načrtla správa Slovenskej informačnej služby (SIS). V správe sa píše, že medzi vyšetrovateľmi, prokurátormi a dokonca medzi niektorými sudcami je istá skupinka osôb, ktorá kriví spravodlivosť formou manipulácii vyšetrovaní známych káuz.

Vládni predstavitelia sa túto správu SIS najprv snažili bagatelizovať a tvrdili, že sa nič také nedeje. Hegeromatovičistický režim mal však smolu, že sa našli “chyby v systéme.”

Tou najväčšou je tím inšpekčnej služby na čele s Dianou Santusovou. Statoční vyšetrovatelia z inšpekčnej služby sa pustili do boja za spravodlivosť. A to napriek tomu, že bol predpoklad, že vládny zločinecký režim sa bude silno brániť.

Ako sme sa dozvedeli z listu Diany Santusovej, dočasný šéf inšpekcie Peter Scholtz (dnes už väzobne stíhaný za vynášanie informácii podozrivým vyšetrovateľom NAKA), ktorého nominoval minister vnútra Roman Mikulec mal jej tímu, ktorý vyšetroval podozrivých manipulátorov z NAKY, hádzať obrazne povedané “polená pod nohy”.

Režim sa ďalej bránil oveľa drastickejšími metódami. Zrejme najobludnejším bolo dočasné pozastavenie akcie tímu inšpekcie, ktorý chcel zadržať troch podozrivých kajúcnikov – Csabu Dömötöra, Petra Petrova alias Tigra a Mateja Zemana.

Prvého menovaného sa inšpekcii podarilo zadržať – ktorý sa nakoniec priznal ku krivej výpovedi. Ďalších dvoch však nie. Policajný prezident Peter Kovařík totiž policajnej jednotke vydal pokyn na pozastavenie akcie, čoho dôsledkom pravdepodobne bolo, že minimálne jeden z podozrivých ušiel. Aj táto zmarená akcia siaha až k ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi, ktorý požiadal Kovaříka, aby “preveril túto akciu.”

Ďalším polenom pod nohy inšpekčnému tímu bolo odvolanie jeho šéfky Diany Santusovej. Opäť to vykonal dnes už obvinený dočasný šéf inšpekcie Peter Scholtz.

Ani to však tím policajnej inšpekcie nezastavilo pred ďalším postupom. Inšpekcia najnovšie spravila zásadnú vec, ktorá totálne odhalila systém, ktorý tu  nepriamo zaviedol Igor Matovič.

Inšpekčný tím zadržal štyroch vyšetrovateľov NAKA na čele s neslávne známym Čurillom a prišiel si taktiež po dočasného šéfa inšpekcie Petra Scholtza. Medzitým okresný súd poslal všetkých obvinených do väzby.

Z vyšetrovacích spisov sa dozvedáme šokujúce detaily systému, aký panuje v NAKA. Z odposluchov vyplýva, že niektorí vyšetrovatelia údajne zvyknú vyčkávať na “toho správneho sudcu”, ktorý s istotou pošle nepohodlných ľudí do väzby.

O praktikách na NAKE svedčí aj obvinenie jedného z vyšetrovateľov, ktorý mal údajne manipulovať s výpoveďou kajúcnika Csabu Dömötöra, tak aby to zapadalo k výpovediam iných kajúcnikov.

Z odposluchov sa tiež dozvedáme o tom, ako podozriví vyšetrovatelia NAKA po zistení, že ich vyšetruje inšpekčný tím, sa rýchlo snažili vykonštruovať trestné stíhanie voči tímu policajnej inšpekcie.

Z nahrávok v kancelárii vyšetrovateľov NAKA je evidentné, že mali “v zuboch” najmä vyšetrovateľku Dianu Santusovú. Bavia sa dokonca o tom, že šéf inšpekcie Peter Scholz, šiel riešiť “tú pani” – Santusovú – s ministrom vnútra Romanom Mikulcom.

Podozriví vyšetrovatelia NAKA z manipulácií sa podľa spisu snažili trestné stíhanie voči Santusovej tímu vykonštruovať tak, aby ho mohla dozorovať Lipšicova špeciálna prokuratúra.

A toto je len špička ľadovca. Správa SIS popisuje, že sa podobné vykonštruované vyšetrovania dejú vo veľkom rozmere. Toto je systém, ktorý vytvoril Igor Matovič, respektíve aj jeho spolupáchatelia vo vláde – systém obludných manipulácii vyšetrovaní, ktoré deštruujú právny štát a dávajú nás na úroveň banánových, totalitných krajín.

