Komentované udalosti týždňa: Čaputová chce Slovensko zbaviť suverenity. Lengvarský uvažuje o povinnom očkovaní. Paludov senát vracia Kočnera špecializovanému súdu. Slovenský parlament odmietol zvrátenú správu Matić + udalosti zo sveta

Bratislava 19. júna 2021 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák, Martin Baumann, Pavel Neubauer, TASR/AP-Alexander Zemlianichenko, Sputnik-Thierry Charlier)

 

Prinášame vám komentované top udalosti toho týždňa nielen zo Slovenska

Marian Kočner
Na snímke obžalovaný Marian K.

Čaputová chce Slovensko zbaviť suverenity

Niežeby bolo Slovensko v súčasnosti nejako extra suverénne. Už len vstupom do Európskej únie sme stratili časť svojej suverenity. Mnohé kompetencie prešli do Bruselu a vstupom do schengenského priestoru sme de facto prišli o hranice.

Ako takou garanciou suverenity krajín Európskej únie a teda aj Slovenska bolo tzv. právo veta. Znamenalo to , že aj jediná krajina – napríklad Slovensko, mohla na európskej rade zastaviť akýkoľvek šialený plán Bruselu.

Prezidentka vymenovala Pavla Naďa za predsedu Najvyššieho správneho súdu SR
Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová

Zmena nastala po prijatí Lisabonskej zmluvy , kde v niektorých prípadoch je možné použiť aj tzv. kvalifikovanú väčšinu. Ak sa viac ako 55 % krajín EÚ zhodne sa určitom postupe, môže prehlasovať zvyšok krajín, ktoré by boli proti. Povedzme to však v skratke – takéto hlasovanie je možné len v menej dôležitých témach. Stále teda do veľkej mieri platí právo veta.

Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová však najnovšie prišla s nebezpečnou myšlienkou. Na militaristickej konferencii Globsec vyhlásila, že právo veta by malo byť zrušené v oblasti zahraničnej politiky.

Práve samostatná zahraničná politika je pritom hlavným znakom suverenity krajiny. Aj keď Slovensko pod vedením vlády Eduarda Hegera sa už teraz správa ako nesvojprávna kolónia USA a Bruselu , aspoň formálne máme samostatnú zahraničnú politiku. Výroky  prezidentky „tejtokrajiny“ na Globsecu preto hraničia s vlastizradou.

Slovensko sa relatívne len nedávno zbavilo nadvlády Maďarov a neskôr aj Čechov. Ak by sme sa teraz zbavili suverenity v prospech Bruselu, bolo by to nehoráznym pošliapaním pamiatky našich predkov, ktorí bojovali za samostatné a suverénne Slovensko.

 

Lengvarský uvažuje o povinnom očkovaní

Vládni mocipáni na začiatku očkovacej kampane obyvateľstvo uisťovali, že očkovanie bude dobrovoľné a kto tvrdí opak, tak konšpiruje. Dnes sa opäť raz ukazuje, že z konšpirácie sa stáva realita.

Keďže ani mohutnou očkovacou propagandou v televíziách, sa ministerstvu zdravotníctva nepodarilo presvedčiť väčšinu ľudí, aby sa dali zaočkovať západnými experimentálnymi vakcínami proti koronavírusu , prichádza novými stratégiami.

Vladimír Lengvarský
Na snímke minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský

Tou miernejšou je finančná „motivácia“. Minister zdravotníctva uvažuje rozdávať ľudom , ktorí sa dajú zaočkovať určitý finančný príspevok, alebo spustí lotériu. Aj keď už to by bola zjavná diskriminácia neočkovaných, nebolo by to ešte to najhoršie.

Najväčším problémom je Lengvarského úvaha o tom, že určité skupiny obyvateľstva by sa museli očkovať povinne. Hovorí sa najmä o zdravotníkoch, či ľuďoch nad 60 rokov.

Takéto úvahy sú už totálne za hranicou slobody a demokracie. Vakcíny proti koronavírusu sú navyše nedostatočne otestované. Kým normálne sa vakcíny testujú aj 10 rokov , tieto boli pustené do obehu za necelý jeden rok. Nepoznáme teda dlhodobé nežiadúce účinky, ktoré sa môžu prejaviť aj o niekoľko rokov.

Lengvarský by mal preto na túto svoju protidemokratickú myšlienku okamžite zabudnúť. Ak nie, mal by počítať s obrovským množstvom protestujúcich v uliciach.

