Táto výstava trvala 4 dní – od 9. do 12. júna. Prvý deň výstavy bol venovaný poľovníckej odbornosti. V piatok sa uskutočnil Deň slovenského sokoliarstva a poľovníckej kynológie. Sobota patrila Dňu poľovníckej kultúry a túto medzinárodnú výstavu ukončil v nedeľu Deň poľovníckeho umenia.
Okrem zaujímavého sprievodného programu mohli návštevníci počas štyroch dní vidieť vystavené zlaté trofeje hlavných poľovných druhov raticovej zveri a šeliem ulovených za posledných päť rokov na Slovensku. Samozrejme, tieto trofeje pozorne prezerali a hodnotili chlapi – väčšinou poľovníci.
Je zaujímavé, že aj mnohé ženy s veľkým nadšením fotili parohy – ktovie prečo?.. Poľovníci síce sa zaujímajú o parohy, ale na druhej strane chlapi nemajú radi, keď im tie parohy nastavujú ženy… Parohy všetkých druhov a veľkostí sa nachádzali prakticky vo všetkých výstavných pavilónoch a pavilón „F“ bol doslova „prepchatý“ týmito trofejami.
Návštevníkov výstavy zaujala aj výstava abnormalít, ktoré dokáže vytvoriť príroda, poľovníckych zástav, či diorámy so zverou v prirodzenom prostredí slovenskej prírody a zverou žijúcou mimo nášho územia. Expozícia Múzea vo Svätom Antone ponúkla Sieň úcty a slávy slovenského poľovníctva, zbierku historických a pytliackych zbraní, exponáty abnormalít a trofej neznámeho strelca. K sprievodným akciách podujatia patrili aj ukážky a prezentácia poľovníckej kynológie.
Počas výstavy poľovníci a ostatní návštevníci sa oboznámili so súčasným stavom a vývojom slovenského poľovníctva a tak má nepoľovnícka verejnosť možnosť plnohodnotne pochopiť myšlienku uplatňovania princípov veľkoplošného poľovníckeho hospodárenia. Prezentované boli výsledky starostlivosti, zušľachťovania, chovu a lovu voľne žijúcej zveri a zveri chovanej vo zverniciach.
Eugen Rusnák