Škody na majetku fyzických osôb boli vyčíslené na vyše 268-tisíc eur. Povodňová situácia zasiahla aj majetok vo verejnej správe. Škody spôsobené obciam boli vyčíslené na vyše 205-tisíc eur, ujma na majetku štátu dosiahla takmer 150-tisíc eur. Najväčšie výdavky v súvislosti so zabezpečením protipovodňových opatrení malo ministerstvo životného prostredia (MŽP), ktoré na protipovodňové opatrenia minulo viac ako 3,7 milióna eur. Náklady na záchranné práce, teda ochranu života, zdravia a majetku ľudí v čase povodne alebo po nej vyčíslilo ministerstvo vnútra (MV) v druhom polroku na vyše 386-tisíc eur, z toho vyše 207-tisíc bolo použitých v Žilinskom kraji, 70-tisíc v Prešovskom kraji a 48-tisíc v Košickom kraji.
V súvislosti s povodňami neboli v Bratislavskom kraji v druhom polroku 2019 spôsobené žiadne škody. Odstraňovanie škôd v Trnavskom kraji stálo približne 3 600 eur. V Nitrianskom kraji boli vyčíslené na približne 9-tisíc eur, v Banskobystrickom kraji na vyše 17-tisíc eur a v Trenčianskom kraji na približne 19-tisíc eur.
V druhej polovici roku 2019 bol na Slovensku celkovo 60-krát vyhlásený 3. stupeň povodňovej aktivity a 82-krát 2. stupeň povodňovej aktivity. Najčastejšie išlo o oblastí v povodí riek Váh, Slaná, Hornád a Bodrog.