Dodnes však existujú statočné duše, ktoré pri hľadaní anomálnych javov skúmajú rôzne miesta. Na území Českej i Slovenskej republiky možno nájsť veľa miest, opradených tajomnými legendami a príbehmi.
Autori videa ukázali miesta, ktoré majú nezameniteľnú a špecifickú atmosféru. Návštevníci často hovoria o mrazivých pocitoch plných zdesenia a radom nevysvetliteľných javov.
Medzi nimi je Branišovský les, Velhartický kostol, Veľká Amerika, Mariánska Celada a Sklabinský hrad na Slovensku.
Autori však upozorňujú, že keby ste sa chceli presvedčiť na vlastnej koži a tieto tajomné miesta navštíviť, rozhodne vám v tom nebudú brániť. Ale podotýkajú, je to na vlastné riziko.
Tajomné a mystické miesta v Rusku
Agentúra Sputnik opísala aj mystické miesta v Rusku, ktoré sú plné anomálnych javov.
Jazero Labynkyr
K tomu, aby ste zbadali lochnesskú príšeru, už nemusíte jazdiť do Škótska. Hovorí sa, že Jakutske jazero Labynkyr obýva obrovský prehistorický jašter. Tento gigantický tvor nielen že kúri a požiera dobytok a divé zvieratá, ale platí to aj u ľudí, ktorí zavítajú k jazeru. Ľudia žijú v blízkosti jazera len zriedka. Najbližšia obec sa nachádza asi 150 km od Labynkyru. Neexistuje sem žiadna cesta a na miesto sa dá dostať iba terénnym vozidlom alebo vrtuľníkom. Ani to však nezastaví fanúšikov mystiky a tajomna.
Čertov cintorín
Čertov cintorín je guľatá čistinka nachádzajúca sa na území Krasnojarsku. Niektorí ľudia tvrdia, že ide o pozostatok meteoritu Tunguska, iní uvádzajú, že je to dôsledok obrovského podzemného požiaru. Čertov cintorín desí už na prvý pohľad – ide o obrovskú spálenú škvrnu uprostred tajgy, na ktoré nič nerastie. Tiež stromy na okrajoch sú spálené. Ľudia, ktorí na túto čistinu narazili, okamžite pocítili bolesti hlavy, mali záchvaty paniky a tiež halucinácie. Dané miesto je pokryté kosťami mŕtvych zvierat. Zvieratá, ktoré sa tu potulujú, na mieste umierajú. Tiež vtáky, ktoré nad čistinou lietajú, padajú k zemi mŕtvi.
Pivnice Petrohradu
V 20. storočí vykonávali vedci v Leningrade v jednom z vedeckých výskumných ústavov experimenty v oblasti genetiky. Údajne malo ísť o kríženie ľudí, potkanov, psov a koní. Hovorí sa, že v súčasnej dobe v suteréne ústavu prebývajú napoly ľudia a napoly zvieratá. Tieto tvory údajne útočia na náhodných cestovateľov. V noci chodia po pivniciach a ráno sa vždy vracajú do svojho útočiska.
Plató Ukok
Plató Ukok na Altaji je kultovým miestom ešte z čias Skýtov. Objavili tu asi 200 hrobov, pričom najznámejším z nich je hrobka Altajskej princeznej. Princezná Ak-Kadyny je strážkyňou mieru, predkom Altajcov a ochrankyňou nášho sveta pred zlými duchmi. Pokiaľ však bude hrob princeznej zničený, potom zasiahne Altaj prekliatie. V roku 1993 na miesto zamierili archeológovia. Uvádza sa, že keď bola múmia vykopaná, zem sa triasla. A to bol len začiatok prekliatia. Po vykopávkach zasiahol Altaj rad katastrof: zemetrasenie, krupobitie, záplavy a veľký počet samovrážd. Múmia sa stala predmetom náboženského uctievania a ľudia z nešťastia stále obviňujú vedcov, ktorí porušili hrob princeznej.
Berijov dom
Sídlo na Malej Nikitskej ulici v Moskve desí obyvateľov už po celé desaťročia. Od konca tridsiatych rokov tu žil generálny tajomník štátnej bezpečnosti ZSSR Lavrentij P. Berija. Teraz je tu veľvyslanectvo Tuniska, v ktorého chodbách sa túla duch Lavrentija Pavloviča. Očití svedkovia tvrdia, že sa niekto dotýka dokumentov a ničí ich, a že v noci počuje ťažké dýchanie, kroky a kašľanie. Duch sa však neobmedzuje len na jeden dom. Ak sa v noci vydáte na križovatku v blízkosti sídla, potom môžete počuť, ako sa rozbehne neviditeľné auto. U autae sa otvoria dvere, nasadne do neho muž a odchádza.
Lovozero
Na začiatku 20. storočia tu preskúmali desivé duševné ochorenie, ktoré sa podobá masovej psychóze. Táto choroba zbavuje ľudí vôle, núti ich opakovať desivé príkazy a tiež veľmi podivné akcie jednu po druhej. Priestor a čas je tu skreslený a gravitácia je tu narušená. Milovníci všetkých mystických a neznámych javov na Lovozeru hľadajú pozostatky krajiny Hyperborea či hominida Bigfoot.
Údolie smrti
Na západnom svahu sopky Kichpinyč na Kamčatke sa nachádza Údolie smrti. Zvieratá a vtáky tu pravidelne umierajú, ale ich mŕtve telá sa nerozkladajú. Nič mystické tu ale nenájdete. Štúdie ukázali, že k ich smrti dochádza v dôsledku vysokej koncentrácie sírovodíka, oxidu uhličitého a sírouhlíka. Veľké množstvo plynu sa tu hromadí predovšetkým v bezveternom počasí. Pre ľudí nie je Údolie smrti nebezpečné. To najhoršie, čo sa vám tu môže stať, je, že budete trpieť bolesťou hlavy, dostanete horúčku a pocítite slabosť. Ak však vyjdete do kopcov, kde fúka vietor, vaše zdravie sa navráti do normálu.