 

Súdny proces s Dušanom Kováčikom sa chýli ku koncu – rozhoduje Tódovej kamoška?

Súdny proces s bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom má aspekty, ktoré môžu navodzovať pochybnosti, že verdikt bude vyrieknutý v súlade so zásadou spravodlivosti. Kováčika vinia z toho, že mal údajne zobrať úplatok vo výške 50 000 eur za to, že po verdikte súdu nepodá odvolanie v prípade mafiána Kudličku.

Na súde s bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom prednesú záverečné reči
Na snímke obžalovaný bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik

Sudkyňa Pamela Záleská sa však správa počas celého procesu arogantne a pôsobí veľmi zaujate voči obvinenému.

Vo štvrtok šokujúco odmietla všetky navrhované dôkazy a návrhy na výpovede svedkov zo strany obžalovaného Kováčika a rýchlo ukončila celkové dokazovanie. Až to pôsobí, akoby sa snažila rýchlo vyrieknuť dopredu zrejmý verdikt, aby bol prekrytý škandál s manipulovaním vyšetrovaní, ktorý bol odhalený po zadržaní štyroch vyšetrovateľov NAKA.

Navyše existujú podozrenia, že práve kajúcnik Zeman, ktorý svedčí aj proti Kováčikovi je podozrivý z krivého svedectva v iných prípadoch, čo výrazne znedôveryhodňuje jeho svedectvá aj v procese s Kováčikom. Kováčika vyšetroval aj vyšetrovateľ NAKA Pavol Ďurka, ktorý je momentálne vo väzbe.

Povedzme si, kto je sudkyňa Pamela Záleská.

Táto “progresívna” sudkyňa, ktorá veselo rozdáva rozhovory pre denník N, poslala do väzby aj generála Milana Lučanského, ktorý vo väzení prišiel o život.

Záleská sa vo svojom životopise pýši účasťou na vzdelávacom kurze na budapeštianskej pobočke americkej právnej akadémie ILEA, ktorá otvorene deklaruje, že presadzuje záujmy USA a spolupracuje s FBI.

Čo je ale najzávažnejšie zistenie – Záleská má pravdepodobne blízky až kamarátsky vzťah s ultraliberálnou novinárkou Monikou Tódovou. Len pár dní pred Lučanského smrťou bola Tódová prichytená spoločne so sudkyňou Záleskou v rade, ako čakajú na PCR testovanie.

Podľa zákulisných informácii boli údajne v minulosti spoločne aj na dovolenke. Na tlačovke strany SMER Tódová túto informáciu nepoprela. Ak je pravdou, že Tódová so Záleskou sú priateľky, táto progresívna sudkyňa  (ako ju nazvala Tódová vo svojom článku), mala byť z rozhodovania o Kováčikovi vylúčená.

Aktivistická novinárka Monika Tódová totiž dlhodobo útočí na predstaviteľov a nominantov strany SMER-SD a konkrétne aj na spomínaného Kováčika. Tódová navodzuje dojem, akoby Kováčik bol jednoznačne vinný. Zaujatosť jej údajnej kamarátky Záleskej je teda v súdnom procese s Kováčikom veľmi pravdepodobná.

Verdikt voči Dušanovi Kováčikovi bude oznámený v pondelok o 16.00 hod.

 

Pápež František na Slovensku – aké bolo jeho posolstvo?

Liberáli mali čo sa týka pápeža Františka veľké očakávania. Mnohí očakávali, že počas svojej návštevy na Slovensku podporí LGBT agendu, vyzve Slovákov, aby prijímali moslimských migrantov, či rehabilituje skompromitovaného exarcibiskupa Roberta Bezáka.

pápež František
Na snímke pápež František

Nič z toho sa však nestalo. Napriek tomu si Františkove slová liberáli vysvetlili po svojom. Pápež František napríklad hovoril o väčšej otvorenosti cirkvi, čo si liberáli vyložili tak, že podporil liberalizáciu cirkvi.

V skutočnosti len dal biskupom a kňazom rôzne rady, napríklad – že kázne by mali byť kratšie a zrozumiteľnejšie, aby sa tak viac priblížili k ľuďom a nemali by dbať príliš na ceremónie, ale skôr na ľudskosť.

