Farage súčasne vyslovil predpoklad, že “Británia nebude posledným členským štátom, ktorý opúšťa Európsku úniu.”
Po štvrtkovom hlasovaní v Británii, ktoré sa skončilo úspechom euroskeptikov, sa výzvy na vypísanie podobného referenda začali ozývať aj z Holandsku, Francúzska a Fínska.
Farage sa dnes vyslovil za rýchle začatie rokovaní o podmienkach odchodu Británie z EÚ. Súčasne však trvá na tom, že “nijaká dohoda je pre Spojené kráľovstvo lepšia než aktuálna prehnitá, ktorú máme.”
Časť kolegov-europoslancov dnes Faragea vypískala a vysmiala, keď vyzval EÚ, aby Británii ponúkla dobrú obchodnú dohodu.
pozorňoval pritom, že ak by sa tak nestalo, mohli by byť ohrozené pracovné miesta v nemeckom automobilovom priemysle.
Farageovi svoje slová adresoval aj predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker, keď vyjadril údiv nad tým, že britskí euroskeptickí členovia EP sú v sále. “Bojovali ste za odchod, britský národ hlasoval v prospech odchodu. Prečo ste (ešte) tu?” pýtal sa.
Juncker uznal, že vôľu britského národa treba rešpektovať, ale vyhlásil, že kampaň britských euroskeptikov bola v mnohých aspektoch vyfabrikovaná.
Farage vo svojom vystúpení pripomenul, že pred 17 rokmi, keď sa stal europoslancom, vyhlásil, že chce viesť kampaň za odchod Británie z EÚ. “Všetci ste sa mi smiali. Teraz sa už nesmejete,” poznamenal.
Vo svojom vystúpení vyzval na vyvážený a rozumný prístup k rokovaniam o nových vzťahoch medzi Britániou a EÚ. Poslancom povedal, že väčšina z nich “nikdy v živote neodviedla poriadnu robotu”.