Podľa agentúry DPA to v sobotu oficiálne oznámilo ministerstvo vnútra v Káhire s tým, že podozrivých zadržali v rámci dvoch policajných akcií.
Polícia urobila záťah v jednom úkryte provincii Mansúra, severovýchodne od hlavného mesta Káhira. V jeho priestoroch malo päť členov Moslimského bratstva plánovať konkrétne kroky vedúce k “vzbure a násiliu”, dodalo ministerstvo.
Šiesteho podozrivého, u ktorého sa našli delobuchy a zábleskové granáty, zadržali v severoegyptskej provincii Šarkíja. Ministerstvo nespresnilo, kedy konkrétne k týmto zatýkaniam došlo.
Egypt považuje Moslimské bratstvo za teroristickú organizáciu od roku 2013, keď armáda zvrhla režim prezidenta Muhammada Mursího, popredného činiteľa v tejto islamistickej organizácii. Na čele vojenského prevratu stál súčasný prezident Abdal Fattáh Sísí.
Prezidentské voľby v Egypte sú naplánované na 26.-28. marca.