NAŽIVO

Mier na Ukrajine si vyžaduje ochotu Ruska dosiahnuť ho, uviedol kanadský premiér Mark Carney. Na stretnutí s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským v kanadskom Halifaxe tiež oznámil ďalšiu ekonomickú pomoc pre Kyjev vo výške 2,5 miliardy dolárov.

19:16

Približne 50.000 rodín v Kyjeve má po ruskom útoku obnovené dodávky elektrickej energie, uviedla najväčšia súkromná energetická spoločnosť na Ukrajine DTEK.

19:06

Ruská protivzdušná obrana v priebehu troch hodín zneškodnila 111 ukrajinských dronov v šiestich oblastiach vrátane Moskovskej. 

18:35

Tisíce domácností vo Švédsku zostali bez elektriny v dôsledku zimnej víchrice. V meste Sandviken prišiel o život muž, ktorého zasiahol padajúci konár stromu. V častiach krajiny ráno namerali rýchlosť vetra dosahujúcu takmer silu hurikánu.

18:35

Iránsky prezident Masúd Pezeškiján tvrdí, že Spojené štáty, Izrael a Európa vedú „totálnu vojnu“ proti jeho krajine. Uviedol to v rozhovore.

18:34

Generálny tajomník OSN António Guterres privítal dohodu o prímerí, ktorú oznámili Thajsko a Kambodža s cieľom ukončiť niekoľkotýždové pohraničné potýčky.

17:54

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu odcestuje do Spojených štátov a sa na Floride stretne s americkým prezidentom Donaldom Trumpom.

17:53

Cieľom amerických útokov v Nigérii boli militanti organizácie Islamský štát zo Sahelu, ktorí boli v krajine, aby spolupracovali s džihádistickou skupinou Lakurawa a gangmi banditov, vyhlásil hovorca nigérijského prezidenta.

17:52

Zemetrasenie s magnitúdou 6,6 zasiahlo severovýchodné pobrežie Taiwanu, oznámil americký geologický ústav USGS. Úrady v ostrovnej krajine zatiaľ nehlásili obete ani škody.

17:52

Zavedenie nového automatizovaného systému EÚ pre kontroly občanov tretích krajín na hraniciach vníma Európska komisia po dva a pol mesiaci pozitívne. Pomocou Systému vstup/výstup dosiaľ odhalili približne 100 prípadov podvodov s totožnosťou.

17:51

Pozostatky náčelníka líbyjského generálneho štábu Muhammada Alího Ahmada al-Haddada a jeho poradcov, ktorí zahynuli pri leteckej nehode neďaleko Ankary, budú repatriované.

17:50

Veliteľ a zakladateľ Ruského dobrovoľníckeho zboru Denis Kapustin, bojujúci na strane Ukrajiny, zahynul pri útoku v Záporožskej oblasti.

15:57

Islamistické milície aš-Šabáb budú bojovať proti všetkým pokusom Izraela „získať alebo využívať časti“ Somalilandu. Táto skupina napojená na teroristickú sieť al-Káida tak reagovala na piatkové rozhodnutie Izraela formálne uznať nezávislosť Somalilandskej republiky – odštiepeneckého regiónu Somálska, pričom tak urobil ako prvá krajina sveta.

15:57

Švajčiarsko by sa nedokázalo brániť proti rozsiahlejšiemu útoku a musí zvýšiť vojenské výdavky vzhľadom na rastúce riziká zo strany Ruska, uviedol veliteľ švajčiarskych ozbrojených síl Thomas Süssli.

15:55

Otvorením diaľnice D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala s tunelom Višňové sa podľa ministra dopravy Jozefa Ráža (nominant Smeru-SD) môže definitívne vyriešiť jeden z najväčších dopravných problémov Slovenska. „Časová úspora pri prejazde tunelom Višňové bude rádovo v desiatkach minút oproti súčasnej trase popod Strečno,“

14:29

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odletel do Spojených štátov na rokovanie s americkým prezidentom Donaldom Trumpom. Po ceste má naplánovanú aj zastávku v Kanade, kde sa stretne s premiérom Markom Carneym a absolvuje videohovor so spojencami z Európskej únie.

14:28

Európska únia v sobotu privítala dohodu o prímerí medzi Kambodžou a Thajskom, ktorá ukončí týždne trvajúce pohraničné potýčky medzi týmito susednými krajinami. Hovorca EÚ pre zahraničnú politiku Anouar El Anouni vyzval obe strany, aby dohodu „implementovali v dobrej viere“. Vysoký komisár Organizácie Spojených národov pre ľudské práva Volker Türk vyjadril nádej, že prímerie povedie k budovaniu mieru.

14:28

Talianska polícia zadržala sedem ľudí, ktorí vyzbierali milióny eur pre palestínske militantné hnutie Hamas. Polícia taktiež vydala zatýkacie rozkazy na dve osoby nachádzajúce sa mimo Talianska.

14:27

Stovky smútiacich sa zhromaždili pred mešitou v sýrskom meste Homs deň po bombovom útoku, ktorý si vyžiadal osem obetí a 18 zranených. 

14:24

Trump si myslí, že počas nedeľnej návštevy Zelenského je šanca na konečné vyriešenie vojny na Ukrajine, ale pripustil, že sa to nemusí stať.

„No, myslím si, že máme celkom dobré šance. Myslím si, že to chcú urobiť teraz, a myslím si, že Rusko to tiež chce urobiť. Ale vždy, keď to chce jedna strana, druhá to nechce,“ vyhlásil Trump v komentári pre denník New York Post.

12:32

Donald Trump prijme na Floride Vladimíra Zelenského bez účasti lídrov z EÚ, informuje CNN s odvolaním sa na zdroje.

Pripomíname, že viaceré médiá skôr písali, že Európania sa stretnutia zúčastnia. Ako však vidíme, táto informácia sa nepotvrdila.

12:20

Dôchodca so 40 rokmi dôchodkového poistenia a priemerným zárobkom, ktorému bol dôchodok priznaný v roku 2023, má o približne 13 % (takmer 100 eur mesačne) vyšší dôchodok než rovnaký dôchodca, ktorý do dôchodku odišiel v roku 2025. Dôvodom je vysoká inflácia, ktorá sa premietla do prvej valorizácie dôchodku. To sa prejavilo v rekordnom počte 72.000 žiadostí o predčasný dôchodok v rokoch 2023 a 2024.

12:09

Tento rok sa podarilo prijať v rámci Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR veľa kľúčových zmien a opatrení. Od reformy financovania sociálnych služieb cez podporné opatrenia na trhu práce až po odstránenie 20-ročnej diskriminácie matiek, ktoré mali z dôvodu starostlivosti o deti na materskej a rodičovskej dovolenke nižšie dôchodky.

12:08

Rok 2025 bol pre chovateľov veľmi náročný, najmä z pohľadu zdravotných rizík v chovoch hydiny. 

12:08
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Útočník v letovisku Hurgada pobodal 6 turistiek. Dve Nemky útok neprežili, ďalšie štyri sú zranené, medzi zranenými je aj Češka

Šesť turistov rôznych národností utrpelo dnes v egyptskom letovisku Hurgada pri Červenom mori zranenia po tom, ako na nich v hoteli zaútočil muž ozbrojený nožom. Informuje o tom agentúra AP s odvolaním sa na egyptské ministerstvo vnútra. Útočník bol bezprostredne po incidente zatknutý.

❚❚
.

Na základe prvotného vyšetrovania sa ukázalo, že muž prenikol do hotela plávaním z priľahlej pláže a následne zaútočil na turistov. Motív jeho konania nebol bezprostredne známy. Zranených previezli do miestnej nemocnice. Ministerstvo vnútra bezprostredne neposkytlo ďalšie informácie ani údaje o národnosti obetí.

Útok prišiel iba niekoľko hodín po tom, ako údajní islamistickí militanti zastrelili v meste Gíza piatich policajtov. Organizácia Islamský štát sa prihlásila k samovražednému bombovému útoku na vojenské stanovište na severovýchode Sinajského polostrova, pri ktorom 7. júla zahynulo najmenej 23 egyptských vojakov.

Dve ukrajinské ženy zahynuli, informuje o tom agentúra DPA. Ďalšie štyri ženy utrpeli zranenia – tri boli zo Srbska a jedna z Poľska, dopĺňa agentúra AP. Ministerstvo vnútra potvrdilo, že muž sa dostal do hotela plávaním z priľahlej pláže. Motív jeho konania nebol bezprostredne známy.

.

 

Pretrvávajú nejasnosti okolo totožnosti obetí útoku

O totožnosti obetí prichádzajú protichodné informácie. Ako informovalo internetové vydanie nemeckého denníka Bild s odvolaním sa na Muhammada Hamzáwího, predstaviteľa egyptských bezpečnostných zložiek v regióne Červeného mora, útočník pripravil o život dvoch občanov Nemecka. Medzi zranenými majú byť Česi a Arméni.

Ruské médiá informovali s odvolaním sa na konzulát krajiny v Egypte o jednej zranenej ruskej turistke. Egyptský rezort vnútra predtým podľa tlačovej agentúry DPA uviedol, že všetky obete útoku boli ženy a že medzi zranenými sú turistky rôznych národností.

Nožom ozbrojeného muža krátko po incidente zadržali. Egyptské ministerstvo vnútra potvrdilo, že útočník priplával na hotelovú pláž z neďalekej verejne dostupnej pláže. Motív jeho konania naďalej nie je známy.

.

 

Totožnosť obetí útoku  je stále nejasná

Aj 36-ročná turistka z Česka je medzi zranenými. Ako vyplýva z informácií, ktoré priniesli Česká televízia a internetový server Novinky.cz s odvolaním sa na veľvyslankyňu ČR v Egypte Veroniku Kuchyňovú Šmigolovú, občianka ČR je s ľahkým zranením na nohe hospitalizovaná v miestnej nemocnici a mieri za ňou český diplomat z Káhiry.

Ďalšími zranenými by mali byť turistky z Arménska, Ruska a Ukrajiny, aj keď sa pôvodne hovorilo o zranených Srbkách a Poľke. V metropolách Poľska, Srbska a Ukrajiny však oficiálne zdroje o poškodených krajanoch v Hurgade nevedia.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR nemá informácie, že by boli v egyptskej Hurgade napadnutí aj slovenskí turisti. Pre TASR to uviedol na margo dnešného útoku riaditeľ tlačového odboru rezortu diplomacie Igor Skoček.

.

“Slovenský zastupiteľský úrad v Káhire je v kontakte s miestnymi úradmi a políciou. Kontaktovali sme aj delegátov cestovných kancelárií v danej oblasti a podľa aktuálnych údajov v danom hoteli nie sú ubytovaní slovenskí občania,” uzavrel Skoček s tým, že vo formulári na stránke MZV sa k dnešnému dňu zaregistrovalo 1677 Slovákov dovolenkujúcich v Egypte.

Naďalej nie je jednoznačne potvrdená totožnosť dvoch žien, ktoré útočník ubodal na pláži jedného z miestnych hotelov. Pôvodné informácie hovorili o dvoch ukrajinských turistkách, egyptské bezpečnostné zdroje však neskôr zmienili, že obe zavraždené boli nemeckými občiankami.

Ministerstvo zahraničných vecí v Berlíne, ktoré upozornilo na zvýšené riziko teroristických útokov a nebezpečenstvo únosov cudzincov v Egypte, nevylúčilo, že obete môžu pochádzať zo spolkovej republiky, avšak predbežne to ani nepotvrdilo.

Veľmi rôznorodé sú aj správy o samotnom priebehu útoku, respektíve útokov na plážach dvoch rozličných hotelov.
Obeťami útoku nožom v letovisku Hurgada sú dve Nemky

Smrť dvoch nemeckých turistiek a štyroch zranených si vyžiadal piatkový útok muža, ktorý s nožom vyčíňal v egyptskom letovisku Hurgada. S odvolaním sa na egyptskú štátnu agentúru o tom informovala agentúra DPA.

Egyptské bezpečnostné zdroje pôvodne informovali, že útočník ubodal na pláži v miestnom hoteli dve Ukrajinky.

Ministerstvo zahraničných vecí v Berlíne zatiaľ stále nepotvrdilo ani nevylúčilo, že obete môžu pochádzať z Nemecka.

Egyptské súkromné noviny priniesli informáciu, že medzi štyrmi zranenými ženami by mali byť dve turistky z Arménska, jedna Češka a Ukrajinka.

Páchateľa, ktorý na hotelovú pláž priplával z vedľajšej pláže, krátko po čine zadržali. Motív útoku je stále neznámy.

Česká televízia a internetový server Novinky.cz s odvolaním sa na veľvyslankyňu ČR v Egypte Veroniku Kuchyňovú Šmigolovú krátko po incidente potvrdili, že medzi zranenými je aj 36-ročná turistka z Česka. Občianku ČR s ľahkým zranením na nohe hospitalizovali v miestnej nemocnici.

.

 

Berlín potvrdil, že obeťami útoku nožom v Hurgade sú dve Nemky

Nemecké ministerstvo zahraničných vecí potvrdilo dnes smrť dvoch turistiek z Nemecka pri piatkovom útoku nožom v egyptskom letovisku Hurgada. S odvolaním sa na hovorkyňu rezortu o tom informovala tlačová agentúra DPA.

V Berlíne predpokladajú, že išlo o cielený útok na turistov. “Podľa všetkého, čo vieme, mal tento čin zasiahnuť zahraničných turistov – je to mimoriadne zákerný a trestuhodný čin, ktorý nás zarmútil, zdrvil a rozhneval,” dodala hovorkyňa.

Útočník, ktorý na hotelovú pláž priplával z vedľajšej pláže, zranil ďalších štyroch ľudí, rovnako zahraničných turistov. Krátko po čine ho zadržali. Motív činu nie je stále známy.

.

Egyptské súkromné noviny priniesli informáciu, že medzi štyrmi zranenými ženami by mali byť dve turistky z Arménska, jedna Češka a Ukrajinka.

Česká televízia a internetový server Novinky.cz s odvolaním sa na veľvyslankyňu ČR v Egypte Veroniku Kuchyňovú Šmigolovú krátko po incidente potvrdili, že medzi zranenými je aj 36-ročná turistka z Česka. Občianku ČR s ľahkým zranením na nohe hospitalizovali v miestnej nemocnici.

 

Útočník z Hurgady je podľa správ egyptský študent; zámerne útočil na cudzincov

Egypťan obvinený zo zavraždenia dvoch nemeckých turistiek pri piatkovom útoku nožom v letovisku Hurgada nebol v minulosti stíhaný. Informovali o tom dnes egyptské noviny al-Masrí al-Jaum.

Denník s odvolaním sa na bezpečnostného predstaviteľa uviedol, že údajným útočníkom je Abd ar-Rahmán Šaaban, 27-ročný študent z provincie Kafr aš-Šajch v delte Nílu.

.

Egyptské ministerstvo vnútra oznámilo, že útočníka zadržali krátko po jeho čine a vypočúvali ho ohľadom motívu útoku, pri ktorom utrpeli podľa miestnych médií zranenia ďalšie štyri ženy zo zahraničia.

Miestni predstavitelia a bezpečnostné zdroje podľa agentúry Reuters povedali, že muž s nožom zabil dve Nemky a zranil ďalšie dve turistky v hoteli Zahabia. Následne preplával na susediacu pláž a zranil ďalšie dve osoby v hoteli Sunny Days El Palacio pred tým, ako ho premohli a zadržali tamojší pracovníci.

Televízia al-Džazíra citovala bezpečnostný zdroj, podľa ktorého útočník oblečený v čiernom tričku a modrých džínsoch a držiaci nôž úmyselne vyhľadával cudzincov, keď po arabsky kričal: “Choďte preč, nechcem Egypťanov.” Podobne situáciu opísal aj zamestnanec hotela pre Reuters.

Nemecké ministerstvo zahraničných vecí potvrdilo dnes smrť dvoch žien z Nemecka. V Berlíne predpokladajú, že išlo o cielený útok na turistov.

Český rezort diplomacie už predtým potvrdil zranenie 36-ročnej turistky z Česka, ktorú s ľahkým zranením na nohe hospitalizovali v miestnej nemocnici.

Hovorca arménskeho ministerstva zahraničných vecí oznámila, že zranenia utrpeli aj dve Arménky. Totožnosť štvrtej zranenej nie je zatiaľ jasná, rôzne správy hovoria o turistkách z Ukrajinky, Ruska, no tiež ďalšej Češke.

 

.
Egypt: Útočník z Hurgady údajne konal na pokyn Islamského štátu

Útočník, ktorý v egyptskom letovisku Hurgada zavraždil dve nemecké turistky a zranil ďalšie štyri osoby, údajne patril k teroristickej skupine Islamský štát (IS). S extrémistami mal byť k kontakte prostredníctvom internetu a dostal od nich pokyn útočiť na cudzincov na tamojších plážach, uviedli dnes bezpečnostné zdroje v Káhire pre nemeckú agentúru DPA.

V Hurgade podľa týchto zdrojov útočil v piatok nožom študent zo severného Egypta. Oficiálne však tieto informácie potvrdené neboli, konštatuje DPA. IS, ktorý už prevzal zodpovednosť za sériu predošlých útokov v Egypte, sa k tomuto činu dosiaľ neprihlásil.

Egyptské noviny al-Masrí al-Jaum predtým priniesli správu o tom, že útočníkom bol 27-ročný študent z provincie Kafr aš-Šajch v delte Nílu, ktorý nebol v minulosti stíhaný.

Muž s nožom pri piatkovom útoku zabil v Hurgade dve Nemky a zranil ďalších štyroch ľudí vrátane dvoch žien z Arménska a jednej Češky. Páchateľa zadržali a previezli na ďalšie vypočúvanie do Káhiry. Motív činu nie je zatiaľ známy.

Televízia al-Džazíra citovala bezpečnostný zdroj, podľa ktorého útočník oblečený v čiernom tričku a modrých džínsoch a držiaci nôž úmyselne vyhľadával cudzincov, keď po arabsky kričal: “Choďte preč, nechcem Egypťanov.” Podobne situáciu opísal aj zamestnanec hotela pre agentúru Reuters.

 

Motív útoku v Hurgade je podľa vyšetrovateľov stále nejasný

.

Motív útoku v egyptskom plážovom stredisku Hurgada, kde muž ozbrojený nožom v piatok zabil dve zahraničné turistky a zranil ďalšie štyri osoby, je podľa vyjadrení vyšetrovateľov stále nejasný.

Egyptská špeciálna prokuratúra vyzvala dnes médiá, aby sa vyhli špekuláciám a unáhleným záverom ohľadne tohto činu. Podľa zverejneného vyhlásenia zatiaľ nie je isté, či zadržaný muž konal samostatne alebo či išlo o akt terorizmu.

Nemenované zdroje z prostredia bezpečnostných zložiek predtým uviedli pre agentúru DPA, že útočník, identifikovaný egyptskými médiami ako 27-ročný absolvent vysokej školy z provincie Kafr aš-Šajch v delte Nílu, plnil pokyny teroristickej organizácie Islamský štát (IS).

Egyptský spravodajský server al-Ahrám informoval, že útočník sa podľa vyjadrení jeho susedov vrátil zo sedemmesačného pracovného pobytu v Saudskej Arábii a vo štvrtok vycestoval do Hurgady, aby si tam našiel novú prácu. Išlo pritom o Egypťana, ktorý údajne v minulosti nebol trestaný a nehlásil sa k nijakej politickej či teroristickej skupine.

Pri piatkovom útoku v Hurgade na pobreží Červeného mora zahynuli dve Nemky a zranenia utrpeli ďalšie štyri osoby vrátane dvoch žien z Arménska a jednej Češky. Páchateľa zadržali a previezli na ďalšie vypočúvanie do Káhiry.

K zodpovednosti za tento čin sa zatiaľ neprihlásila nijaká skupina, podľa agentúry AP však mohol byť inšpirovaný výzvami miestnej odnože IS na útoky namierené proti príslušníkom egyptskej menšiny kresťanov a zahraničným turistom.

SPRÁVU PRIEBEŽNE AKTUALIZUJEME

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Zdeno Drdol

Michal Durila

Gustáv Murín

Milan Šupa

.
.
.

Čo očakávať od stretnutia Trumpa a Zelenského a prečo NABU zaútočil práve dnes

Včerajšie vyhlásenie Trumpa, v ktorom dal najavo, že neschvaľuje 20-bodový plán, ktorý predložil Zelenskyj, v podstate zmarilo celú informačnú stratégiu…

27. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Taiwan zasiahlo ďalšie veľmi silné zemetrasenie

Zemetrasenie s magnitúdou 6,6 zasiahlo v sobotu severovýchodne pobrežie Taiwanu. Uviedla to Geologická služba Spojených štátov amerických . Ide o…

27. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Záujem o vynášanie na horské chaty je čoraz vyšší aj u mladých ľudí

Záujem o vynášanie na horské chaty je čoraz vyšší aj u mladých ľudí. S narastajúcou návštevnosťou horských chát musí narastať…

27. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Novela Trestného zákona vyšla v Zbierke zákonov a zmeny sú tak už platné

Za drobnú krádež sa do Trestného zákona opätovne zavádza pravidlo „trikrát a dosť“. Platiť má teda trestnosť priestupkovej recidívy páchateľov.…

27. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny -NABU zasadzuje Zelenskému druhý úder. Ten je práve v lietadle na ceste za Trumpom

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

27. 12. 2025 | Aktualizované 27. 12. 2025 | Zo zahraničia | 12 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Aktualizované 27. 12. 2025 | Zo zahraničia | 12 min. čítania | 0 komentárov
.

Výstup na Kriváň patrí medzi najnáročnejšie, Štúr ho zvládol aj bez moderného vybavenia

Túra na Kriváň patrí medzi najnáročnejšie túry vo Vysokých Tatrách. Určená je pre ľudí s dobrou fyzickou kondíciou a vhodným…

27. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Polícia zadržala muža podozrivého z pobodania troch žien v parížskom metre

Polícia v piatok zadržala muža podozrivého z pobodania troch žien v parížskom metre. Uviedla to prokuratúra pre agentúru AFP. Útočník…

27. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Erik Černák je späť po zranení

Medzi hokejovými fanúšikmi panovali obavy, že kľúčový slovenský obranca Erik Černák by pre zranenie mohol absentovať v našom tíme na…

27. 12. 2025 | 0 komentárov

Raši: Hlas ešte nenašiel podporu na vypustenie jedného volebného obvodu z ústavy

Koaličná strana Hlas-SD sa chce ešte vrátiť k téme vypustenia jedného volebného obvodu z Ústavy SR. Považuje to za správne…

27. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Národno-štátne záujmy? O tých nemajú ani poňatia

Je spojenie „liberálni vlastenci” oxymoron alebo predstavuje táto skupina reálnu alternatívu k našim národným stranám a hnutiam?

27. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ruský analytik o Zelenského návšteve v USA: Trump si objednal pre svoje vnúčatá pod vianočný stromček klauna

USA, 27. decembra 2025 - Zelenskyj je zase pri chuti. Ukázalo sa, že jeho „priekopnícka myšlienka“, s ktorou letí za…

27. 12. 2025 | 0 komentárov

Na Priemyselnej ulici v Michalovciach niekto úmyselne podpálil štyri kamióny

V areáli na Priemyselnej ulici v Michalovciach niekto v piatok večer úmyselne podpálil štyri kamióny. Operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského…

27. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kim Čong-un v novoročnom pozdrave Putinovi poukázal na spoločne preliatu krv na Ukrajine

Severokórejský vodca Kim Čong-un v novoročnom pozdrave ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi zdôraznil, že jeho krajina a Rusko zdieľajú „krv, život…

27. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump k Zelenského plánu: Nemá nič, pokiaľ to neschválim

Trump dal najavo, že Washington neschválil 20-bodový plán, ktorý predložil Zelenskyj

27. 12. 2025 | Aktualizované 27. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Aktualizované 27. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Jeden z najúspešnejších českých trénerov Moták rezignoval ako šéf lavičky Třinca

Tri a pol sezóny vydržal Zdeněk Moták na lavičke HC Oceláři Třinec, najúspešnejšieho hokejového klubu v Česku posledných rokov. Nastal…

27. 12. 2025 | 0 komentárov

Matúš Šutaj Eštok: Personálna situácia v polícii sa v roku 2025 zlepšila

Personálna situácia v Policajnom zbore sa v roku 2025 zlepšila. Do zboru nastúpilo viac ako 1200 nových policajtov. Odišlo ich…

27. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nechceme jedovatú politiku Bruselu

„V uplynulých rokoch sa zmenilo všetko, čo sme v Európe predtým považovali za samozrejmé” - upozorňuje vo svojom najnovšom príspevku…

27. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Ako vidia reálne prímerie na Ukrajine Slováci odhaľuje prieskum

Dosiahnutie prímeria na Ukrajine očakáva v roku 2026 43,2 percenta respondentov, 47,3 percenta opýtaných, naopak, predpokladá, že k ukončeniu bojov…

27. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bránku vicemajstra bude strážiť mladík Gadziev. "Rád by som Nitre pomohol vyhrať ligu," vraví

Priaznivci hokejistov Nitry sa vo vianočnom 32. kole slovenskej Tipsport ligy potešili z prvého domáceho víťazstva po vyše mesiaci a…

27. 12. 2025 | 0 komentárov

Pri požiari rodinného domu v obci Nový Salaš vyhasol ľudský život

Pri požiari rodinného domu v obci Nový Salaš v okrese Košice – okolie vyhasol jeden ľudský život. Krajské riaditeľstvo Hasičského…

27. 12. 2025 | Aktualizované 27. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Aktualizované 27. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Práca, ktorá bola vykonaná katastrofálne

Práca má zvyčajne jasný začiatok aj koniec, no nie vždy sa dôjde až do cieľovej rovinky. Existujú momenty, keď niekto…

27. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Moskva sa snaží hypersonické Orešniky umiestniť čo najbližšie k Európe

Moskva pravdepodobne umiestňuje nové hypersonické balistické rakety schopné niesť jadrové hlavice na bývalú leteckú základňu na východe Bieloruska, informuje agentúra…

27. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ako americká spravodajská služba naučila váš smartfón efektívnejšie špehovať

USA, 27. decembra 2025 - V júni 2024 podala spoločnosť Qualcomm patent na nový typ pamäte. Financovanie poskytla IARPA -…

27. 12. 2025 | 0 komentárov

Čína oznámila sankcie voči 10 Američanom a 20 americkým obranným spoločnostiam

Čína oznámila sankcie voči 10 Američanom a 20 americkým obranným spoločnostiam, vrátane pobočky Boeing, v súvislosti s predajom zbraní Taiwanu,…

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kamil Šaško: Rok 2025 bol v zdravotníctve prelomový, v zmenách chceme pokračovať

Minister zdravotníctva Kamil Šaško označil uplynulý rok v zdravotníctve za prelomový a zdôraznil, že rezort chce v nastolených systémových zmenách…

27. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Zlomená a porazená, Európska komisia Ursuly von der Leyenovej je potápajúca sa loď

Zasadnutie Európskej rady tento týždeň malo byť pre Ursulu von der Leyenovú najväčšou hodinou. Po sérii trpkých verejných ponížení –…

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Svätec dňa: Svätý Ján, apoštol, evanjelista

Svätý Ján, apoštol a evanjelista, oslavovaný 27. decembra, je uctievaný ako milovaný učeník Krista a jeden z popredných svedkov evanjelia.…

27. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Chlapci povraždení Herodesom sú prvými mučeníkmi

Posledné dni roka patria v cirkevnom kalendári významným mučeníkom. Už od najstarších čias majú 28. decembra dôstojné miesto sväté Neviniatka.…

27. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

“Ak Putin odmietne mierový plán, budeme musieť radikálne zmeniť pravidlá hry,” vyhlásil Graham

„Zmocniť sa lodí prepravujúce ruskú ropu.“ Vyzval americký senátor Lindsey Graham, keď sa obrátil na Trumpa

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Mier na Ukrajine si vyžaduje ochotu Ruska dosiahnuť ho, uviedol kanadský premiér Mark Carney. Na stretnutí s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským v kanadskom Halifaxe tiež oznámil ďalšiu ekonomickú pomoc pre Kyjev vo výške 2,5 miliardy dolárov.

19:16

Približne 50.000 rodín v Kyjeve má po ruskom útoku obnovené dodávky elektrickej energie, uviedla najväčšia súkromná energetická spoločnosť na Ukrajine DTEK.

19:06

Ruská protivzdušná obrana v priebehu troch hodín zneškodnila 111 ukrajinských dronov v šiestich oblastiach vrátane Moskovskej. 

18:35

Tisíce domácností vo Švédsku zostali bez elektriny v dôsledku zimnej víchrice. V meste Sandviken prišiel o život muž, ktorého zasiahol padajúci konár stromu. V častiach krajiny ráno namerali rýchlosť vetra dosahujúcu takmer silu hurikánu.

18:35

Iránsky prezident Masúd Pezeškiján tvrdí, že Spojené štáty, Izrael a Európa vedú „totálnu vojnu“ proti jeho krajine. Uviedol to v rozhovore.

18:34

.

Európa má v úmysle dokončiť dohodu o bezpečnostných zárukách pre Ukrajinu v januári

Európa má v úmysle dokončiť dohodu o bezpečnostných zárukách pre Ukrajinu v januári, informuje Euractiv

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Američania v Nigérii tvrdo udreli na militanov z teroristickej organizácie Islamský štát

Prezident USA Donald Trump vo štvrtok vyhlásil, že americké sily uskutočnili na severozápade Nigérie smrtiace útoky proti „spodine“ z Islamského…

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina sa pokúša zničiť ekonomiku Ruska

Ukrajina použila riadené strely Storm Shadow na útok na ropnú rafinériu Novošachtinsk v ruskej oblasti Rostov, ktorá je kľúčovým dodávateľom…

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Plánované stretnutie Zelenského a Trumpa svedčí o výraznom pokroku v rokovaniach

Plánované stretnutie Volodymyra Zelenského a Donalda Trumpa v nedeľu svedčí o výraznom pokroku v rokovaniach, píše Axios

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Mindič vyhlásil, že ho “urobili obetným baránkom”

Timur Mindič vyhlásil, že ho „urobili obetným baránkom“ v korupčnom prípade

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Zdeno Drdol

Michal Durila

Gustáv Murín

Milan Šupa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov