Po nich tesne nasledovali Filipínci v Nórsku, ktorí počas týždňa okolo sviatku zaľúbených poslali priemerne o 24 dolárov viac; za nimi sa umiestnili Filipínci na Novom Zélande, odkiaľ prevodom poukázali v priemere o 12,5 dolára viac – v porovnaní s predchádzajúcim týždňom.
Vládne údaje z porovnávania nie sú dostupné. Štatistiky centrálnych bánk ukazujú, že celkovo najviac peňazí posielajú domov Filipínci v USA, za nimi sa umiestňujú Filipínci v Saudskej Arábii a nasledujú tí v Spojených arabských emirátoch (SAE), sumarizuje agentúra AP.
Podľa Svetovej banky finančné prevody migrantov na účty na Filipínach dosiahli v roku 2015 výšku 28,48 miliardy dolárov, čo bola tretia najvyššia suma po Indii a Číne.
V zahraničí žijú a pracujú milióny Filipíncov. Tí posielajú do vlasti peniaze, ktoré tvoria približne desať percent hrubého domáceho produktu (HDP) Filipín.
Spoločnosť WorldRemit so sídlom v Londýne poskytuje službu internetového prevodu finančných prostriedkov odosielateľom vo vyše 50 krajinách, ale dnes zverejnené údaje sa týkali osobitne peňazí zasielaných na Filipíny.