Blaha pre HS: Je úplne jedno ako sa vyhovárajú. Podstatné je, čo v Bruseli odznelo

Bratislava 1. júna 2023 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)

 

Podpredsedu Smeru-SSD Ľuboša Blahu sme oslovili v súvislosti s podivnou cestou 21 novodobých „natobiľakov“ do Bruselu. Jeho stanovisko je jednoznačné: nie je dôležité či boli na seminári alebo si pre svoju cestu vymysleli iné krytie – podstatné je kto tam bol a čo kde povedal. Smer bude dbať o to, aby sa to poriadne vyšetrilo

Ľuboš Blaha
Na snímke poslanec NR SR Ľuboš Blaha (SMER-SSD)

Hlavné správy: Čo si myslíte o tvrdení pani Kataríny Klingovej z Globsecu, ktorá počas aprílového výjazdu skupiny 21 predstaviteľov štátu a mimovládnych organizácií do Bruselu na stretnutí s predstaviteľmi Európskej komisie povedala, že na Slovensku sú hybridnými hrozbami najmä politici? A takisto tam aj zástupkyňa Úradu vlády Miroslava Sawiris vyhlásila, že politickí lídri sú na Slovensku hlavnými pôvodcami hybridných hrozieb…

Blaha: Podľa mňa je to otvorený útok na politickú opozíciu, pretože tí politici, ktorých mali spomínané dámy na mysli, majú nepochybne byť predovšetkým z opozície. Tak to naformulovali a pre nás ako opozíciu je to úplne jasné vyhlásenie vojny zo strany štátnych orgánov.

Jedna vec je, keď sa politici vzájomne prekárajú v médiách, ale úplne iné je, keď štátni úradníci, ktorí majú byť apolitickí a nestranní, sa takýmto spôsobom zapájajú do politického boja a dokonca sa vyberú do zahraničia, do zahraničných inštitúcií, aby tam mobilizovali sily proti slovenskej politickej opozícii.

Takéto zneužitie predvolebnej kampane na likvidáciu politickej opozície, to je veľmi nebezpečný krok, to je také neuveriteľné narušenie demokratických procesov, suverenity, plurality, že na to ťažko hľadať slová, toto je už cez všetky čiary.

 

Hlavné správy: Títo ľudia argumentujú, že Ukrajina má právo ísť vlastnou cestou, opustiť ruský svet, do ktorého jej väčšia časť historicky, kultúrne, civilizačne, jazykovo, skrátka jednoznačne patrí, a pridať sa do EÚ a NATO – jednoducho preto, lebo sa tak rozhodla väčšina jej občanov. Lenže ak je to tak, potom musí to isté platiť aj pre iné krajiny, vrátane Slovenska. A teda, keby sa teoreticky väčšina občanov na Slovensku rozhodla, že chce vystúpiť z NATO a EÚ a pridať sa napríklad k Afrike, Austrálii, alebo dokonca hoci aj k Rusku, tak by to mali akceptovať. A namiesto toho čo oni robia? Ak niekto čo i len naznačí možnosť, že by mohol existovať aj iný názor na smerovanie krajiny, okamžite ho idú spoločensky, ekonomicky a možno čoskoro už aj justične likvidovať. Čo si myslíte o dvojakom metri týchto „demokratov“?

Blaha: Najtragikomickejšie na tom je, že podľa ich vlastných prieskumov, napríklad podľa prieskumu Denníka N vyšlo, že iba 14 percent Slovákov podporuje zbrojenie Ukrajiny. Alebo podľa najnovšieho prieskumu Globseku vyšlo, že väčšina Slovákov považuje za vinníka vojny na Ukrajine buď USA alebo samotnú Ukrajinu. Toto je mienka Slovákov a napriek tomu, že Slováci nechcú túto vojnu a zbrojenie, oni nielen že robia tie veci, ktoré by ako správni demokrati robiť nemali, ale navyše všetkých tých, ktorí majú tento názor, obviňujú, že sú dezoláti, extrémisti a hybridná hrozba.

Pre nich je vlastne 86 percent Slovákov, čiže drvivá väčšina národa, hybridnou hrozbou! Jedine oni, tých 14 percent z liberálnej kaviarne, sú „dostatočne múdri“, aby mohli o sebe hovoriť, že oni nie sú hybridná hrozba. Toto je také absurdné, že dokonca ani fašisti nezašli tak ďaleko, oni sa aspoň snažili populáciu presviedčať, vytvoriť sfanatizované masy. Ale títo ľudí ani nepotrebujú – oni si povedia, čo je jediná pravda a každý, kto má iný názor, je hybridná hrozba. A tvária sa, že oni jediní sú demokrati.

A oni chcú vyčítať bývalému režimu, že pozýval iné štáty, aby prišli a riešili politickú situáciu? A čo robia oni? Zavolali špeciálny tím NATO, aby pri voľbách bola odstránená slovenská politická opozícia!

My sa budeme snažiť, aby sa to vyšetrilo, budeme sa snažiť do toho zapojiť nielen parlament, ale aj Generálnu prokuratúru. Ak by to stretnutie prebehlo tak, ako sa to teraz snažia tvrdiť, že by išlo o teoretizovanie na nejakom seminári, tak s tým nemáme žiadny problém. Ale nie je možné, aby sa chodili dožadovať pomoci vo vrcholných inštitúciách NATO či Európskej komisie voči slovenskej opozícii. To je šialené, to sa jednoducho nedá v žiadnom prípade akceptovať.

 

Hlavné správy: Exminister Naď k tomu zvolal tlačovku, kde okrem plamenných rečí o tom, aký je váš predseda zlý, povedal aj niečo, čo možno stojí za pozornosť a vyjadrenie. Vyslovene sa vysmieval z toho, že štruktúry a ľudia, ktorí boli na tej výprave v Bruseli, predsa existovali už za Ficovej vlády. Bolo to aj vtedy naozaj o tom istom ako teraz?

Blaha: Aj za bývalých vlád, tak ako to vždy bolo a bude, boli nominácie, ktoré sa neskôr ukázali ako nešťastné. Sú tam ľudia ako napríklad Daniel Milo alebo Dávid Puchovský, ktorí na svojej pozícii nemajú čo robiť. Ale treba povedať, že to sú ľudia, ktorí sa vyfarbili až neskôr. Vravíme im „skrytí agenti“: počas našej vlády sa tvárili, že sú veľmi spolupracujúci, ale hneď ako prišla nová vláda, stali sa de facto zbraňami v rukách aktuálnej koalície.

Naď hovoril aj o tom, že ten úrad vznikol za našich čias. Ale veď to je absolútne nepochopenie, resp. prekrútenie toho, o čom hovoríme. Ak napríklad polícia prekračuje svoje právomoci a kriminalizuje stranu Smer, my nehovoríme, že treba zrušiť políciu. To nie je pointa – pointa je, že sa tie inštitúcie zneužívajú. Ani tu nehovoríme, že určité úrady treba zrušiť – ak na tom stretnutí bola SIS alebo NBÚ, tak to neznamená, že treba zrušiť SIS či NBÚ. My ale hovoríme o tom, že určití konkrétni ľudia zneužívajú tieto inštitúcie na to, aby likvidovali slovenskú opozíciu. To je ten problém.

Hybridné hrozby samozrejme exisujú v každej krajine, máme tu veľmoci ako USA, ktoré majú svoje záujmy, Rusko, Čína a iné, ktoré samozrejme tiež majú svoje záujmy. Ale cielene ničiť slovenskú politickú opozíciu za to, že má iný názor na vojnu na Ukrajine, a že chce mier a zastavenie zbrojenia, to je také zneužitie právomocí verejného činiteľa, že sa tým musí zaoberať Generálna prokuratúra.

 

Hlavné správy: Exminister Naď, a takisto aj režimný mainstream operujú argumentom, že vraj to bol iba nejaký seminár. Z hlavičky toho zápisu, ktorý bol zverejnený, sa zdá, že oni tú výpravu naozaj robili pod zámienkou účasti na nejakom vzdelávaní či niečom podobnom, aby to nikto nemohol napadnúť. Čím sa líši skutočný seminár od tejto explicitnej „biľakovčiny“, ktorú títo ľudia spáchali?

Blaha: Pre nás je dôležitá zápisnica, ktorú sme získali, a ktorú sme si z viacerých zdrojov overili. Je zjavne autentická. Píše sa v nej, že týchto 21 ľudí sa stretlo s viacerými dôležitými medzinárodnými orgánmi. Boli na niekoľkých stretnutiach s NATO a Európskou komisiou a tam prezentovali svoje postoje.

Či sa formálne budú tváriť, že to bol seminár alebo čokoľvek iné, je úplne jedno. Podstatné je to, čo na týchto miestach hovorili – keby to bol len nejaký teoretický seminár o hybridných hrozbách, s tým by sme problém nemali. Lenže tam padli výroky, že slovenská opozícia je tou hlavnou hybridnou hrozbou na Slovensku. Dokonca tam, na týchto najvyšších miestach EÚ a NATO, šírili klamstvo a konšpiráciu, konkrétne to bol Daniel Milo, že ak nezasiahne NATO, tak voľby vyhrá Fico a Pellegrini a Slovensko vystúpi z NATO. To je číry hoax, ktorý nie je ničím podložený, nič také Fico ani Pellegrini nikdy nepovedali.

Takéto vyslovené lži šíria o slovenskej opozícii v snahe zapôsobiť na západných partnerov a zmobilizovať ich, aby rýchlo konali. To je prekročenie všetkých právomocí, ktoré majú, a práve preto tam cítime aj náznak trestného konania, pretože tu už ide o ohrozenie volieb a ohrozenie ústavného zriadenia. Štátni úradníci tu oslovujú cudzie, dokonca vojenské orgány, aby pomáhali riešiť slovenské voľby – okrem iného tu je pošliapaná aj slovenská suverenita.

Dôležité je zistiť kto tam bol a čo presne tam odznelo, ale na základe informácií, ktoré máme, to vyzerá, že bol spáchaný trestný čin sabotáže, resp. ohrozenia ústavného zriadenia.

 

Hlavné správy: Čo si myslíte o tom, ako sa k veci postavila strana Hlas-SD? Oni sa nepridali k vašej tlačovke, hoci natobiľakovia ich v Bruseli hodili do toho istého koša ako vás…

Blaha: Nás samozrejme mrzí, že strana Hlas-SD sa nezúčastnila na našej tlačovej konferencii, kde sme o tých veciach hovorili, pretože podľa nášho názoru sa v tejto chvíli musí zjednotiť celá opozícia a ohradiť sa voči takémuto zneužívaniu právomocí verejného činiteľa a štátnych orgánov na likvidáciu opozičných politických síl.

Myslím si, že tam mal byť Peter Pellegrini, prípadne mal poslať niektorého z predstaviteľov svojej strany. Prečo by sme sa mali vždy len my púšťať do bojov za celú opozíciu, de facto aj za Petra Pellegriniho, keď je zjavné, že aj on bol terčom týchto útokov? Ale nám neostáva nič iné, než zabojovať ako vždy za Slovensko, za našu suverenitu a urobiť to aj v mene Petra Pellegriniho.

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

20:13

Predseda Dolnej snemovne kanadského parlamentu Anthony Rota odstúpil kvôli škandálu s vyznamenaním veterána divízie SS “Galícia” Jaroslava Hunku v parlamente. Informuje o tom agentúra Reuters.

Pripomeňme, že Hunka bol pozvaný na slávnostné zasadnutie kanadského parlamentu na počesť návštevy Volodymyra Zelenského, ktorý mu v stoji tlieskal, čo vyvolalo medzinárodný škandál.

20:04

Ak do konca budúceho týždňa český premiér Petr Fiala neodvolá ministra vnútra Víta Rakušana, opozičné hnutie ANO vyvolá hlasovanie o nedôvere vláde. Hnutie ministrovi vyčíta, že v minulosti používal šifrovaciu mobilnú aplikáciu, ktorej rovnaký typ mali aj obvinení v korupčnej kauze Dozimetr týkajúcej sa manipulácie s verejnými zákazkami na pražskom magistráte. Fiala sa Rakušana zastal.

19:50

Izraelský minister cestovného ruchu Chaim Kac pricestoval v utorok do Saudskej Arábie na prvú oficiálnu návštevu tohto kráľovstva na vysokej úrovni. Stalo sa tak v rámci rokovaní o nadviazaní bilaterálnych vzťahov.

19:40

Nemecká ministerka vnútra Nancy Faeserová pripravuje na hraniciach s Poľskom a Českom zavedenia ďalších kontrol. Reaguje na silnejúce požiadavky na obmedzenie nezákonnej migrácie.

19:30

Nemecko a Estónsko rozširujú svoju vojenskú spoluprácu a uskutočňujú kroky na lepšie zásobovanie Ukrajiny muníciou. Uviedli to v utorok predstavitelia oboch krajín.

19:15

UEFA vrátila mládežnícke tímy z Ruska na medzinárodné turnaje.

Uvádza sa to v správe na webovej stránke únie.

Tímy do 17 rokov budú môcť hrať v súťažiach bez vlajky, hymny a štátnych symbolov na dresoch a zápasy sa budú konať mimo Ruska.

“Zákazom účasti detí na našich turnajoch nielenže neuznávame a nepodporujeme ich základné právo na všestranný rozvoj, ale ich aj priamo diskriminujeme. Tým, že deťom dávame možnosť hrať a súťažiť so svojimi rovesníkmi z celej Európy, investujeme do, dúfajme, lepších a schopnejších budúcich generácií a do lepšieho zajtrajška,” povedal prezident UEFA.

Ruské tímy dospelých majú stále zákaz zúčastňovať sa na oficiálnych medzinárodných podujatiach.

19:00

Kosovský súd v utorok poslal do väzby dvoch mužov podozrivých z účasti na prestrelke s políciou, ktorá sa v nedeľu odohrala neďaleko hranice so Srbskom.
Rozhodnutie prišlo niekoľko dní po tom, ako pri prepade a následnej prestrelke neďaleko kláštora v kosovskom meste Banjska (albánsky Bajskë) zabili policajta. Tento incident je jedným z najvážnejších za niekoľko uplynulých rokov.

18:50

Líder španielskej konzervatívnej opozície Alberto Núňez Feijóo sa v utorok, dva mesiace po tesných výsledkoch parlamentných volieb, prvýkrát pokúsil zostaviť vládu. Španielske médiá a politickí pozorovatelia sa zhodujú v tom, že jeho snaha o získanie moci je beznádejná.

Alberto Núňez Feijóo
Líder španielskej Ľudovej strany Alberto Núňez Feijóo reaguje v dolnej komore španielskeho parlamentu v Madride

18:40

Arménsko v utorok oznámilo, že na jeho územie zatiaľ prišlo 19.000 utečencov z Náhorného Karabachu, regiónu s väčšinovým arménskym obyvateľstvom v rámci Azerbajdžanu, ktorý pri bleskovej 24-hodinovej ofenzíve minulý týždeň túto enklávu porazil.

18:24

Turecký parlament dodrží svoj sľub o ratifikácii vstupu Švédska do NATO, ak Spojené štáty vydláždia Ankare cestu k nákupu stíhačiek F-16. Podľa tureckých médií to v utorok povedal turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

18:10

Osem ľudí, z toho štyri deti, zahynuli v Kapskom Meste po zásahu elektrickým prúdom, oznámili v utorok miestne úrady. Juhoafrické mesto zasiahli prudké lejaky, ktoré spôsobili záplavy.

18:00

Nemecký zväz policajtov (GdP) v utorok zopakoval svoje námietky voči možnému zavedeniu pravidelných kontrol na hraniciach s Poľskom a Českou republikou, ktoré avizovala nemecká vláda v súvislosti s príchodom nelegálnych migrantov.

 

17:45

Päť Bulharov žijúcich v Spojenom kráľovstve, ktorých obvinili zo špionáže pre Rusko, vypovedalo v utorok na londýnskom súde.
Traja muži a dve ženy sú obvinení z toho, že sa od augusta 2020 do februára 2023 snažili zhromažďovať informácie, ktoré mali byť “priamo či nepriamo užitočné pre nepriateľa”, a to konkrétne Rusko.

17:35

Vyšehradská štvorka očakáva, že Ukrajina stiahne svoju sťažnosť na WTO, uvádza RMF FM.

Ministri poľnohospodárstva Vyšehradskej skupiny, do ktorej patrí Poľsko, Česká republika, Maďarsko a Slovensko, uviedli, že stiahnutie sťažnosti Ukrajiny na Svetovú obchodnú organizáciu v súvislosti s obilným embargom zlepší atmosféru vo vzájomných vzťahoch.

“Rozhodnutie Ukrajiny podať sťažnosť na Svetovú obchodnú organizáciu proti našej krajine sme prijali s veľkým prekvapením a znepokojením a očakávame, že Ukrajina toto rozhodnutie stiahne,” povedal námestník poľského ministra poľnohospodárstva Ryszard Bartosik po rokovaniach v českom meste Znojmo.

Zdôraznil, že to uľahčí ďalšie rokovania a že Poľsko je odhodlané viesť s Ukrajinou dialóg.

17:20

Ruský opozičný aktivista Navaľnyj bol prevezený do väznice s prísnejším režimom zadržiavania.

Stane sa tak preto, lebo súd odmietol zmierniť trest Alexeja Navaľného v kauze extrémizmu, na základe ktorého dostal 19 rokov v kolónii so špeciálnym režimom.

Kvôli odmietnutiu súdu nadobudol rozsudok právoplatnosť: Navaľnyj bude premiestnený z kolónie s prísnym režimom do kolónie so špeciálnym režimom.

To okrem iného znamená, že bude mať menej návštev s príbuznými a bude menej často dostávať balíky a zásielky.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Na snímke lietadlo prichádza na štartovaciu dráhu na letisku v nemeckom Frankfurte nad Mohanom pri východe slnka

Autor: TASR/AP-Michael Probst)

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vášeň v Tebe

Toto je najnadýchanejšia palacinka na svete. Hotová za pár minút a všetku prácu za vás urobí rúra

0 icon

26.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Túto palacinku možno označiť za najnadýchanejšiu palacinku na svete. Tento efekt je výsledkom správneho spôsobu prípravy. Urobte si ju raz a už nikdy nesiahnete po štandardnom recepte.

Ako si vybrať perfektnú tekvicu? Použite tento jednoduchý trik. Poklepte zeleninu a pozorne počúvajte

0 icon

26.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Konečne prišla dlho očakávaná jeseň. Po úmorných horúčavách a spaľujúcom slnku sa všetci môžu nadýchnuť chladnejšieho počasia. Jeseň však nie je len o chlade, farebnom lístí a gaštanoch padajúcich zo stromov. Je to aj obdobie mnohých druhov zeleniny vrátane tekvice. Ako si vybrať tú…

Ako vyčistiť chladničku, aby ste sa zbavili zápachu? Vôbec nemusíte použiť ocot. Jedno ovocie stačí

0 icon

26.09.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Chladničku využívame na skladovanie potravín, preto by sme ju mali udržiavať čistú. Pravidelné umývanie zvnútra aj zvonku vám pomôže zbaviť sa baktérií a plesní, ktoré sa môžu rýchlo preniesť na potravinárske výrobky. Ako vyčistiť chladničku, aby sa leskla ako nikdy predtým?

Nepreplácajte v kaviarňach a pripravte si ju doma. Je to skutočný jesenný hit, po ktorom šalie celý svet.

0 icon

26.9.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Za našimi oknami sa už objavila jeseň. Dážď, chladnejšie dni a večery budú počas nasledujúcich týždňov našou každodennou rutinou. Preto sa oplatí nájsť spôsob, ako sa počas týchto chvíľ nejako zahriať. Naším návrhom je tento nápoj, ktorý v kaviarňach láme rekordy obľúbenosti. Chutí rovnako…

Kedy zasadiť maliny? Chyť svoj rýľ! Vhodný dátum sa nezadržateľne blíži

0 icon

26.09.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Maliny sú jedným z najčastejšie vysádzaných plodov v slovenských záhradách. Obsahujú veľa vitamínu C a podporujú imunitný systém. Poradíme vám, kedy maliny sadiť, aby krásne rástli.

Armádny Magazín

Henry Kissinger sa stal lobistom Ukrajiny v NATO

0 icon

Ukrajina, 26. september 2023 - Prečo vlastne Zelenskyj vycestoval do USA? Hlava kyjevského režimu sa na okraj Valného zhromaždenia OSN v New Yorku sťažovala a opäť prosila. Stretol sa s Bidenom a americkou politickou elitou. A doko

Sýria - Turecko: anexia na pochode, "model Aleppo" a dialóg hluchých

0 icon

Sýria, 26.september 2023 - Ak-Sarajskí stratégovia sa snažia dať ruskú vojenskú prítomnosť v Sýrii do služieb svojich dlhodobých cieľov a aktuálnych zámerov.   Turecko sa pripravuje na spustenie komplexného plánu repatriácie sýrskych utečencov do vlasti a návratu nelegálnych migrantov, ktorý nazvalo "model Aleppo", informoval 14. augusta provládny denník Sabah. Podľa

Tri typy ruských zbraní, ktoré zohrali rozhodujúcu úlohu pri odrazení protiofenzívy

0 icon

Rusko, 26. september 2023 -Dnes v noci bezpilotné lietadlá ozbrojených síl Ruskej federácie zaútočili na niekoľko zariadení prístavnej infraštruktúry v meste Izmail v Odeskej oblasti. Informovali o tom ukrajinské médiá. Sklady a asi 30 nákladných áut, ktoré sa používajú na prepravu paliva, vrátane ukrajins

Poľsko-ukrajinské vzťahy: čo sa pokazilo?

0 icon

Poľsko, 26.september 2023 - Ešte nedávno by bolo ťažké predstaviť si, že by sa poľský prezident Duda ocitol na ukrajinskej webovej stránke " Mierotvorca", na ktorej sú zverejňovaní nepriatelia Ukrajiny. Alebo že by Poľsko prestalo dodávať zbrane ukrajinským ozbrojeným silám. Áno, pre Rusko a väčšinu sveta, ktorý nie je nepriateľsky…

Veľkorysá pomoc od USAID: Uzbekistanu ponúkajú vrecko otrávených "sušienok"

0 icon

USA, 26. september 2023 - V podmienkach formovania nového systému svetového poriadku sa rozvojové ekonomiky prikláňajú k politike viacerých sektorov, čo znamená využívanie ambícií a nezhôd svetových lídrov v prospech vlastných hospodárskych a politických záujmov. Líder Uzbekistanu nie je v tejto veci výnimkou. Zatiaľ čo sa snaží udržiavať úzke vzťahy…

TopDesať

Cviky, ktoré vám pomôžu vyzerať až o 7 rokov mladšie!

0 icon

Existujú špeciálne cviky na masáž tváre, ktoré pomáhajú obnoviť pôvodnú polohu lebečných kostí a zlepšiť mikrocirkuláciu v tkanivách tváre. Tento systém sa nazýva Korugi. S pribúdajúcim vekom sa pokožka tváre stáva ochabnutou, a to nielen preto, že ochabujú tvárové svaly a znižuje sa produkcia kolagénu a elastínu. Je tu ešte…

Emocionálne inteligentní ľudia zvládajú hádky lepšie vďaka týmto trikom

0 icon

Emocionálne inteligentní ľudia majú nevídaný arzenál. Majú schopnosť logicky očariť a zdôvodniť svoju cestu takmer akýmkoľvek problémom. Myslím si, že hlavným trikom, ktorý používajú emocionálne inteligentní ľudia, je sebakontrola. Majú toľko seb

Vzácne fotografie, ktoré zmenia váš pohľad na svet

0 icon

Nasledujúce vzácne fotografie zmenia váš pohľad na svet. Uvidíte mnohé obyčajné veci a miesta z trocha iného uhlu pohľadu. Na tomto svete je nespočetné množstvo pamiatok, ktoré sa oplatí vidieť. A hoci je nemožné navštíviť ich všetky, našťastie na internete nájdeme množstvo vysoko kvalitných obrázkov Tádž Mahalu, Mony Lisy, Veľkého…

Otvorená fľaša vína: Ako dlho môže byť víno otvorené

0 icon

Ako dlho vydrží otvorená fľaša vína? Máme pre vás odpoveď a niekoľko trikov, vďaka ktorým bude vaša ochutnávka vína svieža aj po vytiahnutí korku. Milujete pohár vína k večeri? My tiež!

Dávali ste v škole pozor? Základy fyziky vás poriadne otestujú!

0 icon

Dávali ste na hodinách fyziky pozor? Tento kvíz otestuje vaše základy fyziky, pretože fyzika je naozaj všade navôkol nás. Vstúpte s nami do fascinujúcej svety fyziky, ktorá tvorí základy nášho pochopenia prírody okolo nás. Aj keď už možno máte školské časy dávno za sebou, nezabudli ste snáď na základy fyziky,…

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali