Bratislava 11. augusta 2014 (TASR/HSP)
Počnúc sezónou 2014/2015 schválili nový hrací model súťaže
V utorok a v stredu 12., resp. 13. augusta sú na programe zápasy 2. kola 46. ročníka Slovenského pohára vo futbale – Slovnaft Cupu 2014/2015. Do hry sa dostane už aj jedenásť fortunaligistov, len majstrovský Slovan Bratislava aj pre povinnosti v play off Ligy majstrov má zápas s FO ŠK Modranka odložený na neurčito.
Počnúc sezónou 2014/2015 schválili nový hrací model súťaže, ktorého ciele a zámery sú zatraktívnenie najvyššej pohárovej súťaže vo futbale, rozšírenie pohárového futbalu aj do nižších súťaží v rámci regiónu, prilákanie nových marketingových partnerov či zvýšená medializácia a divácky záujem.
Stretnutia 2. kola sa hrajú jednokolovo, v prípade remízy sa nepredlžuje, ale hneď nasleduje rozstrel zo značky pokutového kopu.
Program 2. kola Slovenského pohára – Slovnaft Cupu 2014/2015:
utorok 12. augusta:
16.00 FK CSM Tisovec – Partizán Bardejov
16.30 TJ Tatran Bytčica – FK Dukla Banská Bystrica
16.30 FO Kinex Bytča – MFK Dolný Kubín
16.30 ŠK FUTURA – MFK Lokomotíva Zvolen
16.30 ŠK Slovan Šimonovany-Partizánske – ViOn Zlaté Moravce
17.00 FK Karpaty Limbach – MFK Skalica
17.00 FK Stupava – ŠK Senec
17.00 TJ Rovinka – AFC Nové Mesto nad Váhom
17.00 OFK Slovan Poproč – Slavoj Trebišov
17.30 FK Lamač Bratislava – FK Slovan Duslo Šaľa
19.00 TJ Gabčíkovo – FK Senica
streda 13. augusta:
16.30 OŠK Baník Stráňavy – MŠK Rimavská Sobota
16.30 FK Slovenské Ďarmoty – MŠK Fomat Martin
16.30 TJ Máj Ružomberok-Černová – TJ Stráža
16.30 MFK Spartak Hriňová – MFK Nová Baňa
16.30 TJ Družstevník Liptovská Štiavnica – FK Rakytovce
16.30 MFK Detva – OFK Teplička nad Váhom
16.30 FK-34 Brusno-Ondrej – Spartak Trnava
16.30 ŠK Závažná Poruba – FK Čadca
16.30 TJ Jednota Málinec – TJ Tatran Oravské Veselé
16.30 MŠK Kysucké Nové Mesto – ŠK Tvrdošín
16.30 MŠK Námestovo – MFK Košice
16:30 JUPIE Podlavice Badín – ŠK Javorník Makov
16.30 MFK Žarnovica – TJ Tatran Krásno nad Kysucou
16.30 TJ ŠK Kremnička – MFK Ružomberok
16.30 FK Pokrok SEZ Krompachy – FK Poprad
16:30 FK TJ Lokomotíva ŠM Michaľany – 1. FC Tatran Prešov
16.30 MFK Spartak Medzev – FK Spišská Nová Ves
16.30 Družstevník Veľký Horeš – MFK Tatran Liptovský Mikuláš
16.30 FK Čaňa – FC Lkomotíva Košice
16.30 ŠK Strážske – AS Trenčín
16.30 OFK SIM Raslavice – MŠK Tatran Spišské Vlachy
16.30 ŠK Štrba – MFK Zemplín Michalovce
16.30 TJ FK Vyšné Opátske – ŽP Šport Podbrezová
16.30 SP MFK Rožňava – FTC Fiľakovo
16.30 FK LAFC Lučenec – ŠKM Liptovský Hrádok
16.30 FK Tatran Zámutov – TJ Slavoj Kráľovský Chlmec
16.30 Jednota Sokol Chocholná-Velčice – FKS Nemšová
16.30 OK Častkovce – OTJ Palárikovo
16.30 MFK Nová Dubnica – FK Kolárovo
16.30 FK Močenok – ŠK LR CRYSTAL
16.30 Čermáňsky FK Nitra – FKM Nové Zámky
16.30 TJ Družstevník Veľké Ludince – FK Spartak Vráble
16.30 TJ Slavoj Boleráz – FK POHRONIE Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa
16.30 MFK Topvar Topoľčany – MŠK Thermál Veľký Meder
16.30 KFC Kalná nad Hronom – TJ Slovan Čeľadice
17.00 ŠK Šenkvice – FK Rača Bratislava
17.00 FK Slovan Ivanka pri Dunaji – FC ŠTK 1914 Šamorín
17.00 ŠFK Prenaks Jablonec – OFK Dunajská Lužná
17.00 FK ŠK Danubia Bratislava – ŠK Lozorno FO
17.00 ŠK Svätý Jur – FC Rohožník
17.00 PŠC Pezinok – MFK Dubnica nad Váhom
17.00 ŠK Vrakuňa Bratislava – Spartak Myjava
17.00 OŠK Slovenský Grob – FK Inter Bratislava
17.00 Lokomotíva Devínska Nová Ves – FK Slovan Most pri Bratislave
17.00 ŠK Báhoň – ŠK Bernolákovo
17.00 MŠK Kráľová pri Senci – MŠK Žilina
17.00 FC Baník Horná Nitra A – ŠK Šurany
17.00 MŠK Slovan Trenčianske Teplice – FC Ružinov Bratislava
17.00 MFK Vrbové – FC Nitra
17.30 FK Vajnory – ŠKF Sereď
17.30 TJ Partizán Domaniža – FK DAC 1904 Dunajská Streda
Ďalšie zápasy 2. kola:
20. augusta:
17.00 MFK Veľké Kapušany – FK Bodva Moldava nad Bodvou
odložený na neurčito: FO ŠK Modranka – ŠK Slovan Bratislava
ru