„Hoci na našom území sú viaceré vodné plochy, ich význam pre zimovanie vtáctva nie je veľký. Zaznamenali sme tu 27 kačíc divých, jednu volavku popolavú a potešili i dva zimujúce trasochvosty horské,“ hovorí Michal Noga. Druhovo bohatšie výsledky malo sčítavanie na kŕmidlách. Najviac evidovali sýkoriek veľkých. “Často sa tu hostia aj sýkorky belasé, sýkorky hôrne, brhlíky lesné, pravidelne tu vídame sojky a ďatle,” dodal Noga. Fotopasce odhalili aj vzácnejšie druhy, napríklad žlny a kôrovníky. “Kŕmidlá však pravidelne navštevujú i veverice, kuny, líšky, dokonca i srnky,” spresnil Noga.
Ako ďalej uviedol Noga, mimovládna organizácia SAOLA – ochrana prírody v spolupráci so Slovenskou ornitologickou spoločnosťou v sčítavaní pokračujú. Najbližší termín je od 31. januára do 2. feburára.
Mestské lesy v Bratislave fungujú od 1. januára 1994. Najskôr boli súčasťou magistrátu, približne po pol roku začali fungovať ako samostatne hospodáriaca príspevková organizácia. Ich úlohou je spravovanie a zveľaďovanie lesného majetku mesta so zameraním na podporu mimoprodukčných funkcií lesov. Mestské lesy v Bratislave hospodária na ploche približne tritisíc hektárov.