 

Paludov senát vracia Kočnera špecializovanému súdu

Oslobodzujúci  verdikt špecializovaného trestného súdu v Pezinku pre Kočnera a Zsuzsovú v prípade vraždy novinára Kuciaka a jeho priateľky bol možno pre mnohých prekvapením, no pre ľudí, ktorí sa o prípad zaujímali podrobnejšie prekvapivý nebol.

kocner
Na snímke obžalovaný Marian Kočner

Všetky „dôkazy“, ktoré priniesla obžaloba boli nepriame a veľmi slabé. Bolo jasné, že na základe týchto pseudodôkazov nie je možné Kočnera a Zsusovú odsúdiť za vraždu novinára a jeho priateľky.

Režimistické médiá však okamžite po tomto verdikte spustili propagandu, ktorou sa snažili rozhodnutie špecializovaného trestného súdu zvrátiť. Nádej videli na Najvyššom súde, na ktorý sa odvolala prokuratúra.

Keď sa dozvedeli, že Kočnerov prípad dostal Paludov senát, už bolo jasné , že majú vyhraté.  Peter Paluda je liberálny sudca, ktorý kandidoval za stranu SaS a veselo dáva rozhovory režimistickým médiám ako napríklad denník SME a denník N.

Paludov senát sa preslávil napríklad potvrdením odsudzujúceho verdiktu pre poslanca Milana Mazureka za názor v rádiu Frontinus na adresu osadníkov. Paludovci dokonca Mazurekovi pritvrdili trest tým, že namiesto pôvodnej 5000-eurovej pokuty musel zaplatiť pokutu vo výške 10 000 eur.

V prípade kauzy vraždy novinára a jeho priateľky , Paludov senát oslobodzujúci verdikt zrušil a vrátil ho špecializovanému trestnému súdu. Aj keď Paluda nemohol priamo Kočnera a Zsuzsovú odsúdiť , vo svojom odôvodnení nastavil špecializovanému trestnému súdu jasné mantinely, ktoré smerujú k odsúdeniu Kočnera a Zsuzsovej.

Kľúčovou vetou Paludovho senátu je výrok, že ak by špecializovaný súd vykonal  dôkazy, ktoré mal, a hodnotil ich správne, „nemohol by dospieť k oslobodeniu.“ A keďže špecializovaný trestný súd sa musí riadiť podľa príkazov Najvyššieho súdu, bude veľmi ťažké dosiahnuť opätovný verdikt oslobodenia.

Na Paludovom senáte je veľmi zvláštne to, že pri známych kauzách rozhoduje v zhode s mienkou režimistikých médií – či už pri Mazurekovi alebo Kočnerovi. Možno je to len náhoda a možno si Paluda berie príklad od exkolegu zo SaS Alojza Baránika, ktorý sa vyjadril, že súdy musia v takýchto kauzách rozhodovať tak aby sa väčšinová verejnosť s tým vedela stotožniť.

Nuž ale to by už pripomínalo stredovek, keď o vine či nevine rozhodoval dav a nie jasné a priame dôkazy. Snáď to tak nie je.

 

Slovenský parlament odmietol zvrátenú správu Matića

V neomarxistickej správe europoslanca Matića sa píše najmä o „práve ženy“ na potrat či o sexuálnej výchove. Matić vo svojej správe vyzýva členské krajiny Európskej únie, teda aj Slovensko, aby uznali, že tzv. reprodukčné práva – potrat, sú ľudské práva.

poslanci NRSR
Na snímke poslanci NRSR

Píše sa tam dokonca, že odmietanie potratov je „rodovo podmienené násilie na ženách“ a preto tlačí na krajiny EÚ , aby bola zrušená tzv. výhrada vo svedomí lekárov, ktorí v súčasnosti majú právo odmietnuť vykonanie potratu. Namiesto toho navrhuje pojem „odmietnutie zdravotnej starostlivosti.“

Správa nanucuje aj sexuálnu výchovu, ktorá by mohla sexualizovať deti už od skorého veku. Neomarxistický europoslanec vo svojej správe zároveň útočí na názorových oponentov – najmä na pro-life hnutia a konzervatívne zmýšľajúcich ľudí a označuje ich, že sú ohrozením hodnôt Európskej únie a demokracie.

Konzervatívni vládni poslanci okolo Anny Záborskej už v máji plánovali predložiť do slovenského parlamentu návrh, ktorým by sme túto zvrátenú správu z Bruselu odmietli. Záborská a spol. však neskôr „stiahli chvost“ a po tlaku liberálnych ministraničiek v koalícii svoj návrh z parlamentu stiahli. Za čo si vyslúžili oprávnenú kritiku.

Záborská a ďalší konzervatívni politici však najnovšie svoje pochybenie napravili a správu Matić predložili do parlamentu znova. A vyplatilo sa. Poslanci parlamentu uznesenie proti zvrátenej správe Matić schválili.

Uznesenie prešlo najmä vďaka poslancom zo strán OĽaNO, Sme rodina, Kotlebovcom, Mazurekovcom a Kuffovcom. Pridalo sa aj pár jednotlivcov zo strán Za ľudí, Smer, a Hlas.

Ďalší poslanci sa buď zdržali, alebo boli neprítomní.

Proti uzneseniu odmietajúcemu správu Matič hlasovali  ultraliberálni poslanci Peter Osuský, Ondrej Dostál (obaja SaS) a Ján Benčík, Vladimíra Marcinková, Vladimír Ledecký, Tomáš Lehotský(všetci Za ľudí).

 

Samit Biden – Putin

Vo švajčiarskej Ženeve sa tento týždeň uskutočnil sumit amerického prezidenta Joea Bidena a ruského prezidenta Vladimíra Putina.

Je evidentné, že vzťahy medzi Ruskom a USA sú v poslednej dobe na bode mrazu. Z tohto pohľadu je preto  stretnutie lídrov týchto veľmocí  správna vec , aj keď okrem dohody o vrátení sa diplomatov na ambasády, nič prevratné neprinieslo.

Biden Putin
Na snímke ruský prezident Vladimir Putin (vľavo) a americký prezident Joe Biden

Aj napriek takýmto stretnutiam, je veľmi pravdepodobné, že vzťahy medzi týmtio veľmocami sa výrazne nezlepšia. Skôr naopak. Spojené štáty americké sú upadajúca veľmoc, ktorá kope ako „zdochýnajúci kôň.“ Ich jedinou záchranou pred úpadkom je ovládnutie Ruska a získanie ich nerastného bohatstva – ropa, zemný plyn. Budú sa o to snažiť všetkými možnými spôsobmi. A Rusko sa samozrejme musí brániť. Nám ostatným ostáva len dúfať , že to Američania nebudú chcieť dosiahnuť vojensky. To by najmä pre nás Stredo – a východo európanov znamenalo katastrofu.

 

Orbán zakázal propagáciu homosexuality na školách

Maďarský parlament prijal zákon , ktorým sa zakazuje  šírenie nevhodného obsahu vrátane homosexuality či zmeny pohlavia na školách medzi deťmi do 18-teho roku života.

Proti zákonu sa samozrejme postavili ultraliberáli zo všetkých kútov sveta. Viktor Orbán si však ide svoje a statočne bojuje voči sodomitom.

Maďarský premiér Viktor Orbán
Na snímke maďarský premiér Viktor Orbán

Problém so šírením homo-agendy na školách má aj Slovensko. Rôzni zahraničím platení mimovládni aktivisti chodia po školách a šíria svoje neomarxistické bludy.

Slovenskí politici by si preto mali zobrať príklad z Maďarska a predložiť do parlamentu podobný návrh zákona, ktorý by chránil deti pred nebezpečnou LGBT agendou.

Samuel Gdovin

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

icon FOTO DŇA

Vybrali sme

Kňaz: Podstatné nie je, kde pápež pôjde, ale čo si z toho zoberieme

0 icon

Bratislava 31. júla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Gregorio Borgia)   Podstatné nie je to, kde pápež počas septembrovej návštevy Slovenska pôjde a v istom zmysle ani to, čo tu povie, ale čo si z toho zoberieme my. Pre TASR to uviedol kňaz z farnosti v bratislavskom Devíne Marián Gavenda Ako tvrdí, prekvapením je,…

Ľuboš Ferus by sa mal v septembri postaviť pred dva rôzne súdy v jeden deň

0 icon

Bratislava 31. júla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Ľuboš F., považovaný za bývalého bosa nitrianskeho podsvetia, sa opätovne postaví pred Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku. Ako vyplýva z rozpisu činnosti ŠTS, hlavné pojednávanie s ním a ďalším obžalovaným je naplánované na pracovisku Banská Bystrica na 16. septembra "Prokurátor Úradu špeciálnej…

Dnes bude veľká, prechodne zmenšená oblačnosť

0 icon

Bratislava 31. júla 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Dnes bude na území Slovenska prevažne veľká, miestami prechodne zmenšená oblačnosť. Na viacerých miestach sa postupne môžu vyskytnúť prehánky, dážď, miestami búrky, ktoré môžu byť aj intenzívne. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) Najvyššia denná teplota dosiahne 22 až 28, v Above…

Zmarenie zásahu inšpekcie ministerstva vnútra iniciovali mainstreamoví novinári. Minister Mikulec sa priznal, že konal na ich podnet

0 icon

Bratislava 31. júla 2021 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Minister vnútra Roman Mikulec sa priznal, že zásah úradu inšpekčnej služby bol zmarený na jeho žiadosť. Učinil tak na podnet mainstreamových novinárov, ktorí od skorých ranných hodín monitorovali situáciu pred inšpekciou a na ministra vnútra sa obracali s otázkami, prečo z inšpekčnej služby vyrazilo 20 policajtov…

Naď: „Do zahraničných operácií budú chodiť iba vojaci očkovaní proti COVID-19.“ Nepovinné očkovanie zaradili do povinnej očkovacej schémy

0 icon

Bratislava/Nikózia 31. júla 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Do zahraničných operácií budú vysielaní iba vojaci očkovaní proti ochoreniu COVID-19. Rezort obrany doplnil vakcínu do očkovacích schém. Povinná bude pred odchodom na misiu kdekoľvek na svete. Pre médiá to potvrdil minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) „Každý vojak, ktorý odchádza do operácií a…

Slávna nemecká speváčka Nena upadla do nemilosti: „Burcuje“ občanov proti korona opatreniam

0 icon

Berlín 31. júla 2021 (HSP/Roman Bednár/Foto:Screenshot YouTube)   Patrí k najúspešnejším speváčkam nemeckej hudobnej histórie. Predalo sa už viac ako 25 miliónov jej hudobných nosičov. Je aj úspešnou skladateľkou a herečkou. Jej obrovská popularita, ktorá sa rýchlo šírila aj do zahraničia, sa začala v roku 1983 hitom 99 Luftballons. Nena…

Generálny štrajk na Slovensku? Nespokojnosť občanov s opatreniami vlády sa stupňuje

0 icon

Bratislava 31. júla 2021 (HSP/Sputnik/Foto:TASR-Jakub Kotian,Facebook)   Víkendové rokovanie parlamentu, ktoré prijalo kontroverzný zákon zvýhodňujúci zaočkovaných, malo dozvuky. Skupina tisíc až tisícpäťsto protestujúcich protestovala proti prijatiu tohto zákona pred Prezidentským palácom, zrejme v snahe zabrániť jeho podpísaniu Bohužiaľ, v čase protestov bol zákon už dávno podpísaný - prezidentka ho podpísala…

„Pyrrhovo víťazstvo Ruska.“ Bývalý dánsky politik chce použiť Nord Stream 2 proti Moskve

0 icon

Kodaň 31. júla 2021 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Dmitrij Leltschuk)   Bývalý dánsky minister zahraničia Uffe Ellemannn-Jensen vyzval západné krajiny, aby využili všetky dostupné prostriedky, aby zmenili plynovod Nord Stream 2 v "Pyrrhovo víťazstvo Moskvy" Bývalý minister priznal, že plynovod je takmer hotový, a to nehľadiac na prieťahy kvôli sankciám. Jedným z faktorov, ktoré…

Prvý tlačený Špeciál nájdete v novinových stánkoch

0 icon

    Priatelia, vážení čitatelia S radosťou vám dávame do pozornosti naše prvé tlačené vydanie - Špeciál Hlavných správ. Mali by ste ho nájsť v predajniach s novinami a časopismi a vo všetkých novinových stánkoch. Je to naša prvotina, prvý pokus vydať Hlavné správy na papieri a vyjsť tak v ústrety tým z vás, ktorí máte takúto…

V čom potrebujú zaočkovaní nejaké zastanie či ochranu? Belousovová vníma iniciatívu „Za očkované Slovensko“ ako pokus o zbieranie politických bodov

0 icon

Bratislava 31. júla 2021 (HSP/Foto: SITA/Martin Medňanský)   Mimoparlamentná strana Progresívne Slovensko (PS) zorganizovala v piatok 30. júla 2021 na Námestí Slobody v Bratislave verejnú manifestáciu s názvom Za očkované Slovensko. Bývalá politička Anna Belousovová nechápe, prečo je potrebné zastávať sa očkovaných PS akciu organizovalo ako odpoveď na protesty proti…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Ján Droppa

TV Covid (TA3)

0icon

Voľakedy mala TA3 hlavnú náplň info – správy. Zdesil som sa, že za posledné týždne má náplň Covid. Prepnem sem-tam a stále covid, nič iné. Mal by som podať trestné oznámenie za šírenie poplašnej správy, Ale médiá sa bránia – vraj prevzaté z objektívnych svetových spravodajstiev. Kedy, a ako sa…

Pavol Lazar

Pravdy, lži a omyly späté s protestom pred prezidentským palácom dňa 29.07. mojimi očami.

0icon

Pravdy, lži a omyly späté s protestom pred prezidentským palácom dňa 29.07. mojimi očami. 1. "Generálny štrajk".

Marián Moravčík

Riadenie pandémie sa čoraz viac podobá na systematický zločin proti ľudskosti

0icon

Keď sa pred necelým rokom začali distribuovať prvé „vakcíny“ proti Covid-19, sprevádzali ich informácie o tom, že ich účinnosť je viac ako 90 %. Ak by to bola pravda, ich použitie by veľmi rýchlo redukovalo šírenie vírusu a napríklad už pri súčasnom percente zaočkovanosti slovenskej populácie by sme mohli s…

Ivan Holek

Poznajme pravdu o záplavách v Nemecku a spamätajme sa!

0icon

Očista zeme od negatívnych ľudských mentálnych energií pokračuje! O prepojení týchto negatívnych energií so vznikom prírodných katastrof som hovoril už v súvislosti s tornádom na Morave, čo ale mnohí nechcú akceptovať. Avšak pri apokalyptických záplavách v Nemecku je toto prepojenie ešte očividnejšie.

Boris Mesár

Vakcíny proti Covid-19 vedú k novým infekciám a úmrtnosti: Dôkazy sú ohromujúce

0icon

Prípadové štúdie krajín. Úmrtnosť a chorobnosť Prvýkrát bol publikovaný na Global Research 27. mája 2021 Tento článok doktora Gérarda Delépina bol prvýkrát publikovaný vo francúzštine na našom francúzskom webovom serveri mondialisation.ca https://www.mondialisation.ca/lhecatombe-post-vaccinale-setend-dans-le-monde/5656922 Tento článok jednoznačne ukazuje, že úmrtnosť a chorobnosť sa v dôsledku očkovania dramaticky zvýšila. Zvýš

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Pláž je pre teba to najlepšie! Prečo je to tak?

0 icon

Pláž môže byť pre nás veľmi prospešná , emocionálne i fyzicky. Je to najlepší liek, keď sa cítime nahnevaní, úzkostní alebo vystresovaní. Okrem toho, že zlepšuje naše celkové duševné zdravie, môže tiež liečiť kožné ochorenia a dokonca nám pomáha spáliť pár kalórií. Čo je na pláži najlepšie? Voda

Admirál Canaris ako dvojitý agent? 2. časť

0 icon

Pokračujeme druhou časťou článku o nemeckom admirálovi Canarisovi. Keď bol v roku 1933 menovaný na čelo vojenskej rozviedky, za cieľ si vytýčil vybudovanie špionážnej siete v Španielsku. Dosť mu v tom pomáhalo osobné priateľstvo s Francom a to, že hovoril plynule španielsky. Canaris mal mnoho priateľov medzi Židmi a snažil sa ich v čo najväčšej miere zachrániť. Ako…

Rampy pre ľudí so zdravotným postihnutím vymysleli už starí Gréci

0 icon

Rampy pre ľudí so zdravotným postihnutím, ktoré dnes väčšinou umožňujú hladký vstup do mnohých verejných budov, nie sú moderným vynálezom. Starí Gréci stavali podobné kamenné rampy, aby pomohli jednotlivcom, ktorí mali problémy s chôdzou alebo výstupom na schody. Pravda, vtedy chodili na sväté miesta úplne všetci. To robí z tohto bezbariérového prístupu…

Aké spotrebiče sú tí najväčší požierači elektrickej energie?

0 icon

Viete, kde sa vo vašej domácnosti spotrebuje najviac elektriny? Možno ste ani netušili, že hodina pozerania do televízora vás stojí 3 centy. A také vysávanie? Jedna hodina za 20 centov. Kto by to bol povedal, že pracujeme aj doma za takú almužnu, však? Medzi najväčších žrútov by ste zrejme aj vy…

Pearl Harbor: Provokácia? 2. časť

0 icon

Pokračujeme druhou časťou článku z mini série Pearl Harbor. O tom, že väčšina Američanov vo vojne sympatizovala skôr s Britmi, ako s nacistami, asi ani nemusíme hovoriť. Najjasnejšie to potvrdzuje nečakaný výber Wendella Willkieho za kandidáta republikánov v prezidentských voľbách z roku 1940. Ako bývalý demokrat a podnikateľ získal nomináciu napriek odporu zo strany časti republikánov. Bol…

Armádny Magazín

Skončia americkí vojaci v kotli? Tisícky Talibancov chcú zaútočiť na vojenskú základňu v Afganistane

0 icon

Afganistan, 31.júl 2021 (AM) – Taliban pred niekoľkými hodinami zahájil ofenzívu na Gozarech a Karoch a plánoval do niekoľkých hodín zahájiť útok na mesto Herát, odkiaľ budú mať militanti priamy prístup na americkú základňu v Šindande, kde je niekoľko stoviek amerických vojakov a stále môžu byť rozmiestnené rôzne druhy zbraní. 

Vzdušná prevaha. Ruská stíhačka preletela vedľa stíhačky F-35. Video

0 icon

Rusko, 31.júl 2021 (AM) – Na webe sa objavilo unikátne video, kde je možné vidieť ako sa stíhačka ruských vzdušných síl Su-30SM dokázala priblížiť k stíhačke F-35 talianskeho letectva na vzdialenosť len dvoch metrov, čím demonštrovala, že má nad bojovým lietadlom NATO piatej generácie jasnú prevahu.  

„Führer bol všade.“ Ako Hitler sedel vo väzení v Moskve, slúžil i v námorníctve USA

0 icon

Slovensko, 31.júl 2021 (AM) –  „Jedného dňa sa ma dôstojník, ktorý kontroloval poriadok na lodi, opýtal, ako sa volám,“ spomínal William Patrick. „Hitler,“ odvetil som. „Teší ma, Hitler!,“ rozosmial sa dôstojník. „Ja sa volám Hess.“ Námorník si spočiatku myslel, že dôstojník žartuje, lenže ten hovoril čistú pravdu.   Do US armá

Bez konkurencie. Rusi spustili na vodu atómovú ponorku Krasnojarsk. Video

0 icon

Rusko, 31.júl 2021 (AM) – V Severodvinsku bola spustená na vodu najnovšia jadrová ponorka Krasnojarsk za účasti vrchného veliteľa ruského námorníctva Nikolaja Evmenova. 30. júla sa uskutočnil slávnostný ceremoniál spustenia raketovej ponorky štvrtej generácie s jadrovým pohonom Krasnoj

Lukašenko: V prípade potreby pre bezpečnosť vstúpia do Bieloruska Ozbrojené sily Ruska

0 icon

Bielorusko, 31.júl 2021 (AM) – Prezident Bieloruska prvýkrát informoval o rozmiestnení ruských vojsk na území republiky. Včera na stretnutí s miestnymi aktivistami o aktuálnych otázkach sociálno-politickej situácie Alexander Lukašenko povedal, že je pripravený povoliť nasadenie ruských ozbrojených síl v Bie

Svetlo sveta

Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

0 icon

Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

Biskupi rozhodli o zrušení dišpenzu od povinnosti účasti na bohoslužbách

0 icon

Na 99. plenárnom zasadaní KBS v Badíne sa v dňoch 15. a 16. júna 2021 zúčastnili všetci slovenskí katolícki biskupi, členovia KBS. V rámci zasadania zvolili na nasledujúce obdobie 5 rokov generálneho sekretára KBS. Stal sa ním banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za predsedu Liturgickej komisie bol zvolený rožňavský biskup Mons.…

Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

0 icon

Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

0 icon

Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

0 icon

The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali