NAŽIVO

Holandský verejnoprávny vysielateľ NOS prestal uverejňovať príspevky na platforme X, pretože nechce uľahčovať šírenie dezinformácií.

Včera 20:11

Vznikajúca koalícia hnutí ANO, SPD a strany Motoristi sebe schválila personálne nominácie na ministrov do budúcej českej vlády.

Včera 20:02

Polícia uviedla, že neznámi ozbrojenci uniesli desať žien a detí z dediny na západe Nigérie.

Včera 20:01

Jermak uviedol, že Zelenskyj sa chce s Trumpom stretnúť „čo najskôr“, aby finalizovali americko-ukrajinskú dohodu o podmienkach ukončenia vojny na Ukrajine.

Včera 19:59

Ministerstvo financií uviedlo, že Európska komisia vyhodnotila Slovensko pri plnení pravidiel – rastu čistých výdavkov bez obrannej únikovej doložky – ako najlepšie v EÚ.

Včera 19:20

Odvolávanie ministra dopravy zaradil Richard Raši na pondelok (1. 12.) o 10.00 h. Raši to povedal na utorkovej tlačovej konferencii strany Hlas-SD.

Včera 19:19

Delegácie z Egypta, Kataru a Turecka, ktoré sú spolu s USA sprostredkovateľmi dohody o prímerí v palestínskom Pásme Gazy, sa stretli v Káhire, aby prediskutovali druhú fázu tejto dohody.

Včera 19:17

Szijjártó povedal, že Trumpov ierový plán by už viedol k mieru na Ukrajine, keby ho európski lídri nesabotovali.

Včera 19:17

Vatikán zverejnil dokument, ktorý vyzdvihuje hodnotu manželstva, vyzýva veriacich, aby sa snažili uzavrieť manželstvo s jedným partnerom na celý život a nemali by mať viaceré sexuálne vzťahy.

Včera 19:15

Marek Eštok uviedol, že Slovensko si v tajnom hlasovaní zabezpečilo jedno z troch kresiel vo Výkonnej rade Organizácie pre zákaz chemických zbraní vyhradených pre región východnej Európy na roky 2026 – 2028.

Včera 18:35

Nemenovaný vysoký americký predstaviteľ pre stanicu ABC News uviedol, že ukrajinská delegácia sa s delegáciou USA dohodla na podmienkach možnej mierovej dohody, ktorá bude predložená Rusku.

Včera 18:09

Riaditeľ NABU Semen Kryvonos pripustil, že v rámci vyšetrovania úplatkárskej aféry v energetickom sektore na Ukrajine môžu byť vznesené ďalšie obvinenia.

Včera 17:34

Švédsky minister obrany Pal Jonson uviedol, že švédska armáda chce zaobstarať strely s plochou dráhou letu s dlhým doletom schopné zasiahnuť ciele hlboko na území iných krajín.

Včera 17:20
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Helena Mezenská dementuje informácie uvedené v istom týždenníku a vníma to, ako politickú, účelovú a nepodloženú diskreditáciu tesne pred voľbami

Poslankyňa NR SR Helena Mezenská informovala viaceré médiá o svojej reakcii na margo uverejneného článku v aktuálnom týždenníku Plus 7 dní na str. 20-21 s titulom „Neobyčajne šikovná“. Poskytla im svoje stanovisko a vysvetlenia

❚❚
.

Dodáva: „Predpokladám, že mojej žiadosti o dementovanie výrokov a vykonštruovaných úvah už v týždenníku nestihnú do volieb vyhovieť, možno ani  potom. Tak o mediálny priestor pre uvedenie informácií na správnu mieru žiadam Váš web-magazín.“ Prezentujeme vysvetlenia poslankyne NR SR Heleny Mezenskej našim čitateľom.

 

Reakcia na vydanie článku v Plus 7 dní. „Neobyčajne šikovná“. 25.02.2012

.

Žiadosť o opravu a uvedenie informácií na správnu mieru

Článok vnímam ako politickú, nasilu vykonštruovanú objednávku na účelovú a nepodloženú diskreditáciu mojej osoby tesne pred voľbami, keď ani nemám možnosť sa nijako brániť. Budúce vydanie vyjde v čase volebného moratória. A preto ho ako obrannú reakciu dávam do pozornosti zainteresovaným médiám a informačným portálom už teraz.

Budem stručne reagovať na hlavné nepodložené výmysly:

  • Prvý z nich: informácia o tom, že v priebehu dvoch rokov /ide o roky 2012 a 2013/ som získala dva byty, má navodiť dojem, že som si oba kúpila, bez nejakého finančného krytia. Pravda je však tá, že v roku 2011 mi umrel otec a tak v roku 2012 som sa po dedičskom konaní stala spolu s mojimi sestrami a mamou jednou z podielových spoluvlastníčok bytu. Daný byt sa nekupoval, je to rodičovský byt, kde som rástla, dodnes v ňom býva moja mama, tak ako je to v prípade bežných rodín po dedičskom vysporiadaní. Teda nerozumiem prečo redaktorke vadí, že na byte nie je ťarcha a že som si na 1/8 podiel v byte nebrala úver. Ja som si ten podiel predsa nekupovala, zdedila som ho. Preto túto úvahu považujem za absolútne absurdnú. Napokon o tejto skutočnosti týždenník  Plus 7 dní písal dňa 30.07.2012, kde uviedol cit. „jedna z mála poslankýň, ktoré si nezakladajú na svojich majetkoch je Helena Mezenská z OĽaNO. Jej jediná nehnuteľnosť je osmina panelákového bytu v Poprade.“
  • „Druhý byt“: V marci 2013 som si kúpila svoj prvý a jediný panelákový byt a je pravdou, že bez úverového zaťaženia. Nie som neobyčajne šikovná, iba opatrná a obozretná. V rámci mojej životnej filozofie a v rámci ochrany spotrebiteľov sa držím postoja nežitia na dlh a preto sa snažím spotrebiteľov aj seba chrániť pred akýmkoľvek zadlžovaním od nebankových a bankových subjektov. Dobre viem, ako sa ľudia pôžičkami z bánk a nebankoviek stavajú ich rukojemníkmi a aké má zadlžovanie v prípade mnohých rodín na ich život negatívne dopady. Po mnohých pracovných skúsenostiach s úvermi zadlženými ľuďmi od bankových a nebankových subjektov, som nikdy nemala a dosiaľ nemám záujem pri kúpe čohokoľvek postupovať cestou pôžičiek a úverov z bánk. No a ako by si ma týždenník „podal“, ak by som iné hovorila, radila spotrebiteľom a inak konala. Byt v korelácii s mojim postojom a presvedčením som si kúpila v hotovosti zo združených prostriedkov, z mojich a priateľových požičaných úspor, zo zrušenia životnej poistky, ktorú som platila 15 rokov a hotovosti, ktorú som mala k dispozícii. Toto si môže každý overiť. V štádiu prípravy článku som nepovažovala za potrebné ísť do podrobností. Ale, ak sme zašli až tak ďaleko, že ma redaktorka a týždenník PLUS 7 dní „teoreticky“ obviňujú z „tunelovania“ vlastného združenia, čo je skutočne bezprecedentné, popísala som ich.
  • A záverom k „tunelovaniu“ združenia. Takúto úvahu považujem na základe redaktorke poslaného prehľadu financovania združenia za bezprecedentnú. Navodzovanie takého dojmu za zlomyseľnosť. Táto zvrhlá úvaha sa nedá ničím podložiť. Všetky realizované projekty združenia za roky 2010-2011 boli pod prísnym drobnohľadom a etapovitou priebežnou a záverečnou kontrolou ústredných zložiek. Ešte dodatočne ich preverovala Správa finančnej kontroly. Každý jeden projekt prekontrolovala, potvrdila správnosť, transparentnosť a účelnosť čerpania použitých prostriedkov. Od kedy som poslankyňou a mám byt vo svojom vlastníctve združenie dotáciu nedostalo, s výnimkou roka 2015, keď po ukončenej kontrole a preukázaní správnosti realizácie projektu v roku 2011, nám opäť bola schválená dotácia vo výške 5800 €. Tá bola znova účelovo viazaná iba na úhradu poradenských a právnych služieb. Prínos a užitočnosť nami poskytovaných služieb potvrdzuje i schválenie dotácie pre tento rok. Od roku 2012 riadim a pracujem v združení bez akejkoľvek odmeny. Ak budem za poslankyňu zvolená i v tomto volebnom období odmenu v projekte si nárokovať nebudem, budem poskytovať svoje služby spotrebiteľom a združeniu naďalej bezplatne.

 

Bližší popis odpovede redaktorke A. Lučaiovej a popis k jednotlivým projektom, zaslaný pred zverejnením článku dňa 21.02. 2016 

.

v 2010  – sme realizovali celoslovenský projekt 8+1 VÚC regiónov na ADR – mimosúdne riešenie spotrebiteľských sporov v sume 80 000,00 €, z dotácie bolo vrátených cca 27 tis. €  pre nevyčerpanie, teda na projekt bolo použitých 53 tis. €, bolo v ňom zazmluvnených a platených viac ako 30 osôb, riešených 990 podnetov spotrebiteľov, môj príjem predstavoval sumu 5 325,32 € za celý rok.

v 2011 – sme mali už len niektoré regióny, dotácia MH SR predstavovala sumu 28 860,00 €, vrátených pre nevyčerpanie bolo 6 093,50 €, bolo vyčerpaných cca 23 tis. €, platených 10 ľudí, riešených 800 podnetov, spolu so súdnou agendou, môj príjem predstavoval sumu 5930,05 € za celý rok.
Na projekty podporené MH SR sa viaže prísna kontrola, prostriedky a ich využitie sú účelovo viazané. Okrem etapovitých 3 mesačných kontrol spojených s vecným a finančným zhodnotením a vyúčtovaním, pre poskytnutie budúcich záloh, na oba roky a projekty bola vykonaná podrobná analytická kontrola z úradu Správy finančnej kontroly. Jej závery potvrdili správnosť a účelnosť čerpania verejných prostriedkov. Za oba roky sme poskytli poradenskú, zastupovaciu a právnu pomoc 1790  spotrebiteľom.

V 2012 – 0 €, žiadna dotácia
V 2013 – 0 €, žiadna dotácia
V 2014 – 0 €, žiadna dotácia

V 2015 – bola združeniu poskytnutá dotácia 5800 € na poradenský, konzultačný a súdny program, počet vyriešených podnetov cca 300…môj príjem z dotácie bol 0 €, poskytovala som výkon neplatenej dobrovoľníckej koordinácie projektu, platení boli 3 ľudia

Ombudspot mi nikdy neplatil nájom za sídlo v byte na Šrobárovej ulici v Poprade. Podotýkam, že byt mám vo vlastníctve od roku 2013, odkedy Ombudspotu nebola poskytnutá žiadna dotácia. Dotácia bola združeniu znova poskytnutá až v roku 2015,  tá bola účelovo viazaná iba na poradenské a právne služby, na zastupovanie spotrebiteľov na súde, teda žiadnu časť prostriedkov nebolo možné poskytnúť na prevádzkové náklady, ani na prenájom.

.

Redakciu informovala Mgr. Helena Mezenská, poslankyňa NR SR.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Ivan Štubňa

Marek Brna

Gustáv Murín

Andrej Sablič

Miroslav Urban

Martin Kovac

.
.
.

Šutaj Eštok: Súčasný Úrad na ochranu oznamovateľov nie je nezávislý, je hlasnou trúbou opozície

Súčasná podoba Úradu na ochranu oznamovateľov nemá s nezávislosťou nič spoločné. Je „hlasnou trúbou opozície“. Nedostatky má aj zákon, ktorý…

25. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Balogh bol v pondelok v budove parlamentu, vystúpiť na brannobezpečnostnom výbore mu však Žilinka zakázal

Žilinský krajský prokurátor Tomáš Balogh a prokurátor Martin Kováč boli v čase konania zasadnutia brannobezpečnostného výboru parlamentu v pondelok 24.…

25. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nepredstaviteľný za zásah do výlučných vnútroštátnych právomocí štátov EÚ!

Rozhodnutie Súdneho dvora Európskej únie o povinnosti členských štátov Európskej únie (EÚ) uznať manželstvo osôb rovnakého pohlavia uzavreté v inom…

25. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Som si takmer istý, že Šimečka junior sa zbláznil, reaguje generál

A spolu s ním každý, kto mu poradil jeho najnovšiu aktivitu – zastaviť platnosť Benešových dekrétov. Túto iniciatívu treba okamžite…

25. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Je Mirnograd úplne obkľúčený?

Ukrajinský 7. zbor DŠV dnes oznámil, že Rusi sa snažia prerušiť pozemné spojenie medzi Mirnogradom a Pokrovskom

25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Posledná ponuka na výpredaj Black Friday! Microsoft Office 2021 Pro len za 29,28 €! Zaplaťte raz a používajte ho navždy!

Výpredaj Black Friday je ideálnou príležitosťou na obrovské úspory – ide o najvyššie zľavy, aké ste mohli vidieť počas roka!…

25. 11. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

Komu platila ukrajinská vojnová mafia v rámci kauzy „Mindič“? Hovorí sa o menách z najvyšších európskych kruhov

Korupčný škandál z Kyjeva v hodnote sto miliónov dolárov okolo spoločnosti Energoatom môže siahať až do prezidentského centra moci –…

25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Výmeny na postoch začínajú. Ferenčák sa nateraz nebude prezentovať pri hlasovaniach v parlamente

Poslanec parlamentu Ján Ferenčák avizuje, že kým sa nerozhodne o jeho predsedníctve vo výbore pre európske záležitosti, nebude sa prezentovať…

25. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ruskí vojaci už vstúpili do Severska

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

25. 11. 2025 | Aktualizované 25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Aktualizované 25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
.

Danko vyzval politické strany vrátane PS, aby neriešili Benešove dekréty

Predseda SNS Andrej Danko vyzval všetky politické strany vrátane Progresívneho Slovenska , aby neriešili tému Benešových dekrétov. Ak bude v…

25. 11. 2025 | Aktualizované 25. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Aktualizované 25. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Demokrati: Šéf finančnej správy dal príkaz na lustrovanie rodiny Marty Šimečkovej, podávame trestné oznámenie

Šéf finančnej správy dal príkaz na lustrovanie rodiny Marty Šimečkovej. Informovali o tom Demokrati, ktorí súčasne podávajú trestné oznámenie. Na…

25. 11. 2025 | Aktualizované 25. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Aktualizované 25. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Len dve veci neznesiem – feministky a margarín… Japonský bestseller inšpirovaný skutočným príbehom sériovej vrahyne

Len dve veci neznesiem – feministky a margarín…. Knihu, ktorá sľubuje napätie, zvraty a záhady, nájdete TU

25. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj má po rokovaniach v Ženeve len dve možnosti

Po ženevských rokovaniach viacerí európski lídri vyjadrili opatrný optimizmus ohľadom mierového procesu. Zelenskyj teraz stojí pred dvomi možnosťami

25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Sneh vyvrátil v košickej zoo vyše 200 stromov, zostáva zavretá

Zoologická záhrada Košice zostáva pre verejnosť zatvorená, ťažký sneh vyvrátil v jej areáli vyše 200 stromov, pričom naďalej padajú. Ako…

25. 11. 2025 | Aktualizované 25. 11. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Aktualizované 25. 11. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Britský novinár hanil Djokoviča za postoj k očkovaniu. Teraz sa hlboko ospravedlňuje

Známy britský novinár Piers Morgan, ktorý bol v minulosti šéfredaktorom Daily Mirror a dnes usporadúva na YouTube podcasty o politike…

25. 11. 2025 | 0 komentárov

Štáty EÚ musia uznať manželstvá rovnakého pohlavia uzavreté v Únii, rozhodol súdny dvor

Členský štát Európskej únie je povinný uznať manželstvo dvoch občanov Únie rovnakého pohlavia, ak bolo zákonne uzavreté v inom členskom…

25. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čína robí opatrenia, aby natrvalo predbehla USA

Čína urýchlene zavádza umelú inteligenciu do výroby a logistiky, snažiac sa upevniť svoju pozíciu svetovej továrne na desaťročia dopredu a…

25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Heredoš podáva trestné oznámenie na Naďa. Politik a aktivisti žiadajú detailné vyšetrovanie jeho krokov

Aktivista Miroslav Heredoš z OZ Voľná zóna informoval, že podáva trestné oznámenie na exministra obrany Jaroslava Naďa kvôli darovaniu slovenskej zbrojnej…

25. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rusko zatiaľ nedostalo skrátenú verziu mierového plánu, vyhlásil Lavrov

Rusko zatiaľ nedostalo skrátenú verziu mierového plánu, vyhlásil minister zahraničných vecí Ruskej federácie Lavrov

25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko má spojenca aj na severe. Získa skupina V4 opäť na sile?

Vzhľadom na zosúladenie postojov Maďarska, Slovenska a novej českej vlády vedenej Andrejom Babišom sa poľský prezident Karol Nawrocki snaží vrátiť…

25. 11. 2025 | Aktualizované 25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Aktualizované 25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Brusel by nás chcel vydierať už aj investíciami

Na najnovší útok bruselských byrokratov upozornil v pondelok maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó. Podľa predstáv Bruselu by o tom,…

25. 11. 2025 | 0 komentárov

.

Európska únia zlyhala: „Naliala stovky miliárd do vojny, ktorá smeruje k prehre a ku kapitulácii Ukrajiny“

Spojené štáty americké vypracovali spoločne s Moskvou podmienky mierového plánu pre Ukrajinu. Európa ostala opäť bokom. Šéfka Európskej komisie bola nielenže…

25. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

V Indii vyvinuli mechanizmy nákupu ruskej ropy v podmienkach amerických sankcií

V Indii vyvinuli mechanizmy nákupu ruskej ropy v podmienkach amerických sankcií, informuje Bloomberg s odvolaním sa na zdroje

25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

McGregor podstúpil sériu ošetrení v Mexiku. Tvrdí, že videl vlastnú smrť a prišla za ním Najsvätejšia trojica

Írsky zápasník Conor McGregor nenastúpil do klietky už vyše štyri roky a nedávno mal pauzu od sociálnych sietí. Tam sa…

25. 11. 2025 | 0 komentárov

Japonsko „prekročilo červenú čiaru“ svojimi vyjadreniami o vojenskej intervencii na Taiwane

Čína ostro odsúdila vyhlásenia japonskej premiérky Sanae Takaičiovej, ktoré naznačujú možnú vojenskú akciu Japonska voči Taiwanu ako nezodpovedné a šokujúce,…

25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

USA predajú stíhačky F-35 aj Saudskej Arábii no budú chudobnejšie ako tie izraelské

USA, 25. novembra 2025 - V Izraeli sa určite mračili, keď počúvali a sledovali, ako americký prezident Donald Trump sype…

25. 11. 2025 | 0 komentárov

Ako Európa upadá do priepasti bezvýznamnosti

Európa rýchlo stráca zvyšky svojho globálneho vplyvu a jej ekonomika upadá do stagnácie. Kým kľúčoví dodávatelia energií a najväčšie exportné…

25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Šutaj Eštok podal návrh na zrušenie kontumačného rozsudku

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok podal návrh na zrušenie kontumačného rozsudku v spore so skupinou policajtov nazývanou čurillovci. Požaduje takisto…

25. 11. 2025 | Aktualizované 25. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Aktualizované 25. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Toto sú tie najpomalšie zvieratá na svete

Najpomalšie zvieratá na planéte sú fascinujúce tvory, ktoré dokazujú, že prežitie nezávisí len od rýchlosti, ale aj od šikovnej adaptácie,…

25. 11. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Holandský verejnoprávny vysielateľ NOS prestal uverejňovať príspevky na platforme X, pretože nechce uľahčovať šírenie dezinformácií.

Včera 20:11

Vznikajúca koalícia hnutí ANO, SPD a strany Motoristi sebe schválila personálne nominácie na ministrov do budúcej českej vlády.

Včera 20:02

Polícia uviedla, že neznámi ozbrojenci uniesli desať žien a detí z dediny na západe Nigérie.

Včera 20:01

Jermak uviedol, že Zelenskyj sa chce s Trumpom stretnúť „čo najskôr“, aby finalizovali americko-ukrajinskú dohodu o podmienkach ukončenia vojny na Ukrajine.

Včera 19:59

.

STVR pod paľbou PS: kde sú reálne problémy zákona a kde začína politické divadlo

PS tvrdí, že vláda porušila pravidlá EÚ, keď prijala zákon o STVR. No v čase jeho schvaľovania EMFA nebola uplatniteľná…

25. 11. 2025 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

Gašpar sa vyjadril, ako to bude s rušením Úradu pre ochranu oznamovateľov

Úrad na ochranu oznamovateľov sa neruší, len sa k nemu pripája nová agenda odškodňovania obetí trestných činov. Zdôraznil to na…

25. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump nemá čo ponúknuť ani Rusku, ani Číne. Koniec jednopolárneho sveta je tu

Rusko, 25. novembra 2025 - Myšlienka „veľkej dohody“ Washingtonu - či už s Moskvou, alebo s Pekingom - nemá žiadnu…

25. 11. 2025 | 0 komentárov

Šíri propagandu globalistov a zavádza o medzinárodných vzťahoch

Máme v politike veľmi zvláštnych ľudí. Jedným z nich je Róbert Ondrejcsák , slovenský exdiplomat so srdcom na Ukrajine…

25. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Trump má v úmysle osobne hovoriť s prezidentom Venezuely

Trump má v úmysle osobne hovoriť s prezidentom Venezuely Nicolasom Madurom, hoci USA ho deň predtým oficiálne zaradili na zoznam…

25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Ivan Štubňa

Marek Brna

Gustáv Murín

Andrej Sablič

Miroslav Urban

Martin Kovac

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov