„V celej západnej Európe a v globále už v celej EÚ postupne jednotlivé vlády hľadajú spôsob, ako naštartovať ekonomiku, kúpyschopnosť obyvateľov a snažia sa zmierňovať ekonomické dopady tak na občanov, ako na firmy. Príkladom je v jednotlivých krajinách nalievanie desiatok miliárd euro do rôznych opatrení pre podporu podnikateľov, ale hlavne do podpory bežných ľudí, ktorí každý deň pracujú, nakupujú, cestujú a bez nich by žiadna domáca ekonomika nemohla fungovať. Príkladom, ako sa bojuje s ekonomickou krízou, je napr. Nemecko. Nový ekonomický balík sa má postarať v Nemecku o to “aby sa príjmy občanov stabilizovali, najmä však príjmy rodín, ktoré to majú teraz mimoriadne ťažké”. Nemecko chce podporiť kúpnu silu obyvateľov jednorazovým rodinným príspevkom vo výške 300 euro na každé dieťa. Iba toto jedno opatrenie bude nemecký rozpočet stáť päť až šesť miliárd euro. Rovnako intenzívne podporujú svojich podnikateľov a plánujú znížiť DPH.
Slovinsko zavádza 200 eurové poukážky pre cestovný ruch pre každého kto má viac ako 18 rokov. Poukážky budú môcť využiť na ubytovanie či iné turistické služby. Slovinci mladší ako 18 rokov dostanú namiesto 200 eurovej 50 eurovú. Podobne postupuje Rakúsko, zavádzajú gastro poukážky, chcú podporiť reštauračné zariadenia, aby ľudia prichádzali do týchto prevádzok a míňali rovnako peniaze v tomto odvetví a podporili sa tak podnikatelia v gastro sektore.
Bežného občana však ide výrazne podporiť španielska vláda. Zavádzajú Univerzálny základný príjem v sume 500 euro. Môžeme to pomenovať ako nepodmienený základný príjem alebo aj základný nepodmienený príjem. Je to navrhovaný systém sociálneho zabezpečenia v podobe pravidelnej peňažnej dávky vyplácanej v rovnakej výške všetkým ľuďom bez akýchkoľvek podmienok. Predstavuje jednu z možností, ako sa vysporiadať so sociálnymi nerovnosťami v spoločnosti. Španieli očakávajú, že tak ich občania budú mať väčší kľud, istotu a nebudú sa báť investovať financie do bežných nákupov tovaru.
Všetky tieto opatrenia sú zamerané na naštartovanie ekonomiky a sú zacielené na bežných ľudí, ktorí pracujú a žijú bežným životom.
Naša vláda zaviedla komplikovanejšiu formu podpory, kde sa mnohokrát podnikateľ nedokáže dostatočne zorientovať v tlačivách, zaviedli získanie tak prezentovanej pomoci prostredníctvom úverov v čase Covid–19, ktoré nie je nakoniec tak jednoduché získať a tento spôsob je časovo náročnejší, ako mal byť, pričom podpora podnikateľov a bežného občana je nedostatočná! Hrozia prepúšťania zamestnancov a ešte len vtedy môžu vzniknúť ťažkosti. Z toho vyplýva znova tak známe na Slovensku, že buďme zodpovední, ušime si rúška, vyrobme si dezinfekcie, žime z úspor a pracujme až do odpadnutia a naša vláda vo finále podporí znova osadníkov, navozí im jedlo, pitie, rúška, dezinfekcie, zrealizuje im opakovane a opakovane testy zdarma! To, že Slovensko je v zložitej ekonomickej situácii je všetkým jasné, ale jedným dychom si treba povedať, že tak isto je v ťažkej situácii Nemecko, Rakúsko, Španielsko atď. atď…a oni opatrenia pre svojich občanov robia a musia to robiť, ak chcú zmierniť následky bežných ľudí. Preto poukazujeme na ten fakt, že nemáme robiť rozdiel medzi osadníkom či je niekto čierny, biely a nemôžme predsa diskriminovať väčšinovú časť Slovákov iba preto, že sú schopnejší, pracujú a musia sa vedieť o seba a svoje rodiny postarať nakoľko ich vláda má údajne prázdnu ,,špajzu“ a v iných krajinách EÚ, kde podporujú svojich občanov zásadnejšie im ju niekto zrejme zázračne neustále plní… Nie. U nás neustále platí, že Slovák musí vydržať a nastaviť chrbát či je ekonomická kríza, alebo nie je,“ uviedol predseda strany PD Marek Géci, člen výboru strany ĽSNS pre právo a spravodlivosť.