„Dúfam, že všetkým je jasné, že sankcie proti Severnému prúdu 2 súvisia predovšetkým s otázkou tranzitu cez Ukrajinu. Existuje tiež všeobecnejšia filozofická otázka ohľadom obmedzeného počtu dodávateľov plynu do Európy… Členské štáty EÚ to tiež znepokojuje… Iný postoj má Nemecko a možno Rakúsko. Avšak ostatní, s ktorými som hovoril, si prajú mať alternatívu Severného prúdu 2. Či už ide o Trans adriatický plynovod (TAP), alebo o skvapalnený plyn z USA. Čo sa týka rečí o tom, že Američania sú proti Severnému prúdu 2 len preto, že chcú dodávať Európe viac skvapalneného plynu… Je to nezmysel. Keby to tak bolo, nepodporovali by sme Transjadranský plynovod,” povedal Perry.
Na poznámku novinára, že sa kapacita Transjadranského plynovodu nedá porovnať so Severným prúdom 2, Perry odpovedal, že „nie je správne hovoriť o tom, že chceme zastaviť Severný prúd 2 len preto, aby sme predávali viac skvapalneného plynu”. Zdôraznil, že „ďalšie aktivity Ruska ohľadom tranzitu plynu cez ukrajinské územie majú veľký význam”.
Na poznámku o tom, že prezident RF Vladimir Putin neraz hovoril o zachovaní časti tranzitu, odpovedal americký minister energetiky lakonickým „uvidíme”.
Perry tiež okomentoval výrok novinára o tom, že ako v Rusku, tak v Nemecku a Rakúsku prevláda názor, že sa USA snažia zastaviť Severný prúd 2 len preto, aby mohli zabrať Rusku časť európskeho trhu. Podľa jeho slov „má 26 ostatných krajín EÚ iný názor” a „prajú si americký skvapalnený plyn”. Perry sa domnieva, že jeden zdroj energie je riskantný z hľadiska prerušenia dodávok kvôli prírodným kataklyzmám alebo z politických dôvodov.