Pápež František taktiež odkázal slovenskej cirkvi, aby viac chránila slobodu ľudí. Možno tým mal na mysli to, že cirkev sa veľmi slabo bránila voči vládnym reštrikciám, kedy boli zatvorené kostoly a nezastala sa veriacich ani práve v súvislosti s návštevou pápeža, kedy prikývla na Lengvarského zvrátený návrh pustiť na omše s pápežom len zaočkovaných ľudí.

Liberáli taktiež zneužili návštevu pápeža Františka na svoju prezentáciu. Najmä ich líderka pôsobiaca v prezidentskom úrade, Zuzana Čaputová.

Tá sprevádzala Františka takmer na každom kroku a vrcholom nevkusnosti bola jej “liberálna párty” v záhrade grasalkovičovho paláca. Čaputová sa doslova štylizovala do polohy akejsi kráľovnej – vládkyne Slovenska. Dokonale to vystihuje situácia, kedy sa v záhrade Grasalkovičovho paláca posadila vedľa pápeža Františka na kreslo pripomínajúce kráľovský trón.

S pápežom sa stretli aj ďalší známi liberáli ako napríklad progresívny primátor Bratislavy Matúš Vallo, ultraliberálna ombudsmanka Mária Patakyová, či liberálny “kresťan” František Mikloško. Pápeža vychvaľovali aj líderka progresívcov Irena Biháriová, či predseda SaS Richard Sulík.

Dôležité posolstvo totálne v rozpore s liberálnymi názormi odoslal pápež František Slovákom v lietadle na ceste z Bratislavy do Ríma. Pápež František jednoznačne potvrdil odmietavý postoj cirkvi k homosexuálnym zväzkom a potrat nazval vraždou:

“Je to viac ako len problém, je to vražda,“ vyhlásil František. „Vezmite si knihu o embryológii pre študentov medicíny. Tretí týždeň po počatí sú tam už všetky orgány, aj DNA… je to ľudský život, na ktorý musíme brať ohľad, tento princíp je taký jasný,” doplnil.

Pápež František vyslal Slovensku jasné posolstvo. Z jeho slov možno vyčítať, že si želá, aby slovenskí politici prijali legislatívu zakazujúcu vraždenie nenarodených detí – potraty. Zároveň odmieta snahy liberálov o zväzky homosexuálov. Budú sa teda pápežovi najväčší obdivovatelia na čele s Čaputovou a ďalšími liberálnymi politikmi riadiť jeho posolstvom?

 

Nicholsonová odkazuje nezaočkovaným: Ak nemáte covid-pas, nepatríte do spoločnosti

Na záver vám prinášame škandalózne vyjadrenia europoslankyne Lucie Ďuriš Nicholsonovej, ktorá podporuje diskrimináciu ľudí na základe toho, že sa nedali zaočkovať.

Lucia Ďuriš Nicholsonová
Na snímke slovenská europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová (nezávislá)

Nicholsonová sa do europarlamentu dostala na kandidátke strany SaS, v súčasnosti je nezávislá. Progresivistická europoslankyňa sa vo svojom videu vytešuje z toho, že v mnohých krajinách sa bez covid-pasu nedostanete prakticky nikde. A takýto postup podporuje aj na Slovensku:

“V Paríži si nedáte ani len kávu, či pivo na terase baru, ak nemáte covid-pas. …Teraz som v Štrasburgu a tu platí absolútne to isté. …Jednoducho musíte mať Covid-pas. A tí čo ho nemajú nech si dajú zlú Nescu, alebo pivo s padnutou penou doma.

“O chvíľu vám vo väčšine európskych krajín dajú pocítiť, že keď ste nezodpovední voči sebe aj voči ostatným, keď nemáte očkovanie alebo PCR test, tak jednoducho nepatríte do spoločnosti, pretože tú spoločnosť môžete ohroziť.”

Na záver Nicholsonová dodáva, že súhlasí, aby sa takéto niečo zaviedlo aj na Slovensku a tvrdí, že trend je nezvratný: “Myslím, že toto by nám všetkým na Slovensku výrazne prospelo. Želám pekný deň všetkým s covid-pasom.”

Slová Nicholsonovej nepotrebujú žiadny komentár. Snáď len to, že takýchto progresivistických politikov s totalitným myslením typu Nicholsonová by mali demokraticky zmýšľajúci voliči poslať na smetisko politických dejín.

