Rast kapacít slnečných elektrární o 9,65 GW v priebehu jedného štvrťroku je takmer rovnako veľký ako rast amerických kapacít v celom minulom roku. V roku 2017 produkcia elektriny zo solárnych panelov v USA stúpla o 10,65 GW. V prípade Číny ide o 22% rast v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roku.
V Pekingu tiež oznámili, že sa im podarilo znížiť straty v prenose elektriny vyrobenej z obnoviteľných zdrojov. Tieto straty sú spôsobené tým, že slnečné elektrárne sú zle napojené do distribučnej sústavy. V prvých troch mesiacoch tohto roku sa straty znížili o viac než polovicu v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roku.
Solar Pandas. These two creatures are formed by solar panels at the Panda Green Energy power plant in Datong, Shanxi Province, northern China. A solar farm that covers roughly 1,500 acres and includes an education center to teach children about sustainable and renewable energy pic.twitter.com/AAUXngbH19
— MapScaping (@MapScaping) 28. apríla 2018
Potom, čoo v minulom roku americký prezident Donald Trump odstúpil od Parížskej dohody, vodca Čínskej ľudovej republiky Si Ťin-pching oznámil, že sa jeho krajina postaví do čela boja proti zmenám klímy, upozornil portál.
Čína však naďalej zostáva najväčším zdrojom skleníkových plynov na svete a mnohé čínske mestá trpia silným znečistením. V roku 2017 malo uhlie 60% podiel v čínskom energetickom mixe, zatiaľ čo v roku 2010 tento podiel činil 80 %. Rast výroby elektriny však naďalej udržuje dopyt po uhlí, ktorý v roku 2017 stúpol o 0,4 %.