NAŽIVO

Szijjártó povedal, že kým je pri moci v Maďarsku súčasná suverénna národná vláda, Brusel určite nemôže poslať peniaze Maďarov na Ukrajinu. Preto v maďarských parlamentných voľbách 12. apríla pôjde o veľa.

15:40

Trump vyzval Dánsko, aby „okamžite vypadlo“ z Grónska

„NATO: Povedzte Dánsku, aby odtiaľ okamžite vypadlo! Dva psie záprahy (tak Trump skôr opísal dánsku obranu ostrova, pozn. red.) nestačia! Len USA to môžu urobiť!,“ napísal americký prezident a pridal odkaz na správu, že minulý rok dánska spravodajská služba varovala pred vojenskými zámermi Ruska a Číny vo vzťahu ku Grónsku a Arktíde.

Medzitým Dánsko naopak presúva vojská do Grónska, informuje stanica DR. Podľa údajov tejto televíznej stanice bola na ostrov najskôr vyslaná takzvaná predná skupina, ktorej úlohou je okrem iného zabezpečiť logistiku a prostredie na prijatie hlavných síl v budúcnosti.

Deň predtým dánsky minister obrany v parlamente oznámil rozšírenie prítomnosti dánskych vojakov v Grónsku.

15:28

Ministerstvo obchodu USA uviedlo, že americká vláda povolila Nvidii, aby Číne predávala svoje pokročilé čipy H200 používané v oblasti umelej inteligencie.

15:26

Dvaja muži strhli vlajku zo stožiaru v areáli iránskeho veľvyslanectva v Berlíne a namiesto nej sa pokúsili vyvesiť dve historické vlajky Iránu, čo sa im však nepodarilo.

14:05

Ukrajinský parlament schválil nomináciu Šmyhaľa na post ministra energetiky a prvého podpredsedu vlády.

14:03

Štátna zástupkyňa podala obžalobu na Dominika Feriho z ďalšieho znásilnenia. „K podaniu obžaloby došlo v nadväznosti na skončenie prípravného trestného konania týkajúceho sa skutku, ktorým sa v minulosti zaoberal tiež ústavný súd,“ uviedol hovorca Mestského štátneho zastupiteľstva v Prahe Aleš Cimbala.

14:03

Predstavitelia Hamasu oznámili, že skupina začala rokovať s egyptskými sprostredkovateľmi v Káhire o vytvorení technokratického výboru, ktorý v rámci dohody o prímerí prevezme kontrolu nad Pásmom Gazy.

14:02

Trump zopakoval, že USA potrebujú Grónsko pre svoju národnú bezpečnosť a tiež pre v súčasnosti budovaný systém protivzdušnej obrany Zlatá kupola.

14:01

Samospráva Prievidze má záujem v nasledujúcich rokoch postaviť vodný komplex, zahŕňať má plaváreň s prvkami kúpaliska a wellnessu. Jeho podoba vzíde z architektonickej súťaže, náklady na výstavbu predbežne radnica odhadla na šesť až 6,5 milióna eur. Informovala o tom v stredu na brífingu v Prievidzi primátorka Katarína Macháčková.

Na snímke zľava vedúca odboru stavebného poriadku, výstavby a životného prostredia Mestského úradu v Prievidzi Andrea Nikmonová, primátorka Prievidze Katarína Macháčková, vedúci športovísk Technických služieb mesta Prievidza Branislav Bucák, viceprimátor Prievidze Michal Dobiaš a prednosta Mestského úradu v Prievidzi Alojz Vlčko počas brífingu mesta Prievidza o vodnom komplexe v Prievidzi 14. januára 2026
Na snímke zľava vedúca odboru stavebného poriadku, výstavby a životného prostredia Mestského úradu v Prievidzi Andrea Nikmonová, primátorka Prievidze Katarína Macháčková, vedúci športovísk Technických služieb mesta Prievidza Branislav Bucák, viceprimátor Prievidze Michal Dobiaš a prednosta Mestského úradu v Prievidzi Alojz Vlčko počas brífingu mesta Prievidza o vodnom komplexe v Prievidzi 14. januára 2026 / Foto: TASR-Alexandra Moštková
Čítať viac | 13:20

Česká opozícia na schôdzi Poslaneckej snemovne pokračuje v kritike vlády a argumentuje, prečo jej nedať dôveru. Podľa predsedu hnutia STAN Víta Rakušana jej nejde o dobro ČR, ale o to, aby nad krajinou získala moc. Šéf KDU-ČSL Marek Výborný zase kritizoval nesúlad vo vyjadreniach predstaviteľov koalície k zahraničnej politike ČR. Pre partnerov je podľa neho postoj Česka nečitateľný.

13:08

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj informoval amerických senátorov Lindseyho Grahama a Richarda Blumenthala o „zámerne načasovaných“ ruských útokoch na ukrajinskú energetickú infraštruktúru. 

13:07

Libanon v stredu oznámil, že sa 5. marca v Paríži uskutoční konferencia na podporu libanonskej armády, ktorá sa snaží odzbrojiť militantnú skupinu Hizballáh. Táto informácia nadväzuje na nedávne prísľuby podpory armáde, ktorej chýbajú finančné prostriedky, vybavenie a technické znalosti.

13:06

Kazachstan vyjadril „znepokojenie“ nad útokmi na dva tankery v Čiernom mori, ktoré smerovali do ruského prístavu, aby tam naložili jeho ropu.

„Rastúci počet incidentov v blízkosti KTK (Kaspický ropovodný konzorcium) svedčí o narastajúcich rizikách pre medzinárodnú energetickú infraštruktúru. Napadnuté tankery mali všetky potrebné povolenia a boli vybavené identifikačným zariadením. Kazachstan vyjadruje znepokojenie útokmi bezpilotných lietadiel na tankery v Čiernom mori,” uvádza ministerstvo zahraničných vecí krajiny.

13:04
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Politici reagujú na kompletné zloženie Ústavného súdu

Predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) a premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) vítajú, že Ústavný súd SR je už v kompletnom zložení. Povedali to po tom, ako prezidentka SR Zuzana Čaputová vymenovala zvyšných ústavných sudcov, ktorí chýbali na Ústavnom súde

❚❚
.

“Som rád, že Ústavný súd už je kompletne funkčný, že má kompletné zloženie sudcov, že sa dá bojovať so všetkými podaniami, rozhodnúť o nich a že nehrozia žiadne prieťahy, ktoré by ohrozovali ľudí,” vyhlásil Danko. Verí v objektívnu nestrannosť sudcov, ktorých prezidentke ponúkla národná rada.

Pellegrini je rád, že sa ukončila dlhá sága neúspešných volieb. “Od dnes je Ústavný súd kompletný a tak je to správne. V demokratickej spoločnosti musí ustanovizeň, ktorá má bdieť nad dodržiavaním pravidiel a zákonov v krajine, byť kompletná,” doplnil predseda vlády.

 

.

Gábor Gál tvrdí že výber sudcov je dobrý a dúfa, že sa odrazí aj na rozhodovacej činnosti Ústavného súdu

Minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) považuje výber sudcov, ktorých vybrala prezidentka Zuzana Čaputová, za dobrý a dúfa, že sa to odrazí aj na rozhodovacej činnosti Ústavného súdu.
Výber považuje za “z každého súdka troška”, vzhľadom na to, že boli vybraní advokáti, sudcovia aj ľudia z akademickej obce.

K dlhému procesu výberu kandidátov v Národnej rade SR uviedol, že bol ťažký. “Predsa len ide o najvyšší post v ústavnom systéme, čo sa týka sudcov,” dodal Gál.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová vo štvrtok vymenovala za ústavných sudcov Libora Duľu, Ladislava Duditša, Petra Straku, Miloša Maďara, Martina Vernarského a Rastislava Kaššáka. Zdôraznila, že Ústavný súd tak už nie je iba uznášaniaschopný, ale aj plne obsadený a môže pracovať tak, ako to stanovuje Ústava SR.

Na Ústavnom súde SR sa vo februári uvoľnilo deväť sudcovských miest, Ústavný súd tak chvíľu fungoval s iba štyrmi sudcami. Parlament mal zvoliť 18 kandidátov, z ktorých mala hlava štátu vymenovať deviatich sudcov.

.

Plénum vyberalo kandidátov na niekoľko pokusov počas viacerých mesiacov. Finálny počet poslanci dovolili v piatej voľbe na septembrovej schôdzi parlamentu. Niekoľko sudcov vymenoval už predchádzajúci prezident Andrej Kiska, predsedom súdu sa stal Ivan Fiačan. Po vymenovaní zvyšných sudcov prezidentkou Čaputovou už má Ústavný súd všetkých 13 sudcov.

 

SaS: Prezidentka Zuzana Čaputová bola v nezávideniahodnej situácii

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) víta, že nekonečný príbeh s názvom Ústavný súd SR po mesiacoch politikárčenia zo strany vládnej koalície, končí. Informoval redakciu Ondrej Šprlák

„Oceňujeme, že prezidentka SR Zuzana Čaputová dnes vymenovala nových ústavných sudcov. Napriek nekonečnej fraške, ktorú predvádzal Robert Fico len preto, že nedokázal prekusnúť svoj neúspech stať sa predsedom Ústavného súdu, bol v parlamente nakoniec zvolený potrebný počet kandidátov. Aj keď určite nie vždy tých, akých si Fico predstavoval. Je absurdné, že sa verejnosť musela pozerať, ako dokážu nenaplnené ambície jedného politika ovplyvňovať voľbu ústavných sudcov,“ povedal predseda SaS Richard Sulík.

.

Poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre spravodlivosť Alojz Baránik pripomína, že poslanci SaS sa na voľbe ústavných sudcov zúčastňovali bez ohľadu na to, či bude tajná alebo verejná. „Tragédiou bolo, že koalícia úmyselne ignorovala vynikajúce ľudské a odborné kvality viacerých uchádzačov so zámerom predložiť pani prezidentke ako kandidátov čo najväčší počet svojich ľudí. To sa im aj do veľkej miery podarilo. Pani prezidentka tak bola v nezávideniahodnej situácii, keď si musela vyberať spomedzi nie vždy najlepších účastníkov výberového konania. Je potrebné sa poďakovať pani prezidentke, že sa napriek všetkému zhostila tejto neľahkej úlohy so všetkou potrebnou zodpovednosťou a vážnosťou,“ tvrdí Alojz Baránik

Strana SaS pripomína, že Ústavný súd udáva tón správania sa nielen v justícii, ale v celej spoločnosti. Tá teraz právom očakáva, že v tejto oblasti nastane zásadný obrat. Morálne správanie ľudí vymenovaných za sudcov, ústavných či iných, však nie je možné pred ich vymenovaním garantovať. „Preto sme proti akémukoľvek privilegovanému postaveniu akýchkoľvek sudcov v súvislosti s ich prípadnou nezákonnou či neetickou činnosťou,“ uzavreli liberáli.

 

Smer víta, že si prezidentka splnila vymenovaním sudcov svoju ústavnú povinnosť

Koaličný Smer-SD víta, že si prezidentka SR Zuzana Čaputová menovaním sudcov Ústavného súdu splnila svoju povinnosť a dodáva, že sa Ústavný súd stáva plne funkčným. TASR o tom informoval vedúci tlačového oddelenia Smeru-SD Ján Mažgút.

 

Blahová: Je to Ficova kliatba

Nová členka radov nezaradených poslancov Natália Blahová, ktorú cez víkend vylúčili z SaS uviedla, že po dlhom traumatizujúcom období, kedy parlament nebol neochotný zvoliť kandidátov, dnes prezidentka vymenovala ústavných sudcov. “Slovensko má konečne Ústavný súd v kompletnom zložení. Je neuveriteľné, ako strach koaličných politikov pred možným trestom, ochromil jednu z najvyšších ustanovizní spravodlivosti v tomto štáte.”

Blahová dodala, že predseda ústavného súdu prišiel osobne do parlamentu žiadať a prosiť poslancov, aby si plnili svoje povinnosti. “Medzičasom sa tam nakopila viac ako tisícka nevybavených návrhov. Dnes je táto kliatba Fica a spol. prelomená. Želám ústavným sudcom, aby svojim konaním v mene práv slovenských občanov, navrátili späť dôveru ľudí v spravodlivosť.
Už ju veľmi potrebujú.”

 

.

Hnutie Sme rodina verí, že ústavní sudcovia budú profesionálni a zodpovední

Hnutie Sme rodina verí, že ústavní sudcovia budú svoju funkciu vykonávať profesionálne a zodpovedne. Opozičná strana to uviedla v reakcii po ich štvrtkovom vymenovaní prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou.

Kollárovci považujú za dôležité, aby sudcovia konali tak, aby bol Ústavný súd (ÚS) SR pre ľudí na Slovensku garantom spravodlivosti a dôveryhodnosti. “Mali by konať tak, aby vždy chránili občanov, aby neboli porušované ich práva a dohliadať na to, aby parlament, súdy a všetky štátne a samosprávne orgány ústavu rešpektovali,” komentoval predseda hnutia Boris Kollár.

 

To, že je ÚS opäť plne funkčný,  je dobrá správa pre celé Slovensko, uvádza Most-Híd

.

Koaličný Most-Híd považuje funkčný Ústavný súd za dobrú správu pre celé Slovensko. Strana tvrdí, že k ukončeniu prieťahov v parlamente prispel aj Most-Híd presadzovaním verejnej voľby. TASR o tom informovala hovorkyňa Mosta-Híd Klára Debnár.

“Sme radi, že k dokončeniu prieťahov v parlamente prispela aj strana Most-Híd, a to tým, že poslanci poslaneckého klubu pri poslednej voľbe presadili voľbu verejnú, čím znemožnili ďalšie obštrukcie,” uvádza sa v stanovisku vládnej strany.

Most zároveň zaželal sudcom pracovnú výdrž a spravodlivé rozhodovanie v prospech celej spoločnosti.

 

Andrej Danko: Verím v objektívnu nestrannosť ústavných sudcov

.

Šéf parlamentu Andrej Danko ocenil, že je počnúc dnešným dňom Ústavný súd Slovenskej republiky opätovne pripravený v plnom rozsahu plniť svoje poslanie. “Som rád, že Ústavný súd Slovenskej republiky je znova plne funkčný a má kompletné zloženie sudcov,” skonštatoval. Zároveň vyjadril spokojnosť, že občania Slovenskej republiky sa opäť môžu na túto inštitúciu spoľahnúť.

“Verím v objektívnu nestrannosť ústavných sudcov, ktorých vybrala Národná rada SR. Pani prezidentka dnes využila svoje právo vybrať zo zvolených kandidátov šiestich nových ústavných sudcov.

Ďakujem všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na vypočúvaniach aj samotnej voľbe kandidátov na post ústavných sudcov, a to od predsedu Ústavnoprávneho výboru až po prezidentský úrad. Dôležité je, že Ústavný súd SR je od dnešného dňa ucelený,” podčiarkol šéf parlamentu, ktorý ocenil aj prácu Kancelárie NR SR, ktorá vypočúvania kandidátov zabezpečovala.

 

Opozícia víta sfunkčnenie ústavného súdu, osemmesačné prieťahy považuje za frašku

Opozičné politické subjekty vítajú, že Ústavný súd SR bude opäť fungovať v plnom počte. Progresívne Slovensko/Spolu (PS/Spolu) zdôrazňuje, že verejnosť by nemala zabudnúť na osem mesiacov, počas ktorých sa najmenej tisíc občanov nevedelo dovolať spravodlivosti. Postup vládnej koalície bol podľa nich prejavom hrubej neúcty k ústavnému súdu. „Dnes máme po ôsmich mesiacoch konečne funkčný ústavný súd a novozvoleným sudcom a sudkyniam gratulujeme. Nesmieme však zabudnúť, že tých osem mesiacov bolo zbytočných a takto to nemuselo byť,” uviedol expert PS na oblasť spravodlivosti Branislav Vančo.

Podľa KDH niesol zodpovednosť za doterajší nekompletný stav ústavného súdu vládny Smer-SD. „Ústavný súd bol rukojemníkom ješitného poslanca Fica. Náš obdiv si zaslúžia aj zvolení sudcovia, ktorí museli zvládnuť niekoľko kôl výberových konaní pre neschopnosť poslancov vládnej koalície dohodnúť sa,” uvádzajú kresťanskí demokrati.

.

 

OĽaNO víta, že je ÚS konečne plne funkčný, tvrdí Matovič

Hnutie OĽaNO víta, že je Ústavný súd (ÚS) SR konečne funkčný. Kreovanie ÚS bolo podľa lídra OĽaNO veľmi dôležité, pretože sa tvoril jeho senát na najbližších 12 rokov. Povedal to líder hnutia Igor Matovič na štvrtkovej tlačovej konferencii v reakcii na menovanie zvyšných ústavných sudcov prezidentkou Zuzanou Čaputovou.

Matovič tiež kritizoval proces voľby kandidátov v Národnej rade (NR) SR a to, že až verejná voľba napokon poslancov donútila zvoliť potrebný počet kandidátov. Je to podľa neho “priamy pohľad do toho, v akom stave je vládna koalícia”. Dodal, že zásluhou verejného tlaku a opozície sa podarilo zabrániť tomu, aby sa na ÚS dostal napríklad expremiér Robert Fico (Smer-SD).

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Horňanský psychológ

Gustáv Murín

Marek Brna

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Erik Majercak

.
.
.

Moskva obvinila Kyjev z utorkového útoku na grécke tankery v Čiernom mori

Ruské ministerstvo obrany v stredu obvinilo Ukrajinu z útoku dronmi na grécky tanker pri ruskom pobreží v Čiernom mori, ku…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

USA pozastavujú vydávanie víz občanom z Ruska a Iránu

Informuje o tom stanica Fox News s odvolaním sa na internú správu Ministerstva zahraničných vecí USA

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj sa stretol s novým ministrom obrany Fedorovom

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa stretol s novovymenovaným ministrom obrany Michailom Fedorovom. Zelenskyj informoval, že mu stanovil prvé priority vo…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Poslanec-provokatér a plán na reorganizáciu Verchovnej rady. Čo stojí za prípadom Julie Tymošenkovej

Ako informovali zdroje vo Verchovnej rade, poslancom, ktorý nahrával rozhovory s Juliou Tymošenkovou a „prezradil“ ich NABU, bol poslanec zo…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Energetická ombudsmanka pre HS: Energopomoc je na štvorku, vláda urobila zásadné chyby

Občianske združenie Energetický ombudsman funguje okrem iného ako poradca v energetických otázkach, ľuďom tiež pomáha v oblasti dodávok energií, ale rieši aj…

14. 01. 2026 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov
.

Americkí vyjednávači Kushner a Witkoff majú plánovať stretnutie s Putinom v Moskve

Vyslanec Bieleho domu Steve Witkoff a zať amerického prezidenta Donalda Trumpa Jared Kushner údajne plánujú cestu do Moskvy, kde sa…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Premiér nespochybňuje ústavné právomoci generálneho prokurátora

Premiér Robert Fico nespochybňuje ústavné právomoci generálneho prokurátora Maroša Žilinku. Uviedol to v reakcii na Žilinkove rozhodnutie obrátiť sa na…

14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajine hrozí „obrovská diera“ v rozpočte

Vyhlásenie Ursuly von der Leyenovej o pridelení úveru pre Ukrajinu vo výške 90 miliárd eur predstavuje potenciálne veľmi veľký problém…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trump vyhlásil, že USA potrebujú Grónsko na vytvorenie systému „Golden Dome“

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že Spojené štáty potrebujú Grónsko na realizovanie protiraketového projektu „Golden Dome“ a vyzval NATO, aby…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

V EÚ rozhodujú, kto sa postaví Putinovi

V Európskej únii sa diskutuje o vymenovaní vyjednávača, ktorý sa postaví Putinovi. Na túto pozíciu sa zvažuje bývalý taliansky premiér…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prieskum: Voľby by vyhrali progresívci, v parlamente by boli aj Demokrati

Ak by sa parlamentné voľby konali v prvej polovici januára, vyhralo by ich hnutie Progresívne Slovensko so ziskom 20,8 percenta…

14. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Už sa bijú: ďalšia veľká akcia proti korupcii na Ukrajine

Julia Tymošenková, bývalá premiérka a stále jedna z vplyvných postáv kyjevskej politiky aj biznisu, teraz predpoludním potvrdila, že protikorupčný úrad…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tragédia na lyžovačke v Rakúsku. Lavína zabila 12-ročného českého chlapca

Tragicky sa skončila lyžovačka českej rodiny v rakúskom Bad Gasteine. Dvanásťročný chlapec zomrel po tom, čo ho strhla lavína. Ako…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Takto si užíval maďarský prezident v Paríži

Klára Dobrevová, predsedníčka opozičnej Demokratickej koalície , v utorok na online tlačovej konferencii oznámila, že sa im podarilo vysúdiť a…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Dôchodca Július Kubasák stojí pred súdom za schvaľovanie atentátu na premiéra

Na Špecializovanom trestnom súde , pracovisko Banská Bystrica, sa v stredu začal proces s Júliusom K., ktorý mal verejne schvaľovať…

14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Do boja sa zapojila ťažká mediálna artiléria: "Kuba sa od roku 1959 snaží zasadit USA smrtiaci úder"

USA, 14. januára 2026 - Nová americká invázia na Kubu mala už skôr nulovú pravdepodobnosť, ale po najnovšej analýze od…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Prečo by bola americká anexia Grónska zlou správou pre Čechov a Slovákov

Slovensko, 14. januára 2026 - Anexia Grónska Spojenými štátmi by vyzerala ako vzdialený arktický konflikt Dánska s USA. Pre Česko…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Generálny prokurátor napadol na ústavnom súde zmeny vo využívaní kajúcnikov

Generálny prokurátor Maroš Žilinka dnes na Ústavnom súde SR podal návrh na začatie konania o súlade novely Trestného poriadku, ktorá…

14. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Šatan novinárovi Denníka N: "Hráči s tou vojnou nič nemajú"

Šéf Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan a hlavný tréner národného tímu Vladimír Országh v stredu na tlačovej konferencii komentovali…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Harmonický rozvoj osobnosti človeka aj v treťom tisícročí? Ruský filozof vo svojom diele prináša unikátny návod

Slovensko, 14. januára 2026 - Kniha A. E. Usanina CESTOVNÝ PAS DO NOVÉHO SVETA ponúka unikátnu koncepciu harmonického rozvoja osobnosti…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Mysleli ste si, že ‚woke‘ končí? Brusel má iný plán

Európska komisia zverejnila svoje politické priority na rok 2026 a výsledok je ťažké zdôvodniť z akejkoľvek aspoň trochu realistickej perspektívy,…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Vyberte si zrkadlo, ktoré odhalí, ako sa vidíte

Tento test osobnosti skúma obraz seba samého a sebauvedomenie prostredníctvom inštinktívneho výberu jedného z troch zrkadiel: Staré, ručné alebo zrkadlo…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Prečo ruský S-500 Prometheus prekonáva všetko, čo má NATO

Rusko je o tri generácie pred USA v oblasti manévrovateľných hypersonických zbraní a tento náskok bol kľúčový pre vytvorenie systému…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Generácia X zachytená na fotografiách. Takto vyzeralo ich detstvo

Generácia X vyrastala v čase, keď detstvo patrilo uliciam, ihriskám a fantázii, nie obrazovkám. Voľnosť, špina na kolenách a návrat…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Boj proti “dezinformáciám” ako stabilná dotácia

Vláda cez Digitálnu koalíciu financovala aj StratCom fórum opozície

14. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

.

Viete prečo znova prichádza tento šialený “nápad’? Generál má odpoveď

Európska obrana ako výraz nemohúcnosti EÚ. To je priamy dôsledok nekompetentnosti európskych byrokratov. ..predovšetkým komisie, konštatuje vo svojom statuse generál…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Clintonovci odmietli vypovedať v Epsteinovom prípade. Našli si výhovorku

Bill Clinton a bývalá ministerka zahraničných vecí Hillary Clintonová odmietli vypovedať pred Výborom pre dohľad Snemovne reprezentantov USA, ktorý vyšetruje…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Gangy si vybavovali účty na ihrisku. Násilný útok stál život troch ľudí

Minulotýždňový ozbrojený útok v súkromnom rezidenčnom komplexe na ostrove Mocoli v pobrežnej provincii Guayas v Ekvádore stál život troch ľudí.…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Vo veku 55 rokov zomrela spisovateľka Jana Benková

Vo veku 55 rokov zomrela v utorok slovenská spisovateľka Jana Benková. Informáciu o jej úmrtí zverejnilo na svojom webe Slovenské…

14. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Szijjártó povedal, že kým je pri moci v Maďarsku súčasná suverénna národná vláda, Brusel určite nemôže poslať peniaze Maďarov na Ukrajinu. Preto v maďarských parlamentných voľbách 12. apríla pôjde o veľa.

15:40

Trump vyzval Dánsko, aby „okamžite vypadlo“ z Grónska

„NATO: Povedzte Dánsku, aby odtiaľ okamžite vypadlo! Dva psie záprahy (tak Trump skôr opísal dánsku obranu ostrova, pozn. red.) nestačia! Len USA to môžu urobiť!,“ napísal americký prezident a pridal odkaz na správu, že minulý rok dánska spravodajská služba varovala pred vojenskými zámermi Ruska a Číny vo vzťahu ku Grónsku a Arktíde.

Medzitým Dánsko naopak presúva vojská do Grónska, informuje stanica DR. Podľa údajov tejto televíznej stanice bola na ostrov najskôr vyslaná takzvaná predná skupina, ktorej úlohou je okrem iného zabezpečiť logistiku a prostredie na prijatie hlavných síl v budúcnosti.

Deň predtým dánsky minister obrany v parlamente oznámil rozšírenie prítomnosti dánskych vojakov v Grónsku.

15:28

Ministerstvo obchodu USA uviedlo, že americká vláda povolila Nvidii, aby Číne predávala svoje pokročilé čipy H200 používané v oblasti umelej inteligencie.

15:26

.

Časť tela, ktorú si pri kúpaní umyjete ako prvú, prezrádza vašu osobnosť

Časť tela, ktorú si pri sprchovaní umyjete ako prvú, môže prezradiť viac o vašej osobnosti, než by ste čakali. Ranné…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Sakra, proč?

Polovina občanské společnosti je to, že kritika směřuje zdola nahoru. Od lidí k politikům. Od lidí k vládě. Lid si…

14. 01. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

Dankovci s novelou narazili. Extrémizmus je horúci zemiak, aký nesmie byť zľahčovaný

Nie úplne neopodstatnená obava z avizovaných možností zmien Trestného zákona v súvislosti s extrémizmom a jeho prejavmi je nasledovná: Čo…

14. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Tento týždeň čaká von der Leyenovú ďalšie hlasovanie o nedôvere

Europarlamentná frakcia Patrioti pre Európu predloží tento týždeň nové hlasovanie o nedôvere voči von der Leyenovej

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Američania nadhodnocujú počty obetí v Iráne

Americké médiá na pozadí povestí o zámere Trumpa vyhlásiť začiatok vojenskej operácie proti Iránu zvyšujú odhady počtu mŕtvych účastníkov protestov…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Horňanský psychológ

Gustáv Murín

Marek Brna

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Erik Majercak

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov