Druhý summit Európskeho politického spoločenstva

NAŽIVO

Európska únia obvinila USA, že sa zdráhajú uzavrieť obchodnú dohodu a varovala Washington pred odvetnými opatreniami. Informujú agentúry Reuters a AP.

Včera 19:56

Rumunský parlament nepodporil opozičný návrh na vyslovenie nedôvery vláde premiéra Iliu Bolojana. Týkal sa s balíkom fiškálnych opatrení, ktorý má v krajine zvýšiť dane a znížiť tak rozpočtový deficit. Ten je v súčasnosti najvyšší spomedzi členských krajín Európskej únie. Informujú agentúry Agerpres a Bloomberg.

 

Včera 19:54

Julija Svyrydenková nominoval ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na post premiérky. Tá sa mu poďakovala za prejavenú dôveru. Súčasne oznámila, že v novej funkcii by navrhla ďalšie personálne zmeny vo vláde. Informujú agentúry AFP a Reuters.

Včera 19:21

Britská polícia oznámila, že pri nedeľňajšej havárií malého lietadla krátko po vzlietnutí z medzinárodného letiska Southend neďaleko Londýna zahynuli štyria ľudia. Informujú agentúry DPA a AP.

Včera 18:40

Všetci predávajúci majú mať od budúceho roka povinnosť umožniť kupujúcim platiť bezhotovostne. Konkrétny spôsob si určí predávajúci sám podľa charakteru predajného miesta, jednou z možností bude aj formou QR kódu cez bankovú aplikáciu. Vyplýva to z návrhu nového zákona o evidencii tržieb. To predložilo Ministerstvo financií SR do medzirezortného pripomienkového konania.

Včera 18:38

Južná Kórea sa usiluje dosiahnuť dohodu s USA do konca tohto mesiaca aspoň v zásadných bodoch, aby sa vyhla dôsledkom vysokých dovozných ciel, ktoré plánuje na produkty z ázijskej krajiny zaviesť americký prezident Donald Trump. Uviedla to agentúra Reuters. Tá sa odvolala na informácie juhokórejského vyjednávacieho tímu.

Včera 18:37

Nemecké firmy opúšťajú sociálnu sieť X prípadne na nej zverejňujú menej príspevkov. Ide o reakciu na angažovanie sa jej majiteľa Elona Muska v politike. Ukázal to prieskum, ktorý si objednala digitálna asociácia Bitkom. Informuje DPA.

Včera 18:36

Trump vyhlásil, že dodávky USA Ukrajine budú koordinované prostredníctvom NATO.

„Budeme vyrábať najlepšie zbrane, posielať ich do NATO, ktoré ich bude môcť odovzdať tretej krajine,“ vyhlásil Trump.

Včera 17:37

Trump začal stretnutie s generálnym tajomníkom NATO Rutteom, kde vystúpi s vyhlásením k Ukrajine.

Včera 17:36

Maďarsko nebude financovať nákup amerických zbraní pre Ukrajinu, vyhlásil minister zahraničných vecí Péter Szijjártó.

Trump skôr informoval, že USA môžu Ukrajine dodať zbrane typu Patriot a iné zbrane, ktoré zaplatia európske krajiny.

Pripomíname, že Maďarsko sa postavilo proti návrhu rozpočtu Európskej únie na roky 2028-34, ktorý počíta s vyčlenením 100 miliárd eur na podporu Ukrajiny vo vojne s Ruskom.

Včera 16:58

Zelenskyj oznámil, že navrhol ministerke hospodárstva Sviridenkovej, aby sa stala predsedníčkou vlády. „Očakávam predloženie programu činnosti novej vlády v najbližšom čase,“ napísal prezident.

Včera 16:30

Rusko je pripravené na tretie kolo rokovaní s Ukrajinou a čaká na návrh termínu, „ale Kyjev sa očividne neponáhľa“, vyhlásil Peskov.

Pripomíname, že Zelenskyj povedal, že rokovania zatiaľ nebudú, pretože ešte neboli dokončené výmeny, na ktorých sa strany dohodli skôr. Podľa ruských verejných zdrojov sa očakáva výmena ďalších 400 osôb.

Včera 16:22

Umelá inteligencia je už múdrejšia ako väčšina ľudí a o 5 rokov bude múdrejšia ako všetci ľudia dohromady, myslí si Elon Musk.

„AI je už oveľa múdrejšia ako väčšina ľudí, ale zatiaľ nie je múdrejšia ako ktorýkoľvek človek v čomkoľvek a je oveľa menej múdra ako skupina múdrych ľudí používajúcich počítače (t. j. „spoločnosť“). Ale bude múdrejšia. Pravdepodobne múdrejšia ako ktorýkoľvek človek v čomkoľvek za menej ako 2 roky a múdrejšia ako všetci ľudia dohromady približne za 5 rokov. Možno sa presvedčiť, že AI sa maximálne snaží hľadať pravdu, aj keď na ceste stretáva prekážky,“ vyhlásil Musk.

Včera 16:21
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Zelenskyj začal odpočítavať čas do porážky AFU

Opakovane ohlasovaná protiofenzíva Ukrajiny nakoniec pravdepodobne predsa bude

Druhý summit Európskeho politického spoločenstva
Na snímke Volodymyr Zelenskyj
❚❚
.

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyhlásil, že je pripravený začať protiofenzívu. Pripustil, že ukrajinské ozbrojené sily počas tejto operácie stratia veľký počet vojakov. Experti sa domnievajú, že po opakovaných sľuboch Kyjeva o spustení ofenzívy sa táto pravdepodobne uskutoční v lete, pretože to chcú USA. AFU, ktorá bude počas útoku používať metódy a taktiku NATO, sa však stane ľahkým cieľom pre ruskú armádu.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovore pre americký denník The Wall Street Journal povedal, že Kyjev je pripravený začať protiofenzívu. Podľa neho je možných niekoľko scenárov. “Ak mám byť úprimný, môže sa to stať rôznymi spôsobmi, úplne odlišnými spôsobmi. Ale chystáme sa to urobiť a sme pripravení,” povedal Zelenskyj.

Napriek tomu by ofenzíva stála príliš veľa, ukrajinské ozbrojené sily (AFU) by stratili veľký počet vojakov kvôli vzdušnej prevahe Ruska, je presvedčený Zelenskyj. Zároveň vyjadril ľútosť nad nedostatkom výzbroje. “Chceli by sme mať určité veci, ale nemôžeme čakať ďalšie mesiace,” dodal.

.

Deň predtým koordinátor pre strategickú komunikáciu v Rade Bieleho domu pre národnú bezpečnosť John Kirby uviedol, že Ukrajina dostala od Západu všetky potrebné zbrane na prechod do protiofenzívy.

Vladimir Rogov, šéf záporožského občianskeho hnutia “Sme s Ruskom”, v piatok uviedol, že ukrajinská armáda vytvorila údernú skupinu pre protiofenzívu na záporožskom úseku frontu a čaká na velenie. Podľa Rogova sú ruské jednotky pripravené odraziť útok nepriateľa a na ich ochranu bolo vybudovaných niekoľko línií hĺbkovej obrany. Je presvedčený, že pokus o ukrajinskú ofenzívu na juhu by bol pre Zelenského režim samovražedný.

Na Ukrajine v posledných mesiacoch. pravidelne ohlasovali prípravy na protiofenzívu. Predtým sa hovorilo, že sa začne na jar, ale nikdy k nej nedošlo. Samotný Zelenskyj poznamenal, že sa odložila pre nedostatok zbraní a munície. Koncom mája oznámil, že termín ofenzívy bol potvrdený.

V máji Rusko zintenzívnilo ostreľovanie ukrajinského územia raketami s plochou dráhou letu a bezpilotnými lietadlami. Zasiahnuté boli sklady zbraní, munície a paliva. Okrem toho boli zasiahnuté rozhodovacie centrá. Začiatkom tohto týždňa ruský prezident Vladimir Putin potvrdil správy o útoku na sídlo ukrajinskej vojenskej rozviedky.

Deň predtým počas spoločnej tlačovej konferencie s estónskym prezidentom Alárom Karisom Zelenskij odmietol hovoriť o čomkoľvek konkrétnom a zdôraznil, že “toto nie je film, ťažko je mi povedať, ako uvidíte protiútok”.

.

Valerij Zalužnyj, vrchný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl, informoval náčelníka generálneho štábu USA Marka Milleyho o plánoch kyjevského režimu na ofenzívu a požiadal ho o dodávky zbraní pre Ukrajinu. Biely dom poznamenal, že Ukrajina má v úmysle zaútočiť v lete a môže počítať s americkými zbraňami. Samotný Milley zdôraznil, že v tejto operácii sa neplánuje použitie amerických stíhačiek F-16 a tankov Abrams.

“AFU sa pripravuje na protiofenzívu. Zelenskyj a jeho velitelia sú na ňu pripravení. Kľúčové je, že bez ofenzívy nedostanú na jeseň budúceho roka finančné prostriedky zo Západu,” povedal bývalý senátor Franz Klincevič, líder celoruskej mimovládnej organizácie Ruský zväz afganských veteránov.

Klincevič tiež pripomenul hodnotenia amerických expertov, ktorí sú presvedčení, že akýkoľvek pokus Ukrajiny o ofenzívu sa zrúti a “skončí sa úplnou porážkou AFU”. “Straty budú kolosálne… Nepochybujem však o tom, že ofenzíva sa čoskoro začne. Dnes hlavnou hybnou silou pri dosahovaní výsledku, napodiv, nie sú armádne zbory, ale roty a práporné taktické skupiny v celom zázemí s následným rozvinutím smerov, kde bolo nájdené slabé miesto. Je to čisto taktika NATO,” hovorí Klincevič.

Rusko, ubezpečil expert, má možnosť zabrániť ukrajinským tankovým divíziám v začatí ofenzívy. “Na niektorých smeroch sa ofenzíva môže rozvinúť, ale bude lokalizovaná, všetko sa skončí porážkou ukrajinských formácií. Naše bojové letectvo, ktoré je praktick
y mimo dosahu ukrajinskej protivzdušnej obrany, bude ostreľovať ich tankové kolóny,” predpovedá Klincevič.

“AFU bude konať podľa americkej taktiky tesného kontaktu – údery v malých taktických skupinách po celom fronte pri hľadaní slabých miest.”

.

– povedal Alexander Makušin, člen Zväzu štátnych historikov a expert RVIO.

“Bol by som nesmierne rád, keby ruské velenie predstieralo slabosť a zatiahlo ukrajinských vojakov do palebného vreca… Použijeme celý súbor síl a prostriedkov. A tu sa vynára rozumná otázka: Potrebujú ukrajinské ženy, aby ich muži, bratia a otcovia umierali v neplodných útokoch? Veď aj tí najznalejší experti NATO tvrdia, že tieto útoky budú úplne zbytočné. Je potrebné zničiť desiatky a stovky tisíc životov ukrajinských mužov kvôli Zelenského PR?” – pýta sa historik.

Makušin je presvedčený, že namiesto útokov by Ukrajina mala uvažovať o nezúčastnenom štatúte a mierovom spolužití s Ruskom, ak je to ešte možné. V priebehu ŠVO sa postoj ruskej spoločnosti k Ukrajine zmenil. “Videli sme, že Ukrajina prešla od metód vedenia vojny k metódam teroru. Úder na Šebekino a ubytovacie centrum pre utečencov sú vojnové zločiny,” zdôraznil.

“Pri ofenzíve AFU od Zelenského nič nezávisí. Zelenského režim udržiavajú Spojené štáty. Ten šašo môže hovoriť, čo chce, ale rozhoduje kráľ a jeho vojnoví velitelia. Tento Zelenského rozhovor je určený pre vnútorný ukrajinský diskurz. Súdiac podľa informácií z messengerov a sociálnych sietí, medzi Ukrajincami rastie nespokojnosť s tým, že za geopolitické ambície pána Zelenského zomiera čoraz viac spoluobčanov bez viditeľného výsledku,” hovorí vojenský historik.

Zelenskyj sa podľa respondenta začal obávať osudu rumunského prezidenta Nicolae Ceausesca, ktorý upadol do nemilosti a bol zastrelený po zajatí spolu so svojou manželkou. “Tento strach núti Zelenského robiť takéto zvláštne vyhlásenia. Je mi však úplne jasné, že AFU bude vrhnutá do protiofenzívy. To bude odpoveď na otázku, na čo boli vynaložené peniaze Západu. Tí, ktorí presadzovali ukrajinský projekt v radoch amerického establišmentu, vrhnú do samovražedného útoku desaťtisíce Ukrajincov,” je presvedčený historik.

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.

ĎALŠIE Z HS

.

.

Blogy

Milan Šupa

Ivan Štubňa

Peter Lipták

Miroslav Urban

Dušan Hirjak

Matej Michalička

.
.
.

Očakávané Trupovo vyhlásenie k Ukrajine a Rusku. Vysvetlil aj svoju nespokojnosť s Putinom

Trump začal stretnutie s generálnym tajomníkom NATO Ruttem, kde vystúpi s vyhlásením k Ukrajine

14. 07. 2025 | Aktualizované 14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Dva plody z tohto druhu ovocia denne môžu posilniť zdravie čriev a bojovať proti vzniku rakoviny

Bežné ovocie prekonáva tradičné lieky na zápchu a problémy so zdravím čriev. Konzumácia dvoch kusov konkrétneho druhu ovocia denne vás…

15. 07. 2025 | Zaujímavosti | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 07. 2025 | Zaujímavosti | 4 min. čítania | 0 komentárov

Najslabší ministri aktuálnej vlády

Pozreli sme sa na činnosť jednotlivých ministrov aktuálnej, už štvrtej vlády Roberta Fica a vybrali sme piatich, ktorí sa nám…

15. 07. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
15. 07. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

V Amerike sa začína miliardový proces – Mark Zuckerberg je pred súdom

V americkom Wilmingtone sa dnes začína miliardový proces týkajúci sa údajov spoločnosti Cambridge Analytica a gigantu sociálnych médií Meta. Generálny…

14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Vylepšite svoj počítač s lacnou sadou MS Office a operačným systémom Windows: Ušetrite viac ako 90 %! Všetky originálne digitálne licenčné kľúče za najlepšie ceny!

Množstvo podnikov a firiem naďalej využíva cloudové služby, kancelársky balík pre stolné počítače preto zostáva naďalej neodmysliteľnou súčasťou mnohých pracovných…

15. 07. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 07. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Prečo dal Trump Putinovi 50 dní

Čo teda Trump povedal vo svojom vyhlásení o Rusku?

14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina má novú premiérku

Po oficiálnom oznámení, že kabinet bude viesť ministerka hospodárstva Julia Svyrydenko, pripomenieme si posledné špekulácie o tom, aké ďalšie zmeny…

14. 07. 2025 | Aktualizované 14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Aktualizované 14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Toto už je cez čiaru!

Najnovšie správy z Gazy hovoria o tom, ako izraelský nálet zabil ďalších 27 ľudí. Medzi nimi boli opäť aj ženy…

14. 07. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ševčovič tvrdí, že Trumpov list Európu zaskočil

Obchod medzi EÚ a USA bude „prakticky nemožný“, ak Trump zavedie 30-percentné clá, ako hrozí urobiť od 1. augusta. Vyhlásil to…

14. 07. 2025 | Aktualizované 14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Aktualizované 14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Voliči koalície sú chytení v pasci

O pár mesiacov to budú už dva roky, čo je aktuálna Ficova vláda pri moci. Bude to teda polovica volebného cyklu.…

14. 07. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Zničiť Európsku úniu. Prečo Trump tlačí na EÚ clami a ako to ovplyvní vojnu na Ukrajine?

Na pozadí očakávaného pondelkového vyhlásenia Trumpa o vojne na Ukrajine sa do úzadia ukrajinského a ruského informačného priestoru dostalo rozhodnutie…

14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Rusko má v úmysle v nasledujúcich dvoch mesiacoch zintenzívniť svoju ofenzívu

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

14. 07. 2025 | Aktualizované 14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Aktualizované 14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov

Odpoveď progresívnym fanatikom: Úplne zastavenie dovozu ruského plynu bude pre Slovensko likvidačné

Úplné zastavenie dovozu ruského plynu znamená likvidáciu pre slovenské hospodárstvo, domácnosti i priemysel. Je o tom presvedčený Úrad pre reguláciu…

14. 07. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Nemecký minister obrany vyzýva zbrojárske firmy: Dodávajte, nesťažujte sa!

Nemecký minister obrany Boris Pistorius v rozhovore pre britský denník Financial Times vyzval zbrojárske firmy, aby splnili svoje záväzky a…

14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Fiala píše Ficovi list. Moralizuje a poučuje slovenského premiéra

Český premiér Petr Fiala vyzval predsedu slovenskej vlády Roberta Fica, aby Slovensko prehodnotilo svoj postoj k 18. balíčku sankcií Európskej…

14. 07. 2025 | Aktualizované 14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Aktualizované 14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

NATO je pripravené otvoriť „druhý front“

Politický paradox: útokom na Gruzínsko Európska únia nahráva Rusku. Situáciu na bojovom poli Zakaukazka, kde sa vedie tichá hybridná vojna…

14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kaliňák: Ešte nie je jasné, aké tanky Slovensko nakúpi, do úvahy pripadajú tri možnosti

Ešte nie je jasné, aké tanky Slovensko nakúpi, do úvahy pripadajú tri možnosti. Ako uviedol minister obrany Robert Kaliňák pre…

14. 07. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Huliak a Ľupták: “Poslancovi Ľuptákovi podpálili dom úmyselne, máme znalecký posudok”

Rudolf Huliak a Pavol Ľupták zo Strany vidieka v spoločnom videu tvrdia, že januárový požiar v dome poslanca Ľuptáka bol…

14. 07. 2025 | Aktualizované 14. 07. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Aktualizované 14. 07. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Putin vysvetľuje, čo skutočne rozdelilo Rusko a Západ

Prezident Vladimir Putin sa v doteraz nezverejnenej časti rozhovoru pre dokumentárny film vyjadril ku koreňom rozporov medzi Západom a Moskvou.…

14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Krajina smrti: čo zostalo tam, kde Ukrajina vtrhla do Ruska. Novinárka New York Times nahnevala Ukrajinu

Novinárka New York Times Nanna Heitmann strávila šesť dní s ruskou jednotkou „Achmat“ pri Sudži a uverejnila o tom reportáž.…

14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Do Dobšinského potoka spadlo dieťa, nepodarilo sa ho zachrániť

Hasiči z Dobšinej boli v pondelok vyslaní k topiacemu sa dieťaťu, ktoré spadlo do Dobšinského potoka. Napriek snahe hasičov a…

14. 07. 2025 | Aktualizované 14. 07. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Aktualizované 14. 07. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Na Slovensku chce aktuálne vzniknúť deväť nových politických strán – má za nimi stáť košický primátor aj známy konkurzný právnik

Na Slovensku chce aktuálne vzniknúť deväť nových politických strán. Oznámenia o zbere potrebných podpisov sú zverejnené na webstránke Ministerstva vnútra…

14. 07. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Sú to krutí byrokrati posadnutí mocou. Kto ťahá za nitky v pozadí Ursuly von der Leyen

Navonok riadi Európsku úniu železnou rukou cisárovná Ursula, avšak za silnou ženou sa skrýva nenápadný vplyvný muž…

14. 07. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Bývalého reprezentanta Španielska zadržali, v šatni si nelegálne nakrúcal maloletých

Bývalý brankár španielskej vodnopólovej reprezentácie Pepe Motos bol zadržaný pre podozrenie z nelegálneho nahrávania maloletých v šatni klubu Club Natació…

14. 07. 2025 | Šport | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Šport | 1 min. čítania | 0 komentárov

Von der Leyenová u obyvateľov strednej Európy pohorela

Minulý týždeň Európsky parlament hlasoval o návrhu na vyslovenie nedôvery predsedníčke Európskej komisie Ursule von der Leyenovej, ktorý nakoniec neprešiel.…

14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Napätie v Španielsku, po brutálnom napadnutí dôchodcu migrantmi, cez víkend eskalovalo

Napätie medzi Španielmi a migrantmi z Maroka v južnom španielskom meste Torre-Pacheco cez víkend eskalovalo. Vlnu násilia vyvolal incident zo stredy, pri…

14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Dôvody deformácie našich dejín? A niečo o múzejníctve

Mnohokrát čítam a počúvam konštatovania, že Sloveni si nevšímajú svoje dejiny. Myslím si, že jeden z dôvodov je aj to,…

14. 07. 2025 | Z domova | 12 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Z domova | 12 min. čítania | 0 komentárov

Azerbajdžanskí žoldnieri v ukrajinskej armáde: dlhy treba platiť

Azerbajdžan, 14. júla 2025 - Niektoré nedávne udalosti naznačujú, že Západ sa snaží rozbehnúť ďalší front hybridnej vojny proti Rusku…

14. 07. 2025 | 0 komentárov

Fiala, Fiala. Tak už to vzdajte!

Chcú nám odstaviť ruský plyn a na oplátku nič za to. Teraz dokonca píše český premiér výzvu tomu nášmu…

14. 07. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Európska únia obvinila USA, že sa zdráhajú uzavrieť obchodnú dohodu a varovala Washington pred odvetnými opatreniami. Informujú agentúry Reuters a AP.

Včera 19:56

Rumunský parlament nepodporil opozičný návrh na vyslovenie nedôvery vláde premiéra Iliu Bolojana. Týkal sa s balíkom fiškálnych opatrení, ktorý má v krajine zvýšiť dane a znížiť tak rozpočtový deficit. Ten je v súčasnosti najvyšší spomedzi členských krajín Európskej únie. Informujú agentúry Agerpres a Bloomberg.

 

Včera 19:54

.

Pretekárska beštia z Talianska: Lamborghini Temerario GT3

14.07.2025 Redakcia Auto trendy (Foto: youtube.com/@VisionEffecttvTR Talianska automobilka Lamborghini predstavila svetu svoj najnovší pretekársky špeciál s označením Temerario GT3. Tento…

14. 07. 2025 | 0 komentárov

Polícia zadržala osobu podozrivú z útoku na chlapca v centre Bratislavy

Polícia zdržala osobu dôvodne podozrivú zo spáchania bodného útoku na 17-ročného chlapca v noci zo soboty na nedeľu (13. 7.)…

14. 07. 2025 | Aktualizované 14. 07. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Aktualizované 14. 07. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Optická ilúzia: To, čo uvidíte ako prvé, odhalí vaše najhlbšie životné túžby

Optická ilúzia: To, čo uvidíte ako prvé, odhalí vaše najhlbšie životné túžby. Optické ilúzie sú osvedčeným nástrojom na pochopenie fungovania…

14. 07. 2025 | 0 komentárov

Efekt Rachel Zeglerovej: Ako Hollywood prichádza o divákov kvôli niekoľkým politickým komentárom „celebrít“

Hollywoodske hviezdy využívajú filmové premiéry na presadzovanie svojich politických cieľov. Novinár Christian Toto pre denník Daily Wire priblížil, čo sa…

14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Kam miznú? Bill Gates po sľube, že nezomrie ako boháč, zahodil za týždeň 51 miliárd dolárov

Len za niekoľko dní Gates znížil svoje čisté imanie o neuveriteľných 51 miliárd dolárov – takmer 30 % svojho zostávajúceho…

14. 07. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 07. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

ĎALŠIE Z HS

.

Blogy

Milan Šupa

Ivan Štubňa

Peter Lipták

Miroslav Urban

Dušan Hirjak

Matej Michalička

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov