NAŽIVO

Hasiči vo viacerých oblastiach na východe Nemecka bojovali s požiarmi. Úrady vyhlásili stav núdze v štyroch okresoch.

09:11

Túto noc Kyjev zasiahol „jeden z najväčších náletov, demonštratívne významný a cynický“, napísal Zelenskyj.

09:07

Trump možno koncom októbra navštívi Čínu, uvádza agentúra Bloomberg s odvolaním sa na svoje zdroje.

Biely dom žiada šéfov niektorých amerických podnikov, ktorí majú záujem cestovať do Číny s prezidentom a diskutovať s ním o obchodných otázkach.

Jednou z možností cesty by bol koniec októbra, keď sa v Južnej Kórei uskutoční samit Ázijsko-tichomorskej hospodárskej spolupráce a v Malajzii samit lídrov Združenia krajín juhovýchodnej Ázie. Prezident USA sa zvyčajne zúčastňuje na oboch samitoch.

Biely dom zatiaľ poprel plány Trumpovej návštevy Číny. Podľa zdrojov sú v administratíve odporcovia takejto návštevy, ktorí uprednostňujú tlak na Peking.

09:07

Páchateľom, ktorý zaútočil kladivom a sekerou na cestujúcich v rýchliku ICE z Hamburgu do Viedne, bol 20-ročný Sýrčan. Zranil celkovo štyri osoby vrátane troch krajanov, pričom sám utrpel zranenia.

08:49

Interamerický súd pre ľudské práva rozhodol, že štáty patriace do Organizácie amerických štátov sú povinné prijať „všetky nevyhnutné opatrenia“ na ochranu obyvateľstva pred zmenou klímy.

08:20

Americký Najvyšší súd povolil administratíve prezidenta Donalda Trumpa deportovať skupinu ôsmich migrantov z americkej vojenskej základne v Džibutsku do politicky nestabilného Južného Sudánu. Z tohto štátu pritom pochádza len jeden z tejto skupiny migrantov.

08:19

Bývalá poslankyňa britského parlamentu Zarah Sultanaová vystupuje z Labouristickej strany a zakladá novú politickú stranu.

08:16

07:41

Najmenej 20 zranených si vyžiadala nehoda autobusu na diaľnici A19 v spolkovej krajine Meklenbursko – Predpomoransko na severovýchode Nemecka. Stav jedného z nich je kritický, uviedla tamojšia polícia.

07:40

Americký prezident Donald Trump oznámil, že vstupné do národných parkov v USA sa pre zahraničných turistov zvýši, aby sa „zvýšila cenová dostupnosť“ pre amerických občanov. Vyhlásil to počas mítingu v štáte Iowa, ktorým sa zároveň začali celoročné oslavy 250. výročia založenia Spojených štátov.

07:34

Salvádorčan Kilmar Armando Abrego Garcia, ktorého USA omylom deportovali do salvádorskej väznice s maximálnym stupňom stráženia, bol vo väzení zbitý a psychicky mučený, trpel nedostatkom spánku i stravy. 

07:26

07:15

Prezident USA Donald Trump sa posťažoval, že Spojené štáty za predchádzajúcej administratívy dodali Ukrajine toľko zbraní, že jeho vláda sa teraz musí uistiť, že „ich máme dosť pre seba.“ Informovala agentúra AP, podľa ktorej ide o Trumpovo prvé verejné vyjadrenie k pozastaveniu niektorých dodávok pre Ukrajinu. Dochádza k nemu v čase, keď Rusko stupňuje svoju najnovšiu ofenzívu.

07:14

Juhokórejská armáda zadržala občana Severnej Kórey, ktorý predchádzajúci deň prekročil pozemnú hranicu medzi oboma Kóreami.

07:13

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu navštívil kibuc Nir Oz na juhu Izraela pri hraniciach s palestínskym Pásmom Gazy. Palestínski útočníci pri teroristickom útoku na južný Izrael v októbri 2023 z tohto kibucu uniesli desiatky ľudí a deväť z nich stále držia v Pásme Gazy ako rukojemníkov. Netanjahu obyvateľom kibucu prisľúbil priviesť domov všetkých, ktorí zotrvávajú v zajatí hnutia Hamas. 

07:12

Snemovňa reprezentantov amerického Kongresu schválila Trumpov návrh zákona o daniach One Big Beautiful Bill.

Predtým zaň hlasovala aj Senta. Návrh zákona teraz putuje na podpis prezidentovi USA.

06:56

V blízkosti letiska v meste Arbíl v irackom autonómnom regióne Kurdistan, kde sa nachádzajú aj príslušníci protidžihádistickej koalície vedenej USA, bol zachytený dron. 

06:51

Česká horolezkyňa Klára Kolouchová zomrela pri výstupe na deviatu najvyššiu horu sveta – Nanga Parbat v Pakistane. K tragédii došlo po jej páde spôsobenom explóziou kyslíkovej fľaše.

06:50

Väčšina iránskych letísk začala fungovať v obvyklom režime: vzdušný priestor Iránu bol totiž od 05:00 h do 18:00 h miestneho času otvorený pre vnútroštátne i medzinárodné tranzitné lety.

06:49

Americký prezident Donald Trump priznal, že v telefonickom rozhovore s ruským prezidentom Vladimirom Putinom nedosiahol žiadny pokrok v otázke prímeria na Ukrajine.

06:48

Približne 200 príslušníkov americkej námornej pechoty je nasadených na Floride na administratívnu a logistickú podporu imigračného úradu počas jeho razií v tomto štáte na juhovýchode USA.

06:47

Ruská armáda vyslala do útoku na ukrajinskú metropolu Kyjev desiatky útočných dronov typu Šáhid. Podľa ukrajinského letectva ruská armáda do útoku na Kyjev nasadila aj najmenej jednu hypersonickú strelu. Veľká časť Kyjevčanov prečkala noc v metre.

06:46

Súd v Chorvátsku odsúdil na 50 rokov väzenia muža, ktorý vlani v domove dôchodcov v meste Daruvar zastrelil šesť ľudí vrátane svojej matky.

06:45

Prezident USA Donald Trump na slávnosti venovanej 250. výročiu nezávislosti Spojených štátov pripustil možnosť stretnutia s iránskymi zástupcami a komentoval aj schválenie daňového zákona Kongresom.

06:44

Nikdy nechodila do riadnej školy a predsa sa stala najmladšou Britkou, ktorá získala titul bakalára. Ruth Lawrenceová mala len trinásť rokov, keď úspešne zavŕšila prvý stupeň štúdia matematiky na univerzite v britskom Oxforde.

06:43
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Kaliňák zrejme pošle prezidentovi faktúru za čistenie ovracaného lietadla po ceste z Mexika. Hovorca Kisku: Minister sa chytil do vlastnej pasce

Minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) zrejme pošle prezidentovi SR Andrejovi Kiskovi faktúru za čistenie interiéru štátneho lietadla, ktoré sa vrátilo z prezidentovej cesty do Mexika celé ovracané. Povedal to na tlačovej konferencii Kaliňák, ktorý odmieta, že by zneužíval svoju moc, ovplyvňoval Národnú kriminálnu agentúru (NAKA) či viedol vojnu s hlavou štátu. Za prezidentovou kritikou voči nemu vidí Kaliňák Kiskove chyby a neschopnosť prevziať zodpovednosť.

❚❚
.

“Náš vzťah s pánom prezidentom je dlhodobo komplikovaný,” povedal Kaliňák. Trvá na tom, že NAKA neovplyvňuje. “Nemám pokynovú právomoc k NAKA,” vyhlásil s tým, že pokiaľ vie, NAKA sa ani nezaoberala Kiskovými daňovými prípadmi. Dodal, že o vyšetrovaní Kiskových daňových podvodov ani nevedel, kým sa to nedostalo von. “Ja s ním nebojujem. Pán prezident bojuje so mnou. Ja som k nemu vyjadrenia nemal,” doplnil Kaliňák.

Minister priznáva, že vzťah s prezidentom bol ťažký od začiatku, vidí za tým fakt, že prezidentskej kancelárii odmietol pár vecí. Tá je podľa Kaliňáka náročná z pohľadu požiadaviek. Spomenul napríklad “najluxusnejší mercedes z cenníka”, masážne sedadlá v aute či problém s malými porciami jedla v lietadle. Kaliňák tvrdí, že nemá problém splniť prezidentovi nadštandardné požiadavky, ale chce mať príkaz písomne.

“My to radi splníme, ale chcem mať od neho pokyn. Musím mať papier na to, že dám zvýšené výdavky občanov. To je aj prípad jeho letov domov,” doplnil Kaliňák. Kiskovi podľa vlastných slov povedal, že je dobré, aby využíval na všetky pracovné cesty lietadlá. Prezident sa ho mal spýtať, či môže niekedy letieť aj domov. “Povedal som mu, že, samozrejme, ale musí to zaplatiť. A prvú faktúru aj zaplatil,” uviedol minister.

.

Ďalšiu faktúru už prezident podľa Kaliňáka nezaplatil a tak mu rezort prestal vystavovať faktúry. “Nechceli sme vojnu s prezidentom,” zdôraznil Kaliňák. Vyhlásil, že prezidenta nikdy nenahováral, aby lietal domov do Popradu vládnym špeciálom. Takéto konanie považuje Kaliňák za papalášizmus.

Za prezidentovými vyjadreniami o tom, že Kaliňák zneužíva NAKA, vidí minister Kiskove problémy s daňami a jeho neschopnosť prevziať zodpovednosť. “Nemôžem za to, že pán prezident neplatil dane alebo si dával vratky DPH neoprávnene odpočítavať. To nie je môj problém, ale jeho. Vrší svoje chyby na mne alebo na niekom inom. Nie je schopný prebrať zodpovednosť za svoje činy, absolútne žiadnu,” povedal Kaliňák.

Pripomenul Kiskove slová, že ak je len tieň pochybností, je slušné odstúpiť. “Stačí, ak si sám prečíta tieto svoje slová a zariadi sa podľa nich na svoje prípady, ktoré urobil. Nemám voči nemu žiadnu zášť, žiadnu vojnu s ním nevediem. To, že nezaplatil dane, to je jeho problém,” doplnil s tým, že prezident vyplakáva do novín. “Mám pocit, že chlap by nemal takto vyplakávať, je to nedôstojné a z môjho pohľadu to pôsobí až smiešne,” poznamenal Kaliňák.

Odmietol, že by predsedníctvo Smeru-SD riešilo jeho údajné zneužívanie moci a že by ho kritizoval minister financií Peter Kažimír. “Nehovorili sme na túto tému. My nevstávame ani nezaspávame s jeho menom na perách,” uzavrel minister.

 

.

Prezident: Minister Kaliňák sa chytil do vlastnej pasce

Minister vnútra Kaliňák potvrdil svojimi výrokmi, kto stojí za útokmi na prezidenta Kisku. Vyhlásil to hovorca hlavy štátu Roman Krpelan, ktorý tak reagoval na štvrtkové vyjadrenia podpredsedu vlády a šéfa rezortu vnútra.

„Minister vnútra sa chytil do vlastnej pasce, rovnako ako pri Hedvige Malinovej na tlačovej konferencii polície znova komentuje vyšetrovanie, o ktorom nemá nič vedieť, a potvrdil tak, kto stojí za útokmi na prezidenta,“ uviedol Krpelan v reakcii na slová Kaliňáka.

„Je ľudsky úbohé vysmievať sa ľuďom za to, ak im je v lietadle nevoľno,“ reagoval na vyjadrenie ministra Kaliňáka Krpelan. „Už v Mexiku po ceste na letisko zachraňovala sanitka jedného z členov delegácie pre žalúdočné problémy z jedla. Nie pracovníka Kancelárie prezidenta,“ ozrejmil.

Vyjadril sa aj k prezidentovým požiadavkám. „Prezident bez problémov jazdil na autách, ktoré mu po nástupe pridelil minister vnútra a mali viac ako 10 rokov a cez 300.000 kilometrov, hoci boli neustále v servise,“ uviedol Krpelan. „Limuzína je ďalšia pasca, ktorú si minister smiešne vymýšľa, rovnako ako to, že nikdy neobchodoval s Bašternákom,“ zdôraznil.

.

Krpelan slová šéfa rezortu vnútra o súkromných letoch a faktúrach odmietol. „Kancelária prezidenta prirodzene nikdy žiadnu faktúru nedostala, pretože polícia jej písomne oznámila, že neexistuje rozdiel medzi služobnou cestou a súkromnou cestou a zabezpečuje ochranu a prevoz chránenej osoby nonstop 365 dní v roku bez možnosti vzdať sa ochranky,“ vysvetlil.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

René Pavlík

Matej Michalička

Štefan Konya

Marek Brna

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

.
.
.

Treba tomu dať STOP! Štát začal preverovať školské besedy Púchovského

Kontroverzný „kráľ hoaxov“ David Púchovský zo stránky Hoaxy a podvody , ktorého projekt   „systematicky realizoval vzdelávanie žiakov na školách po…

04. 07. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Ministerku vo Východnej vypískali. Neprajníkom poslala odkaz: “Ďakujeme aj stránke Zomri, že konečne propaguje aj slovenský folklór”

Ministerka kultúry Martina Šimkovičová si vystúpenie Lúčnice vo Východnej užila, a to aj napriek tomu, že prítomní diváci ju vypískali.…

04. 07. 2025 | Aktualizované 04. 07. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 07. 2025 | Aktualizované 04. 07. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Gašpar si vyskúšal mentálny svet „blázna Matoviča“. Prihovoril sa vo videu z Chorvátska

Pred časom sa Igor Matovič so svojim tímom vybral na investigatívnu misiu do Chorvátska, odkiaľ priniesol „šokujúce“ informácie o tom, že…

04. 07. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 07. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Polícia, inšpekcia a krátka pamäť Matovičovcov: Keď tí, čo kričali „mafiu von!“, dnes nechcú hovoriť o sebe

Keď Matovič a jeho ľudia kričali „mafiu von“, sľubovali očistu štátu. No dnes, keď sa prevalili zlyhania polície, inšpekcie aj…

04. 07. 2025 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov
04. 07. 2025 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov

Dezertéri z ukrajinských jednotiek prinášajú ukoristené zbrane NATO, tvrdí ruský vojak

Ukrajinskí vojaci, ktorí boli vycvičení v krajinách NATO, ale neskôr prebehli na ruskú stranu, boli zásobovaní ukoristenými zbraňami NATO, povedal…

04. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Nemecko chce uzavrieť tajnú dohodu s USA. Médiá už prinášajú detaily

Nemecko hľadá spôsoby, ako dodať zbrane Ukrajine, a chce uzavrieť tajnú dohodu o dodávkach zbraní Kyjevu s USA, citoval Bild…

04. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Europoslankyňa prehovorila o diskriminácii manželky Milana Uhríka

Europoslankyňa Judita Laššáková cez sociálnu sieť informuje ako organizácia Zastavme korupciu a denník SME urobili reportáž ako je pani Uhríková…

04. 07. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 07. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dánsko tlačí na pozastavenie hlasovacích práv Maďarska v EÚ

Dánska ministerka pre európske záležitosti Marie Bjerreová uviedla, že Kodaň počas svojho predsedníctva v Rade EÚ zintenzívni konanie podľa článku 7…

04. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Francúzsko a Švajčiarsko odstavili jadrové elektrárne kvôli spaľujúcej vlne horúčav

Na ochladenie čerpajú jadrové elektrárne vodu z miestnych riek alebo mora, ktorú následne s vyššou teplotou vypúšťajú späť do vodných…

04. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Úrady sa zamerali na dúhové priechody: “Cesty sú pre bezpečnosť, nie pre politické posolstvá”

Minister dopravy Sean Duffy v utorok poslal všetkým guvernérom v Amerike, ako aj starostovi Washingtonu a guvernérovi Portorika list, v…

04. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

„Hlúpi, hlúpi sa dostali k moci“. Blaha reaguje na urážky Maroša Kramára

Slovenský herec Maroš Kramár sa hanlivo vyjadril nielen na vládu a politikov strany SMER-SSD, ale urazil aj slovenských voličov. Europoslanec Ľuboš…

03. 07. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Peklo zamrzlo…

Peklo zamrzlo… Česká televize pustila Vidláka v přímém přenosu na sedm minut a ptali se mě na náš program. Samozřejmě…

04. 07. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 07. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Americký Senát svojim hlasovaním zachráni státisíce detí ročne

Americký Senát včera odhlasoval zrušenie financovania organizácie Planned Parenthood na jeden rok. „Ak to dokážeme na jeden rok, musíme to…

04. 07. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 07. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Iskandery zabili celé velenie 110. útočnej brigády Ukrajiny

Zahynul nielen veliteľ 110. brigády, ale aj jeho zástupca Dmitrij Romanjuk a náčelník štábu brigády Valerij Mirzaev

03. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

04. 07. 2025 | Aktualizované 04. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 07. 2025 | Aktualizované 04. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trump hovoril s Putinom. Obsah rozhovoru

Podľa slov Putinovho poradcu Ušakova bola hlavnou témou rozhovoru Donalda Trumpa a Vladimira Putina situácia na Ukrajine

03. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čistenie PRED a PO: Fotografie ti vyrazia dych

Nie všetko staré, čo vyzerá zle je naozaj nutné vyhodiť. Niekedy stačí starším veciam vdýchnuť nový život - jednoduchým vyčistením…

04. 07. 2025 | 0 komentárov

.

Blahoslavený Pier Giorgio Frassati

Narodil sa 6. apríla 1901 v Turíne, Taliansku. Pochádzal z váženej a bohatej rodiny; otec Alfredo bol novinár a politik,…

04. 07. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 07. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Medicína: Tieto metódy z budúcnosti znejú šialene, ale niekedy možno budú fungovať!

Medicína: Tieto metódy z budúcnosti znejú šialene, ale niekedy možno budú fungovať! Keďže lekárske technológie napredujú

04. 07. 2025 | 0 komentárov

Naď prišiel konečne vypovedať na políciu

Exminister obrany Jaroslav Naď dnes prišiel na bratislavské Prezídium Policajného zboru vypovedať v súvislosti s darovaním vojenskej munície Ukrajine. Ako…

03. 07. 2025 | Aktualizované 03. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Aktualizované 03. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hrozí zatvorenie továrni so spaľovacími motormi a prepúšťanie

04.07.2025 Redakcia Auto trendy . Automobilový koncern Stellantis môže čeliť pokutám až do výšky 2,5 miliardy eur, ak nedosiahne nové…

04. 07. 2025 | 0 komentárov

.

Slovensko a skupina ďalších členských štátov je proti reforme rozpočtu EÚ

Podľa dokumentu, ktorý má k dispozícii Euronews, skupina členských štátov Európskej únie vyzýva na „samostatnú kohéznu politiku“, ktorá by zabezpečila,…

03. 07. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Riešenia, ktoré vyriešia zbytočne zložité banality

Aj tie najväčšie problémy často začínajú ako obyčajné banality v každodennom živote. Žijeme v zložitom svete plnom výziev - od…

04. 07. 2025 | 0 komentárov

Čo signalizuje zastavenie dodávok amerických zbraní na Ukrajinu?

Signál Zelenskému a Jermakovi: splnenie Putinových podmienok alebo zmena priorít. Čo znamená zastavenie dodávok amerických zbraní na Ukrajinu?

03. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nikto nedokáže vojnovú štváčku zahanbiť viac ako ona sama. Prinášame jej najnovšie nápady

Brusel, 3. júla 2025 - Kaja Kallasová je typická európska politickka, ktorá sa nelíši od Ursuly von der Leyenovej alebo…

04. 07. 2025 | 0 komentárov

.

Oheň na streche: Tendenčnej novinárke museli ukázať, kde je jej miesto

Robert Fico s ministrom Richardom Takáčom poskytli po výročnej tlačovke pri žatve aj priestor pre novinárske otázky. Jedna osoba sa…

03. 07. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Dôjde na psa mráz? Von der Leyenová bude čeliť hlasovaniu o nedôvere

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová bude 10. júla čeliť hlasovaniu o nedôvere, ktoré iniciovali krajne pravicoví poslanci Európskeho…

03. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

V záporožskom TCK za rok a pol vybrali úplatky vo výške 2 milióny dolárov

GBR informuje o likvidácii schémy v mestskom TCK. Podľa vyšetrovania len za roky 2024-2025 tam prijali úplatky za vyhýbanie sa…

03. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Prieskum: Výrazne rastie Republika a hnutie Igora Matoviča, Hlas-SD klesá a ostatní stagnujú

Výrazne rastie Republika a hnutie Igora Matoviča, Hlas-SD klesá a ostatní stagnujú. To vyplýva z prieskumu Agentúry SCIO na reprezentatívnej vzorke…

03. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Hasiči vo viacerých oblastiach na východe Nemecka bojovali s požiarmi. Úrady vyhlásili stav núdze v štyroch okresoch.

09:11

Túto noc Kyjev zasiahol „jeden z najväčších náletov, demonštratívne významný a cynický“, napísal Zelenskyj.

09:07

Trump možno koncom októbra navštívi Čínu, uvádza agentúra Bloomberg s odvolaním sa na svoje zdroje.

Biely dom žiada šéfov niektorých amerických podnikov, ktorí majú záujem cestovať do Číny s prezidentom a diskutovať s ním o obchodných otázkach.

Jednou z možností cesty by bol koniec októbra, keď sa v Južnej Kórei uskutoční samit Ázijsko-tichomorskej hospodárskej spolupráce a v Malajzii samit lídrov Združenia krajín juhovýchodnej Ázie. Prezident USA sa zvyčajne zúčastňuje na oboch samitoch.

Biely dom zatiaľ poprel plány Trumpovej návštevy Číny. Podľa zdrojov sú v administratíve odporcovia takejto návštevy, ktorí uprednostňujú tlak na Peking.

09:07

Páchateľom, ktorý zaútočil kladivom a sekerou na cestujúcich v rýchliku ICE z Hamburgu do Viedne, bol 20-ročný Sýrčan. Zranil celkovo štyri osoby vrátane troch krajanov, pričom sám utrpel zranenia.

08:49

Interamerický súd pre ľudské práva rozhodol, že štáty patriace do Organizácie amerických štátov sú povinné prijať „všetky nevyhnutné opatrenia“ na ochranu obyvateľstva pred zmenou klímy.

08:20

.

Z krvavého masakru v Gaze najviac profitujú nadnárodné spoločnosti

Ak niekto očakáva, že budeme očierňovať veľké svetové korporácie na základe pochybných zdrojov, bude sklamaný. Najnovšie údaje zverejnila Francesca Albanese,…

03. 07. 2025 | 0 komentárov

Zakladateľ organizácie Pride odsúdený za znásilnenie 12-ročného chlapca

Muža odsúdili na 24 rokov za znásilnenie „mimoriadne zraniteľného“ 12-ročného chlapca po tom, ako sa spoznali cez zoznamovaciu aplikáciu, uvádza…

03. 07. 2025 | Zaujímavosti | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Zaujímavosti | 4 min. čítania | 0 komentárov

Policajta, ktorý za Matovičových vlád chcel riešiť nepohodlných prokurátorov prepustili na slobodu. Jeho známy advokát prehovoril

Policajta obvineného zo sabotáže M. V. prepustili na slobodu. Informoval o tom jeho právny zástupca Peter Kubina na sociálnej sieti.…

03. 07. 2025 | Aktualizované 03. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Aktualizované 03. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenského diktát? Ruský vyslanec pri OSN nikoho nešetril

Mandát ukrajinského prezidenta Vladimíra Zelenského skončil – a predsa pokračuje ďalej v úrade. Argument, že kvôli vojne nemožno vyhlásiť voľby,…

03. 07. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










„Ako vyzerá boj slovenských progresívcov proti imigrácii“

Europoslanec Milan Uhrík informuje aké pozmeňujúce návrhy predkladajú v Bruseli progresívci menovite Lucia Yar, Veronika Cifrová Ostrihoňová spolu s kolegyňou…

03. 07. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 07. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

René Pavlík

Matej Michalička

Štefan Konya

Marek Brna

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov