Fiasko, fraška, krádež peňazí. Takto okomentovali celoplošný skríning Drucker a Taraba. Ferenčák žiada od ministra Krajčího ospravedlnenie

Bratislava 25. januára 2021 AKTUALIZOVANÉ (HSP/Foto:SITA-Ľudovít Vaniher, Branislav Bibel, Alexandra Čunderlíková, Marko Erd, Jana Birošová, TASR-Jakub Kotian,Jaroslav Novák, Martin Baumann)

 

Fiasko a krádež našich peňazí. Takto na sociálnej sieti okomentoval výsledky plošného testovania bývalý minister zdravotníctva a predseda strany Dobrá voľba Tomáš Drucker

Dobrá voľba Tomáš Drucker
Na snímke predseda strany Dobrá voľba Tomáš Drucker

Testy v celoplošnom skríningu odhalili necelých 10 tisíc pozitívnych ľudí z celkového počtu 1,3 milióna testovaných. Miera pozitivity je teda približne 0,77%. Podľa Druckera pri bežnom dennom testovaní odhalíme „5-10% pozitívnych Ag testami a 15-25% pozitívnych PCR testami, pretože testujeme tam, kde to má zmysel.“ A s omnoho nižšími nákladmi.

Toto fiasko je podľa neho jednoznačný dôvod, prečo plošné testovanie jednoducho nie je dobrý nápad. „. Je to obrovské mrhanie zdrojmi, je to neefektívne a zbytočné riziko pre zdravých ľudí!“.

Drucker toto testovanie nazýva Matovičovou spartakiádou, rozkrádaním verejných peňazí a plytvaním zdrojmi štátu.

„Premiérova posadnutosť je mimoriadne drahá a nezmyselná zábavka. Niet divu, že si väčšina ľudí na Slovensku želá jeho odchod z funkcie. Už včera bolo neskoro,“ dodal na záver Tomáš Drucker.

 

Nájdenie jedného pozitívneho človeka vyšlo štát na 10.000 eur

Jeho slová potvrdzuje aj opozičný poslanec Národnej rady SR Tomáš Taraba. Podľa neho sme za nájdenie jedného pozitívne otestovaného človeka zaplatili z verejných zdrojov 10.000 eur. Testovanie tak nazýva fraškou.

Tomáš Taraba
Na snímke poslanec NR SR Tomáš Taraba

„Tak máme čísla za Slovensko. 1,3 milióna otestovaných, 0,77% pozitivita, teda cca 10 000 ľudí. Ak to stálo ako prvé testovanie 100 000 000 eur, tak na nájdenie jedného pozitívneho minuli 10 000 eur. Fraška. Z cudzieho krv netečie,“ píše Taraba na sociálnej sieti.

Tieto finančné straty sú o to horšie, že platnosť negatívneho testu je veľmi obmedzená. Aj keby boli testy akokoľvek presné, svojou negativitou si podľa Tarabu môžeme byť istí len do momentu, kým sa nestretneme s prvým človekom na ulici či v obchode. „. Lenže oni po desiatich dňoch idú obmedziť na základe týchto testov ľuďom slobodu.“ To podľa neho značí jediné. Celá táto fraška nie je o Covide, ale o obmedzení ľudských práv a slobôd a „táto vláda už mesiace zneužíva Covid na presadzovanie nedemokratických zásad vládnutia.“

 

Minister zdravotníctva zavádzal

Ján Ferenčák, primátor mesta Kežmarok a nezaradený poslanec Národnej rady SR, pôsobiaci v strane Hlas-SD, žiada dokonca ospravedlnenie za výroky ministra zdravotníctva Mareka Krajčího. Ten 15. januára uviedol obyvateľov Kežmarku do omylu tým že vyhlásil, že v Kežmarku očakáva mieru pozitivity až okolo 17% a taktiež predpokladá potvrdenie britskej mutácie koronavírusu. Testovaním sa zistilo, že miera pozitivity sa pohybuje na úrovni je 0,35%.