 

 

Samuel Gdovin

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

PODKASTY

 Odoberať kanál

NAJČÍTANEJŠIE

VYBRALI SME

Hraničnými priechodmi prešlo v utorok 2512 ľudí z Ukrajiny

0 icon

Bratislava 10. augusta 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Hraničnými priechodmi v utorok (9. 8.) prešlo 2512 ľudí z Ukrajiny. Z toho bolo 729 mužov, 1313 žien a 470 detí. O dočasné útočisko požiadalo 165 žiadateľov. Zo Slovenska na Ukrajinu prešlo hranicu 2706 osôb. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva vnútra (MV)…

SNS apeluje na Sulíka a prezidentku, aby riešili s Ukrajinou obnovenie prepravy ropy: “Haló pani Čaputová, čo tak zavolať Zelenskému”

0 icon

Bratislava 10. augusta 2022 (TASR/HSP/teraz/Foto:TASR-Martin Baumann)   Zastavenie dodávok ropy potvrdil prepravca Transpetrol. Zastavenie prepravy ruskej ropy na Slovensko Ukrajinou hraničí so svojvôľou a účelovým poškodzovaním nášho hospodárstva. V utorok to v reakcii na prerušenie dodávok ropy uviedla mimoparlamentná Slovenská národná strana (SNS). Národniari apelujú na ministra hospodárstva Richarda Sulíka…

Prehľad toho najdôležitejšieho z diania na Ukrajine-Zelenskyj: Krym je ukrajinský a nikdy sa ho nevzdáme

0 icon

Bratislava 10. augusta 2022 AKTUALIZUJEME (HSP/Foto:TASR/AP-Kostiantyn Liberov)   V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií 9:32 - "Zatiaľ čo sa všetci tešia zo správ o Kryme (výbuchy na letisku), 56. brigáda…

Krúpa poslal políciu a zástupcov špeciálnej prokuratúry sám na seba

0 icon

Bratislava 10. augusta 2022 (HSP/Foto:TASR - Jakub Kotian)   Odchod Juraja Krúpu z OĽaNO a jeho následný prestup k SaS vyvolal množstvo reakcií. Šéf OĽaNO Igor Matovič dokonca v Krúpovom prípade naznačoval úplatkárstvo. Poslanec sa rozhodol konať Igor Matovič zareagoval na Krúpov odchod svojsky: „Zrada je viac ako vernosť. Prachy…

Pelosiová: Si reaguje ako „vystrašený tyran“ v „krehkej kríze“

0 icon

Bratislava 10. augusta 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-J. Scott Applewhite)   "Myslím si, že je v krehkej kríze... má problémy s ekonomikou. Správa sa ako vystrašený tyran," povedala Pelosiová v utorok ráno v relácii MSNBC "Morning Joe" „Stretli sme sa s každým predsedom parlamentu vo všetkých piatich krajinách a ich členmi parlamentu, takže…

Belousovová k aktuálnej situácii na politickej scéne: Časovaná bomba tiká. Psi sa bránia útokom a krysy sa zachraňujú útekom

0 icon

Bratislava 10. augusta 2022 (HSP/Foto:Facebook-A.B.)   Podľa bývalej poslankyne Anny Belousovovej sociálne problémy na Slovensku predstavujú doslova časovanú bombu. Napríklad situácia dôchodcov je viac než alarmujúca "Tu sa už nemôže vláda vyhovárať lebo Fico, pretože za fakt, že sa 30% dôchodcov prepadlo do obrovskej chudoby, je priamo zodpovedná tato vládna…

Dnes bude slnečno, s teplotami do 30 stupňov

0 icon

Bratislava 10. augusta 2022 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Situácia: Počasie u nás ovplyvňuje tlaková výš. Slnečno. Teploty 25 až 30 stupňov Celzia Na západnom Slovensku malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 16 až 13 a najvyššie denné 27 až 30 stupňov C. Na strednom Slovensku malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 15 až 10…

Deň obetí banských nešťastí si ako pamätný deň pripomíname 10. augusta

0 icon

Handlová/Bratislava 10. augusta 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)   Deň obetí banských nešťastí Slovenskej republiky je spojený s najväčšou tragédiou v histórii baníctva na Slovensku, ktorá sa odohrala 10. augusta 2009 v bani Handlová. Pri výbuchu v handlovskej bani vtedy zahynulo deväť baníkov a 11 záchranárov Poslanci Národnej rady SR 26. októbra…

Lifetime Office 2021 od 13,52 € v akcii Godeal24 Office Software Sale! Originálny operačný systém Windows stojí len 7,42 €!

0 icon

Bratislava 10. augusta 2022 (PR článok/Foto:screenshot)   Akú verziu balíka Microsoft Office používate? Ak ide o Office 2013, zbystrite pozornosť. Microsoft oficiálne vydal vyhlásenie, že 11. apríla 2023 prestane podporovať Office 2013 a už preň nebude poskytovať žiadne bezpečnostné aktualizácie. Microsoft uviedol, že zastavenie podpory neznamená, že Office 2013 nemožno…

Európa je pripravená začať zimu s vážnym nedostatkom motorovej nafty

0 icon

Bratislava 10. augusta 2022 (HSP/bloomberg/Foto:Pixabay)   Predpovedá sa, že severozápadná Európa začne nebezpečnú zimu s historicky nízkym množstvom motorovej nafty, paliva, ktoré poháňa široké oblasti hospodárstva, píše Bloomberg Zásoby cestnej nafty, vykurovacieho oleja a iného paliva typu nafty , v regióne sa podľa údajov Wood Mackenzie Ltd tento november scvrknú…

NAJNOVŠIE

BLOG

Marek Brna

Slováci Západ už zrejme prekukli

0icon

USA a Západ všeobecne nepriniesol Slovákom mnoho dobrého, skôr naopak. Nasmeroval tento národ priamo k zániku. Na splynutie v globálnom svete plnom prisťahovalcov, lgbt komunity a bezbožných biorobotov. V prvom rade sa to deje za pomoci médií, vlastnenými v konečnom dôsledku americkými vlastníkmi. Tieto médiá dávajú už roky rokúce priestor…

Ivan Štubňa

Súčasná neschopná vláda národného zdierania a národného ohrozenia sa drží pri moci aj vďaka bezzubej opozícii

0icon

V súčasnosti je okolo 80% občanov SR presvedčených o tom, že spolok politických amatérov, ktorý si hovorí vláda patrí na smetisko dejín. Za neuveriteľne krátky čas táto vláda dokázala: ohroziť zvrchovanosť SR, ohroziť mier a zvýšiť hrozbu voj

Slavěna Vorobelová

Amnesty Int. asi obsadili Rusi

0icon

Mimovládna organizácia Amnesty International so sídlom v Londýne a s celosvetovou pôsobnosťou ako svoju hlavnú činnosť uvádza odhaľovanie faktov a vyšetrovanie porušovania ľudských práv a slobôd. Pred pár dňami táto organiz&a

Boris Mesár

Komunista Trudeau spanikáril po tom, čo jeho vláda odhalila, že štvornásobné/trojnásobné očkovanie teraz predstavuje 92 % úmrtí na COVID v Kanade

0icon

Najnovšie oficiálne údaje zverejnené kanadskou vládou odhaľujú, že očkovaná populácia teraz predstavuje 92 % úmrtí na Covid-19 v celej Kanade, pričom takmer polovica týchto úmrtí bola zaznamenaná medzi štvornásobne očkovanou populáciou.

Marek Tencer

Ako vytvorili p(l)andémiu? - cielená manipulácia na rôznych úrovňach. .

0icon

V tomto mojom príspevku rozoberiem ako sa politikom, médiám podarilo ľudí dotlačiť do stavu že väčšina ľudí podporovala nezmyseľné obmedzenia základných práv a slobôd. Išlo a stále ide o manipuláciu a vymývanie mozgov svetového rozmeru.   Dusenie a zanášanie dýchacích ciest nosením respirá

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Na snímke súsošie na SND v Bratislave

Autor: Róbert Klissenbauer

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Hraničnými priechodmi prešlo v utorok 2512 ľudí z Ukrajiny

0 icon

Bratislava 10. augusta 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Hraničnými priechodmi v utorok (9. 8.) prešlo 2512 ľudí z Ukrajiny. Z toho bolo 729 mužov, 1313 žien a 470 detí. O dočasné útočisko požiadalo 165 žiadateľov. Zo Slovenska na Ukrajinu prešlo hranicu 2706 osôb. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva vnútra (MV)…

SNS apeluje na Sulíka a prezidentku, aby riešili s Ukrajinou obnovenie prepravy ropy: “Haló pani Čaputová, čo tak zavolať Zelenskému”

0 icon

Bratislava 10. augusta 2022 (TASR/HSP/teraz/Foto:TASR-Martin Baumann)   Zastavenie dodávok ropy potvrdil prepravca Transpetrol. Zastavenie prepravy ruskej ropy na Slovensko Ukrajinou hraničí so svojvôľou a účelovým poškodzovaním nášho hospodárstva. V utorok to v reakcii na prerušenie dodávok ropy uviedla mimoparlamentná Slovenská národná strana (SNS). Národniari apelujú na ministra hospodárstva Richarda Sulíka…

Prehľad toho najdôležitejšieho z diania na Ukrajine-Zelenskyj: Krym je ukrajinský a nikdy sa ho nevzdáme

0 icon

Bratislava 10. augusta 2022 AKTUALIZUJEME (HSP/Foto:TASR/AP-Kostiantyn Liberov)   V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií 9:32 - "Zatiaľ čo sa všetci tešia zo správ o Kryme (výbuchy na letisku), 56. brigáda…

Krúpa poslal políciu a zástupcov špeciálnej prokuratúry sám na seba

0 icon

Bratislava 10. augusta 2022 (HSP/Foto:TASR - Jakub Kotian)   Odchod Juraja Krúpu z OĽaNO a jeho následný prestup k SaS vyvolal množstvo reakcií. Šéf OĽaNO Igor Matovič dokonca v Krúpovom prípade naznačoval úplatkárstvo. Poslanec sa rozhodol konať Igor Matovič zareagoval na Krúpov odchod svojsky: „Zrada je viac ako vernosť. Prachy…

Pelosiová: Si reaguje ako „vystrašený tyran“ v „krehkej kríze“

0 icon

Bratislava 10. augusta 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-J. Scott Applewhite)   "Myslím si, že je v krehkej kríze... má problémy s ekonomikou. Správa sa ako vystrašený tyran," povedala Pelosiová v utorok ráno v relácii MSNBC "Morning Joe" „Stretli sme sa s každým predsedom parlamentu vo všetkých piatich krajinách a ich členmi parlamentu, takže…

Belousovová k aktuálnej situácii na politickej scéne: Časovaná bomba tiká. Psi sa bránia útokom a krysy sa zachraňujú útekom

0 icon

Bratislava 10. augusta 2022 (HSP/Foto:Facebook-A.B.)   Podľa bývalej poslankyne Anny Belousovovej sociálne problémy na Slovensku predstavujú doslova časovanú bombu. Napríklad situácia dôchodcov je viac než alarmujúca "Tu sa už nemôže vláda vyhovárať lebo Fico, pretože za fakt, že sa 30% dôchodcov prepadlo do obrovskej chudoby, je priamo zodpovedná tato vládna…

Dnes bude slnečno, s teplotami do 30 stupňov

0 icon

Bratislava 10. augusta 2022 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Situácia: Počasie u nás ovplyvňuje tlaková výš. Slnečno. Teploty 25 až 30 stupňov Celzia Na západnom Slovensku malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 16 až 13 a najvyššie denné 27 až 30 stupňov C. Na strednom Slovensku malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 15 až 10…

Deň obetí banských nešťastí si ako pamätný deň pripomíname 10. augusta

0 icon

Handlová/Bratislava 10. augusta 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)   Deň obetí banských nešťastí Slovenskej republiky je spojený s najväčšou tragédiou v histórii baníctva na Slovensku, ktorá sa odohrala 10. augusta 2009 v bani Handlová. Pri výbuchu v handlovskej bani vtedy zahynulo deväť baníkov a 11 záchranárov Poslanci Národnej rady SR 26. októbra…

Lifetime Office 2021 od 13,52 € v akcii Godeal24 Office Software Sale! Originálny operačný systém Windows stojí len 7,42 €!

0 icon

Bratislava 10. augusta 2022 (PR článok/Foto:screenshot)   Akú verziu balíka Microsoft Office používate? Ak ide o Office 2013, zbystrite pozornosť. Microsoft oficiálne vydal vyhlásenie, že 11. apríla 2023 prestane podporovať Office 2013 a už preň nebude poskytovať žiadne bezpečnostné aktualizácie. Microsoft uviedol, že zastavenie podpory neznamená, že Office 2013 nemožno…

Európa je pripravená začať zimu s vážnym nedostatkom motorovej nafty

0 icon

Bratislava 10. augusta 2022 (HSP/bloomberg/Foto:Pixabay)   Predpovedá sa, že severozápadná Európa začne nebezpečnú zimu s historicky nízkym množstvom motorovej nafty, paliva, ktoré poháňa široké oblasti hospodárstva, píše Bloomberg Zásoby cestnej nafty, vykurovacieho oleja a iného paliva typu nafty , v regióne sa podľa údajov Wood Mackenzie Ltd tento november scvrknú…

Podkasty

Naši ministri financií – smieme porovnávať neporovnateľné?

icon

Bratislava 8. júla 2022 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák) Minister financií je kľúčová pozícia v každej vláde. Slovensko v časoch druhej svetovej vojny bolo hospodársky úspešným štátom. Jeho ekonomiku riadili vzdelaní muži s morálnymi zásadami. Karvaš, Zaťko, Medrický, Pružinský. Vďaka nim prežívalo Slovensko cez vojnu hospodársky zázrak. Ako dôkaz nech poslúži nie všetkým známa vec: z celej Európy...

Aj sudca tvrdí: blokovanie je v rozpore s judikatúrou Európskeho súdu pre ľudské práva

icon

Bratislava 1. marca 2022 (HSP/Foto:TASR-Dano Veselský) Po tom, čo ho urýchlene schválila Hegerova vláda a ešte v ten deň – v piatok – v noci schválila Národná rada, po podpise Čaputovej vyšiel už v sobotu 26. februára v Zbierke zákonov zákon o niektorých opatreniach v súvislosti s vojenským konfliktom na Ukrajine. A doň sa „vlúdil“ aj text, ktorý umožňuje Národnému bezpečnostnému...

Máme tu zákonné oprávnenie na cenzúru?

icon

Bratislava 27. februára 2022 (HSP/Foto:Pixabay) Slovenská ústava hovorí v článku 26 odsek 3 jasne: „Cenzúra sa zakazuje.“ Zuzana Čaputová podpísala v sobotu 26. februára zákon o mimoriadnych opatreniach v súvislosti so situáciou na Ukrajine. Ten ešte v piatok stihla schváliť vláda a aj Národná rada SR. Podľa tohto zákona mimoriadnu situáciu bude možné vyhlásiť aj v prípade hromadného...

Kto je večne nespokojný? Nuž, národnostná menšina, najnovšie „komunita“ slovenských Maďarov

icon

Bratislava 26. februára 2022 (HSP/Foto:Pixabay) Naša najväčšia menšina, najnovšie „komunita“, teda slovenskí Maďari, neúnavne dávajú najavo, že sú tu, a že máločo „slovenské“ sa im páči. A aby ich bolo počuť ešte väčšmi, a aby prekonali päť potrebných percent do parlamentu, v septembri 2021 sa formálne zlúčili tri etnické strany a vytvorili Alianciu. Do čela postavili Krisztiána Forróa....

Budeme môcť parkovať ešte na chodníku? Kocúrkovo? Alebo poslanci hlasujú nevediac o čom?

icon

Bratislava 24. februára 2022 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar) Ďalší dôkaz, že čo vezme parlament do rúk, to pokazí. Na takej na prvý pohľad banalite, ako je parkovanie na chodníkoch potvrdil, že zákony sa prijímajú narýchlo a bez toho, aby páni poslanci a dámy poslankyne vedeli, čo činia. Že schválili zákaz parkovania na chodníkoch, ktorý vstúpi do platnosti...

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Marek Brna

Slováci Západ už zrejme prekukli

0icon

USA a Západ všeobecne nepriniesol Slovákom mnoho dobrého, skôr naopak. Nasmeroval tento národ priamo k zániku. Na splynutie v globálnom svete plnom prisťahovalcov, lgbt komunity a bezbožných biorobotov. V prvom rade sa to deje za pomoci médií, vlastnenými v konečnom dôsledku americkými vlastníkmi. Tieto médiá dávajú už roky rokúce priestor…

Ivan Štubňa

Súčasná neschopná vláda národného zdierania a národného ohrozenia sa drží pri moci aj vďaka bezzubej opozícii

0icon

V súčasnosti je okolo 80% občanov SR presvedčených o tom, že spolok politických amatérov, ktorý si hovorí vláda patrí na smetisko dejín. Za neuveriteľne krátky čas táto vláda dokázala: ohroziť zvrchovanosť SR, ohroziť mier a zvýšiť hrozbu voj

Slavěna Vorobelová

Amnesty Int. asi obsadili Rusi

0icon

Mimovládna organizácia Amnesty International so sídlom v Londýne a s celosvetovou pôsobnosťou ako svoju hlavnú činnosť uvádza odhaľovanie faktov a vyšetrovanie porušovania ľudských práv a slobôd. Pred pár dňami táto organiz&a

Boris Mesár

Komunista Trudeau spanikáril po tom, čo jeho vláda odhalila, že štvornásobné/trojnásobné očkovanie teraz predstavuje 92 % úmrtí na COVID v Kanade

0icon

Najnovšie oficiálne údaje zverejnené kanadskou vládou odhaľujú, že očkovaná populácia teraz predstavuje 92 % úmrtí na Covid-19 v celej Kanade, pričom takmer polovica týchto úmrtí bola zaznamenaná medzi štvornásobne očkovanou populáciou.

Marek Tencer

Ako vytvorili p(l)andémiu? - cielená manipulácia na rôznych úrovňach. .

0icon

V tomto mojom príspevku rozoberiem ako sa politikom, médiám podarilo ľudí dotlačiť do stavu že väčšina ľudí podporovala nezmyseľné obmedzenia základných práv a slobôd. Išlo a stále ide o manipuláciu a vymývanie mozgov svetového rozmeru.   Dusenie a zanášanie dýchacích ciest nosením respirá

Armádny Magazín

Horúca aktualita: Z Baltického mora hrozí chemický „útok“

0 icon

Poľsko, 10.august 2022 (AM) – Spôsobiť ho môžu desiatky tisíc ton zatopených nemeckých chemických zbraní, ktoré boli s ďalšou výzbrojou zatopené v Baltickom mori v časoch 2. sv. vojny.   Poľské noviny Gazeta Wyborcza uvádza, že tohto neželaného „suveníru“ tam môže ležať 40-100 tisíc ton. Presné množstvo

Americký dôstojník Scott Ritter: Rusko už vyhralo. Zelensky môže zomrieť rukou samotných Ukrajincov

0 icon

USA, 10.august 2022 (AM) – Známy americký vojenský expert Scott Ritter sa domnieva, že Rusko vojnu na Ukrajine nielen vyhráva, ale už aj vyhralo. Scott Ritter vysvetľuje svoj názor pomocou analógií s víťazstvom ZSSR vo Veľkej vlasteneckej vojne, ktoré sa stalo predurčeným v roku 1943 po bitke pri Kursku.   Počas bitky…

Vojaci Kim Čong-una v operácii na Ukrajine?

0 icon

Ukrajina, 10.august 2022 (AM) – Pred niekoľkými dňami telegramové kanály informovali , že predseda Štátnej rady KĽDR, generálny tajomník Ústredného výboru Kórejskej strany pracujúcich Kim Čong-un ponúkol Rusku, vyslanie 100 000 kórejských dobrovoľníkov do zóny operácie na Ukrajine ako vojenská pomoc. Zdá sa to neuveriteľné. Avšak… &nbs

Turecko dodalo na Ukrajinu desiatky obrnených bojových vozidiel

0 icon

Turecko, 10.august 2022 (AM) – Ukrajinská armáda dostala dávku obrnených vozidiel Kirpi 4x4 tureckej výroby. Podľa ukrajinských zdrojov Turecko dodalo 50 obrnených vozidiel a v budúcnosti dostane Kyjev ďalších 150 podobných obrnených vozidiel. O tom kedy budú dodávky, v akých dávkach neexistujú žiadne informácie, najmä oficiálne. Niekt

Krymom otriasla séria výbuchov. Sabotáž alebo raketový útok?

0 icon

Rusko, 9.august 2022 (AM) – Na Kryme, v oblasti Novofedorovka, kde sa nachádza vojenské letisko, zahrmelo najmenej desať výbuchov. Orgány republiky túto skutočnosť potvrdzujú a žiadajú počkať na oficiálne oznámenia.  

FOTO DŇA

Na snímke súsošie na SND v Bratislave

Autor: Róbert Klissenbauer

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali