KHL: Slovan Bratislava – Medveščak Záhreb 3:2 po samostatných nájazdoch

Bratislava 17. septembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok )

O triumfe Slovana rozhodol v samostatných nájazdoch Žiga Jeglič

Hokejisti Slovana Bratislava zaznamenali štvrté víťazstvo v sezóne KHL, keď v sobotu na domácom ľade zdolali chorvátsky Medveščak Záhreb 3:2 pp a sn.

Na snímke zľava brankár Justin Pogge, Žiga Jeglič a Marek Viedenský (všetci Slovan) sa tešia po výhre 3:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch v  zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) HC Slovan Bratislava - Medveščak Záhreb
Na snímke zľava brankár Justin Pogge, Žiga Jeglič a Marek Viedenský (všetci Slovan) sa tešia po výhre 3:2 po predĺžení a samostatných nájazdoch v zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) HC Slovan Bratislava – Medveščak Záhreb

Domácim vyšla prvá tretina, v ktorej strelili dva góly. Postarali sa o ne rodák zo Záhrebu Mislav Rosandič a center tretieho útoku Marek Viedenský. Slovan prišiel v polovici zápasu o brankára Barryho Brusta, ktorý dostal za protesty trest do konca zápasu a nahradiť ho musel Justin Pogge. Hosťom sa podaril znížiť v 36. minúte zásluhou Jiříhio Smejkala a v 48. vyrovnal Alexandre Bolduc. O triumfe domácich rozhodol v samostatných nájazdoch Žiga Jeglič.

Na snímke vľavo brankár Barry Brust (Slovan) a rozhodca Michail Buturlin v zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) HC Slovan Bratislava - Medveščak Záhreb
Na snímke vľavo brankár Barry Brust (Slovan) a rozhodca Michail Buturlin v zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) HC Slovan Bratislava – Medveščak Záhreb

Zverenci trénera Miloša Říhu sa najbližšie predstavia v utorok 20. septembra o 16.00 h na ľade Metallurgu Magnitogorsk a následne ich čakajú ďalšie tri duely na ihriskách súpera.

KHL – základná časť:

Slovan Bratislava – Medveščak Záhreb 3:2 pp a sn (2:0, 0:1, 0:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 8. Rosandič (Chipchura, Kubalík), 11. Viedenský (Valský), rozh. nájazd: Jeglič – 36. Smejkal, 49. Bolduc (Arkalov, Krejčík). Rozhodovali: Beljajev Buturlin – Ivanov, Černyšev, vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše: Brust DKZ za protesty, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 9580 divákov.

Slovan Bratislava: Brust (33. Pogge) – Plastino, Švarný, Luža, Meszároš, Ďaloga, Pokorný, Bačík, Rosandič – Valský, Jeglič, Nedorost – Cheechoo, Taffe, Vopelka – Lušňák, Viedenský, Skalický – Chipchura, Zigo, Kubalík

Medveščak Záhreb: Taylor – Bezina, Parlett, Katic, Larkin, Krejčík – Mertl, Genoway, McMillan – Butler, Brule, Paré – Bolduc, Mahbod, Perkovich – Arkalov, Glumac, Smejkal – Hedberg

Slovan sa snažil rozhodnúť v riadnom hracom čase. To sa mu však nepodarilo

V úvodných minútach duelu boli aktívnejší hostia a niekoľkokrát po sebe ohrozili Brusta. “Belasí” sa dostali na dlhšie do útočného pásma počas prvej presilovky, no Tayora strelecky neohrozili. Vynahradili si to však v nasledujúcich minútach. Vo 8. sa presadil tvrdou strelou od modrej Rosandič a domáci viedli 1:0. V 11. minúte sa síce bránili početnej presile, no napriek tomu dokázali pridať druhý gól. Valský pri mantineli udržal puk, posunul ho Viedenskému a ten bekhendom prekonal Taylora – 2:0. Slovan mal viac z hry a vytvoril si ďalšie dobré šance, no Viedenský, Chipchura ani Taffe brankára hostí neprekonali. Na druhej strane podržal domácich Brust pri šanciach Butlera a Mertla.

Na snímke uprostred Václav Nedorost (Slovan) a Goran Bezina (Medveščak) v zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) HC Slovan Bratislava - Medveščak Záhreb
Na snímke uprostred Václav Nedorost (Slovan) a Goran Bezina (Medveščak) v zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) HC Slovan Bratislava – Medveščak Záhreb

Viedenský mohol pridať ďalší gól na začiatku druhej tretiny, keď šikovne tečoval strieľanú prihrávku Bačíka, ale Taylor stihol zasiahnuť. Ďalšia veľká šanca domácich sa zrodila vo vlastnom oslabení. Valský ušiel obrancom, obišiel bránku a snažil sa zasunúť puk k žŕdke, ale brankár hostí opäť zmaril radosť “belasých” tribún. Záhreb pokračoval v početnej prevahe pri ďalšom vylúčení Taffeho, no veľa možností si nevypracoval. Gólová prišla až v 33. minúte, ktorú však zastavil Brust tak, že hodil hokejku do prihrávky a nasledovalo trestné strieľanie. Rozhodcovia navyše domáceho brankára vylúčili do konca zápasu za následné protesty. Do bránky sa tak postavil Pogge, ktorý ťažkú situáciu zvládol a Butlerov nájazd zneškodnil. O tri minúty neskôr zmaril aj veľkú možnosť Smejkala, no v 36. minúte už kapituloval, keď ho prekonal ten istý hráč. Pogge síce lapačkou puk zachytil, no podľa videorozhodcu až za bránkovou čiarou – 2:1.

Na snímke vľavo Jeff Taffe (Slovan) a brankár Daniel Taylor (Medveščak) počas samostatného nájazdu v zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) HC Slovan Bratislava - Medveščak Záhreb
Na snímke vľavo Jeff Taffe (Slovan) a brankár Daniel Taylor (Medveščak) počas samostatného nájazdu v zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) HC Slovan Bratislava – Medveščak Záhreb

Hostia mohli vyrovnať v 46. minúte, ale Parého strela skončila len na bránkovej konštrukcii. Neuspel ani Brule, no v 49. minúte sa to už podarilo Bolducovi, ktorý zužitkoval prihrávku Arkalova – 2:2. Ďalšie minúty patrili Slovanu, ktorý stále dobiedzal pred Taylorom a snažil sa rozhodnúť v riadnom hracom čase. To sa mu však nepodarilo. Gól nepadol ani v predĺžení a tak o triumfe domácich rozhodol v samostatných nájazdoch Jeglič.

Reakcie po zápase:

Miloš Říha, tréner Slovana: “Medveščak nie je nikdy ľahký súper, ukázali to tu i u seba doma. Hrali kvalitný hokej s dobrou taktikou. My sme mali veľmi dobrý vstup do duelu, dali sme dva góly a mali sme navrch. V druhej tretine sme však nepochopiteľne pokazili našu taktiku a nechali sme sa príliš vylučovať. V tretej tretine sme opäť začali hrať hokej, ktorý sme chceli, ale už sme sa nedostali ku gólu a trom bodom. Som však rád, že sme v nájazdoch konečne vyhrali a máme dva body.”

Na snímke tréner Miloš Říha (Slovan) v predĺžení  zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) HC Slovan Bratislava - Medveščak Záhreb
Na snímke tréner Miloš Říha (Slovan) v predĺžení zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) HC Slovan Bratislava – Medveščak Záhreb

Mislav Rosandič, obranca a strelec prvého gólu Slovana: “Som za ten gól rád a tiež, že sme dnes nakoniec vyhrali. Zápas so Záhrebom nebol pre mňa nejako špeciálny, keďže som tam v živote nehral. Uvidíme, či ostanem v tíme aj ďalej. Myslím si, že keď sa vrátia zranení chlapci, pôjdem späť do Bystrice. Je to trochu náročné takto pendlovať, ale robím to už druhý rok a zvykol som si.”

Marek Viedenský, útočník a strelec druhého gólu Slovana: “Zaspali sme niekoľko minút a Záhreb sa rozohral, nechali sme ich dotiahnuť sa na nás. Keď vylúčili Brusta museli sme sa zomknúť ako tím a snažiť sa udržať to. S Medveščakom to nikdy nie sú ľahké zápasy, hrá sa taký play off hokej, hore-dole, do tela.”

Gordie Dwyer, tréner Medveščaku: “Gratulujem súperovi k výhre. Dnes to bol bojovný zápas, divízna bitka. Som hrdý na to, ako sme sa vrátili do zápasu a že sme získali jeden bod. V závere sa to mohlo zlomiť na jednu i druhú stranu. Chceli sme síce viac, ale aj ten jeden bod je pre nás veľmi dôležitý.”

16:57

Namiesto rozvoja a prosperity Slovensku pre rozvrat právneho štátu hrozí úplné zastavenie eurofondov. Opozičná poslankyňa parlamentu Veronika Remišová (hnutie Slovensko, Za ľudí, KÚ) tak reagovala na vyhlásenia premiéra Roberta Fica (Smer-SD) a ministra investícií Richarda Rašiho (Hlas-SD) po kontrolnom dni na Ministerstve investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR.

16:56

Potraviny na Slovensku sú drahšie ako v Poľsku o takmer 40 %. S vysokými cenami energií a pohonných látok vládny kabinet nechce nič robiť napriek predvolebným sľubom. Uviedli to predstavitelia opozičného hnutia Slovensko pri hodnotení polročného pôsobenia vlády Roberta Fica (Smer-SD).

16:55

Lídri Spojených štátov, Británie, Francúzska a vyše desiatich ďalších krajín vyzvali v spoločnom vyhlásení palestínske militantné hnutie Hamas, aby prepustilo množstvo rukojemníkov, ktorých zadržiava.

16:54

Nemecká veľvyslankyňa v Číne Patricia Florová uviedla, že si ju čínske úrady predvolali v spojitosti so zatknutím štyroch Nemcov podozrivých zo špionáže v prospech Číny.

16:52

Belgicko predvolá izraelského veľvyslanca, aby vysvetlil úmrtie humanitárneho pracovníka belgickej rozvojovej agentúry Enabel a členov jeho rodiny pri vzdušnom útoku v Pásme Gazy.

16:51

Najvyšší súd amerického štátu New York zrušil rozsudok nad hollywoodskym producentom Harveym Weinsteinom z roku 2020, v ktorom ho uznali za vinného zo sexuálnych trestných činov. Nariadil zároveň nový proces v prípade.

16:50

Švédsko na budúci rok prispeje zredukovaným práporom do síl NATO v Lotyšsku. Cieľom je podporiť tento pobaltský štát po ruskej invázii na Ukrajinu, oznámil švédsky premiér Ulf Kristersson.

16:49

Spolkový snem, dolná komora nemeckého parlamentu, výraznou väčšinou schválila 15. jún ako národný Deň veteránov. V tento deň si každoročne uctia vojakov, ktorí slúžia či slúžili krajine.

16:48

Šéf bieloruskej KGB vyhlásil, že jeho krajina zabránila pokusu o dronové útoky z Litvy, ktoré mierili na hlavné mesto Minsk a okolité oblasti. Litva obvinenia rázne odmietla.

16:43

Ruského občana odsúdili v severopoľskom Gdansku na dva a polročné väzenie za špionáž v prospech Moskvy. V Poľsku dlhodobo legálne žil a podnikal.

15:38

Ukrajinské a ruské sily proti sebe na Ukrajine navzájom útočili, v dôsledku čoho zomrelo najmenej sedem ľudí. Oznámili to miestni predstavitelia na oboch stranách frontovej línie.