Ján Ferenčák
Na snímke v popredí primátor mesta Kežmarok Ján Ferenčák

„Politici by nemali zavádzať,“ uviedol Ferenčák. Zároveň dúfa, že takto nízka miera pozitivity v meste bude dostatočným argumentom, aby sa plošné testovanie v Kežmarku už neopakovalo.

 

Podľa Šutaja Eštoka je testovanie absolútnym medicínskym nezmyslom

Matúš Šutaj Eštok, nezaradený poslanec Národnej rady pôsobiaci v strane Hlas-SD sa v diskusnej relácii TA3 vyjadril, že celoplošný skríning je „absolútnym medicínskym nezmyslom.“ Ako dôvod uvádza zlú kvalitu testov a tiež nevhodnosť združovania sa občanov pred odberovými miestami. Za dôležité pokladá skôr testovanie v ohniskách nákazy a to aj niekoľkokrát týždenne. Za nezmysel považuje aj rozdelenie Slovenska na dve časti a opätovné testovanie v horších regiónoch.

Matúš Šutaj Eštok
Na snímke Matúš Šutaj Eštok

Šutaj Eštok sa vyjadril, že nerozumie posadnutosti Igora Matoviča plošným testovaním. Ako jediný možný dôvod tejto posadnutosti uvádza nutnosť „minúť milióny testov, už druhýkrát nakúpených bez súťaže od malej trnavskej firmičky.

 

Draxler sa obáva ďalších Matovičových ambícií aj zlého zabezpečenia databázy testovaných

K téme celoplošného testovania sa na sociálnej sieti kriticky vyjadril aj bývalý minister školstva, vedy, výskumu a športu SR, Juraj Draxler. „Igorko teraz sklamane zistil, že kým to minulé testovanie veľa zahraničných médií nezaujímalo, ale aspoň niektoré to uviedli, tak teraz jeho genialita nezaujíma už vôbec nikoho.“ Preto podľa neho teraz vymýšľa, ako sa opäť dostať na stránky svetových novín. Obáva sa, aby premiéra nenapadlo, že treba testovať ešte viac.

Juraj Draxler
Na snímke bývalý minister školstva Juraj Draxler

„Tých dvesto miliónov doteraz vyhodených do vzduchu za bezcenné papieriky nestačilo, budeme prvá krajina, ktorá pretestuje MILIARDU! To budú titulky!!

Aby však toho nebolo málo, upozornil ešte na jeden, veľmi vážny problém súvisiaci s testovaním. Je ním nedostatočné zabezpečenie databázy výsledkov testovania. Podľa neho „bola tak zle zabezpečená, že hocikto zvonku, s priemernými hackerskými znalosťami, mohol do nej vojsť a ÚDAJE O TESTOVANÝCH MENIŤ!!!“

 

Strana Za ľudí s plošným skríningom nesúhlasila

Koaličný poslanec za stranu Za ľudí Juraj Šeliga sa v diskusnej relácii televízie TA3 poďakoval všetkým starostom a primátorom, ktorí sa ľuďom neotočili chrbtom a pomohli zorganizovať celoplošný skríning. Uznal, že týmto rozhodnutím vlády hodili na samosprávy veľké bremeno.

Juraj Šeliga
Na snímke podpredseda NRSR Juraj Šeliga (Za ľudí)

Zároveň zdôraznil, že strana Za ľudí nesúhlasila s plošným testovaním, že podľa nich malo význam skôr testovanie v ohniskách nákazy.

Vláda sa rozhodla spôsobom, akým sa rozhodla a je zbytočné sa k tomu vracať,“ uviedol Šeliga.

Podľa neho si vláda chcela zhromaždiť celoslovenské dáta, aby vedeli spúšťať Covid semafor.

 

Testovanie bola PR akcia Matoviča a zároveň dobrý biznis pre „istých“ ľudí, tvrdí Belousovová

Podľa bývalej predsedníčky mimoparlamentnej stany SNS Anny Belousovovej, opätovné celoplošné testovanie bola „vyslovene PR akcia Matoviča a zároveň dobrý biznis pre „istých“ ľudí.“ Za to, akým peklom Slovensko prechádza, môže podľa nej jednoznačne neschopnosť vlády Igora Matoviča. „Zmätky, chaos , neodbornosť, koaličné hádky, papalášske správanie , psychická labiLIta premiéra atď. to všetko sa podpísalo pod stav, v ktorom sa nachádzame, keď väčšina ľudí tejto vláde NEVERÍ.“

Anna Belousovová
Na archívnej snímke Anna Belousovová

Navyše krivka nakazenosti už začala klesať. Nie vďaka „atómovej zbrani Matoviča, ale preto, že „sme sa jednoducho premorili, pretože to tu išlo samospádom.“

Celoplošné testovanie teda na pokles nakazenosti nemalo žiaden vplyv. Išlo o čisto sebecké rozhodnutie premiéra. Ten sa podľa Belousovovej pasuje do roly záchrancu národa, aj keď vieme, že jeho motívom je minúť testy nakúpené v „spoľahlivej trnavskej firmičke“. „On potrebuje byť záchrancom národa , ktorý sa však premorenim zachránil sám. A on potrebuje minúť milióny testov , keď sa už nakúpili , že?“

 

Ladislav Kamenický: Antigénové testovanie je len koaličný megakšeft, na ktorom niekto zarobil ťažké milióny eur

Podpredseda strany Smer-SD Ladislav Kamennický sa na sociálnej sieti vyjadril, že celoplošné testovanie je „zbytočné plytvanie personálnymi, materiálnymi a finančnými kapacitami štátu!“ Nechcel a nepodporoval ho nikto, okrem Igora Matoviča. Proti boli odborníci, koaliční partneri a ani v zahraničí už testovanie nemá žiadnu podporu. Podľa Kamenického bolo dokázané, že nie testovanie, ale zníženie mobility obyvateľstva pomohlo zlepšiť situáciu s novým koronavírusom.

Ladislav Kamenický, Smer-SD, kritika, vláda
Na snímke Ladislav Kamenický

„Antigénové testovanie je len koaličný megakšeft, na ktorom niekto zarobil ťažké milióny eur. Ak by sa netestovalo, tak by sa tento obchod neuskutočnil. Veľmi priehľadné.“

Podľa jeho vyjadrení Matovič riadenie koronakrízy absolútne nezvláda. Pod jeho vedením stúpol počet mŕtvych z decembrových 1000 na súčasných 4000. Preto „naším spoločným cieľom musí jednoznačne byť, aby ľudia neumierali a aby obyvatelia nekončili v nemocniciach!“

Podľa Kamenického to však pod vedením Igora Matoviča pôjde len veľmi ťažko. A nie len pre počet nakazených, ale aj kvôli nezvládnutiu ekonomickej pomoci ľuďom.

Preto on sám, aj celá strana Smer-SD podporuje vypísanie referenda o predčasných voľbách. A to čo najskôr.

 

Juraj Blanár označuje testovanie za Kocúrkovo či reality show

Poslanec Národnej rady za Smer – SD Juraj Blanár  označil Matovičov skríning za reality show, ktorá vlastne okrem premrznutých ľudí čakajúcich v radoch na papierik nepriniesla nič. Teda ešte s výnimkou zvýšeného rizika prenosu ochorenia, keď sa ľudia nedobrovoľne stretávali pred odbernými miestami.

Juraj Blanár, SMer-SD, poslanec
Na snímke Juraj Blanár

Ako príklad uviedol obec Staškov, kde za celý víkend narazili na jedného pozitívneho človeka. A aj ten nebol z ich obce. Tento jeden človek im tak zvýšil mieru pozitivity, že „celá obec je zatvorená, nefungujú škola, kostol či reštaurácie alebo všetky služby a obchody. A to všetko pre jedného človeka, ktorý v tej obci vlastne ani nebýva?“

Podľa Blanára ide o Kocúkovo, ktoré má na svedomí Igor Matovič.

 

Celoplošný skríning

Na Slovensku momentálne prebieha celoplošný skríning obyvateľstva, zameraný na zistenie miery pozitivity na ochorenie Covid-19. Prvé kolo skríningu sa končí zajtra, t.j. v utorok 26. januára. Na základe jeho výsledkov sa Slovensko rozdelí na 37 horších a 36 lepších okresov. V horších okresoch sa bude testovanie opakovať. Bez negatívneho výsledku antigénového alebo RT-PCR testu bude platiť prísny zákaz vychádzania. Obyvateľom nebude umožnené ani absolvovať cestu do práce, do prírody, ale ani do otvorených prevádzok s výnimkou zabezpečenia si základných životných potrieb. Tento prísny zákaz vychádzania bude platiť do 2., resp. až do 7. februára. Jeho dĺžka bude závisieť od miery pozitivity v danom okrese zistenej v ďalšom kole testovania.

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Podľa názoru Melichera zo Smeru koalícia pri núdzovom stave „znásilňuje ústavu“. “ Parlament, ako zástupca ľudu, má dnes len rolu štatistu“

0 icon

Bratislava 27. februára 2021 (HSP/Foto:SITA-Jana Birošová)   Člen vedenia Smeru-SD Igor Melicher poukázal na diktátorské metódy vlády Igora Matoviča v súvislosti s predlžovaním núdzového stavu kvôli pandémii koronavírusu. Melicher sa o spôsobe predlžovania núdzového stavu na Slovensku rozpísal začiatkom tohto týždňa, keď prirovnal vládu Igora Matoviča ku režimu čilského vodcu…

Kotleba si myslí, že vojaci budú nasadení preto, že „vláde vadí, že policajti v dvojčlenných hliadkach sú príliš ľudskí“

0 icon

Bratislava 27. februára 2021 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   V sobotu unikli do médií údajné vládnou pripravované sprísnené epidemické opatrenia, ktoré budú pravdepodobne platiť od 8. marca 2021. V rámci vymožiteľnosti opatrení sa navrhuje aj to, aby dodržiavanie zákazov kontrolovali aj príslušníci Ozbrojených síl. Špekulácie o tom, že po novom budú opatrenia…

Bezpečnostná rada OSN vyzýva znepriatelené strany v konfliktných oblastiach, aby umožnili očkovanie ľudí

0 icon

New York 27. februára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Boris Grdanoski)   Bezpečnostná rada Organizácie Spojených národov (OSN) v piatok schválila rezolúciu požadujúcu „trvalú humanitárnu pauzu“. Tá by mala umožniť nerušené dodanie vakcín proti ochoreniu COVID-19 a zaočkovanie miliónov ľudí v konfliktných oblastiach sveta Spojeným kráľovstvom navrhnutý dokument, na ktorom sa spolupodieľalo 112 krajín,…

Médiá sa dostali ku informáciám, aké nové opatrenia majú platiť od 8. marca. Pripravte sa na povinné respirátory či zrušenie niektorých výnimiek v rámci zákazu vychádzania

0 icon

Bratislava 27. februára 2021 (HSP/Foto:Pixabay)   Premiér Igor Matovič (OĽaNO) zatiaľ neinformoval o konkrétnych záveroch rokovaní so skupinou odborníkov, ktorých si pozval na Úrad vlády začiatkom tohto týždňa, a ktorí majú určiť ďalšie smerovanie krajiny vo vrcholiacej pandémii. Niektorým médiám sa ale podarilo zistiť údajné pripravované opatrenia, ktoré majú vstúpiť…

Poprad aj Slovan prekvapujúco prehrali, lídrom tabuľky je Zvolen, Michalovce dosiahli už desiaty triumf za sebou

0 icon

Bratislava 27. februára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák)   Súboje 42. kola slovenskej hokejovej extraligy priniesli hneď niekoľko prekvapení. Tým prvým bola prehra lídra tabuľky HK Poprad na zvolenskom ľade s "domácim" tímom HC '05 Banská Bystrica 3:4, ktorá "kamzíkov" pripravila o prvú priečku. Zaváhanie Popradčanov totiž využili Zvolen a triumfom 4:1…

Česká vláda napokon vyhlásila nový núdzový stav od 28. februára, platiť bude mesiac. Zatvoria sa školy a škôlky, na dodržiavanie obmedzení má dohliadať armáda

0 icon

Praha 27. februára 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)   Česká vláda vyhlásila v piatok pre zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu v krajine nový núdzový stav. Platiť bude od 28. februára do 28. marca, informoval spravodajský portál iDNES.cz Stalo sa tak bezprostredne po tom, ako dolná komora parlamentu, Poslanecká snemovňa, zamietla žiadosť…

Hlina: „Matovič sa v októbri ohlásil u Merkelovej s tým, že má geniálny nápad na záchranu sveta. Dopadlo to tak, že v 80-miliónovom Nemecku za deň na covid umrelo 369 občanov a na Slovensku 109“

0 icon

Bratislava 27. februára 2021 (HSP/Foto:SITA-Martin Medňanský, Úrad vlády SR)   Bývalý líder KDH Alojz Hlina pokračuje v kritizovaní svojho niekdajšieho politického kolegu a v súčasnosti premiéra Igora Matoviča z hnutia OĽaNO. Hlina pripomenul predsedovi vlády jeho vyjadrenia z jesene, kedy okrem iného tvrdil, že plošné testovanie antigénovými testami je "atómová…

Mjanmarská polícia zasiahla voči demonštrantom a zadržala desiatky ľudí

0 icon

Rangún 27. februára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)   Mjanmarská polícia v sobotu vo viacerých mestách v krajine zasahovala proti demonštrantom vyjadrujúcim nespokojnosť s vládou armády, informovala agentúra Reuters. Jedna žena utrpela zranenia v dôsledku streľby a úrady zadržali desiatky ľudí Protesty v Mjanmarsku prebiehajú od štátneho prevratu z 1. februára, keď armáda…

Vlhová v sobotňajšom zjazde dvanásta, na víťaznú Gutovú-Behramiovú stráca už 107 bodov

0 icon

Bratislava 27. februára 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Alessandro Trovati)   Slovenská reprezentantka Petra Vlhová v piatkovom zjazde na pretekoch Svetového pohára v talianskom Val di Fassa prišla o post líderky celkového hodnotenia SP a v sobotu rovnako v zjazde sa jej manko na Švajčiarku Laru Gutovú-Behramiovú ešte zvýšilo. Kým švajčiarska lyžiarka v…

Rusko a Afganistan vypracujú plán dodávok vakcíny Sputnik V

0 icon

Kábul/Moskva 27. februára 2021 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik/Kirill Braga)   Kábul a Moskva sa dohodli, že vypracujú plán možného dodania ruskej vakcíny proti koronavírusu Sputnik V do Afganistanu. Táto otázka bola prerokovaná počas stretnutia s ruským ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom, povedal afganský minister zahraničia Mohammad Hanif Atmar agentúre RIA Novosti "Áno, hovorili…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Ivan Holek

O nevyhnutnosti aktívneho a pasívneho odporu voči korona totalite!

0icon

Tak sme sa teda v počte úmrtí pretestovali na prvé miesto na svete! Ale žiaľ, vláda i tak nechápe to, čo by už pochopilo aj desaťročné dieťa. A síce, že ak sa niečo robí úplne zle, musí to mať nevyhnutne aj zlé následky. A ak chceme zmenu k lepšiemu, musíme…

Marek Brna

Národ, čo chce opraviť

0icon

V školskej lavici som si všimol obraz nad tabuľou. Gustáv Husák. Keď som z vysielania televízie dokázal vydedukovať, že je Slovák, prekvapilo ma to. Hovoril po česky, ale zle. Tak v tomto 15 miliónovom národe je čelný predstaviteľ Slovák... To je fajn, bol som spokojný. Ale v Prahe som sa…

Ľudovít Gunčaga

Komu nezahral klavír a husličky v nedeľu doobeda v rozhlase RTVS

0icon

Každú nedeľu dopoludnia slovenský rozhlas RTVS v relácii "Encyklopédia spravodlivých", predstavuje príbehy záchrany príslušníkov istého etnického pôvodu, občanov 1. Slovenskej republiky pred deportovaním v období 2.svetovej vojny. Takto rozhlas RTVS od roku 2014 odvysielal stovky relácií, v ktorých spravodlivosť, aj keď zaiste ušľachtilá, je spojená takmer výlučne s konaním v prospech…

Pavel Polák

Čriepky

0icon

No a máme to tu... V Matovičovej džamahírii sa  predlžil núdzový stav. Pochyboval snáď niekto ? Očakávam, že v najbližších hodinách, dňoch nám na siahodlhej plačovke vysvetlí ďalšie sprísnenie pravidiel, nevyhnutné na to, aby sme hnusobu porazili. Lebo sme nezodpovední a Sulík spôsobil dnešnú katastrofu. A musíme sa zjednotiť pod blahodarným vedením jeho dobrotivého…

Ivan Štubňa

Je NAKA poplatná totalitnej vláde diktátora Matoviča?

0icon

Vyzerá to tak, že áno. Inak by konala... Zamyslenie sa nad článkom pána Petra Weisa z advokátskej kancelárie Weis and Partners, ktorý uverejňujem v plnom znení z dôvodu závažnosti a so súhlasom autora pod názvom: Núdzový stav ako podklad pre biznis? Náš aktuálny minister zdravotníctva na prelome rokov na TA3…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Aká tenká je hranica medzi pravdou a podvodom?

0 icon

Už mnohokrát sa ukázalo, že takzvané „záhady“ boli len obyčajnými podvodmi. Motiváciou ich vzniku sú väčšinou sláva, finančné obohatenie sa alebo pôžitok z balamutenia vedcov a nadšencov. Pokiaľ ide o zvláštne, netradičné alebo dokonca magické javy, ľudská vynaliezavosť nepozná hraníc, a preto je ľahké chytiť sa do pasce lží. Nepopierateľné dôkazy konšpiračných teórií spochybňujú…

Protokoly sionských mudrcov a antisemitský magnát

0 icon

Protokoly sionských mudrcov vznikli údajne počas tajných stretnutí významných židovských osobností. Išlo o antisemitskú klamlivú publikáciu, ktorú preložili do viac než 20 jazykov. Všetko sa začalo v roku 1903, keď sa v ruskom denníku Vlajka (znamja) objavili úryvky zo známeho diela. O dva roky neskôr vyšli ako príloha knihy Veľké v malom: Príchod Antikrista a vláda…

Toto je Rusko! Tieto divné veci zažiješ iba tu

0 icon

Legendy hovoria, že pod hrubou vrstvou ruského snehu žijú vážni ľudia, ktorí sa nikdy neusmievajú, spávajú s medveďmi a nosia ťažké kožušinové kabáty. No legendy nikdy nie sú pravdivé. Realita v týchto studených krajinách je oveľa zaujímavejšia a zahŕňa kúpanie v ľadovej vode či stavanie snehuliakov na diaľniciach. Chceš sa pozrieť, ako…

10 dôvodov, prečo je prilba naozaj dôležitým ochranným prvkom

0 icon

Je viac ako jasné, že prilby majú svoje opodstatnenie, či už v športe alebo na stavbe. Napriek tomu si dovolíme opäť zdôrazniť, že nasadiť si prilbu na hlavu je to najlepšie, čo môžeš urobiť! Neboj sa, momentálne ti nič nehrozí, keďže sedíš doma za počítačom (keď to čítaš z mobilu,…

Záhadná krajina Vinland a mapa Vikingov

0 icon

Prinášame vám ďalší zaujímavý článok z dielne našej redakcie, kde sa spoločne pozrieme na záhadnú krajinu Vinlad, ktorá je označená na pergamene popri Islande a Grónsku. Po objavení v roku 1957 mapu získal magnát Paul Mellon (žil a pôsobil v rokoch 1907 až 1999), ktorý ju následne daroval Yalovej univerzite v USA. Odborníci o dôveryhodnosti mapy…

Vo svete IT

Huawei údajne rozmýšľa, že by sa vrhol do podnikania s elektromobilmi. Uvidíme elektromobil s logom spoločnosti?

0 icon

Huawei v priebehu posledných 2 rokov má čo to robiť, aby dokázal odolávať aktuálnym sankciám zo strany amerických úradov. Tie nabrali na obrátkach v priebehu minulého roka, kedy boli spoločnosti obmedzené možnosti nakupovania produktov od firiem, ktoré na ich výrobu využívajú americké technológie. Odhaduje sa, že tento rok spoločnosť bude…

Takúto rýchlosť distribúcie iOS 14 môžu Android používatelia závidieť. iOS 14 má toľkoto percent zariadení!

0 icon

Keď príde reč na rýchlosť distribúcie nových verzií Androidu, tak máloktorý používateľ povie, že je spokojný. Dôvodom je, že od oficiálneho uvoľnenia novej verzie operačného systému, častokrát ubehne od 6 do 18-mesiacov s výnimkou telefónov Pixel, kým si aktualizáciu nájdu prví používatelia vo svojich smartfónoch. Bohužiaľ je to spôsobené širokou…

Chrome už čoskoro bude využívať HTTPS protokol ako predvolený. Prečo je to skvelá správa?

0 icon

Vývojári internetového prehliadača Google Chrome v posledných rokoch aktívne pracujú na zvyšovaní bezpečnosti prehliadania internetu. Za spomenutie napríklad stoja rozšírené nastavenia bezpečnosti. Ide o takzvanú funkciu „Rozšírenej ochrany“. Tieto nastavenia umožňujú nastaviť ochranu pred škodlivými stránkami a ďalšími potenciálnymi hrozbami na internete. Samozrejme, nejde o 100% ochranu, ale aj napriek…

Aký operačný systém používa vo svojom smartfóne Bill Gates a prečo?

0 icon

Súboj medzi Android a iOS používateľmi je ako nekonečný príbeh. Zatiaľ, čo Android používatelia hovoria, že ich systém je najlepším, tak iOS používatelia si doťahujú Android používateľov, že opak je pravdou. Aký operačný systém používa však vo svojom smartfóne Bill Gates, zakladateľ Microsoftu? Gates v rámci rozhovoru v rámci platformy Clubhouse prezradil,…

WhatsApp: Pozrite sa, ako môžete exportovať svoje existujúce chaty a ako môžete odstrániť svoj účet

0 icon

WhatsApp v posledných týždňoch získal extra mediálnej podpory. Dôvodom je ohlásená zmena podmienok používania služieb. Olej do ohňa priliali potom viaceré známe osoby na čele s Elonom Muskom. Následne ako nezastaviteľná lavína začal odliv používateľov na konkurenčné platformy. Najviac z toho vyťažili Telegram a Signal. Neskôr spoločnosť ohlásila, že posúva…

Armádny Magazín

Zahraniční agenti budú od marca napĺňať ruský rozpočet. Poďakovať za to môžu Spojeným štátom

0 icon

Slovensko, 26. február 2021 (AM) - V správnom poriadku Ruska sa uskutočnili zmeny, ktorých cieľom je zabezpečiť, aby zahraniční agenti v Rusku aktívne dopĺňali ruský rozpočet, píše Alexander Travnikov. Predpokladá sa, že teraz vo federálnom rozpočte bude dokonca samostatná položka príjmu.  

Zelenskyj žiada viac prítomnosti NATO v Čiernom mori. Do oblasti vplávali dve lode aliancie

0 icon

Ukrajina, 27. februára 2021 (AM) - Do Čierneho mora vplávali dve lode určené na hľadanie min - loď Tahoe španielskeho námorníctva a loď Europa gréckeho námorníctva. Informovalo o tom Národné centrum riadenia obrany Ruskej federácie. Čo to znamená?   Dané centrum následne obja

Vojenský analytik: Izraelský SPYDER je výborný pre ťaženie na východ, ale nie na obranu Českej republiky

0 icon

Česko, 27. februára 2021 (AM) - Prečo nakoniec české ministerstvo obrany pre modernizáciu protivzdušnej obrany krajiny vybralo izraelský mobilný protilietadlový raketový systém SPYDER na nákladnom kolesovom podvozku? Systém navyše používa dva typy pre AČR nových striel Derby a Python.  

Nedajú sa objaviť. Rusko vyvíja nové a skryté nosiče raketových zbraní

0 icon

Rusko, 27. február 2021 (AM) - Perspektívne zbrojné systémy, nehlučnosť a vysoká skrytosť. Prvé sériové dieselové elektrické ponorky projektu 677 Lada ruské námorníctvo dostane v roku 2022. Vývoj trv

Bývalý šéf CIA obvinil Chruščova zo zavraždenia Kennedyho

0 icon

USA, 27. februára 2021 (AM) - Bývalý riaditeľ americkej spravodajskej služby CIA James Woolsey obvinil 1. tajomníka ÚV KSSZ Nikitu Chruščova zo smrti 35. prezidenta USA Johna Kennedyho. Napísali o tom The New York Times s odvolávkou sa na spoločnú knihu Woolseyho a utečeného genporučíka zahraničnej rozviedky rumunskej Securitate Iona M

Svetlo sveta

25 tajomstiev boja proti diablovi od Ježiša

0 icon

2 júna 1938 Ježiš požiadal rehoľnú sestru Faustínu Kowalskú, aby sa na tri dni venovala duchovnej obnove. V tomto čase dostala od Boha 25 rád, ako sa človek s Božou pomocou môže uchrániť pred útokmi diabla. Tieto inštrukcie sa stali nástrojmi sestry Faustíny pri dobrom boji. Ježiš Faustíne povedal: “Dcéra…

Ján Vojtaššák (14.11.1977-4.8.1965) – spišský biskup a podpredseda Štátnej rady prvej Slovenskej republiky

0 icon

Narodil sa v oravskej obci Zákamenné v chudobnej rodine. Bol jedným zo signatárov Martinskej deklarácie. Keď sa dozvedel o skutočnom údele deportovaných Židov na základe anonymného spisu, ktorý mu bol poslaný poštou z Obišoviec, hneď napísal ministrovi vnútra Alexandrovi Machovi list. Požiadal svojho profesora zo spišskom seminára Ladislava Hanusa, aby…

Používanie učebníc „Láske sa treba učiť“ je na území arcidiecézy i naďalej zakázané

0 icon

„Napriek tejto zmene, prezentovanej Mons. Mariánom Chovancom, musím, žiaľ, opätovne zdôrazniť moje negatívne stanovisko a vyjadriť tak moje presvedčenie, že tieto učebnice nie sú vhodné ani ako pomôcky katolíckych pedagógov a rodičov pre sexuálnu výchovu detí predškolského veku, ani ako učebnice pre žiakov katolíckych škôl. Preto som sa rozhodol potvrdiť…

Svätý Peter – Prvá hlava a základ Cirkvi

0 icon

Jeho pôvodne meno bolo Šimon, ale podľa evanjelistov Ježiš mu dal prezývku Kéfa, po aramejsky Kefas, po grécky Πέτρα  (v mužskom rode Πέτρος), čo znamená skala. Bol synom Jonáša a pochádzal z mestečka Betsaida, kde sa živil ako rybár. Keď sa ako mladý muž oženil, presťahoval sa aj s bratom Andrejom o niekoľko kilometrov ďalej…

V Devíne sme si uctili svätých Cyrila a Metoda

0 icon

V nedeľu 14. februára 2021 uplynulo 1152 rokov od smrti Konštantína – sv. Cyrila. Riaditeľka Ruského centra vedy a kultúry v Bratislave Inna V. Kuznecova, predsedníčka občianskeho združenia Cyrilometodiada Daniela Suchá spolu s Mons. Mariánom Gavendom si uctili svätých solúnskych bratov položením kvetov k pamätníku sv. Cyrila a Metoda pred…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali